Piercing, Hızma GÖBEĞİNİ DELDİRENLERİN Önerileri, Soruları, Cevapları

valla ben de çok deldirmek istiyorum göbeğimi ama sanırım göbek piercing i uzun zamanda iileşiomuş

ben deldirdim cnm 2 sene önce,çok fazla acımıyo..ama dikkat etmen gereken en önemli şey;gittiğin yerin cidden hijyenik olması ve deldirdikten sonra 1 ay boyunca önerilen kremleri düzenli sürüp,temiz tutmak..ayrıca piercingini de düzenli olarak temizlemek..sakın ucuza satılan küpelerin cazibesine kapılıp alma bnm gibi:KK43: yoksa mikrop kaparsın ...

ben deldirdim cnm 2 sene önce,çok fazla acımıyo..ama dikkat etmen gereken en önemli şey;gittiğin yerin cidden hijyenik olması ve deldirdikten sonra 1 ay boyunca önerilen kremleri düzenli sürüp,temiz tutmak..ayrıca piercingini de düzenli olarak temizlemek..sakın ucuza satılan küpelerin cazibesine kapılıp alma bnm gibi:KK43: yoksa mikrop kaparsın ...

desene biraz ugrastiriyor,mikrop kaptin birde sen demek.anladim canim saol bilgi verdigin icin

benim göbeğimde de var piercing ama çok eskiden deldirmiştim ben.o zamanlar kuyumcular deliyordu sadece yazlık mekanlarda.şimdi çok fazla ele ayağa düştüğü kanaatindeyim.7-8 sene oldu ben deldireli.dondurulmuş spreyle uyuşturup delmişlerdi hiçbir şey hissetmedim ve deldirdikten 2 gün sonra denize girdim.tabiiki gerekli temizliği sağlayarak.mikrop falan da kapmadı hiç benimki.8 yıldır da çıkarmadım bi rahatsızlığını da görmedim.piercin'inin titanyum olmasına dikkat et.hijyen de çok önemli.
birde göbek zor iyileşmez aksine çabuk iyileşir.zor iyileşen kıkırdaktır ki sol kulağımın tepesinde var bi piercing 3 ay yatamamıştım o tarafa.bayaa uğraştırmıştı beni:)

wallahi bende çok istiyordum ama sonra vazgeçtim. bi yerde göbekteki bazı sinirlere geldiğinde düşük tehlikesi olduğunu okuyunca dedim yok vazgeç. zaten yazdan yaza görüncek kışın kim görüyo orayı. ille de delircem diyosam çok ii bi yere gitmen lazm canm.

benim göbeğimde de var piercing ama çok eskiden deldirmiştim ben.o zamanlar kuyumcular deliyordu sadece yazlık mekanlarda.şimdi çok fazla ele ayağa düştüğü kanaatindeyim.7-8 sene oldu ben deldireli.dondurulmuş spreyle uyuşturup delmişlerdi hiçbir şey hissetmedim ve deldirdikten 2 gün sonra denize girdim.tabiiki gerekli temizliği sağlayarak.mikrop falan da kapmadı hiç benimki.8 yıldır da çıkarmadım bi rahatsızlığını da görmedim.piercin'inin titanyum olmasına dikkat et.hijyen de çok önemli.
birde göbek zor iyileşmez aksine çabuk iyileşir.zor iyileşen kıkırdaktır ki sol kulağımın tepesinde var bi piercing 3 ay yatamamıştım o tarafa.bayaa uğraştırmıştı beni:)

bende kıkırdağımı deldirdim ,aynen uzun süre yataadım üstüne...yerimseniben

Üniversite öğrencisi Barış Bayraktar, dilini deldirmiş ve kısa süreliğine de olsa 'peltek' olmuş.

Belki farklı, orijinal olmak; belki güzelleşmek ya da kendini asi hissetmek için... Nedeni ne olursa olsun, "piercing" dediğimiz, vücudun kulak memesi dışında bazı bölgelerine küpe takma hadisesi kesinlikle bir kendini ifade biçimi.
Gümüşi parıltılarla vücudumuzu tanıştıralı çok uzun zaman olmadı. Avrupa ve Amerika'da profesyonel bir piercing federasyonu bile kurulmuşken, Türkiye'de daha yeni yeni alışıyoruz burnu, kaşı, meme ucu küpeli insanlara.
Öte yandan, popüleritesi kadar, zararlı olup olmadığı tarışması da var piercing'in. Kulağımızı deldiriyoruz da, sıra buruna, dudağa veya dile gelince peki?..
İşte bu noktada, dokuz yıldır Beyoğlu'nda piercing yapan "PJ", kulağını, kaşını, göbeğini ya da meme ucunu, hatta cinsel organını deldirmek isteyenleri uyarıyor: "Anatomik, teknik bilgiye sahip olunduğu, piercing malzemelerinin kullanımı doğru yapıldığı, sterilizasyona dikkat edildiği sürece piercing zararsızdır." Tabii uygun koşullar sağlanmazsa işler değişiyor. Sarılık, yani "hepatit"ten AIDS'e kadar pek çok virüs kapılabiliyor bu yolla. İkinci derece zararlıysa, cildin tahriş olması, yaralanması şeklinde kendini gösteriyor.

