Protein Rejimi + Bireysel Tecrübe

Ş

şahrud

Ziyaretçi
:nazar:

kızlar ben bu tarifi geçen sene bir diyetisyen arkadaşımdan almıştım.uyguladım ve 1.5 ayda 9 kg verdim.burada dikkat etmemiz gereken bazı şeyler var.sadece protein aldığımız için vücut susuz kalmasın diye bol su içmeliyiz.ayrıca ağzımızdan koku gelme ihtimalide yüksek olduğu için tatlandırıcı sakızlardan kullanabiliriz.

önce diyetin nasıl bir mekanizması olduğunu anlatayım

karbonhidrat ve yağlar proteinin yakılmasına yardımcı olurlar ama biz karbonhidrat ve yağ hiç ama hiç almazsak eğer protein kendini yakmak için vücutta birikmiş yağları kullanır.bu diyette asla uzun sürdürülmemeli ve sağlıklı olunmalı.ayrıca diyet esnasında hiç istinasız protein harici kilo verdirdiğini bile düşündüğünüz hiç birşeyi yemeyeceksiniz.örneğin marul ,salata,elma,armut yok bir parça ekmek bunlar katiyen yasak.eğer yersek protein onları kullanır kendini yakmak için o zaman da yağlarımız yerinde durur

bütün gün yiyeceğimiz şunlardan ibaret

kırmızı et , tavuk ve balık
ayrıca yumurta
peynir yağsız

sınırsızca yiyebilirsiniz
ama unutmayın asla başka bir yiyecekten bir parça bile almak yok:)

etler haşlanarak ya da ızgara
yumurta rafadan ya da haşlanmış

zaten protein vücuda tokluk hissi verir.2. günden sonra kesinlikle aklınıza başka bişey gelmiyor merak etmeyin.

ben sabahtan 10 tane yumurtayı haşlayıp kenara koyuyordum.açlık hissettikçe bir tane yiyordum ve öğünlerde de birgün tavuk haşlaması diğer gün kırmızı et ızgara olmadı haşlamasını yiyordum
dediğim gibi miktar yok istediğiniz kadar

kesinlikle çok rahat bir şekilde kilo vereceksiniz

ramazandan sonra ben tekrar uygulayacağım
burada da gün gün kilomu yazarım
başka uygulayacak arkadaşlarada şimdiden başarılar:dance:

ben de isveç diyeti yapmıştım. onda gene salata meyve filan var. protein diyeti sağlıksız bir diyet bence arkadaşım. böbreklere zarar verir . su çok önemli.
Bir bayan hafta sonları yapıp 1.5 kilo veriyordu bununla.

ben yanlış mı anladım 1.5 ay devam mı ettin bunakafamçokkarıştı

ama sağlıksız bir rejim olduğunu da ekleseydin keşke arkadaşım :KK43:
ayrıca yapmak o kadar kolay değil... ağız kokusu da cabası. bir de o kadar yağ ve proteini yiyip vücudunuz ne şekle girer bilemiyorum. bu diyetin yaratıcısı kişi sanırım damar tıkanıklığından ölmüş. ha ama başarılı bir diyet şekli gerçekten. ama ben tavsiye etmem :)

evet kızlar uzun sürdürülmemesi gereken bir diyet onu belirttim zaten ama merak etmeyin 1,5 devam ettim etmesine de ilk haftadan sonra 2 gün ara vererek bu şekilde devam etti.özür diliyorum bunu yazmayı akıl edemedim:)ayrıca kesinlikle kontrol ediyorsunuz kendinizi yolunda gitmeyen birşey olduğunda mutlaka bırakmalı ve diyet esnasında en az 2 litre su içmeli.

en azından lida dan iyidir merak etmeyin

evet arkadaşım
bunu veren bir diyetisyen ama dediğim gibi herhalde okumadınız konumun başını uzun sürdürülmeyecek ve sağlıklı olunacak bol da su içilecek bu şekilde bir zararı yok ilerki dönemlerde bile bende hiç bir problem olmadı.

arkadaslar banada buna benzer bir diyeti kadin doktorum önerdi. Bana önerilen diyet degil yemek yeme aliskanligimi degistirmem gerektigiydi. protein agirlikli beslenecekmisim. ekmek yiyebilirim ama tam taneli ekmeklerden, pirinci kahverengi pirinc, makarna yok. (arada bir kendimi ödüllendirebilirmisim) aksam 4 ten sonra meyve kesinlikle yasak cünkü direk yag olarak geri geliyormus meyvedeki seker. Veee kesinlikle karponhidrat ve proeini birlikte tüketmek yok buda yaga dönüyormus( yani etli pilav, kiymali pide, ekmek arasi döner vs.... bunlar yag depoluyormus vücuda) 2 litreye yakin su tüketmem gerekiyormus. salata vs.. hersey serbest. hatta tok tutmasi acisindan salatama haslanmis yumurta bile ekleyebilirmisim. Ara ara uyguluyorum bu diyeti ama henüz 2 günden fazla yapamadim . :eek:

atkins diyeti denen bu mu? at gitsin diyeti:Roflol:

Valla ben bu diyetlerden pek anlamadığım için bilmiyorum ama, atkins diyeti de bir protein diyetiymiş. Bu sebeple de bulduğum şu haberi ekleyeyim dedim.

