progestan günde kaç adet kullanılıyor

erguvan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2007
79
3
kızlar 8 haftalık hamileyim dün birden kanamam geldi hemen dr gittim bana progestan dye 100mg bir ilaç verdi günde ne kadar kullanılması gerektiğini söylemedi eczacı üzerine günde 4 defa 1'er yazmış bana çok fazla gibi göründü bu ilacı kullanan arkadaşlardan yardım bekliyorum.içmelimiyim

Merhaba,
Ben hamile kalmaya çalışıyorum.Ama progestanı ürettim yani o firmada üretimde çalışırken öğrendiğimde öyle idi.Hatta vajinadan diye biliyorum.Ama en önemlisi hamileliğinin ilk 3 ayı maydanoz kesinlikle yememekmiş.Düşük yaparmış.Geçmiş olsun.Allah yardım etsin.

Merhaba,
Ben hamile kalmaya çalışıyorum.Ama progestanı ürettim yani o firmada üretimde çalışırken öğrendiğimde öyle idi.Hatta vajinadan diye biliyorum.Ama en önemlisi hamileliğinin ilk 3 ayı maydanoz kesinlikle yememekmiş.Düşük yaparmış.Geçmiş olsun.Allah yardım etsin.

canım bn günde 3 defa alıyodum.sabah öğle akşam.tabi oruç tutuyodum.ondan doktor sahurda 2,akşamda 1 tane almamı sölemişti.malesef ilk aşılamamdı tutmadı...........sen demi aşılama...??

canım bn günde 3 defa alıyodum.sabah öğle akşam.tabi oruç tutuyodum.ondan doktor sahurda 2,akşamda 1 tane almamı sölemişti.malesef ilk aşılamamdı tutmadı...........sen demi aşılama...??

nası hem düşük tehliken vardı hem de oruçmu tuttun inanmıyorum doktorun nasıl izin verdi

canım benimde kanamam vardı en son dr günde 8 tane vardi bana.6 saat arayla 2 ser tane içtim.bi druna sor bence.ama yinede 4 tane cok değil günde...

benimde kanamam vardı günde iki tane içiyordum ama geçirmedi kanamayı.başka doktora gittim.onun iğnesini yaptı bana.ve şimdi çok şükür bebişim iyi...

hayır canım ben aşılama olmuştum.aşılamadan sonra bebek olursa eğer rahme tutunsun bebek düşmesin diye aldım.ok??????????????

canım bende daha 5 aylık hamileyim kanamam falan yoktu ama genede doktor verdi günde 3 tane kullanıyorumm

hayır canım ben aşılama olmuştum.aşılamadan sonra bebek olursa eğer rahme tutunsun bebek düşmesin diye aldım.ok??????????????

begümcüm kusura bakma ben yanlış anlamışım hamile olduğunu düşündüm gerçi beni ilgilendirmezdi tabi benim hatam seni yargılamış gibi oldum. bende iki defa aşılama yaptırdım o yüzden biraz hassasım bu konuda

bende 6 haftalık hamıleyken kanamam oldu doktor gunde 4 kere verdı durunca 3 tane ıc dedı

canım her hamilelikte farklı aslında. ben de hamlileliğin ilk üç ayında düşük tehlikesi nedeniyle kullandım, başlangıçta 6 saatte bir 2 şer adet, sonra doktorum duruma göre doz ayarlaması yaptı azalttı. Bence doktoruna sormalısın, eczacı sana günde 4 adet dediyse doktorun reçeteye öyle yazmış olmalı. yine de kafanda soru işareti kalmasın, doktoruna sormaktan çekinme bence.
sağlıklı günler dilerim

arkadaşlar ben geçen ay aşılama yaptırdım tutmadı bu ay yine yaptırdım ama aşılamanın ardından hala karnımın alt kısmında sağ ve sol tarafında ağrı var acaba bu normalmi yardımcı olursanız sevinirim

canım her hamilelikte farklı aslında. ben de hamlileliğin ilk üç ayında düşük tehlikesi nedeniyle kullandım, başlangıçta 6 saatte bir 2 şer adet, sonra doktorum duruma göre doz ayarlaması yaptı azalttı. Bence doktoruna sormalısın, eczacı sana günde 4 adet dediyse doktorun reçeteye öyle yazmış olmalı. yine de kafanda soru işareti kalmasın, doktoruna sormaktan çekinme bence.
sağlıklı günler dilerim
Arkadaşa aynen katılıyorum ben de eczacıyım yinede doktorunu aramaktan çekinme, hiç ulaşamayacaksan, eczanede varsa reçeteye bir daha baksınlar doz ayarlamasına doktorun karar verir..

bende gunde 3 tane kullaniyorum sabah 1 aksam iki tok karınla..doktoruna sormalısın bence..
ama bende cok mide bulantısı yaptı bıraktım o yuzden kanamam da yok Allah ıma bin sükür

tatlım bende 11 haftalık ikiz gebeyim bende bu süre içinde 8 saatde bir iki tane içiyorum ama doktorunu ara sor birde yat dinlen canım geçmiş olsun:1hug:

ikiz bebekleriniz olmasına çok sevindim inşallah benimde olur dünyada istediğim tek şey bu tedavilerden ve ilaçlardan bıktım artık allahım artık bana yardım etsin inşallah bu ayki tedavi sonuç verir

kızlar 8 haftalık hamileyim dün birden kanamam geldi hemen dr gittim bana progestan dye 100mg bir ilaç verdi günde ne kadar kullanılması gerektiğini söylemedi eczacı üzerine günde 4 defa 1'er yazmış bana çok fazla gibi göründü bu ilacı kullanan arkadaşlardan yardım bekliyorum.içmelimiyim

CANIM BENDE BU AY KULLANICAM,DOKTOR VERDİ.ADETİN 17.GÜNÜ BAŞLIYACAĞIM.10 GÜN KULLAN DEDİ.SABAH 8 / ÖĞLEN 4 / AKŞAM 12 DE İÇİLMEK ÜZERE GÜNDE 3 KERE.

canım çok sıkkın bu ayki tedavide işe yaramadı yine adet oldum artık umudum hiç kalmadı benim çocum olmıycak sanırım bir tek tüp bebek belki o tutar ama oda zor galiba aklımdan herşey geçiyor hayatın anlamı yok

canim slm umarım aşilaman tutmuştur bende 2. aşilamayı yaptım dr aşilamanin 6. günü verdi bana günde kaçtane alıyodun kaydirigubbakcemile5

X