Hamilelikte örnek beslenme listesi

listedekiler cok gibi gorunsede cok degıl ki dogru ve ben acıkıyorum bunların hepsını yesemde gunluk bu lısteye uyuyorum ve emınım daha saglıklı cok kılo lu da degılım 31.haftam bitiyor 7 kilo aldım

ben ilk hamileliğimde 70 le kaldım 20 kilo aldım ilk 3 ay hiç iştahım yoktu bulantı ve halsizlik iştahsızlık 4.ayda bir açılmıştı iştahım ve tatlı türü şeyleri çok yiyodum çok istiyodu canım. şimdi yine hamileyim ilki gibi çok kötü değilim ama çok iştahımda yok ve kesinlikle tatlıyla aram da yok. inşallah bu sefer o kadar kilo almam 3,5 aylık hamileyim daha 1,5 kilo aldım

merhaba kızlarr! ben de 20 haftalık hamileyim 53 kilo ile hamile kaldım şuan 59 kiloyum.. kilo alma konusunda çok takıntılıyım. ne yesem yarayacakmış gibi hissediyorum ve bir türlü rahat olamıyorum. fazla kilo almaktan çok korkuyorum ama bu kadar korku sanırım ters tepecek gibi geliyor bana..
beslenmeye gelince..süt ve süt ürünleriyle aram çok iyi.özellikle süt ve peyniri hergün tüketiyorum..asitli içecek,kahve,şerbetli tatlılar,kızartmalar,abur cuburdan uzak duruyorum..haftada bir gün mutlaka balık yiyorum..et tavuk vazgeçilmezlerim zaten :) böyle beslenmeme rağmen 6 kilo almışım. niye ki ama yaaaaa :KK19:

Ohoo birsuru sey var...ben az az yiyebiliyorum, bunlarin hepsini yiyecek kadar mecalim felan olacagini samiyorum,,,belki ileriki zamanda,ama canimin istedigini yiorum fakat saglikli ve farkli farkli seyler olmasina dikkat ediorum..

süt yogurt gibi kalsiyum iceren yiyeceklerde cok yenmeli diye biliyorum,birde C vitamini cunki vucut c vitamini uretemiyor...

Ahhh ahh keşke yiyebilsem bunların hepsini.3 aylık hamileyim sabahları 1 portakal yarım greyfurt sıkıyorum (1 bardak çıkıyor) çoğu zaman yumurta haşlıyorum yanındada sadece domates ve zeytin yiyebiliyorum..Öğlen genelde bişey yiyemiyorum onun yerine 1 büyük kase yoğurt koyuyorum yoğurduda sade yiyemediğim için içine biraz pul biber ve birazcık nane koyuyorum yanındada yarım dilim kepek ekmeğiyle yiyorum.Akşamda bazen sebze bazen et değişiyor.Su içemiyorum :KK43:( Balığı çok severdim ama şuan nefret ediyorum kesinlikle yiyemiyorum:KK43:( Meyve akşamları elimden geldiğince yemeye çalışıyorum, ama pek başarabildiğim söylenemez.Belki çok sağlıklı beslenemiyorum ama benim avuntum sağlıksız şeylerde yemiyorum.Sigara içiyordum bıraktım, çay kahve asitli içeceklerin hepsini hayatımdan çıkardım..Tatlı çikolata tarzı şeylerde yemiyorum.. Bende yediklerimle değil yemediklerimle avunuyorum :))

Ben de 24. Haftamdayım 64 le hamile kaldım şimdi 70 kiloyum. Dikkat ediyorum ben de ama abartmadan. Her gün 1 bardak süt en az 2 bardak ayran ve peynir kesin yiyorum çok da seviyorum. Balık yemiyorum hapını içiyorum haftada 2 kez. Tavuk her hafta şinitzelim var green salads dan :)) bayılıyorum valla :)) nadir de olsa cips fln yiyorum az az valla canım çok istiyo :)) çikolataya da dayanamam normalde ama çok yememeye çalışıyorum. Valla toplamda 15 kiloyu geçmem inşallah. Ben de kilo takıntılıyımdır ama kolay alıp verebilen bir yapım var hamile kalmadan önce de düzenli yüzmeye gidiyordum veririm herhalde diye düşünüyorum :) inşallah tabii :))

X