Basur-Hemoroit Bitkilerle tedavi

Küçük hindistan cevizinden bir çay kaşığının yarısı kadar bıçak ucuyla rendeleyip yemek yemeden hemen önce az bir suyla yutuyorsun.Ben bunu üstelik hamileliğim sırasında yaptım.Bir de kuşburnu marmelatından 3-4 yemek kaşığı bir bardağa doldurup üstünü suyla tamamlayıp içiyorsun.Alafranga tuvaleti terkedip alaturka tuvalete devam ediyorsun.Ben bir ömür süren derdimden 5 gün içerisinde iyileştim.İnanın bunun acısı doğum yapmaktan zordur,ben oturamazdım acılar içinde kıvranmaktan.Her günüm zehirdi ve kimseleri görmek istemezdim,çünkü kimseyi dinlemeye tahammülüm bile kalmamıştı.Allahım sana bugünüm için binlerce kez şükrediyorum.Ben bunları bu sayfaya yazmıştım ama kimse beni dinlemiyor ki....

çatlaktı di mi canım seninki de, aynen dediğin gibi tam anlamıyla yaşam kalitesi bozuluyor insanın,ne gezmek ne iş yapmak, sadece yumuşak bir yere oturunca rahat ediyor insan

evet t_polat,çatlaktı,kronik kabızlıktan dolayı olmuştu,küçük hindistan cevizi yani muskat rendesiyle,kuşburnu marmelatını yediğim günden beri kabızlık da çekmedim.Sanki sihirli bir değnek değdi üzerime.Ben yumuşak yere bile oturamıyordum,hüngür hüngür evde ağlayıp oda oda dolaşıyordum.Bir de arkadaşım,hazmedebileceğin kadar yemek ye,bir çeşit ye,karışık karışık yeme,meyveleri ve tatlıyı herzaman yemekten önce ye,suyunu,çayını yemekten önce iç.Bunlar Türk milleti olarak hep yemekten sonra yaptığımız şeyler ama maalesef çok yanlış.Çünkü hazmı bozuyor,midedeki asidi seyreltiyor,yiyecekler hazmedilmeyince mayalanma,kokuşma,şişkinlik oluyor.Beslenmeni dediğim şekilde düzelt,gör bak herşey nasıl değişiyor.
Ben şimdi acılı acılı çiğköfteler,turşular yiyebiliyorum ve hala inanmakta zorluk çekiyorum.

merhaba bayanlar. Ben Pinar. Uzun zamandir siteyi takip ediyorum ama üye olup yazmamistim. ben de hemoroidden tüm yaz boyunca agladim, disari cikamadim, oturamadim, gece uykulardan uyandim. 3 yil öncede vardi ama ilaclarla aci falan hissetmemeye asladim. fakat bu yil meme sayisi 3e cikinca öldüm öldüm dirildim. her yolu denedim siteden buldugum tüm alternatif tip yöntemlei denedim. 2 ay boyunca yemeklerden önce dereotu yedim ve kabiz olmamak icin kuru kayisi, meyve yedim ama en iyi yol sabahlari ilik balli süt normalde haftada 1 hadi en fazla 2 kere wcye cikan ben simdi hergün yada en fazla 2 günde 1 cikiyorum. basur icin beni en cok rahtlatan ise bitkisel bir ilac oldu. 1 kutu bitmeden acilarim dindi ama 3 kutu kullanmam lazimmis. reklama girer mi bilmiyom ama adi hemoxin. Allah herkese sifa versin. cok zor valla, ceken bilir

tontişim,ben sadece 5 gün yedim,ondan sonra da aklıma geldikçe birkaç sefer daha yedim,o gün bugündür de ağzıma sürmedim.

evet canım benim de kronik kabızlıktan oldu, şu 2-3 gündür kabızlık yok rahatım, reglinin ilk günleri genelde böyle oluyor.
canım o dediğini aktardan mı alıyoruz? ne olarak istiyoruz? bir de ben kuşburnu marmelatına baktım ama markette yoktu, o da mı aktardan alınıyor

hemoxin ilacı memeleride geçirdimi.bende denemek istiyorum eczanede satılıyor mu bu ilaç acaba emzirirken problem olurmu

walla kıslar ben senelerce çok çektim basurdan en ufak bir zorlanmada dışarı fırlarlardı vede acısı beni öldürürdü ne otuarbilirdim nede yatabilirdim çok kötüydü,sonra bir gün yine bir bayramdı hiç unutmuyorum bu yine azdı annemin amca kızına gitmiştik enişte çok meraklıdır böyle şifalı bitkilere otlar falan bir kitabı vardır aynı zamanda araştırmacı gazetecidir kendisi hemen kitabını aldı eline saba dedi bir reçete yazıcam 7güne kalmaz bir daha basur neymiş unutacaksın dedi tarif aynen şöyle hazır beyaz lahana halen varken mutlaka deneyin derim

beyaz lahananın yaprağını haşlıyorsun iyice yumuşayınca süzüp soğuuyorsun sonra arasına bal koyup fitil gibi yapıyorsun ve her gün bir kere fitil olarak kullanıyorsun

7 gün sonra bir daha basur neymiş unutuyorsun
walla ben 5 gün yaptım tamamen geçti diye bıraktım devam etmedim kaç sene oldu hatırlamıyorum bile ama 10 seneyi rahat geçmiştir bir dahada hiç olmadı herkese tavsiye ederim...

geçmiş olsun..............

nasıl fitil yapıcaz bunu bal ve lahana yumuşak olmuyomu?????????

ben lokal anestezi ile doktora aldırttım. canım yandı ama sadece ıgne olurken :) sonrasında bısey duymadım.

