Basur-Hemoroit Bitkilerle tedavi

slm arkadaşlar izindeyim onun için pek giremedim form a
basurda şişen memeleri söndürmek için çiğ patatesi deneyin ben kullandım o yüzden tavsiye ettim size
bide sabah akşam aç karınla dere otu doğrayıp yuttum (pek sevmemde) yani hala yapıyorum bağırsak ları yumuşatıyor vede ödemi alıyormuş yani böyle fayda buldum. ayrıca dr sonucu kullandığım ilaç bayağı düzeltti ilaca hala devam ediyorum

kabız olamamaya dikkat ediyorum zaten dere otu kesinlikle kabız yapmıyor şükür yaklasık 1,5 aydır bir sıkıntım yok tamamen geçmedi zaten dr da söyledi kesin tedavi yok diye ama bayağı iyiyim o günleri hatırlamak bile istemiyorum.... 3 ay boyunca daflon kullanıcam eğer kabız olursam ve memelerde şişme olursa onuda patatesle çözüyorum. şişlerini gideriyor.

pateteside ilk denemede fark edersiniz ben diğer bitkisel tedevilere cesaret edemedim daha kötü olurum diye oyüzden patatesi dedemiştim sonra baktım iyi geldi sizede tavsiye ettim ben kullanıyorum ihtiyaç olunca arkadaşlar çiğ patatesi kabuklarını soyup rendeliyorum bir poşetin üstüne koyuyorum tam memelere denk gelecek şekilde üzerine oturuyorum 15 dk fln. dışarda bulunan tüm memeler ve şişlikler iniyor. bir zararı yok aleji fln yapmadı. deneyebilirsiniz.

selam bayanlar benim yaklaşık altı yıldır hemoroidim var, zaman zaman büyüyor zaman zaman da küçülüyor

küçük oğluma hamileyken tekrar nüksetti, şimdi hala şişlik var, patates demiş arkaşımız

acaba poşetten fayda sağlar mı? bir de şişlik iner, tamamen yok olmaz diye düşünüyorum

selam bayanlar benim yaklaşık altı yıldır hemoroidim var, zaman zaman büyüyor zaman zaman da küçülüyor

küçük oğluma hamileyken tekrar nüksetti, şimdi hala şişlik var, patates demiş arkaşımız

acaba poşetten fayda sağlar mı? bir de şişlik iner, tamamen yok olmaz diye düşünüyorum

canım poşetin üzerine koyki alta suyu çıkıyor onun için dedim poşete sar anlamında demedim.....

arkadaşlar patetes in üzerine oturduğunuz zaman suyu sızıyor çamaşırınız kirlenmesin diye poşetin üstüne koyun dedim. tabiki teninizin patatese değmesi gerekir. çiğ soyulmuş patatesi rendeletip makatınıza koyup 15 dk üzerine oturmanız lazım yani memelerin patatesin üztünde olması lazım

ayrıca tamamen yok olmuyor şişlikler iniyor ben ilaçta kullanıyorum ama patates sayesindede lavaboya kolay çıktım çümkü şişler yüzünden ağrı çekiyodum şişler inince ağrıda olmadı o sayede rahat çıktım lavaboya dediğim gibi tek değil 1-patates kürü 2- dere oto 3- ilaç sonuç olarak şimdi şükürler olsun rahatım....

