Çin Takvimi

arkadaşlar araştırdığım kadarıyla normal yaşımıza +2 yaş eklemek gerekiyormuş bu şekilde daha doğru sonuç veriyormuş..bence ilk önce çin takvimine göre göre yaşımızı hesaplayıp sonra bu takvimi kullanmak...

Son düzenleme:
arkadaşlar araştırdığım kadarıyla normal yaşımıza +2 yaş eklemek gerekiyormuş bu şekilde daha doğru sonuç veriyormuş..bence ilk önce çin takvimine göre göre yaşımızı hesaplayıp sonra bu takvimi kullanmak:CüvCüv:

hayır canım..ben bu yöntemi yıllardır biliyorum.ve kime baktıysam doğru çıktı.kendi yaşına 2 yaş eklersen yaşını 2 yaş büyütmüş oluyosun ve yanlış sonuç çıkıyo.mesela ben 1981 in eylülünde yani sonunda doğdum.dolayısıyla daha 29 a girmedim.ama yıl itibariyle ben 2010 a girdiğimiz andan beri 29 oluyorm.yani yıl hangi yaşı gösteriyo ise ona bakacaksın.iki kızım vardı.şimdi 4. ayımdayım ve 3. allahın izniyle erkek .dün öğrendim.ama çin takviminde daha günüm geçtiği gibi bakmıştım ve erkek çıkmıştı.yanılma payı çok düşük yani.

hayır canım..ben bu yöntemi yıllardır biliyorum.ve kime baktıysam doğru çıktı.kendi yaşına 2 yaş eklersen yaşını 2 yaş büyütmüş oluyosun ve yanlış sonuç çıkıyo.mesela ben 1981 in eylülünde yani sonunda doğdum.dolayısıyla daha 29 a girmedim.ama yıl itibariyle ben 2010 a girdiğimiz andan beri 29 oluyorm.yani yıl hangi yaşı gösteriyo ise ona bakacaksın.iki kızım vardı.şimdi 4. ayımdayım ve 3. allahın izniyle erkek .dün öğrendim.ama çin takviminde daha günüm geçtiği gibi bakmıştım ve erkek çıkmıştı.yanılma payı çok düşük yani.

evet doğru söylüyosun daha doldurmadığımız yaşa bakcaz(2010 itibariyle hangi yaşa girdiyseniz ona). 2 yaş büyütmeyin yaşınızı.
benim baktığım herkes tuttu. 3 arkadaşıma daha baktım.bekliyoruz sonuçları:)

bende inanmıyorum canım ama rus takvimi daha gerçekçi gibi...

Son düzenleme:
mellss canım bu takvimde ne çıktı peki kaç doğumlusun hangi ay hamile kaldın.....önemli olan bu takvimde ne çıkıyor bu çin takvimi değilll canımm...sevgiler

canımm yaaa özürrrr...çalışırken yazmak olmuyormu..bend e forum açmıştım
Kızlarrr bu cinsiyet takvimi tutuyor mu sizce ?hadi konuşalımmm.... " diye o sandım birde buraya girin bakın bu tutuyormu canlarım...japonica ve melsssss..

.kadinlarkulubu.com/bebeklerimizin-cinsiyetleri-isimler/364101-kizlarrr-cinsiyet-takvimi-tutuyor-sizce-hadi-konusalimmm.html[/url]

ben hala 29 amı 30 amı bakmalıyım bilmiyorum.80 eylül doğumluyum.yıla göre 30 sayılıyor.kafam karıştı.

bebeğimin cinsiyetini bugün öğrendim:) bir oğlum olcak hem çin takvimi hemde rus takvimi erkek olacak diyordu ve sadece karnımdan kilo almıştım ve sivriydi rüyamdada erkek görmüştüm:)) hepsi doğruymuş hayırlısıyla bir oğlum olacak:))

bendede cin takvimde kiz diyor..
rus takvimi erkek diyor..rüyalarimdada erkek bebek görüyorum...
ultrasyonda en son 19 haftalikken baktirmistim kiza benziyor dedi doktor..
kafam karisti....:uhm:
neyse saglikli hayirli olsunda bebisim.

bendede cin takvimde kiz diyor..
rus takvimi erkek diyor..rüyalarimdada erkek bebek görüyorum...
ultrasyonda en son 19 haftalikken baktirmistim kiza benziyor dedi doktor..
kafam karisti....:uhm:
neyse saglikli hayirli olsunda bebisim.

canım çin takvimi tutuyor yeterki hesaplamayı doğru yap mesela gebe kaldığın ay ve yaşı doğru hesapla.önce çin takvimine göre yaşını bulsonra son adet tarihine 14 gün ekle çünkü adetten 14 gün sonre gebe kalıyorsun

canım çin takvimi tutuyor yeterki hesaplamayı doğru yap mesela gebe kaldığın ay ve yaşı doğru hesapla.önce çin takvimine göre yaşını bulsonra son adet tarihine 14 gün ekle çünkü adetten 14 gün sonre gebe kalıyorsun
bazi arkadaslarda tutmadi...takvim islerine pek inancim yok canim..yakinda randevu alcam doktordan..bakalim...hayirlisi..opuyorumnanaktan

kızlar bende merak ediorum öylee hesaplamayı beceremiorum 24 yaşındayım mart ayında hamiş kaldım merk ediorum ohh ne güzel öğrenmişisiniz valla:d nasip bizde artıkk 9 haftalık hamişim dahabilmiyorumkismile

kızlar aşağıdaki siteye girin:
Caps chinois: âge chinois, date de naissance chinoise, calcul de votre âge chinois

Month bölümünde doğduğunuz ayı seçin, Day bölümüde doğduğunuz günü seçin, Year bölümüne doğduğunuz yılı yazın. Calculate the Chinese Caps tuşuna basın.

Chinese Age today bölümünde yaş bilginiz yer alacak. yasınızı hesapladıktan sonra hamıle kaldıgınız ayı hesaplamak içinde son adet tarihinize 14 gün ekleyip hangı ay hamile kaldıgınızı hesaplayın. sonra takvimden cinsiyetinizi öğrenin :)))

ben baktım kız diyor :)) suan 4+4 haftalık hamileyim :))

ben cok fazla ınanmasamda bnmkıde tutuyor ..
2007 eylul ayında hamıle kalmıştım 27 yaşındayken evet bır oglum oldu
bı oncekı ayda kalaymışım yada sorakı kızım oluyormuş :))))
şuan 30 yaşındayım oglum 2 yaşında 31 yaşında tekrar hamıle kalmayı ıstıyorum
mayıs hazıran agustos ekım kasım aralık aylarında çalışma yapmamız gekıo kı kızımız olsun :)))

X