20'lik ve gömük Dişlerle ilgili paylaşım alanı

hepinize gecmiş olsun arkadaslar bende gecen ay gitmiştim universte hastanesine aslında şikayetım apseydi ama o kadar cok sey cıktıki adam 7 şikayet falan yazdı kağıda ve bi sürü bolümü yonlendirdi dişle alakalı ve filmde 4 tane 20 lik dişimde gomulu gorunuyo:kızgın: ama ben dişçiden çok korkuyorum ya illa cektırmem mi lazım acabasenağlama

hepinize gecmiş olsun arkadaslar bende gecen ay gitmiştim universte hastanesine aslında şikayetım apseydi ama o kadar cok sey cıktıki adam 7 şikayet falan yazdı kağıda ve bi sürü bolümü yonlendirdi dişle alakalı ve filmde 4 tane 20 lik dişimde gomulu gorunuyo:kızgın: ama ben dişçiden çok korkuyorum ya illa cektırmem mi lazım acabasenağlama

canım üniversite hastanelerine gidipde başına iş alma derim.aynı zamanda araştırma hast. oldukları için saçmasapan iş yapıyorlar.Başka bi nedenden dolayı gitmiştim ama gitmez olsaydım.Eğer fırsatın varsa özel bi kliniğe görünüp öyle başla.

geçen ay gömülü olan 20'lik dişimden ameliyat oldum aynı anda diğerini de çekti yaklaşık iki saat uğraştı ameliyat için onun eziyeti yetmezmiş gibi eve geldikten sonra uyuşturucunun etkisi geçti ve ben ağrısından saatlerce ağladım bir haftadan fazla çektim ağrısını allah kimseye yaştmasın çok zor :KK43:(

ben bu başlıkta sık okuyorum bunu, aynı anda 2 hatta 4 yirmi yaş dişi çektirenleri. daha doğrusu çeken doktorları. benim doktorum, bir tane çekildikten sonra en az 1 hafta kadar bekleyip, oranın iyileşmesini beklememizi söylemişti, ben peş peşe çektirmek istediğimde: "hem o kadar uyuşturma gerekirse bünyeye bir anda ağır gelebilir, hem de çekilen dişin yeri iyileşsin ki zor durumda kalmayın, boşuna çile çekmeyin." demişti.

arkadaşlar merhaba,
Yaklaşık 1 hafta önce diş tedavime başladım ve 1 azı dişim çekildi.3-4 gündürde felaket ağrım var bu 20 lik diş yüzünden ve yarın randevum var.gerçi dişim gömülü filan diil hatta çıktıda çürüdü bile.daha önce 1 ini daha çekmişlerdi ama devlet hastanesi gibi bi yerde üstelik bi bayan doktorun eline düştüğüm için epey kötü bir deneyim yaşadım :eek:klava: ne damağımı koparması kaldı, ne diş etimi yardığı.Üstelik dişlerimde çok sorunludur ama buna rağmen yarın gidip çektiricem.Deneyimli arkadaşların yazdıkları da motivasyon oldu.Umarım düşündüğüm gibi kolay bi iş olur.Bu ağrıyla sabahı nasıl ederim onu da Allah bilir:a015:

diş çekimlerinin kas gücüyle olmadığını, dünyanın en güçlü insanı olsa bile diş kökünü hafif yamultmalarla yerinden oynatmadıkça 20 yaş dişini kolayca çıkaramayacağını söylemişti doktorum. kendisi bayandı ve hiç zorlamadan ve zorlanmadan çekmişti dişimi. :enbuyukkk:

Arkadaşlar 1 saat önce 20 lik dişimden kurtuldum :dance:
Diş çekimim de çok rahat oldu korktuğunuz gibi olmuyor inanın.Ne yoğun bi kanama ne dikiş ne ağrım var şuan çok rahatladım ya hihoyyyt