Bölgesel riskler
Her bölgenin "kendine has" riskleri var. Mesela kaşınıza bilinçsizce yapılan piercing yüz felcine sebep olabiliyor. Yerleştirilen küpe, bölgenin anatomik fonksiyonunu gerçekleştirmesini engellediği için, zaman içinde kaslarda zayıflama meydana geliyor.
Ya da, meme ucundaki bir küpe meme kanserine bile neden olabiliyor! Üniversite birinci sınıf öğrencisi Barış Bayraktar meme ucuna, diline, kaşına ve cinsel organına piercing yaptıranlardan. Bilinçsizce yapılmış bir piercing'in kurbanı. Barış, meme ucunda kist oluştuğunu ve bu yüzden küpeyi çıkarmak zorunda kaldığını belirtiyor. Ama, iyileşir iyileşmez yerine yeni bir piercing takmayı da ihmal etmemiş! Diline yaptırdığı piercing, bir süre peltek konuşmasına sebep olmuş. Cinsel organındaki piercing'in ise etrafı iltihap kapmış.

Hamileler için sakıncalı
Piercing, bölgenin iyileşmesini zorlaştırması açısından uyuşturucu madde ve alkol kullananlar, virüs taşıyıcıları, şeker ve hemofili (kanın zor pıhtılaşması) hastaları gibi bağışıklık sistemi zayıf insanlar için ciddi ölçüde sakıncalı.
Hamilelik esnasında da özellikle göbeğe piercing yaptırılmamalı. Eğer yaptırdıktan sonra hamile kaldıysanız, sorun yok; küpeniz çıkarılıyor ve yerine göbeğinizin üzerinde büyüme yapabilecek silikon bir parça yerleştiriliyor. Doğumdan sonra eski küpenizi takıyor ve hayata devam ediyorsunuz. Bu arada, göbeğe yapılan piercing'in kısırlığa yol açabildiğini de belirtmek gerek. Ayrıca, göbek deliğiniz dışa doğruysa da piercing iyi bir fikir değilmiş, aklınızda bulunsun.
Güneş, su?
Peki ayrılmaz parçamız olan su ve güneşin zararı var mı?
PJ, "Güneş, yanığa neden olmadığı sürece cildin iyileşmesine yardımcı olur. Deniz suyu, pis değilse, iyileştirir. Şehir suyumuz ise bakterili. O yüzden banyodan sonra piercing bölgesi mutlaka dezenfekte edilmeli" diye yanıtlıyor bu sorumuzu.
Piercing, iki şekilde yapılıyor: İğneyle veya tabancayla. Ama tabanca pek tercih edilmiyor. Buna rağmen burun genellikle tabancayla deliniyor. Üniversite birinci sınıf öğrencisi Melisa Kongar, burnunu tabancayla deldirdikten sonra günlerce acı çekmiş: "Acı geçer diye düşündüm. Antibiyotik kullanmak da istemedim. Ama üç ay sürdü."
Belki burunda o kadar değil, ama diğer bölgelerde kullanılması hayli sakıncalı tabancanın. PJ'in söylediğine göre tabanca dokuyu parçalıyor, zaten kullanılan küpeler de kalitesiz. Ayrıca, şeffaf renkli kan plazmasının tabancaya sıçraması ve bu şekilde bir sonrakine virüs bulaşması ihtimali mevcut.
Aklıma burnumu deldirdiğim gün geliyor. Burnumda bir küpeyle yaşamak o kadar da kolay olmamıştı benim için. Rahat yapamıyordum hiçbir şeyi. Ne isterseniz yapın, ama eğer sorumluluğunu üstlenemeyecekseniz piercing yaptırmayın!

* Can alıcı detaylar! Cinsel organda kılcal damarların bolca bulunduğu yere piercing yapılırsa, kanama uzun süre durmayabiliyor.
* Piercing yapılırken en çok acıyan yer meme uçları.
* Olay sadece piercing'cinizle bitmiyor. Sizin de taktırdıktan sonra iyi bakmanız, o bölgeyi temiz tutmanız gerekiyor. Yoksa garip bir nesneyle arkadaşlık yapmaya zorladığınız zavallı cildiniz iflas ediyor.
* Mesela, kaşlarını alan bir kadınsınız. O zaman kaşınıza piercing yaptırmaktan özellikle kaçının! Çünkü piercing varken kaşlarınızı alırsanız, iyileşmeyi iyice zorlaştırırsınız.
* Piercing'inizin günlük temizliğinde alkol veya oksijenli su kullanırsanız cildinize zarar verirsiniz. "Asla!" diyor PJ, "Bu ürünler etkili dezenfektan değildir ve dokuyu öldürür."

