Çin Takvimi

hamile kalınan ay derken SAT mi kastediliyor? ben döllenmeyi tahmin ettiğim ay zannediyordum yanlış mı düşünmüşüm?

doğru düşünüyorsunuz, hamile kalınan ay derken döllenme kastediliyor.benim de demek istediğim sat tarihleri ayın 1 i ve 31 i olunca hamile kaldığım ay kesindi.mesela sat 20 mayıs olsaydı mayıs mı haziran mı diye düşünüp duracaktım:KK52:

doğru düşünüyorsunuz, hamile kalınan ay derken döllenme kastediliyor.benim de demek istediğim sat tarihleri ayın 1 i ve 31 i olunca hamile kaldığım ay kesindi.mesela sat 20 mayıs olsaydı mayıs mı haziran mı diye düşünüp duracaktım:KK52:

hımm anladım teşekkür ederim:)

Kova burcu kızları biraz asi oluyor:)sizin bebeğiniz 4 şubatta doğacak sanırım.benim kızımda 1 şubat doğumlu,4,5 yaşında ve beni sevmediğini ve beğenmediği söylüyor.asi,yaramaz,laf dinlemeyen özgün bir tip.birde 3,5 aylık minik balık erkeğim var,bana çok sevecen bakıyor.kızlar genelde baba aşkına düşüp annelerini unutuyorlar:) Sağlıkla ve hayırlısıyla kucağınıza alın bebeğinizi inşallah.

Çin takvimi bendede tuttu, kulak burun boğaz doktorum bile tavsiye etti bana cinsiyetimiz belli değildi o zaman daha, onun 3 çocuğunda da tutmuş :KK9:

Son düzenleme:
Unutmamanız gereken en önemli nokta erken doğum yapanlarda ve tüp bebek yöntemi ile hamile kalan bayanlarda yanlış sonuçlar çıkabiliyor. Ayrıca doğum kontrol yöntemi ile korunduktan sonra ilk adet döneminde hamile kalan bayanların sonuçları tutmayabiliyor. Korunmayı bıraktıktan sonra mümkünse ikinci adet döneminde gebe kalmaya çalışınız.

şeklinde bir uyarı buldum

arkadaşlar yorumcudan bebegimin cinsiyetine bakamadım..rica etsem bakabilirmisiniz..
dt. 13.01.1986
27 şubat 2012 son regl.28 günde bir döngüm
dogum saatim kesin degil.tarih dogru ama.

arkadaşım sana ulaşmayı o kadar çok istiyorumki bu yazdığın takvim çin takviminden farklı bana geriye kalan yaşlarıda yazarmısın lütfen

kızlar bir şey sorucam size kısmetse bebek yapmak için yola cıktık bizde =)
ben de bakmak istiyoum eğlencesine, ama ben kasım 1987 dogumluyum buna göre 24'e mi bakıcam 25'e mi.çünkü kasımdan önce 24 sayılıyorum kasımdan sonra tam 25 kafam karıştı =)onu bi hesaplayamadım yardım edermisiniz bana =))):KK17:

Son düzenleme:
kızlar bir şey sorucam size kısmetse bebek yapmak için yola cıktık bizde =)
ben de bakmak istiyoum eğlencesine, ama ben kasım 1987 dogumluyum buna göre 24'e mi bakıcam 25'e mi.çünkü kasımdan önce 24 sayılıyorum kasımdan sonra tam 25 kafam karıştı =)onu bi hesaplayamadım yardım edermisiniz bana =))):KK17:

İçinde bulunduğumuz yıla göre bakacaksınız,1987 doğumluysanız 2012 yılındayız,25 yaşında oluyorsunuz.Bu takvime göre Ocak ve Şubat doğumlu olanlar yaşlarına +2,diğerleri +1 ekleyip bakması gerekiyormuş.Yani siz 25+1=26 yaş olarak bakacaksınız.Yaşınıza göre 2012 yılı bitene kadar Temmuz veya Ekim ayında hamile kalırsanız erkek diğer aylar kız görünüyor takvimde.

Arkadaşlar bu takvime inanmamanızı tavsiye ederim.Doğruluk oranı %50.Çinlilerin çok doğum yaptıkları doğru ama neye göre yapmışlar bunlar hep bir muamma.İstatistikçi olarak bunu sorguluyorum ve oldukça anlamsız geliyor.Dayımın gelininin 3 kızı var,hep erkek istiyorlar,kadın 36 yaşında,mart ayına bakın lütfen 35-36-37 hep erkek ama kızı olacak.Hamileliklerini 3 gelinde bu takvime bakarak yaptı ama tutmadı,benim de tutmadı.

benim rus takvimi kız,çin takvimi erkek diyor öğrenince yazarım sonucu:)
çin takvimini yaşıma 1 ekleyince erkek eklemeyince kız :emir_bebek:

X