Basur-Hemoroit Bitkilerle tedavi

Valla bilgieriniz için teşekkür ederim.bendede kimi zaman bu olay rahatsız ediyo.bende hergün gece yatarken kantaron yağını bir pamuğa sürüp hemoroide kapatıyorum biraz daha rahatım ve giderek azaldığını gördüm.ama bu patlıcanın nasıl olduğunu yazarmısınız? Mor uzun olanmı yoksa alacalı toparlak olanmı? Teşekkür ederim..

Memelerin çözümü yok sanırım:KK43:((

cnmmm onların çözümü yok galiba geçiçi çözüm hepsi.. ben ilaçları 3 ay kullandım şimdi rahatim ama sanki tetikte bekliyoor. -tatlicadiarzu- yememe içmeme çok dikkat ediyorumm :icecream: kesinlikle kabız olmuyorum hergün wc :sm_confused: şükürler olsun :Saruboceq: rahatımmm... eğer bişi bulursan lütfen banada bildirr... :1hug:

ben yillarca cektim bu hastaligi ve sonunda bodurmahmut otu diye bir ot var ameliyattan donduruyormus adami dediler.aldim kullandim.cook kisa bir sure sona tabiki beslenmemede dikkat ettim ve o agrilardan kanamalardan kurtuldum. Allah a bin sukur uzuun yillardirda cikmadi.. tavsiye ederim.

ben yillarca cektim bu hastaligi ve sonunda bodurmahmut otu diye bir ot var ameliyattan donduruyormus adami dediler.aldim kullandim.cook kisa bir sure sona tabiki beslenmemede dikkat ettim ve o agrilardan kanamalardan kurtuldum. Allah a bin sukur uzuun yillardirda cikmadi.. tavsiye ederim.

Tamamen mi çözdü yani memeleri falan kuruttu mu?

kesinlikle katılıyorum kısa mahmut otu ve sığır dili otunu 3 gin içtim we hissedilir rahatlık war.. fissürüm olduğu için müthiş acılar yaşıyordum spasm yüzünden. bu çayı içtikten sonra ne kanama ne de acı kaldı yine de dewam edicem içmeye.. öneren arkadaşa çok teşekkürler..

Ama ben sığır dilini bulamıyorum buralarda yok:KK43:((
Kısa mahmut da bodur mahmut diye var heralde aynı ottur

beyza, kişisel bilgilerinden gördüğüm kadarıyla afyondasın. istersen ben sana bitkileri burdan alıp gönderebilirim. bu problemin ne kadar dayanılmaz bir şey olduğunu bildiğim için böyle bir şeyi teklif ediyorum. en kısa zmanda cwp lütfen..

culmination bu bitkileri bana nereden aldığını yani adresini özelden veya buraya yazarsan sevinirim

arkadaşlar ilk msjla aynı yontem ama o yontemin neden işe yaramadığını belki anlarsınız..

TEDAVİNİN TARİFİ

10 adet patlıcanın (Bostan patlıcanı olmasın) yeşil sap kısmını patlıcandan ayır. Temizce yıka; bir tencerede 10 bardak suyla kaynat. Kaynamaya başlayınca tencerenin kapağını kapat.* Alevi iyice kıs, yarım saat * yavaş yavaş kaynasın sonra ocağı kapat. Kapağı açmadan * kendi kendine soğusun. Soğuyunca içindeki sapları at. Sarı rekli suyu buzdolabına koy.

-Akşam yatarken aç karnına 1 su bardağı iç.

-Sabah Kalkınca aç karnına 1 su bardağı iç.

10 bardak su olduğuna göre bu tedavi 5 gün sürecek. Bu 5 gün içinde Sirke, Turşu, Domates, Bulgur, Çilek, Acı Biber yasak sonra hepsi serbest. Demir sandelyeye, taşa oturmak bunlara çıplak ayakla basmak ebediyyen yasak.

Hamilelikten dolayı oluşan veya yakın bir zamanda meydana gelmiş Hemeroidlerde perhizi de aynı zamanda yapmanız şartı ile tedaviniz bu kadardır.

Eski Hemeroidlerde fistülün içinde muhtemelen iltihap vardır. Bu yüzden vucut onu geri çekemez. Doktorunuza danışarak uygun bir antibiyotik ile bu iltihabı bertaraf etmelisiniz. Böylece patlıcan suyunu, perhizi, antibiyotiği aynı zamanda tatbik etmelisiniz.