Merhabalar herkese geçmiş olsun.
gecen cuma bende çatlak şikayetiyle gittim hemoroidimin olduğunu öğrendim
hemen randevu alip gece ameliyat oldum 1 hafta ağrım sizim oldu
şuan da tam iyileşmedim ama önceki çektiğim azaplarin son bulacağini ümit etmek bile güzel
ameliyattan önce kullanmadiğim ilaç,krem, fitil macun yada bitki kalmadi hepsi fos çikti valla
:nazar:

merhaba bayanlar. Ben Pinar. Uzun zamandir siteyi takip ediyorum ama üye olup yazmamistim. ben de hemoroidden tüm yaz boyunca agladim, disari cikamadim, oturamadim, gece uykulardan uyandim. 3 yil öncede vardi ama ilaclarla aci falan hissetmemeye asladim. fakat bu yil meme sayisi 3e cikinca öldüm öldüm dirildim. her yolu denedim siteden buldugum tüm alternatif tip yöntemlei denedim. 2 ay boyunca yemeklerden önce dereotu yedim ve kabiz olmamak icin kuru kayisi, meyve yedim ama en iyi yol sabahlari ilik balli süt normalde haftada 1 hadi en fazla 2 kere wcye cikan ben simdi hergün yada en fazla 2 günde 1 cikiyorum. basur icin beni en cok rahtlatan ise bitkisel bir ilac oldu. 1 kutu bitmeden acilarim dindi ama 3 kutu kullanmam lazimmis. reklama girer mi bilmiyom ama adi hemoxin. Allah herkese sifa versin. cok zor valla, ceken bilir

arkadaşım hemoxin i aktardan mı aldın eczanedenmi yanlış bilmiyorsam hemoxin eczanede satılıyor ama kesin bilmiyorum tabi kaydirigubbakcemile3

Sevgili arkadaşlar, maalesef zannediyorum şu basur denen illet bende de var.Ancak benimki burda yazılanlardan biraz farklı. doktora gideceğim fakat sizlere de sormak istedim. Bende meme makattan dışarı çıkmıyor. Sadece tuvaletten sonra temizlenirken hissediyorum. Yani içerde hissediyorum. Sanki yumuşak küçük bir top gibi... Acı sızı yanma yok. Aslında kabızlık ta yok. Ama büyük abdestimi yaptıktan sonra hala tuvaletim varmış gibi hissediyorum. Yani tamamen boşaltamıyorum. Adeta zorlandığım zaman o et parçası makatı tıkayıp dışkının çıkmasını engelliyor gibi...Bu yazdıklarım için çok özür dilerim hiç hoş olmayan şeyler biliyorum fakat belki içinizden biri de aynı şeyleri yaşıyordur. benimki normal den biraz farklı...Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim. Teşekkür ederim

Sevgili arkadaşlar, maalesef zannediyorum şu basur denen illet bende de var.Ancak benimki burda yazılanlardan biraz farklı. doktora gideceğim fakat sizlere de sormak istedim. Bende meme makattan dışarı çıkmıyor. Sadece tuvaletten sonra temizlenirken hissediyorum. Yani içerde hissediyorum. Sanki yumuşak küçük bir top gibi... Acı sızı yanma yok. Aslında kabızlık ta yok. Ama büyük abdestimi yaptıktan sonra hala tuvaletim varmış gibi hissediyorum. Yani tamamen boşaltamıyorum. Adeta zorlandığım zaman o et parçası makatı tıkayıp dışkının çıkmasını engelliyor gibi...Bu yazdıklarım için çok özür dilerim hiç hoş olmayan şeyler biliyorum fakat belki içinizden biri de aynı şeyleri yaşıyordur. benimki normal den biraz farklı...Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim. Teşekkür ederim

Evet sizinle ayni şikayetleri yaşiyordum gecen hafta ameliyat oldum
daha tam iyileşemedim iyileşince sanirim sorunum kalmaz:nazar:

ben çörek otu yağının gerçekten çok faydasını gördüm acıyı azaltıyor tahrişi iyileştiriyor ve belli bir süre sonra memeler küçülüyor
yazın havuzda basurlarım baya kötü olmuştu tahriş olmuştu 2 gün sürdükten sonra orası baya rahatladı ve tahriş de kayboldu
bu aralar ara verdim sürmeye ama devam edeceğim çünkü devam edeken çok faydasını gördüm

arkadaşlar lütfen denediğiniz şeylerin sonuçlarını buraya yazarmısınız lütfen herkesin bilgisi olsun yasakkelime

X