Bu arada diş ağrısı çeken arkadaşlar dün gece acayip rahatlattı beni ağrı çeken arkadaşlar denesin derim.Bir kaçtane maydonozu iyice yıkadıktan sonra saplarıya beraber çiğneyin bir kaç dakika çiğnemeye devam edin hatta ağrıyan dişinizin üzerine temas edecek şekilde hafifçe bastırın.Suyu çok iyi geliyor ve ağrınızı hafifletiyor.En azından bana fayda etti paylaşayım dedimyerimseniben

ben 16 yasimdayim ve 20 lik disim cikti 5 ay once abimde 19 yasinda beraber cikariyorz bnm hicbi agrim olmadi ciktigini sonradan farkettim ama yari gomulu ve gomulu olan yeri aciyo randevum var martin 3unde agrim sikayetim yok ama bi gorunmek istiyorum hatta disimide cektirmek istiyorum agiz yapisini genellikle degistriomus 20lik dis cekerlerse cektircem ama bakalim ne dicek doktor..

ooffffffffffffffffffff dayanamıyorum çok feci ağrıyor 20 lik dişim çıkıyor ağzımı açamıyorum,boğazım boynum çenem ağrıyor bugün özel bi hastaneye gittim diş hekimi çene cerrahisine gitmen lazım dedi,,çene cerrahiside diş hastanesinde pazartesiye kadar beni idare edecek ağrı kesici gargara verdi ama etmiyor işte etmiyor idare etmiyor ne yaptıysam olmadı yanağımın başımın boynumun sol tarafı feci ağrıyor,,,pazartesiye kadar nasıl dayanıcam ayrıca çektirmeye çokta korkuyorum ne yapıcam ben ya ne yapıcam...

ooffffffffffffffffffff dayanamıyorum çok feci ağrıyor 20 lik dişim çıkıyor ağzımı açamıyorum,boğazım boynum çenem ağrıyor bugün özel bi hastaneye gittim diş hekimi çene cerrahisine gitmen lazım dedi,,çene cerrahiside diş hastanesinde pazartesiye kadar beni idare edecek ağrı kesici gargara verdi ama etmiyor işte etmiyor idare etmiyor ne yaptıysam olmadı yanağımın başımın boynumun sol tarafı feci ağrıyor,,,pazartesiye kadar nasıl dayanıcam ayrıca çektirmeye çokta korkuyorum ne yapıcam ben ya ne yapıcam...

geçmiş olsun, bende de ağzımı açamama sorunu olmuştu. çene cerrahı bu tür operasyonlarla ilgileniyor evet. çıkmadığı için. umarım zorlama durur da, biraz rahatlarsınız.ihmal etmeyin ama ağrınız dinse bile, belki yamuk çıkıyordur başka dişe baskı yapıyordur. sıcak tutmak iyi gelmişti bana, ama doktor size önermediyse uygulamayın :1no2: belki iltihap falan vardır. :uhm:

amanın zaten korkuyordum okuduklarımla iyice fena oldum benimkisi gömük ve çıkma ihtimali de yok damağa kadar da yarmak gerektiğini söylemişlerdi nasıl olacak bu iş yawww bir kaç gündür de ağrıyor.......

cnm sorma bende aynı derttenim bak hala uyuyamadım ağrıdan :)))))))))) sabah doktora gidiyorum film çekeceklermiş sonrada ameliyat için gün verecek çok korkuyorum ama ağrıyada dayanamıyorum ne yapayım,,,eninde sonunda alınacak zaten...

arkadaşlar, uyuşturduktan sonra zaten hiçbir şey hissetmiyorsunuz ki, unutmayın bunu. allah dermansız dert vermesin. ama diş doktorunuzu iyi seçin. yeni tanıdığınız bir doktor ise, ya da yen ibir doktor aradığınızda tanıdık çevrenizin tavsiyelerini dikkate alın derim. özellikle yaşı ilerleyen kişilerde diş sorunu çok oluyor ve iyi referans olabiliyorlar doktor konusunda yerimseniben

gömük dişleri olanlarrr ?? bi sorum varr
hiç bi agrı fln yapmıyo bende de var.şans eseri film çektirince göründü
ama içimde bi umut var belki de kendi kendine çıkar diye
bi de agrı yapmadıgı için gitmek istemiyorum
bi sorun olur mu?? dr korkum var da
ltf cvp??