Allah ın izni ile zahmetsiz, masrafsız, anadan doğmuş gibi bu dertten İnşallah kurtulursunuz . Tek borcunuz sadece hayır dualarınız. Siz de etrafınızdakilere duyurarak onların da kurtulmasına vesile olun.

culmination bu bitkileri bana nereden aldığını yani adresini özelden veya buraya yazarsan sevinirim

culmination birde bu kısa mahmut ve sığır dili otları memeleri de yok ediyormu
(özelinide açarsan iyi olur sana daha kolay ulaşmak için)

mısır çarşısında rahatlıkla bulabilirsiniz arkadaşlar. fiyatlar çok uygun.. memeler orda oluşan deri toplanması yani kesilmeden kaybolması çok zor. ama zorlanma olmadıkça küçüldüğünü söyleyebilirim. walla önemli olan ordaki yaranın yırtığın kapanması memeyi hiç mi hiç takmıyorum :)
patlıcan olayını bir tanıdığım yapmıştı we daha kötü oldu yani herkes için faydalı olmayabiliyor ama sığır dili otu we kısa mahmut otu çay gibi içilir hiç zararı yok tecrübeyle sabittir arkadaşlar..

Culmination mesajını yeni gördüm
Çok teşekkürler teklifin için
Ben tekrar araştırayım burda
Bulamayacak olursam senden yardım rica ederim
Ayrıca sana özel mesaj gönderemiyorum ayarlarınmı kapalı yoksa problemmi var
Tekrar teşekkürler

arkadaşım annesi çok acı çekiyo bu hastalığı yüzünden lütfen doğal tedavi bildiğiniz bişi varsa yazarmısınız lütfenn kızlara.s.a.s.

canım pek bilgim yok, ama çok kötü bişey olduğunu duyduğum için yazmak istedim, bak ne diyo:

Basura karşı alınabilecek tedbirler:
Bu tedbirlerin başında lifli besinlerle (sebze, meyve ve kepekli un mamulleri) beslenme en önemlisidir. Bu şekilde lili besinler bağırsak peristaliğini (haket geçirme)
1-) Kepeli ekmek, yulaf ezmesi, keten, susam, sebze ve meyve (meyveyi kabuğu ile yemek gerekir)
2-) Beyaz ekmek, çikolata, hamurlu yiyecekler, siyah çay ve kahveden uzak durulmalıdır.
3-) Hafif spor veya düzenli yürüyüşler yapılmalı
4-) Defi- hacette acele edilmemeli
5-) Müshil yapıcı ilaçlar mahsurludur, çünkü mineral kaybına sebep olur ve basuru dahada kötüleştirir.
6-) Rahatsız olunduğunda mutlaka doktora gidilmelidir.

Basur nasıl tedavi edilir?

Basur rahasızlıklarında hastanın mutlaka lifli besinler (sebze, meyve, kepekli un mamüleri) yenmeli vede bol su içilmelidir. Basur Gökçek İksiri,Gökçek Tonik,ölmezdiken-, çonançantası-, atkestanesi-, ve civanpercemi preparatları ile kalıcı tedavi yapılabilir.

geçmiş olsun...

Son düzenleme:
Bende de basur var kuru soğanı ocak yanarken üstüne koy o közlenir gibi pişsin dayanılabilecek sıcaklıktayken basurun üstüne koyarsanız acısını hafifletiyor ve biraz şişlik iniyor.Basur için tek çare ameliyat ablam ameliyatla aldırdı.Ben cesaret edemedim acıyıncada bu yöntemi yapıyorum
birde acı şeyler yemesin,turşuda fena azdırıyor basuru
Allah şifa versin a.s.

canım denenmiş bir bilgiyi aktarıyorum.kudret narının yağla karışmış şekli vardır,o bölgeyi iyice temizleyip kuruladıktan sonra bir pamuk yardımıyla sürün.kısa zamanda acısının hafiflediğini ve iyileştiğini göreceksiniz.bu alternatif bir yardım tabiki.uzmanların önerilerini dikkate almak lazım.ama cilt ve deriyle ilgili herhangi bir sorunda kudretnarının yağla karışmış halinin uygulanması sonucu şifa gecikmiyor.

canım komik gelmesin ama benim eşimde de ilk evlendiğimde o problem vardı artık ben nerden duyduysam küçüklüğmden beri.bildiğiniz ruju oraya sürerseniz yarına hafiflemiş olduğunu göreceksiniz.eşimde iilk b<ş yok yapmam ya ruj olur mu dedi ama yarın kaltığında o ruj nerde demişti.biizm işimiizi gördü yani:))))

Canım benimde sorunum vardı bir ara...
Sonra mide ağrısıda vardı, Şişkinlik falan. Doktora sadece mide ağrım için gittim. Bağırsaklarımdan kaynaklandığını söyledi ve ilaç kullanmaya başladım. Bağsurda geçti. Bildiğim kadarıyla bağırsaklarda ki sorundan kaynaklanıyor bağsurda....
Arkadaşına geçmiş olsun bu arada.

Çok geçmiş olsun ...Öncelikle eşinizin kabızlık problemi çekmemesi gerekiyor , bunun için ise sabahları aç karnına ılık suyun içine 1 kaşık bal karıştırıp içtiği ve gün içerisindede bol bol kuru kayısı yedği zaman faydasını görecektir.

X