20'lik ve gömük Dişlerle ilgili paylaşım alanı

Arkadaşlar merhaba yaklaşık iki haftadır yoğun bir yüz diş ağrım var.söyle ki konuşurken ayakta ağrı geçiyor fakat akşam olunca yatınca dişlerime doğru inanılmaz basınç ağrısı bununla beraber şakak burun köklerim ağrıyor resmen kemik ağrısı en son dişçiye gittim dört gömülü diş var ancak dişin bu kadar yoğun ağrı yapacağını söyledi ki apranax etol fort o kemik ağrısını kesmedi hiç.psikolojim de bayağı yıprandı hep yüksek yastıkla uyuyorum en sonu kbb randevu aldım.gomulu dişinden böyle sıkıntı çeken var mı varsa bilgilendirin yoksa ben bu dişleri aldircam

Benim de bir sürü gömük diş var. 1 tanesi süt dişim hala çıkmadığı için burnumun arkasına doğru kaykılıp gitmiş ama bir zararı yokmuş. Diğerleri ise yirmilik 3 dişim gömülü, 1 tanesi çıkıyor ama açısı yamuk olmadığı için çektirmeme kararı aldım. Başlarda plak kullandığım için galiba iltihap oldu şişti falan, sonra her gün düzenliden daha da düzenli fırçaladım, araya bir şey kaçmamasına özen gösterdim.Ortodontik tedavi de gördüm, ortodontistim hepsinin çekilmesinden yana oldu, bayağı ısrar etti. Ama benim gözüm hiçbirini çektirmeyi yemedi. Tomografi vs hepsini çektirdim. Yamuk bir açıda olup diğer dişleri etkilese çektirmekten yana olurdum. Ama düz açı ile geldiği için istemedim. Biraz da sinirlere teyet geçiyordu. Dedim boşver ağzın mağzın yamulur, hissiyat kaybı olabilir ihtimal düşük de olsa. Diğerleri de bir sorun oluşturmadıkça durdukları yerde durmalarından yanayım. Sonuçta çene cerrahı yapıyor ve ciddi bir operasyon. Çok gerekmedikçe yaptırmak istemem. Sinirlere yakın değil ise insan daha rahat yaptırabilir, sinirlere yakın ise daha riskli oluyor.

Sonunda uyuşukluk sorunundan bahseden birini bulabildim arkadaşlar 5.gunum ve hala dudak ve cenemde uyuşukluk var 2 disim çok kolay olunca zor olan dişe de bir cesaret Edip aldırdım amleiyat zor geçti 1.30 saat kadar sürdü kanama çok olunca koku zor buldu doktor filan neyse çektiğim acılar sorun değilde Allah aşkına bu uyuşukluk zamanla

X