Kaynak:

korkutmak için yazmıyorum ama bilinmesi gereken detaylar var mutlaka okuyun.ve lütfen yaptıracaksanız sağlığınızı birinci planda tutun.

aslında vazgeçmek de değil.benim göbeğimde de var dediğim gibi hiç bi zararını görmedim 7-8 senedir.çok da seviyorum:)ama yaptıracaksan hijyen çok önemli ona dikkat et yeter.
hatta piercing bazen iyi bile oluyo.benim sol kulağımda da 3 delik vardı.bi kere dandik küpe kullandım ve kulağım yara oldu.ne taktıysam geçmedi.sonra piercing taktırdım o deliklerede.ve iyileşti.titanyum çünkü altından bile sağlıklı.hani şu ameliyatlarda falan onarılamayan kırıklarda kullanılan malzeme varya,piercing onun hammaddesi işte.tabi ektra bi alerjiniz falan yoksa.iyi düşün istiyorsan yaptır.yeterki iyi bi yer seç bunun için:KK66:

canım benımde gobegım delık once ıncecık bır ıgneyle uyusturuo sonra essek gıbı bır ıgneyle delıyo ve gercekten acıtmıyor
ama sonrası bıraz dert ıltıhap yapıyo fılan
mıllet 40 cesıt krem suruyodu ben hıc umursamadım valla suanda herkesınkınden saglıklı benımkı =)
ama cahıl cesaretı tbı enfeksıyon kapma rıskım varmıs
ama bısey olmadı hanı ıltıhapta cok korkutmasın gozunu dus alırken antıbakterıyel sabunla temızlıcen bıde bı krem var onu surceksn normal zmnlarda cok ustune tıtremesen de olur akıyo akıyo ırenc oluyo bı donem sonra gecıo tatlım
ve cokkk guzel duruyo =)

evet hijjen cok onemli .ozaman ben ingilterede en iyi en temiz yeri arstirip yaptiracam .:içelim:. karar verilmistir :)

eminim çok yakışacak :)üstelik ingilteredesin orda türkiyeden çok önce vardı zaten piercing.işin ehlini bulacağına eminim :)ha bu arada hiç de acımiicak :)benimkini dondurucu sprey sıkıp yapmışlardı hiç bişey hissetmemiştim:)lafael'in dediği gibi banyo yaparken antibakteriyel sabunla yıkaman yeterli.extra bakıma falan gerek yok.
mesaj yaz buraya yaptırınca :KK66:

eminim çok yakışacak :)üstelik ingilteredesin orda türkiyeden çok önce vardı zaten piercing.işin ehlini bulacağına eminim :)ha bu arada hiç de acımiicak :)benimkini dondurucu sprey sıkıp yapmışlardı hiç bişey hissetmemiştim:)lafael'in dediği gibi banyo yaparken antibakteriyel sabunla yıkaman yeterli.extra bakıma falan gerek yok.
mesaj yaz buraya yaptırınca :KK66:

saol canim insallah dedigin gibi yakisir :) hala arastirmaktayim 2 yer buldum gidip gorustum 1 tanesiyle anlstim cok temiz yapiyolarmis arkadasim soyledi.bu cuma gidip deldirecem :)

yasasin sonunda benimde piercingim olacak:sm_cool:

canim seninkine nasil bir kupe takiyosun ?resmi varmi bana gondersene?
:1hug:

hamileyken ya da doğum yaparken çıkartmak durumundasınız...çünkü ben bi arkadaşımdan duymuştum...doktoru sakıncalı bulmuştu...bebeğin beslenmesine engel olabiliyomuşşş ve tam gelişmesine... :1no2::1no2:

korkmayın bu kadar kızlar acısı falan yok:)benimki delinirken dondurucu sprey sıkmışlardı.hiç bişey hissetmedim.ne kanadı ne şişti ne de herhangi bişey.ama ben çok uzun yıllar önce yaptırdım o zaman kuyumcular yeni yeni yapmaya başlamıştı türkiyede.hatta yaptırdıktan 2 gün sonra da denize girmiştim düşünün.
steril bi ortamda yapıldıktan sonra acı falan olmuyor merak etmeyin.
bu arada hamileyken deldirmek zararlıymuş evet.ama hamilelikten önce deldirdiysen oraya geçici esneyen piercingler varmış onlardan takıyormuşsun.doğumdan sonra da normal piercingini kullanıormuşsun.

melda_rose'cum nasıl bir küpe taktığımı sormuşsun.ben klasik iki ucu toplu olanlardan kullanıyorum hiç değiştirmedim.ama yeni bitane alasım da var aslında şu sallananlardan :)pek hoşuma gidio bu aralar:KK66:

ya bayanlar yakın zamanda göbeğini deldiren varmı fiyatı ne kadar göbek deldirmenin... birde titanyum piercinglerin fiyatlarını merak ediyorum....cvp verebilecek varmı ?
yeni gördüm canım :)
titanyum küpeler ortalama 25-35 arası tabi modele göre değişio ama ortalaması bu.deldirmek ve küpe 35-40 falan galiba bu aralar.kesinlikle titanyum küpe almalısın bu arada.çelik karışımı küpeler var onları tercih etme en sağlam titanyumdur.
bu arada piercing işinde çalışan arkadaşlarım var ben de onlardan duyduklarımı yazıorum bilir kişi gibi olmayım :)

X