arkadaşlar hiç korkmayın..
gömük yirmilik dişler ileride bayanların başına hamile iken dert olabiilir ve bayanların hamile kalmadan ağızdaki bütün problemlerden kurtulmaları gerekmektedir.ben bundan bir hafta once 1 tanesini çektirdim..doktorumun eli çok hafifti..bu çok önemli ve de yirmilik dişleri çene cerrahisinden başka diş doktorlarına çektirmeyin..zaten uyuşturdukları için hiç birşey hissetmiyorsunuz.
yerimseniben

benimkilerin hepsi gömük..alttakiler yukarı dogru cıkacagı yerde, diğer dişlerime baskı yapacak sekilde yan cıkmıs...doktor ameliyat dedi..dün gittim..çektirdim..ameliyat sırasında bişe hissetmedim de tam dişi çıkarırken çeneme öyle bi baskı uyguladı ki, cenem yerinden cıkacak sandım..ameliyat 15-20 dk sürdü..çıkar cımaz yanağım balon gibi oldu..2 saat bişey hissetmedim..iğnenin etkisi gecmeye baslayınca basladı hersey..sanki balyozla vuruyolar..o derece siddetli bi agrı..(ya da bana öyle oldu)..ağlamaya basladım resmen..ne yutkunabiliyorum..ne konuşabiliyorum..gün boyu uyudum..gece tekrar basladı agrı..ilaç içip, buz koyup bi süre hemen yattım..sabah kalktıgımda yüzüm daha da şişmişti..ve hala şiş..buzla kompres yapıyorum..annem şimdi ilaç almaya gitti..onu bekliyorum..korkuyorum..agrım devam ediyo..yapacak bişe yok tabi..beklicem..

cicikız korkutmak için söylemedim..ben yine de iyiki çektirmişim diyorum..doktor ağrı olup olmaması fark etmiyo..20liklerin 16 17 yasında alınması gerekiyo dedi..çünkü yaş ilerledikçe kökler daha cok sertleşiyo ve çekilirken daha cok agrı oluyomuş..ne kadar erken olursa o kadar iyi anlican..tek seferde kurtuluyosun..

bende aynı umutla bekliyorum belki kendiliğinden çıkar sanki ben dedim gitte gömül oraya diye

16 mart sabah saat 09.30 da ameliyat oluyorum 2 tane yirmilik dişim ameliyatla alınacak..2 dişimde gömük diş birtanesinin altında kist var...ve kalp kapağım tam kapanmadığı için konsültasyon yaptırdım ameliyattan 30 dk önce kalbi korumak amaçlı ilaç içicem ve sonra ameliyata giricem prof.yapacak ameliyatı özel olarak..kalp rahatsızlığım olduğu için...dua edin arkadaşlar tüm 20 lik diş ağrısı çeken arkadaşlarada allah sabır versin...ben çok korkuyorum ameliyattan

gömük dişleri olanlarrr ?? bi sorum varr
hiç bi agrı fln yapmıyo bende de var.şans eseri film çektirince göründü
ama içimde bi umut var belki de kendi kendine çıkar diye
bi de agrı yapmadıgı için gitmek istemiyorum
bi sorun olur mu?? dr korkum var da
ltf cvp??

Merhabalar:)

20 yaş dişleri ağrı yapmasa bile enfeksiyona sebep olabilirler.Yandaki dişin kökünde rezorbsiyon (erime) meydana getirebilir ve fonksiyon görmez (yemek yeme gibi..)

20 yaş diş çekimi sonrası şişme oluşması çok normal çünkü ordaki dokular tekrar eski hale dönmek için savaş veriyorlar.O yüzden şişme oluşmasından korkma.Hem hepsinde olacak diye birşey de yok.20 yaş diş çekiminden sonra antibiyotik veriliyor.

Ağrı yapmıyorsa bile en azından bir diş doktoruna muayene olmanı tavsiye ederim.Çekilmesini gerek görmeyebilir.

yerimseniben

X