20'lik ve gömük Dişlerle ilgili paylaşım alanı

Sağ alt çenemdeki dişin yarısı çıktı yarısı gömülü. 2 gündür ağrı yapıyor
ağrı çok şiddetli değil ancak sağ taraftaki gözüm seğiriyor, sinirlere denk gelen diş sanırım..
Korkuyorum da yahu, erteleme lüksüm yok gidicem özel tıp merkezine

merhabalar bayanlar. bir Diş Hekimi olarak size yardıım dokunsun istiyorum.
20 lik dişler çıkmak için yer bulamadığında ön dişleri ittirerek yol ararlar
veya bir önündeki 2. biyik azı dişlerinizi eritmeye veya çürütmeye neden olarak çıkmaya çalışırlar
bazen hiç çıkamazlar ama derinlerde basınç ağrılarına neden olurlar.
nadiren bayanlarda ağıza çıkıp normal olarak yerleşir çünkü bayanların çene yapısı çoğunlukla yaradılıştan küçüktür.
ağıza nolmal olarak yerleşen 20 yaş dişlerinin de %90 a yakını bu bölgenin bakımının zor olmasından ve görünmeyen bir bölge olduğundan çok çabuk çürür.

günümüz dünyasında 20 lik dişlere kısaca çenemizde pek yer yoktur :)
çekim operasyonu sonrası oluşan şişmenin azlasını önlemek için hastalarımıza tavsiyelerimiz olur.
şişmenin nedeni genelde bölgeye toplanan ödemdir - sağlıklı bir operasyon olduysa tabi.
ödem bölgede ısıyı tutar kan dolaşımını yavaşlatır ve iyileşmenin başlaması yavaşlar.
ama bazen bu kaçınılmazdır, bu vücudun savunma mekanizmasıdır aslında.
20 lik dişleriniz çekilmesi gerekiyorsa izin verin çekilsinler. çünkü geç olunca oluşan zararlar geri dönemiyor malesef.
benim alt 20 yaş çekimlerim geciktiği için alt dişlerim epey çapraşık hale gelmişti :KK43:

her türlü sorunuza açığım Diş Hekimi Ebru. Y.

Merhabalar ebru hanim size nasıl ulaşabilirim?

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

bu gün bende yarı gömülü dişimi çektirdim çok şükür.
dişimi kırmadan tek seferde çekti. veee küçük milimliklik bir parça bıraktığını söyledi.almaya zorlamaya gerek yok dedi.
çekime kadar psikolojik kendimi o kadar çok kasmışım ki gerçekten hiç bir şey hissetmedim zorlanmanın dışında.
uyuşukluğu 3 saat geçmedi.dikiş yok ama orası kocaman bir oyuk.
ne zaman kapanır acaba?
tam gömülü dişimde hazırda bekliyor

20 lik dişimin biri tamamen cıkmıstı agrısı yoktu dıgerınınde yarısı ckms durumda tamamen cıkan dişim hafif sızı yapmaya basladı apse yapacagını anladım yapmadan doktora gittim ve çektirdim. iğneden korkmama ragmen cesaretlendım . hiç agrısı bıle olmadı digeri cıkınca onuda cektırecegım apse yapmasını beklemeyın
sevgiyle kalın.:KK54:

20lik dişlerimi çektirmeye karar verdim çünkü ileride sorun olacakları belliydi.Bayramdan önce sol alt halloldu şükür.Sağ alt bayramdan sonra artık.Çektirdiğim dişim için biraz cerrahi operasyon oldu yarısı et ile örtülüydü. Dört dikiş atıldı. 5-6 gün sıkıntı çektim ağrılarım dinmedi ancak benim vücudumda vitamin eksikliği olduğundan ağrı eşiğim biraz azalmış.5. gün multivitamin takviyesine başladım ve gerçekten hızlı toparlandım, ağrı kesiciyi günde 5 taneden 1 taneye indirdim 2 gün sonra hiç içmedim.İki kutu Augmentin kullandım dün sabah bitti.İşlem sırasında baskı dışında hiçbir şey hissedilmiyor.3-4 günlük bir acı var ancak gerçekten dayanılabilir(hassas olmama rağmen biraz da işim aksamasın diye ağrı kesiciye gömdüm kendimi) bu dişlerden kurtulmak elzem, doktor hanımın da yukarıda bahsettiği gibi.İleride yaptırmayı düşündüğüm ortodontik tedavi için gönlüm rahat olacak....

Benim de 4 yirmilik dişim çekilecek. Ankara da nereyi önerirsiniz. Devletten olursa iyi olur.

ben de şuan çekiyorum 20lik diş ağrısını :KK43: ağzımın sol alt tarafı iki üç gündür ağrıyor. ama dişim normal bir şekilde çıkmadı resmen aşağıdan çıkıyo hatta yanağımı yara yaptı :KK43: izmirde iyi bir diş doktoru arıyorum :KK43:

Allahm bu dis agrisi ne fenA biseyms birdenbire basladi sanki disime bicak sokulur gibi bi sanci giriyodu yerimde duramadm sancidan ter basti.doktora gttm 30 lik disimun cekilmesi gerektgni soyledii carsamba gunu gidicem ins antibiyotige basladim bu agriyi cekmektense biran ince ameliyat olmak istiyorum cunku i anil.az bi agrii aglaya aglaya canm cikti

X