Aile Planlaması Ginera Kullanan Varmi

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
bende yarin baslıyorum adetimin 3.günü.....ben 1 ay kullancagim sadece...sormak istedigimm ilac bittikten nezaman sonra adet olurum

bende yarin baslıyorum adetimin 3.günü.....ben 1 ay kullancagim sadece...sormak istedigimm ilac bittikten nezaman sonra adet olurum

bıraktıktan 2 gün sonra adet oldum ben.
bıraktıktan sonra 7 günlük sürede adet olucaksın demişti doktorum.

Merhaba arkadaşlar;
Bu foruma yeni katıldım. Dün yaşadığım endişelendirici bir olay sonrası ginera hakkında araştırma yaparken buldum burayı. Yaklaşık 10 gün önce yumurtalık kisti tehşisi koydu doktorumve ginera başladı adetimin üzerinden biraz zaman geçmiş olduğu için ilk üç güngünde iki defa verdi sonra teke düşütdü. Aşırı şişkinlik, gaz ve karın ağrısı yaptı pek umursamamaya çalıştım ama dün yaklaşık 20-25 dakikalığına sol gözümün sol ış tarafına doğru geçici bir görme kaybı yaşadım. Doktorumu aradığımda hemen ilacı kesmemi söyledi. Açıkçası korktuğum için detaylı bir göz muaynesinden de geçtim. Göz doktoru da bazen bu tarz hormon ilaçlarının tetikliyici olabileceğini söyledi. Açıkçası çok korktum. Doktor olan kuzenimi aradığımda doğumkontrol hapı kullanan bayanlarda bu tarz bir yan etkinin görülebileceğini söyledi. İçinizde böyle bir deneyim yaşayan ya da duyan var mı? Tekrar olacak diye korkudan sinirlerim çok bozuldu. Allah mecbur bırakmasın ama mümkün olduğunca vücüduma dışardan bişşey almamak en iyisi.

Yeni bir üye olarak herkese merhabalar.Ben de 9 gündür ginera kullanıyorum.doktorum kistimin geçmesi için bir ay için kullanmamı önerdi.inşallah geçer kistim çünkü çocuk istiyorum.Bende normalde hiç olmamasına rağmen hapı kullandıktan iki üç gün sonra kahverengi akıntı gelmeye başladı.Nedenini anlayamadım.Bu şekilde bi sonuçla karşılaşan oldu mu arkadaşlar?

Yeni bir üye olarak herkese merhabalar.Ben de 9 gündür ginera kullanıyorum.doktorum kistimin geçmesi için bir ay için kullanmamı önerdi.inşallah geçer kistim çünkü çocuk istiyorum.Bende normalde hiç olmamasına rağmen hapı kullandıktan iki üç gün sonra kahverengi akıntı gelmeye başladı.Nedenini anlayamadım.Bu şekilde bi sonuçla karşılaşan oldu mu arkadaşlar?

canım öncelikle geçmiş olsun inşallah bebişini kucağına alırsın soruna gelince dk haplarının bu şekilde yan etkileri var o da normal

Merhaba Kızlar ben 4 ay microgynon kullandım aşırı derecede sıkıntı yaptı sürekli terliyordum.Sonuç olarak ciltte lekelenme oldu.Cabası olarak 5 kilo aldım.Üzerine gineraya geçtim ama baş ağrısı yaptı ve sanki kilo almaya devam ediyor gibiyim.Başka bir yan etki yapmadı. :KK25: Yazz yeni çıkmış hamile bayanlara öneriyor doktorlar östrojen düzeyi daha düşük olduğu için.Ayrıca vücudun su atımını kolaylaştırıyormuş.Daha iyi gibi yeni çıkmış doktora danışmam lazım. :2:

Ben kist tedavim icin ginera kullaniyorum bugun 9. Gunum ve mide bulantilarim yeni gecti. İlaci kullanmaya basladigimdan beri yedigim yemekleri kusuyorum o yuzden hep biskuvi yiyorum. İki kilo verdim ama yersiz mide bulantisi cok rahatsiz edici. Odem oluyor tabi ama odem ilaci kullaniyorum.

Ben kist tedavim icin ginera kullaniyorum bugun 9. Gunum ve mide bulantilarim yeni gecti. İlaci kullanmaya basladigimdan beri yedigim yemekleri kusuyorum o yuzden hep biskuvi yiyorum. İki kilo verdim ama yersiz mide bulantisi cok rahatsiz edici. Odem oluyor tabi ama odem ilaci kullaniyorum.

