Aile Planlaması Ginera Kullanan Varmi

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
kızlar bişey sorucam ne olur bana yardım edin 1 yıldır ginera kullanıyordum fakat 5ay kadar hiç kullanmadım 1aydır kullanmaya başladım yine ama adetimin bitiminde hemen aldım hamile kalma olasılığım varmı sizce

birlikte olduğumuz sürecte kullandım ama canım durup durup bişeylker istiyor sokakta ne yemek kokusu duysam istiyorum bilmiyorum dun hapım bitti am aben bir hoşum inş. hamile değilimdir.

ben hamile kalmadan önce 5 sene doğum kontrol hapı kullandım.Hem de 2-3 senesi ginera
Hiç sıkıntım olmadı.Bırakınca da 2.ayda hamile kalmıştım.Bence doktorun ne uygun görüyorsa ona göre kullanmalısın derim

bende 3 yıl ginera kullandım gayet memnundum.şimdi 2.bebeği düşündüğüm için 2 ay önce bıraktım.sonra tekrar ginera kullanırım eminim.

ben 3 yıldır kullanıyorum.memnunum bi yan etkisi olmadı.a.s:icecream:

bende hamile kalmadan önce 2 sene kullandım ginera.hiçbir yan etki yapmadı ve çok da uygun fiyatlıydı.ginerayı bıraktım 6 ay sonra bebek yapmaya karar verdik ve ilk denemede hamile kaldım oğlum şimdi 9.5 aylık allah ömür versin.hiç bir sıkıntım olmadı şükür.tavsiye edebilirim rahatlıkla.

slm kızlar bana da bugün verdi dr bu ilacı kontrol için değil ama adet düzensizliği var bende onun için benm korkumda lilo almam bide bünyem son derece musait buna kıllanmada yaparsa yandık gerçi 3 ay kullancam ama bakalım hyrlısı

ginera ya da başka doğum kontrol hapları kıllanma yapmaz, sivilce yapmaz. Tam tersi, doktor bana tüy sorunum olduğu için vermişti. Hormonlarım düzgün değilmiş.
Bir arkadaşım da aşırı sivilceliydi. Ona da doktor d. kont. hapı verdi. Şimdi cildi bebek gibi. Ciltte kuruluk yapıyor ve mide bulantısı yapıyor ama...

konu eskımı yenımı bılemedım ama bende yazmak ıstedım benım 2 ay sonra dugun var ve cok arastırdım hormon testı yaptırıp oyle doktor kontrolunde basladım gıneraya dun adetımın ılk gunuydu basladım bıraz gorme bozuklugu yapar gıbı oldu ama bugun pek bıseyım yok 2. Hapımı kullandım benım sorum acaba kılo artısı ve gogus buyumesı yapıyor mu valla yaparsa okadar ıhtıyacm var kı gelınlıgın ıcınde kupkuru kalmak ıstemıyorum bı kac arkadasa yapmıs ama bılemıyorum bakalım eger cok rahatsız edıcı bı yan etkısı olmassa 3 yıl kadar lullanmam gerekecek gınerayı

Kızlar konu eski fakat umuyorum ki sorunuma cevap verecek birileri çıkacaktır...Regl tarihimi tatil dolayısı ile öne almak veya ertelemek istedim doktorum ertelemeyi önermedi hormonları olumsuz etkileyebilir dedi ve ginera verdi öne almak için.Reglimin 4.günü başlattı bulantı,iştah artışı vs.gibi hiçbir yan etki olmadı fakat normalde 5 gün süren reglim bugün 8.gün olmasına rağmen tam anlamı ile kesilmedi lekelenme şeklinde devam ediyor ve ben ilk defa doğum kontrol ilacı kullandığım için bu durum normalmidir değilmidir bilemiyorum bu konuda bilgisi olanlar varsa yazabilirmi?nette lekelenme olabildiği yazıyor fakat nekadar sürer tecrübesi olanlardan cevap bekliyorum zira kesilecek gibi değil:KK43:

Kendi kendimi cevaplayayım okuyanlara yardımcı olur belki.
Lekelenme durumumu doktoruma sordum normal dedi zaten 11.günü kesildi ve hakikatten işe yaradı istediğim tarihte reglimi oldu üstelik doğum kontrol hapları regli süresini kısalttığı için 4 gün sürdü sadece buda işime geldi:)Devam etme demişti doktorum bende bıraktım şimdi sıra bebişte onun gelmesini bekliyorum artık:))

merhaba arkadaşlar başka konuya da yazmıştım acil cevaba ihtiyacım olduğu için buraya da yazıyorum umarım okuyan olur :KK43:
ben de 8 aydır ginera kullanıyorum ve bir problem yaşamadım. kilo alımı vs. olmadı yani. ancak geçen ay normalde 5 gün süren adetim 3 buçuk gün sürdü. bu normal midir? adet miktarım normalden biraz daha azdı sanki, ama kanlıydı, yani akıntı şeklinde değil de normal adet gibi. ama ben panik yaptım :KK43:

Son düzenleme:
[selam kızlar ben 10 gundur ginera kullanıyorum göguslerım ağrıyor mıdem bulanıyor normalmıdır kullanmaya devam edıyımmı acaba ginerayı her gun aynı saate kullanmam şartmı ya unutursam etkısını gösterırmı cevaplarınız için şimdeden teşekkurler..