Dr. Atkins kendi diyetinin kurbanı

Düşük karbonhidrat ve yüksek proteinle zayıflamayı vaat eden Dr. Robert Atkins'in öldüğünde 116 kilo olduğunun ortaya çıkması, diyetin ölümcül sonuçlar doğurduğuna ilişkin tartışmaları alevlendirdi

Dünyada milyonlarca kişinin uyguladığı Atkins diyetinin mucidi Dr. Robert Atkins'in öldüğünde 116 kiloluk bir obez olduğunun açıklanması, ortalığı karıştırdı. Bazı uzmanlar diyetin ölümcül sonuçlar doğurduğunu savunurken, diyeti uygulayanlarda ölüm korkusu başladı.

İngiliz The Times Gazetesi'nin görüşlerine yer verdiği birçok uzman, Atkins diyetinin kilo ve kalp problemlerinin tek sebebi olduğunu ve 72 yaşındaki ünlü diyetisyenin de kendi teorilerinin kurbanı olarak öldüğünü savundular. Cambridge Üniversitesi, İngiliz İnsan Beslenmesi Tıbbi Araştırma Konseyi'nden Dr. Susan Jebb, bu diyetin kolestrolü yükselttiğini, böbrek sorunlarına neden olduğunu, kemiklerdeki kalsiyumu azalttığını ve kalp krizini tetiklediğini savundu. 'Bu diyet milyonlarca insanı kilo ve sağlık riskleriyle baş başa bırakıyor' açıklamasını yapan Doktorlar Konseyi'nden Jeanne Stuart McVey da, 'Bol yağlı bir diyet insanlara kalp hastalığından başka ne verebilir' dedi.

İngiliz Kalp Vakfı da, insanları bu diyete karşı uyardı. Dr. Robert Atkins'in eşi Veronica Atkins, otopsiye izin vermeyerek diyet hakkındaki şüpheleri artırırken, Atkins Doktorlar Konseyi Başkanı Stuart Trager ise geçen nisan ayında New York'ta buzda kayarak komaya giren Atkins'in kilolarını, bu süre içinde aldığını öne sürdü.

Atkins, teorilerini topladığı Diyet Devrimi adlı kitabını 1972'de yayınlayınca tartışma başlamış, Amerikan Tıp Birliği de, Atkins diyetinin tehlikeli olduğunu açıklamıştı.

arkadaşlar karbonhidrat içeren besin alınmadığında vücut önce kas içindeki karbonhidratları,sonra da kan içindeki karbonhidratları kullanıyor.

yani kilo kaybı sandığınız şey,aslında kas ve su kaybı oluyor.

diyetisyenler kilo vermenin durduğu dönemlerde,3 günü aşmamak kaydıyla bu tip "şok" diyetler önerebiliyorlar,kendi kontrolleri altında.asla daha uzun sürdürülmemeli.

sağlıklı beslenme,karbonhidrat ve proteinin dengeli alınması esasına dayandırılmalı.

uzun süre bu tip diyetler uygulayanlar,kas kaybeder,bunun sonucunda metabolizma zayıflar ve daha fazla kilo almaya müsait hale gelirler.bkz.dr atkins.

sağlıklı beslenmenin ne olduğunu hepimiz biliyoruz aslında.bu tip mucize4 arayışlarına son verip,sağlıklı beslenmeye geçmemiz,yavaş,ama sağlıklı ve kalıcı kilo vermemiz gerekir.

ben ilk defa yaziyorum ve bu protein diyetini bir haftada olsa uygulamak istiyorum cunku bende dogum sonrasi kilolarimi vermek istiyorum tabiiyki vermesi kolay degil ama bu diyeti bir arkadasim uygulamis ve sadece tavuk eti yiyerek 4veya5 ayda 15 kilo vermis ve geyet saglikli bol su sart ama insallah uyguluyacagim uyguladiktan sonra tekrar yazar neticeyi bildiririmmmm:CüvCüv:

''Yalnız Dr. Atkins'inde hakkını yiyorlar, obez olarak öldüğü belirtilen Dr. Atkins'in ölümü biraz karmaşık, Karlı bir günde ofisinin önünde bir buz birikintisine basarak düşmüş ve kafasını çok kötü çarpmış, bir nevi ölümüne değin 1 seneye yakın yatalak hayatı yaşamış.
Bu kaza öncesinde 1.82 boya 89 kilo civarındaymış, yaşı ise 72 imiş.
Bence hiç fena bir tablo değil 72 yaşındaki bir insan için, hastanedeki komplikasyonlar ve vücudun su tutması sonucu o hale gelmiş, zaten Wikipedia'da, ölümünden önceki sene sık sık çıktığı talkshowlarda gayet normal kilolu bir adam olduğu görülüyormuş.
Basının hainliği biraz, alın diyet gurusu doktorun kendine hayrı yokmuş tarzı sansasyon haberciliği.'' alıntıdır.

Ben bu diyetin taraftarı değilim ama bu diyeti dah önce uyguladım 14 gün ve kilo verdim,kas oranım eksilmedi,yağdan verdim.Yağlı olan göbek bölgem yok olmuştu Yağlılar,obezler yapsın bu diyeti,onların şekerlerini ,sağlık sorunlarını düzeltiyor.Ben bu diyetin taraftarı değilim tabi tek yönlü bir diyeti savunmam mümkün değil ama sadece bir konuyu aydınlatmak için yazdım.
Kilo vermesi gereken,kilodan dolayı bir sürü hastalığı olanları iyileştirdi çevremde.
Ama normal bir birey için asla uygun değil hele süre uzatılırsa ,14 gün için uygulanabilir ,14 günden sonra yeşil yapraklılar ve meyveler ekleniyor diyeti,
Ökkeş Geçerin kitabından okudum,(Damdan düşenden sağlıklı diyet-Damdan düşenin halinden doktor değil ancak damdan düşen anlar deyimine atıfta bulnuyor)
Bu adam bir obezken,diyabetikken,kilodan merdiven çıkamıyorken bu yolla kurtuluyor hastalıklarından ve kilosundan.Filinta gibi oluyor.

Ama yapmayın ,en başta bağırsaklarımız için life çok ihtiyacımız var,beynimizin karbonhidrata ihtiyacı var,bulamassa öğrendiğiniz herşeyleri atıverir gitsin.Bide vitaminlere ihtiyacımız var.Daha kötüsü bu kadar et yemenin guta sebep olacağı,insanı vahşileştireceği söyleniyor.gamyoncuiremsu

Arkadaslar ben dogumdan sonra aldıgım kıloyu vermeye calısıyorum ard arda uc cocuk ve kıloları yoksa 60 kılo felandım suan 78 kıloyum ve kılodan bıktım bu proteın dıyetını 2 hafta veya 1 hafta uygulamada sakınca olurmu cunku ben hayatım boyunca rejıme ıhtıyac duymamıstım dogrusu rejım nasıl yapılır onuda bılmıyorum ama denemek ıstıyorum tesekkerler

zararlı bi rejim gibi geldi bana. okadar yumurta tavuk et falan ozAman kolestrol nereye fırlar bence herkese göre değil

ben hayatim boyunca hic kilolu olmadim kilo aldigimi hissettigim anda spora basladim dengeyi sagladim ama suan yasim 28 olsada eski yapiya sahip degilim.uzun sureli diyet yapamiyorum bana gore deil yalana gerek yok istahli biriyim ve allahin bizlere lutfettigi lezzetlere asigim.son 1 yilda cok rahatsizlik gecirdim o nedenle cordizon hapi kullandim ve buna masa basi is eklenince 6 ayda 15 kilo aldim hic bir kiyafetim olmuyor kendime bir cins bir kac ustluk aldim ve kendimi abartisiz soyluyorum cok mutsuz hissediyorum kilolu olunca insanin kendine olan guveni gidiyor.en azindan benim öyle oldu ben evliyim maksadim kimseye kendimi begendirmek degil hersey kendim icin.onceden mumkunmu esorfmanla disari cikim ama suan kendime hic bir seyi yakistiramiyorum arti sunu soylim.esim almanyada taninmis bir is adami ac kurtlar etrafinda fink atiyor bilirsiniz ucuz insanlar.onceden esimi kiskanmazdim simdi belli etmesemde kiskancliktan ölüyorum.ha esimin sevgisine sonsuz derecede guveniyorum ama erkekler hep seytan deyip atliyorlar ya o seytan esime ugrasin istemiyorum.ya ben kendime guvenimi kazanmak istiyorum.belirtim amaliyat yag aldirma falan esim bunlara musade etmiyor.o yuzden bana gercekten faydasini gorup zararini gormediginiz arti bende guatir var acliga dayanamiyorum.tok tutan bir diyet onermenizi rica ediyorum.bayanlar yardiminizi ve onerilerinizi bekliyorum saygilar.
:80:

X