Ginera filan kullanmayın onun yüzünden ölümden döndüm
kanmda pıhtılaşma yaptı pıhtı akciğerime attı emboli oldum yoğun bakmda yattm günlerce . Öteki tarafa ylolcuydum 20 yaşmda . Allah belasını versin gineranın

GİNERA KULLANMAYIN .
Ginera yüzünden akciğer embolisi geçirdim yoğun bakmda yattım ölüm riskim vardı . Tanısıda zor bir hastalık şans eseri bulundu eve yollansaydım ölecekmişim .
Pıhtıya sebep olabiliyor . Allah belasını versiiin gineranın

GİNERA KULLANMAYIN .
Ginera yüzünden akciğer embolisi geçirdim yoğun bakmda yattım ölüm riskim vardı . Tanısıda zor bir hastalık şans eseri bulundu eve yollansaydım ölecekmişim .
Pıhtıya sebep olabiliyor . Allah belasını versiiin gineranın
Cok uzuldum gecmis olsun canim bendede asiri odem yapti ve ginerayi biraktigimda asiri hizli bir sekilde kilo verdim ayrica cenemin altinda iki tane kalin tuy cikti. Anlasilan yararindan cok zarari varrrrr!!

Cok uzuldum gecmis olsun canim bendede asiri odem yapti ve ginerayi biraktigimda asiri hizli bir sekilde kilo verdim ayrica cenemin altinda iki tane kalin tuy cikti. Anlasilan yararindan cok zarari varrrrr!!

Berbat ya sikayet edip tazminat davasi acsam eminim kazanrm . Ölüyordum Onun yuzunden .