arkadaşlar,ben 6 aylık hamileyim.Hamilelikteki hormon artışları yüzünden artık hayatım cehenneme dönmüştü.Kronik bir kabızlık gelişmişti,ardından anal fissür mü yoksa hemoroid mi ne menem birşey olduğunu anlamadan acılar çekmeye başladım.Artık oturmam bile mümkün değildi.Makatta şişlik,kanama,dayanılmaz acılar,sızılar....Birgün yaptığım araştırmalar sonucu küçük hindistan cevizinin yani muskat cevizinin bu işe çok iyi geldiğini okudum,İnanır mısınız 5 gün kullandım.Her yemek zamanı bir çay kaşığının ucuna 1 gr kadar rendeleyip suyla içtim.Çok şükür,Binlerce kez şükür,anında bütün şikayetlerim son buldu.Lütfen ama lütfen en kolay ve en etkili yolu deneyin diyorum.Çoğu insan bu illetler yüzünden kaç sefer bıçak altına yatıyor,yine de şikayetleri geçmiyor.Ben insanların mutluluğu ve duası için bunu dile getiriyorum.Deneyin ve farkı görün.Ama dozunu artırmayın.4-5 gramdan fazlası zararlı,Bu bebeklerin gaz sancısı için kullandığımız birşey.Azı yarar,fazlası zarar.
Ne olur kullanınca sonucunuzu bildirin.Bir hamile için ne işkenceydi,size anlatamam.

Aktardan mı alıcaz sara34 kardeşim bu muskat cevizini
Onu bende okumuştum çoğu yerde ama denememiştim...

evet beyza3,aktarda satılıyor,cevizden ufak,fındıktan büyük birşey.Eski tabipler,basur için bundan daha etkili bir ilaç yok demişler.Bunu uygularken kuşburnu marmelatı tüketmenizi öneririm.Ben bardağa 3-4 kaşık marmelat koyup sulandırıp içiyordum.Bu da kabız olmanızı önlüyor ve basur içinde çok çok faydalı.

muskat cevizi rendesi çay kaşığının yarısını geçmeyecekmiş,ağızda biraz emilip yutuluyormuş,ben hemen suyla yutmuştum.Siz emdikten sonra yutmayı da deneyebilirsiniz.

O kadar tarif verildi ama kimse de çıkıp ta benim basurum kayboldu demedi şimdiye kadar:KK43:((
Demek ki bunun kesin çözümü yok

O kadar tarif verildi ama kimse de çıkıp ta benim basurum kayboldu demedi şimdiye kadar:KK43:((
Demek ki bunun kesin çözümü yok

canım bunun kesin tedavisi yok ben doktora gittim ilaçta kullanıyorum kesin bir sonucu yok dedi sadece ilerlemeyi durduruyor. tamamen geçmiyor. hem ilaç hem bitki sorunu çözüyor ama geçirmiyor. sen nasıl oldun denediğin şeyler işe yaradımı? :sm_confused:

merhabalar, ben de 3-4 senedir anal fissürden muzdaribim. ocakta ameliyat da oldum ama yine oluştu çatlak. çünkü çok kolay kabız oluyorum, hele bir de şu an ramazan iyice azdı. bugün 11 de tuvalete çıkıp sıcak suya oturdum, ancak hala ağrıyor, patates bana da iyi gelir mi acaba?

psikoloji de önemli, buray bulup bir sürü çare önerisi okuyunca, ağrım hafifledi sanki. patatesi deniycem. eşime dereotu, kuşburnu marmelatı ve kntaron yağı ısmarladım deneyeyim sonucu buraya yazarım. ben kabız olmasam hiçbir sorun olmuyor, kabızlığı çözmem lazım önce

merhabalar, ben de 3-4 senedir anal fissürden muzdaribim. ocakta ameliyat da oldum ama yine oluştu çatlak. çünkü çok kolay kabız oluyorum, hele bir de şu an ramazan iyice azdı. bugün 11 de tuvalete çıkıp sıcak suya oturdum, ancak hala ağrıyor, patates bana da iyi gelir mi acaba?

arkadaşım patatesi ben kullanıyorum ama bende basur memesi var onun şişliğini indirmek için çatlak a iyi gelirmi bilemiyorum. ama ben ağrı için anestol krem kullanıyorum işe yarıyor. istersen doktoruna danış öyle kullan.

canım çatlak ameliyatı da sonrası da çok kolaydı. belden uyuşturmayla 15dk falan sürdü, uyuşukluğum 5-6 saat sonra tamamen gittiğinde yeniden doğmuş gibiydim, bu bir hafta falan devam etti, ne güzel günlerdi. sonra kabız oldum ve yine acı ağrı

X