Mutluluk Yürekli Olana Yakişir .....

lonely girl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Temmuz 2007
38
0
Saat 9.11 telefonuma bir mesaj geliyor '' sana bir mail yolladım '' bu günlerde kimsenin bana ulaşmasını istemiyorum aslında,zaten telefonuma telesekreter bakıyor ama ilgimi çekti bu mesaj ,öyle bir arkadaşımdan geliyor ki ,o uğraşmaz öyle maille filan içinde ne varsa söyler çatır çatır saklamayanlardan işte, bir çocuk neşesiyle yaşlı bir kadının görmüş geçirmişliğiyle yaşar ,çünkü görmüş geçirmiştir zira kolay değildir küçük yaşta anneyi toprağa vermek ve bir çok şeye göğüs gerebilmek.

Sevgili arkadaşım diyorduki mail de.....

Bu kötü sesimle sana bir şarkı söylemek isterdim ,üstünde çikolatayı seviyorum yazılı bir tişörtle. oysa biliyorumki benim bir anneye ihtiyacım var, sende biliyorsun değil mi ? dün gece ve bu sabah yürekleri hafiflesin diye insanların, gidiyorum sevdiğim adamın yüreğinden dizlerim titriyordu, uzun zamandır kırdım ayak bileklerimi ,Tanrı başka kadınlara gerçek aşklar hediye etti bizede bu aşkların mutsuz erkeklerini sevmek düştü . mutsuz bir ağaç, ne bilsin baharı olmayı ,ben göz yaşımla çiçekler açtıracağım sandım oysa sevdiğimin gücü yok çok korkuyor tir tir titriyor .
Kıyamadım anneciğim ,bu sabah seni düşünürek uyundım, bu gün benim annem olurmusun ? koca gözlerim ağlıyor engel olamıyorum kendime ben acıyı hiç sevmem biliyorsun ,mutlu olmayı çok isterdim ama hayat onu bile çok gördü bana ,bırak kanatlarım olayım demiştim ona ne bileyim yüksekten korkuyormuş ,ben anladım ki gerçekten sevmişim anne ama şimdi gitme vakti bu gün öldürdüm kelebeklerimi ,kuruttuğum papatyalarla birlikte kirpiklerime astım.
Bir türkü diyor ki.....

''Her akşam aynı hüzün,yol bekler iki gözüm,Dış kapıda beklerim avcum içinde yüzüm ,Sen gelmezsin bir türlü ,Nice dertler çektim bu başka türlü,Yar sevmedim üstüne ,Bilmedim bana kastın ne ,Bu hayat senin diye ,Beni üzdün niye,Unutmam seni yar ,Bu günün yarını var ,Mutlu geçen günlerimiz var.''

Türküler söylendikçe ben gönüllüyüm leyla olmaya, bana bıraktığı kalp avucumun içinde dua ediyorum ikimize, biliyorum bana söyleyeceklerini ben senin gibi değilim, ne güzelim nede senin kadar güçlüyüm sen acıları göğüsünde yumuşatıp dağıtırsın etrafına,yıkılmazsın sen ne kadar ince olsanda bilirim.neden böylesin diye sormuştum sana ,sende dedinki bana boş ver yaşaman lazım anlatsam bile anlamazsın, ve kahveyi yarım bırakıp eğer bir gün anlayacak olursan uzun uzun anlatırım ,o zaman bu kahve yarım kalmaz demiştin, şimdi anlıyorum seni döndüğümde o kahveyi tamamlayalım olur mu gerçekten sevince hırçınlaşıyormuşsun doğruymuş, bu sabahımın annesi bana yine söyle o şarkıyı söyle bana ,ne zaman atacağım omuzlarımdan sevdanın yükünü...

Bir kaç yıl önce olsaydı bambaşka şeyler düşündürürdü arkadaşımın iç kanaması bana '' bırak gitsin sevmek tek kişilik derdim aşk zaten saçmalık hastalıklı bir hal derdim sen sevdikçe büyürsün kadınlar zaten hep daha cesur yürekli derdim önemli olan kimi sevdiğin değil sevme becerin derdim....

Ama artık biliyorum ki öğretildik ki '' kimi sevdiğin''önemliymiş .Uzun yolu göze alamayana kelebek olunmazmış nefesi yetmeyenle dipte hazine aranmazmış artık sende arama nolur .

güzel mi bilmiyorum ama şu anda çekmekte olduğun aşk acısı geçecek biliyorsun ve biz gelecek yaz seninle gidenleri sayacağız tek tek ama şunu da gör birtanem sende sevilmek için geldin dünyaya sevme hakkın buraya kadar artık yeter hep söylüyorum ya işte BOŞ VER omuzların gittikçe ağırlaşır biliyorum dayan geçecek herşey .Birisi bana zaman unutturmaz alıştırır demişti haklıymış meğer zamanla seversin başkasını derler ama zaman sevdirmiyormuş alıştırıyormuş güzel arkadaşım benim sevmek,yeniden sevebilmek, her zaman muhtemeldir. yaz bitti artık son söz vaktidir şimdi bütün sevenler için yalın söylesin ''MUTLULUK YÜREKLİ OLANA YAKIŞIR ''.........

X