Ben de bi haftadır kullanıyorum,şimdilik herhangi bi yan etki görmedim.Her gün hatırlama işine uyuz oluyorum sadece:KK43:

Ben de bi haftadır kullanıyorum,şimdilik herhangi bi yan etki görmedim.Her gün hatırlama işine uyuz oluyorum sadece:KK43:

Kızlar,
Ben çok uzun yıllar bunu kullandım, adet dönemim çok ağır geçtiği için ve hap bunu engellediği için, malum okul sınavlar vs için.. Bu ilacın yan etkileri gerçekten az, kilo aldırmıyor, tuylenmeye ve psikolojik sorunlara yol açmıyor.. GElin görün ki evlendikten bir yıl sonra ilacı bıraktığımda yumurtalıklarımda tembellik oluştuğunu öğrendim, doktor haptan değildir diyor ama ben inanmıyorum çünkü eskiden çok sancılı da olsa inanılmaz düzenli adet olurdum ve eminim ki problemim yoktu. Şimdi adetim de çok düzenli değil ve her ay yumurtlamıyorum, dolayısıyla hamile kalamıyorum. Tavsiyem mecbur değilseniz başka yöntemlerle korunmanız.. Bana da hep insanlar kullanma derlerdi ve ben gülerdim ne kadar geri kafalılar diye, ama şu anda pişmanım. Keşke ağrılara sancılara katlansaymışım. İnsan bebek düşünmezken böyle şeyleri aklına getirmiyor ama zamanı gelince anlıyor kıymetini. Düşünsenize yumurtlamayı baskılıyorsunuz, kadın vücudun en doğal sürecini engelliyorsunuz ve buna aylarca yıllarca devam ediyorsunuz.. Sonradan kendine gelememesi çok normal.. Dediğim gibi bir problem yoksa sadece korunma amaclı kullanacaksanız hiç doğum kontrol hapına bulaşmayın :KK43:(

Kızlar,
Ben çok uzun yıllar bunu kullandım, adet dönemim çok ağır geçtiği için ve hap bunu engellediği için, malum okul sınavlar vs için.. Bu ilacın yan etkileri gerçekten az, kilo aldırmıyor, tuylenmeye ve psikolojik sorunlara yol açmıyor.. GElin görün ki evlendikten bir yıl sonra ilacı bıraktığımda yumurtalıklarımda tembellik oluştuğunu öğrendim, doktor haptan değildir diyor ama ben inanmıyorum çünkü eskiden çok sancılı da olsa inanılmaz düzenli adet olurdum ve eminim ki problemim yoktu. Şimdi adetim de çok düzenli değil ve her ay yumurtlamıyorum, dolayısıyla hamile kalamıyorum. Tavsiyem mecbur değilseniz başka yöntemlerle korunmanız.. Bana da hep insanlar kullanma derlerdi ve ben gülerdim ne kadar geri kafalılar diye, ama şu anda pişmanım. Keşke ağrılara sancılara katlansaymışım. İnsan bebek düşünmezken böyle şeyleri aklına getirmiyor ama zamanı gelince anlıyor kıymetini. Düşünsenize yumurtlamayı baskılıyorsunuz, kadın vücudun en doğal sürecini engelliyorsunuz ve buna aylarca yıllarca devam ediyorsunuz.. Sonradan kendine gelememesi çok normal.. Dediğim gibi bir problem yoksa sadece korunma amaclı kullanacaksanız hiç doğum kontrol hapına bulaşmayın :KK43:(
Ben bundan önce bi sene de aylık iğne kullandım,psikolojik olarak bitirdi beni resmen.Bi sene o şekilde onu niye kullandım hala bilmiyorum.
Bebek falan düşünmediğim halde ben de sevmiyorum aslında vücudu baskılamayı,sanki kendimi farklı hissediyorum ilaç kullanırken de korunmanın yükü maalesef kadınların üzerinde hala.hap değilse iğne,iğne değilse spiral.Kendimi hormonlardan kurtarıyım diye spirali araştırdım bi ara, o da bi sorun olursa diye korkuttu beni şahsen.gerçi bu hapları da bırakıcam sanırım yakında.Bu hapların tek iyi yanı adetlerimi düzene sokması benim için.

selam kızlar ilk defa ginera isimli d.k.ilacını kullanıyorum.16.günüm bugün ve sabah aşırı beyaz bi akıntı geldi.baya baya geldi ama anlayamadım.afedersiniz wc de farkettim.normal mi acaba bi de arada sızı gibi ince bi ağrı giriyor kasıklarıma.ilk defa kullandığım için bilemiyorum.acaba yumurtlamadığım için mi oluyor.fikri olan yazarsa sevinirim.şimdiden sağolun

X