sevgilisi veya esi olan erkeklere asilan kadinlar

seyran

Nirvana
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2007
842
7
54
yuzsuzlugun alenen disa vuruldugu bir harekettir. bunu yapan kisinin karakteri aslinda fazlasiyla ortadadir ama farkedilmeden yaklasmayi basardiginda genelde "zavalli uzgun kisi"yi oynar. "cok mu hedeyim", "insanlarin bana karsi davranislari soyle boyle cok uzuluyorum" gibi acindirici diyaloglara girerek karsidan ilgi ve sefkat bulmayi umar. tepki bile verilemeyecek kadar mide bulandirici olusu bir yana bir de ilgili kisinin kiz arkadasiyla yakinlasmaya ve boylece masum gozukmeye calisir ki bu turlerine caktirmadan celme takip suratlarini dagitmak suc sayilmaz.

bazı di$ilerin* bilincaltında bir nevi femme fatale veya "erotizm cuvalı", hatta ve hatta "erojen tarlası" oldukları sanrısı sonucu, en yakınlarındaki, ozellikle partner sahibi kişiye yazmaları*, ulu orta, insan icinde yaptıkları ucuz numaralarla kar$ılarındaki insana sevgilisini, eşini unutturup ayartacakmı$ gibi gostermelik bicimde asılmaları durumu. gostermelik kelimesinin kullanılmasının sebebi ise; burada amac sonuc veren bir eylem degil yalnızca fitne cıkarmak, ileriki zamanlarda baska insanlara "x in sevgilisi bana yazıldı, asıldı sonra x cok kızdı ayrıldılar" $eklinde demecler vermektir.

yalnız, mutsuz kız rolüne bürünüp sen benim kankamsın muhabbetiyle baş karmana yaklaşan kişilerdir. amaç üzüm yemek değil bağcıyı dövmektir. kanka modunda olduğu sürekli tekrar edilip bizi yanlış anlıyorlar kisbesiyle şüpheci bakışlar ve art niyetler(!) uzaklaştırılır ki en çok baş vurulan takdik budur... sonra ilişkinin huzuru bozulup erkeğe çullanma takdiği harekete geçirilir... müthiş komplo teorileriyle döşenmiş oldukça tehlikeli bir iştir. bermuda şeytan üçgeni diye de adlandırılır.

iki sebeple yapılabilecek bir eylemdir bu. ilk örnekteki kızımız maymun istahlidır, kevasedir, bu kişiye camur atmak caizdir. amacı sevdiği erkekle birlikte olabilmek değil, o erkeği elde ederek kendini tatmin etmek, diğer motor arkadaşlarına hava atmaktır. bu durumda asıldığı erkek bu kişi için "kim daha çok erkeği ayartabilecek" konulu bir yarışmanın skor hanesindeki bir çentiktir sadece. sorunun derinlerine inildiğinde kaşar kızımızın sahip olduğu kuyruk acısıyla karşılaşmamız oldukça olasıdır. ikinci örnek içinse madalyonu biraz dürtmemiz gerekir. madalyonun öteki yüzündeki manzaraysa çok daha farklı ve ilginç bir şekilde anlaşılabilirdir. asıldığı erkek konu kahramanı kızımızın evreninin güneşi gibidir*ve eylemini dayandırdığı duygu aşktır;ki aşk da önünde eğilmeyi hakeden en asil duygulardan biridir. değerli bir varlığın daha önceden birileri tarafından fark edilmiş, hatta seviliyor olması çok da şaşılacak bir durum değildir. hatta belki de bir zamanlama hatası söz konusudur; uzatmaları oynayan, kısa bir süre sonra zaten bitecek olan bir ilişkinin sudan sebebi olacaktır belki de.
bu durumu yaşamış ve sevgilime asılan kızın psikolojisinin bu yönde olduğuna şiddetle inanma ihtiyacı duymuş biri olarak söyleyebilirim ki, anlaşılabilecek fakat sebebi ne olursa olsun asla kabul edilemeyecek bir eylemdir.

alinti

bu olay birkaç kere başıma geldi malesef çok sinir bozucu bir durum :kızgın: Erkek arkadaşımın sınıfından 2 kız asılmıştı zamanında üstelik yıllardır beraber olduğumuzu bilmelerine ve bizi hep elele görmelerine rağmen..Alenen gelip teklifte falan bulunmamışlardı ama yine de hareketlerinden konuşmalarından anlaşılıyordu..Tabi ki sadece kızlara ters ters bakmaktan başka birşey yapamadım sevgilimin istememesinden ötürü..

bir de bu yaz yaşanmış böyle bir olay o Amerikaya gitmişti çalıştığı yerdeki Amerikalı bir kız,kızarkadaşına sevgilimi göstermiş kız da beğenmiş..Arkadaşı da bu akşam biz şuraya gidiyoruz seni de arkadaşımla tanıştırcam çok beğendi bi Türkle beraber olmak istiyo demiş..Sevgilim 3 yıllık bi ilişkisi olduğunu hatta sözlü olduğumuzu söylemiş kıza ama kız sorun değil benim arkadaşım için bu sevgilin olabilir hiç problem değil demiş :kızgın: işte böyle zavallı,kişiliksiz insanlar var Türk de yabancı da..

X