Aile Planlaması Ginera Kullanan Varmi

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
merhaba beyaz melek bende ginerayı 1yıl kullandım.bırakır bırakmaz hamile kaldım.doktor bile şaşırdı.suan 2yaşında kızım var.1.5yaşına kadar emzirdim oyüzden tekrar başlayamadım.ama hiçbir yanetkisini yaşamadım.şimdi tekrar başlamak istiyorum ama kararsızım.nede olsa ilaç ama en iyi korunma yöntemi bence hap.birde doktorum eger çocuk yoksa 2sene den fazla kullanma demişti canım aklında bulunsun.

canım gineradan amacın doğum konturolüyse memnun kalıcağını umuyorum. ama ben kilo aldırmasıyla ilgili hiçbişi duymadım. kilo almakta istiyosan bence düzenli beslenmelisin
benim kilomda 46 ama ama problem değil ilerleyen yaşlarda zaten kilo alıcaz umursama bence :)

canımcım ben yıllar önce ginera kullandım ve keşke keşke hiç kullanmasaydım hala çekerim o dayanılmaz baş ağrılarını..ve ben kimseye önermiyorum doğum kontrol hapını..çünkü hepsinin yan etkisi var ve bunu tv de profesörler de söyledi kanser yapabilir + birçok kalıcı yan etkiler gösterebilir...bende kist vardı ve hala var onu tedavi etmek için verdi ama etmedi güzelim bana sorarsan hiç içme derim...

slm cnm bende ginera kullanıcısıyım ve ondan mı bilmiyorum ama ben evlendikten sonra 5 kilo aldııım ve daha yeni 2 kilo verdim o da zayıflama tableti spor yediklerime dikkat etme sonucu tabii ki kilo aldıgım dönemde öyle çokta dikkat etmedim yediklerime ondan da olabilir kiloalımım baş agrılarım biraz sıklaştı öncedende vardı ama bu kadat degil..bende doktor tavsiyesiyle kullanıyorum..aslında benim kafama takılan bişe var ve doktora gitmedim bunu sormak için ben yaklaşık1 sene 3 aydır ginerayı kullanıyormve 2 seneye yakında bebek düşünmüyorum ama bu ileride bebek istedigimizde sorun olurmu diye kafamı kurcalıyor bilen varmı aranızda?

ginera veya diğerleri gerçekten hormonları alt üst ediyor arkadaşım ve yan etkileride hafife alınacak gibi değil.diğer konu ise doktor değilim ama okuduklarımla yardımcı olayım uzun süre ilaç kullnanlarda rahim tembelliği yapıyormuş ve istediğin zaman da hemen hamile kalamayabilirsin benim eltim aynı durumdaydı ve ilacı bıraktıktan 2 yıl sonra hamile kalabildi oda tedaviyle...ben tekrar söylüyorum herkes duysun tamam güzelce koruyor adet dönemin düzene giriyor ama vücudunu alt üst ediyor..bu ilaçlara hayır diyorum ardaşlar...

Gineranın canı cehenneme, mahvetti beni. Kist için doktorum Ginera verdi 3 ay kullanacaksın dedi ama bitmedi şu 3 ay. mahvoldum yaakafamçokkarıştı

Bütün dengem alt üst oldu, adet kanamam çok azaldı, sürekli mide bulantısı, heleki bugün daha bir beterim, sürekli uyku hali, artık gece engeç 11 de yatıyorum tavuk gibi.

10 hap filan kaldı bir daha mı tövbeeeebenneyaptımki

BU ETKİLERİ BANA YASMİN YAPMIŞTI KULLANAMADIM.ŞİMDİ GİNERA KULLANIYORRUM NE İYİ NE KÖTÜYÜM.ASLINDA EN DOĞAL YOL DOĞAL YOLLA KORUNMAK...((AYYY NE DOĞAL CÜMLE OLDU)))
EŞİM KONDOM KULLANMAK İSTEMİYOR ASLINDA BENDE İSTEMİYORUM.KARARSIZIM HALAAAAAAAAA
Gineranın canı cehenneme, mahvetti beni. Kist için doktorum Ginera verdi 3 ay kullanacaksın dedi ama bitmedi şu 3 ay. mahvoldum yaakafamçokkarıştı

Bütün dengem alt üst oldu, adet kanamam çok azaldı, sürekli mide bulantısı, heleki bugün daha bir beterim, sürekli uyku hali, artık gece engeç 11 de yatıyorum tavuk gibi.

10 hap filan kaldı bir daha mı tövbeeeebenneyaptımki

Geçen eylül ayında kisti yok etmesi için 21 gün kullandım kullanmaz olsaydım:kızgın: Eylülden beri dayanılmaz baş ağrıları çekiyorum migreni tetiklemiş:kızgın::kızgın:

kizlar bende doktor kontrolunde uzun sure kullandim hicbir yan etkisi olmadi ama artik biraktim 3 ay oluyor hamisss olmak istoyrum ama simdilik tik yok :KK43: insallah olur 1kay ay icinde cok istiyorum cunku

soylemeyi unuttum yan etkimi bilmoyrum ama ilk kullanmaya basladigimda goguslerim 75-80 arasiydi simdi 80-85 gerci ben memnunum hosuma gidiyor dip not olarak duseyim dedim

arkadaşlar bütün yazılanları okudum ve iyice kafam karıştı ilaç düşünüyordum vaz geçtim galiba kafamçokkarıştı

Ben de karıştırmakla yardım edeyim :))
Ben Önceleri Yasmin kullanıyordum iştah artışından dolayı kilolar, çinsel isteksizlik ve ağlama nöbetleri geçirdikten sonra Ginera'ya geçtim (doktorumun tavsiyesi), biraz kilo verebildim nisbeten ve de ağlama nöbetleri geçti ama çinsel isteksizlik hala sürdü.
Sonuçta kendin denenersen daha iyi karar verebilirsin, zira herkesin bünyesi farklı.

Slm Arkadaşlar. 1.5 Seneye Yakin Ginera Kullaniyorum. Hiç Bir Yan Etkisini Görmedim. Sadece Biraz Iştah Açiyor O Kadar...

ay bende ginera kullanıyorum ama hormon sviyem düşük olgugu için doktor verdi kilo aldıgımı sölüyolar ve daha 3ay daha kullanıcam tanrımm bende niye böle oldu????????

nerhaba kızlar bende ginera kullanmaya başladım 7 gündür maşallah bir yan etkisini görmedim ama adetin ilk günü başladım kanama normal deil hep kahverengi akıntı oluyo 7 gündür hep damla damla kahverengi akıntı bu normalmi acaba.normal adet düzenim gibi deil.bu kahverengi akıntı hep devam edicekmi acaba bilgisi olan varmı ?20 gün sonra evleniyorum nasipse , önceden başla demişlerdi hapa korunmak için, ama kafam karıştı şimdi hapı 21.günde arar verene kadar hep böle kahverengi akıntımı olucak çok soru sordum ama lütfen cvp yazın

X