20'lik ve gömük Dişlerle ilgili paylaşım alanı

bu 1ay icerisinde buz kompresine devam ettiniz mi? ben 1.ayim doldugunda 2.yirmiligim alinacak o zamana kadar bu sertligi ve sisligi nasil geciricem bilmiyorum ve cok korkuyorum.kimsenin bu kadar uzun surmemis..doktorum sadece buz kompresi oneriyor baska birsey soyledigi yok..

devam etmedim ben buza, şişlik ininceye kadar tuttum bikaç gün, sertlik bünyeyle alakalı bence benim arkadaşımın 2 ay sürmüştü o sertlik, kemiğini deşmişlerdi ama resmen aşırı gömüktü ve aşağıya doğru dönüktü diş çünkü. :KK4:

kızlar benim 20lik dişlerim alt kısımdakiler yarısı gömük üsttekiler tamamen çıkık.
annemin tedavisini yaptırırken korkumu yendim muayene oldum ama çekmemiz lazım dedi ağızda kalan 20likler zamanla koku yapar dedi. ben dolgu zor yaptırıyorum korkumdan nasıl çektiricem özellikle alt çenemden çok korkuyorum. dr a güveniyorum ama yine de çektirenler bişi sölesin cesaret versin noluuur :KK4::KK43:

Disci fobim yok, sadece dis cekiminden korkarim. Disi saga sola oynatirlar da cit diye o kemik kirilmasi sesi gelir ya, birtek ondan korktugum icin 20lik dislerimi cektirmek istemedim su ana kadar. Acisi sizisi yok, gomuk de degiller, ciktilar.
Ama kahrolasi yirmilikler, benim dogal dumduz dislerimi yamulttu. Arkadan bir dis geriye dogru kaymisti, onemsemedim. Ama simdi on dislerimden biri de geriye dogru kaymaya baslamis. Delirdim gorunce. Her zaman inci gibi dizilmis dislerime bayilan benim goz gore gore dislerim yamuluyor ya.
Saglik sigortami kaybettim bir sebepten dolayi. 20 gune kadar yenisi cikmis olacak. Ilk isim bu disleri cektirmek. Yemisim korkusunu, duz dislerim elden gidiyor. :KK47:

Yamulan dişlerinizde düzelme oldu mu, çünki ben de aynı sizin gibi düşünüyorum. Bilgi verirseniz çok sevinirim

4 ay önce gömülü köpek dişimn sürülmesi için ameliyat oldum ama malasef düşüm gelmiyor,sanırım çekilecek.. gömülü dişi çekilen oldumu?

25 yaşındayım 20liklerim rahatsız etmiyor çıkmayan var, yarı gömülü olan var. Arada arka dişlerimde ağrı oluyor ama onla mı alakalı bilmiyorum. Bu 20liklerin alınıp alınmaması gerektiği kaç yaşına kadar şekillenir?

meraba kızlar. ben iki gün önce denizli diş hastanesinde 20lik gömülü diş ameliyatıyla aldırdım sağ alt çenemdeki dişi. doktordan cıktığımda uyusuklugun etkisiyle bişey anlamadım salak gibi talilmatları da okumamısım, gittim kelle paca çorba ve karısık izgara yedim:KK5: .sonra geri gelip talimatları okuyunca da sacede yogurt dondurma gibi yumusak ve soguk seyler yemem gerektiğini öğrendim. ve buz tutmam gerekiyormus fazla sismemesi için onu da çok az yaptım. şu an iki bucuk gün oldu ve o anestezinin etkisi geçtiği andan beri ( ızgaraları uyusukken götürmüştüm) ağrıdan kıvranıyorum. normalde bu denli ağrı bir gün sürermiş fakat bende 2 bucuk gündür sürüyor . ağrı kesici bitmek üzere. ağzımın içi dikiş dolu ve fena şiş. ben kendimi de hiç dinlendirmedim. gözünüzü sevem uymanız gereken konularu ihmal etmeyin. benim gibi kepaze olursunuz. olur olmaz buz tutun yatın uyuyun. ne bileyim iyi bakın çabuk atlatın. ufff dişimmmmm. sanki on kişi çeneme asılıyor :KK14::26:

meraba kızlar. ben iki gün önce denizli diş hastanesinde 20lik gömülü diş ameliyatıyla aldırdım sağ alt çenemdeki dişi. doktordan cıktığımda uyusuklugun etkisiyle bişey anlamadım salak gibi talilmatları da okumamısım, gittim kelle paca çorba ve karısık izgara yedim:KK5: .sonra geri gelip talimatları okuyunca da sacede yogurt dondurma gibi yumusak ve soguk seyler yemem gerektiğini öğrendim. ve buz tutmam gerekiyormus fazla sismemesi için onu da çok az yaptım. şu an iki bucuk gün oldu ve o anestezinin etkisi geçtiği andan beri ( ızgaraları uyusukken götürmüştüm) ağrıdan kıvranıyorum. normalde bu denli ağrı bir gün sürermiş fakat bende 2 bucuk gündür sürüyor . ağrı kesici bitmek üzere. ağzımın içi dikiş dolu ve fena şiş. ben kendimi de hiç dinlendirmedim. gözünüzü sevem uymanız gereken konularu ihmal etmeyin. benim gibi kepaze olursunuz. olur olmaz buz tutun yatın uyuyun. ne bileyim iyi bakın çabuk atlatın. ufff dişimmmmm. sanki on kişi çeneme asılıyor :KK14::26:

ben 10 gün çektim o ağrıyı ameliyatsız alındı fakat trismus olmuştum tüm vücudum ağrıyodu kımıldayamıyodum bile baya yatak döşek yattım pansumanlar ilaçlar bunları anlatmaya üşeniyorum kaç kere doktora gittim kemik kapanana kadar malesef sabrettim konu bile açtım hahahaaaaaa geçmiş olsun

ben 10 gün çektim o ağrıyı ameliyatsız alındı fakat trismus olmuştum tüm vücudum ağrıyodu kımıldayamıyodum bile baya yatak döşek yattım pansumanlar ilaçlar bunları anlatmaya üşeniyorum kaç kere doktora gittim kemik kapanana kadar malesef sabrettim konu bile açtım hahahaaaaaa geçmiş olsun

uf kıyamam.insanın acısı neredeyse canı da orada oluyor. benim de geçti şükür. gün gelse de dikişlerini aldırsam. deşilmekten hiç korkmayan ben iplik aldırmaktan korkar oldum :KK52:

uf kıyamam.insanın acısı neredeyse canı da orada oluyor. benim de geçti şükür. gün gelse de dikişlerini aldırsam. deşilmekten hiç korkmayan ben iplik aldırmaktan korkar oldum :KK52:

bense hastanede yapılan herşeyden korkuyorum:KK30::KK30: hatta doktordan hemşireden personelden bile benim gözümde onlar bi canavar kelle paça dalak böbrek tiryakileri :KK53::KK52:

Kızlar ben gecen yıl 2ay arayla 2 kez amelıyat oldum izmirde.dr funda erciyas herkese tavsiye ederım.ilk dişim yarı gömülydü ve yamuktu o biraz daha zorlu ve yarım saat surdu buz torbasını eriyene kadar tuttum yanagım da eve geldım dondurduktan sonra yıne uyguladım bi hafta sonrada dikişlerimi aldırdım cok sükür agrıdan kurtuldum dr um 20lil dişin ayak parmagına kadar agrı yapabilecegini söyledi benım kulagıma cok fazla agrı yapıyordu sukur aldırttım ve rahatladım.2.sinde daha cabuk toparlandm hiç korkmayın bir şey olmuyor hatta aldırmakta gec kalmayın derım ben

ben de dün 16. 30 da aldırdım ameliyatla, şu ana kadar idare ediyorum ağrı kesici ve antibiyotikle. daha fazla artmıyor değil mi bu ağrılar, en zor ilk günler olur herhalde :KK50:
yemek işi en zoru, hiçbirşey anlamıyorsun ve doymuyorsun, Allah herkese şifa versin

Bende alt cenemdeki 20 ilk dişlerim için devlet hastanesinde iki doktora gittim ikisi de aldirmana gerek yok dediler ama özele gitsem alirlardi eminim

Doktorun dediğine gore çevreden bi diş giderse 20 ilk o dişleri kullanarak köprü yapilabilirmis o yüzden dokunmayalim dedi

Kızlar merhaba,ben de cuma günü 20 lik dişimi aldırdım.Şişlik çok az kaldı ama o bölgede acı var hala normal midir sizce? Yani ağrı gibi değil de ipler geriliyormuş gibi :/ Ben de iltihaplanmasından korkuyorum dikkat de ediyorum ilaçları düzenli kullanıp ağzımı temiz tutmaya ama :KK43:

Bande iki tane 20 lik disimi çektirdim.biri ameliyat la alındı.çekilirken sorun yok ama sonrası malum.yemen içmen bi süre sıkıntı oluyor,ağrı oluyor,şişlik oluyor...tabi sonra yaVaş yavaş geçiyor ,geriye bişey kalmıyor..

X