DOĞUM KONTROL HAPI KULLANMAYIN BEN KULANDIM ÖLÜMDEN DÖNDÜM HEMDE BENDE GİNERA İÇTİM
Merhaba herkese .
Ben başımdan geçen bir hastalığı yazmak istiyorum buraya tanısı çok zor ve ölümlerle sonuçlanabilen bir hastalık akciğer embolisi yani tıptaki adıyla pulmuner emboli hastalığın adı . belirtileri nefes darlığı şiddetli göğüs ağrısı kalp çarpıntısı renkte solgunluk gibi belirtler . Hastalık ise genellikle bacakda oluşan bir kan pıhtısının akciğere atması . Bazen kalbe ve beynede atıyormuş ki buda kalpp krizi ya da beyin kanamasına sebep oluyor ve ölümlerle sonuçlanabiliyor . Teşhisi çok zor bir hastalık .Kendi hikayeme gelirsem eğer ;
senee 2014 eylül Ben evin içnde bir odadan bir odaya giderrken dahi kalbim 1 km koşmuş bir insanın kalbinin hızında atmaya başlıyordu . Geceleri yatağımda yatarken brden çarpıntım olmaya başlıyordu . Bu yüzden bir gece yine çarpıntım tuttu hastaneye acile gittik ailemle . Doktor kalbime baktı ve gerçekten çarpıntın varmış diyip bi sakinleştirici iğne yapıp şuan birşey yapamayız bir kardiyoloji polikliniğine git dedi . Ve beni eve yolladılar . Ben ertesi günü poliklinikten randevu aldım ve gittim kalp atışlarıma bakıldı o an normaldi zaten bir sorunum yoktu ve o yüzden ekg de de normal çıktı . bir makinaya bağlanacak ve 1 gün boyunca takip edilecektim ama makinalara bağlanmam için 4 ay beklemem gerekiyordu . Çnkü doluydu. 4 ay sonra kim bilir belki ben yaşayamacaktım bile . Bende sinir oldum ve yine hiçbirşey yapamadan evime geri dönmek zorunda kaldım . Neyse ertesi günü misafirlerimiz gelecekti şehir dışından merdivenlerden eşyalarınıı taşımak için indim eşyaları aldm merdivenleri çıktım eve girdim ve başıma çok büyük bir ağırlık çöktüğünü hissettim gücüm kalmamıştı kalbim deli gibi çarpıyordu gözlerim karardı .O an çok kötüydüm ve oturmayı denedim ama oturduğum yerde dahi duuramayacak durumdaydım kendimi yere bıraktm öyle yere yığıldım . Annem geldi arkamdan ne oldu diye bir dil altı hapı vermiş o an korkuyla . Yine acile gittik ama yine hiçbişey yapmadan geri yolladılar eve . Ertesi gün uyandığımda göğsümde hafif aama çok rahatsız edici bir ağrı vardı . ben soğuk aldım diye düşünüp nane limon falan içiyorum tabi ama geçmiyr . Ağrım saatlerce sürdü artık sırt üstü yatamamaya başlamıştım sırtımada göğsümede batmaya başlamıştı bir demir gibi ağır birşeyler . merdivenleri inip çıkacak gücüm yoktu tıkanıyordum artık merdivenlerde kalıyordum çıkamıyordum ağrılar ayrı splanıyordu göğsüme . Sğlık ocağına gittik doktor kaslarını zorlamışsın deyip kas gevşetici ve krem verdi . Tekrar eve geldik . Ben artık daha da kötü oldum ve ağrıdan duramaz durumdaydım . Babam sıcak su torbası almaya gtti biz hala farkında değildik duurumun . Ben anneme duramıyorum artık ağrıdan dedim ve tekrar acile gittik . Artık ağrım çok büyük sancılara dönüştü ortalığı bağırıp çağırıp yıkıyordum nefes aldıkça dahada saplanıyordu sanki sırtıma . öksürdükçe nefes aldıkça artıyordu .
Morfinler ağrı kesici serumlar yetmiyordu dindirmeye . tam 24 saat hiç yatmadan o sedyenin kenarlarına tutunarak durdum . kan aldılar filmler çektiler bulamadılar . Tesadüfen acile arkadaşlaryla iki sohbete gelen bi doktor beni görüp bakmak istemiş o buldu hastalığımı . İlk şüphelendi ve sonra tomografiye götrdü bağıra çağıra zar zor uzandım oraya ağrıdan uzanamıyordum çünkü ordan sonra anlaşıldı hastalığım . Sonra başka hastaneye sevk edildim çünkü ben ölümle savaşırken hastanenin yoğun bakımı dahi doluydu beni almayacak dahada orda müdahale etmeden bekleteceklerdi annemin çıldırıması kavga etmesi üzerine başka hastaneye zar zor sevk edildim orda direk yoğun bakıma aldılar beni . Heparin yani kan sulandırıcı iğneler yaptılar günde 2 kez . ve bir kan değeri var İNR diye kanın pıhtısını ordan anlıyor doktorlar günde 4 kez kan alıyorlardı o değere bakmak için . ellerimin üzerinde kollarımda iğne deliğinden artık kan alacak yer kalmamıştı . Bir de birkaç saatte bir o nefes dahi aldırmayan ağrı saplanıyordu göğsüme onun içinde iğneler yapıyorlardı bağıra bağıra 10 dakika inletiyordum ortalığı . bu şekilde 4 gün yoğun bakımda yattım 3 4 günde hastanenin servisinde yattım . Doktor ben yoğunbakmdayken aileme hayati riskim olduğunu söylemiş .
Ölüme doğru giderken virajı döndü kurtuldu demiş . Hastaneden çıktıktan sonra 6 ay coumadin kullandm kan sılandırcı ilaç . Genetik test yaptılar hafif düzeyde genetik çıktı . Hamileliktede kendime 9 ay kan sulandırıcı yapacağım bu hastalık yüzünden ve hayatımın sonuna kadar da corasprin kullanacağım . Ve bu hastalığı geçirme riskim normal insanlara göre her zaman daha yüksek bir oranda olacak . Hamileliğim çok zor geçecek . Ve benim bu yaşadıklarımın tüm sebebi ise doğum kontrol hapı . Doğum kontroll hapı da bu hastalığa sebep oluyormuş . o yüzden lütfen doğum kontrol hapı kulanmayın . Ben doğum kontrol hapı kullandığım için ölebilrdim . HAayatımın sonuna kadar ilaç kullanacağım şimdi . Çok uzun oldu ama bilerek ayrıntılı yazdım . Çünkü teşhisi zor bir hastalık doktorlar size test yapıp birşeyiniz yok diye yolllasalar dahi o belirtileriniz geçmeden peşini bırakmayın . Eğer o gün o doktor orda olmayıp beni eve yollasalardı ben şimdi hayatta olmayablrdim . Kalp krizi geçirip ölebilrdim . Ki pıhtı kalbimden geçmiş orda kalablrdi . Kalp damarlarımdan biri normalden biraz dhaa geniş olduğu için orda kalmamış pıhtı . O yüzden lütfen kimse doğum konntrol hapı kullanmasın .. Bir hap hayatınıza maal olablr ...

Selam.konu cok eski ama ben yeni kullaniyorum.bugun 1.gün.yan etki yaparsakac gunde belli olur...1.gunun sonunda bişey olmadiysa olmazmi acaba veya kac gunde ne gibi farkliliklar olur.ilk gun karin agrim ve basim sepet gibiydi mesela.göğüsüm biraz küçük benim.azda olsa farkedermi biraktigimda eskiye donermiyim acaba.ginerayi kullanma sebebim daha cok bu.daha iyisini tavsiye eden varsa beklerim
hala takibeden varsa cevaplarinizi bekliyorum teşekkürler şimdiden.

Ginera nasıl kullanılıyor acaba 21 gün kullandıktan sonra bir hafta ara şeklinde mi kullanılıyor o bir haftalik süreç

X