Kilo verdikten sonra nasıl görünüyorsunuz? Motivasyon için resimlerimizi paylaşalım

kawy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Şubat 2007
270
13
2 ayda 15 kilo verdim. öyle özel bişi yapmadım kilo vermek için ama gerçekten çok az yedim sabah 1,2 tane tuzsuz peksimet peynir zeytin normal kahwaltılık şeyler yiyodum şekeri tamamen çıkardım hayatımdan ama bunu sölemeliyima.s kahwe aşığı insanım gözümü ilk açtığımda içtiğim şeydir onu bile şekersiz içiorum süt zaten normaldede kullanmazdım ama eğer kullanan warsa süttozu acayip kalorili die biliorum olabildiğince normal süt kullanırsanız faydalı olur onun haricindede akşamları annem ne yemek yaptıysa çok az emeksiz yiyodum domatez,yoğurt,salatalık,yeşillik,limon tarzı şeyleri sınırsız istediğim an tükettim ama akşam 7 den sonrada meywe bile yemedim walla..

pirinç lapasını hemen hemen herhafta 2 ün yaptım çok iyi werdiriyo kilo aklında olsunyerimseniben

1,2 ay böle dewam ettim sonra gitti zaten şimdi hala dewam ediorum ama tabi bukadar ayrıcalıklı yapmıorum doğrusunu söliyimnaniknanik

he tabi sporda önemli elinden gelebildiğince ewde spor yapmaya çalış canın istemezse hiçbişi yapamadın aç müziği zıpla oyna dur:dance: o bile işe yarıyo öenmli olan kanın hareketlensinn..

benim yaptıklarım walla bukadar sizde bunları öenri olarak kabul edebilirsin işe yarıyo yaniii umarım hepiniz en yakın zamanda istediğiniz kiloya ulaşırsınız şekerlerrr:1hug:

Son düzenleyen: Moderatör:
Sonunda ben de ekliyorum fotoğraflarımı.. 13 kiloluk fark aşağıda bilgilerinize sunulmuştur yerimseniben
İlk foto: 79 kiloyum - Mayıs 2007
İkinci Foto : 66 kiloyum - Eylül 2007 sırnaşık şey

kızlar ya ben 21 kiloyu verirken kısa bi süre 6 öğün yaptım baktım olmuyo sonra az yedim falan ama 6 öğün yapmadım tatildi o zaman ayarlayamıyordum şimdi dershane var benim için 6 öğün daha kolay olacak neyse canım valla yaptığım özel birşey yoktu spor hariç sabah erkenden sporumu yapıyordum sengözlerimebaksanabsengözlerimebaksanab ondan hariç ekmek falan yoktu herkesin bildiği şeyler ben bu siteyi zayıfladıktan sonra keşfettiğim için burdaki hiçbir tarifi uygulamadım keşke daha önce keşfetseydim diyorum neyse sağlık olsun bundan sonraki kilolar için yararlı bilgilar var kızlarrrr ya çikolatalarla aranız nasıl ya ben bugün zor tuttum kendimi bi ara yemicem dedim sonra yeniden yedim ama yarından itibaren diyet yaptığım için bitti çikolata merasimi siz tutttunn kendinizi bana benzemeyinnn :1no2::1no2:

kızlarrrr ya çikolatalarla aranız nasıl ya ben bugün zor tuttum kendimi bi ara yemicem dedim sonra yeniden yedim ama yarından itibaren diyet yaptığım için bitti çikolata merasimi siz tutttunn kendinizi bana benzemeyinnn :1no2::1no2:
Çikolata en büyük tutkularımdan biri-ydi ebrucum..
Sağlıklı beslenmeye KK de okuduklarımla başladığım sırada elbette çikolata ilgili bir şeyler de okudum.. İlki ve en bomba tesirli olanı şuydu: "1 tane M&M yediğimizde aldığımız kaloriyi yakmak için bir futbol sahasının etrafını bir tur atmamız gerekiyormuş. Yuh dedim kendime.. Ne bir tanesi? Bir oturuşta en büyük boy olanlarından (gümrükte satılan kaç kiloluksa o) yarım paket yemişliğim var benim.. Her hafta en az 3-4 paket (100 er gr.lık) çikolata yerdim eskiden vs..
Sonra yine bir üyemiz sayesinde marketteki çikolata paketlerinin arkasındaki kalori değerine bakmayı adet edindim. Alacakmış gibi pakete uzanıp kalorisini gördüm. Sonra her gün bisiklete bindiğimde, (20 dk / 25-28 Km hızla) 180-200 kaloriyi zor bela harcadığımı hatırlattım bünyeye.. Ve bir karar aldım. Tamam püsküüt çikolata serbest. Ama tek şartla. (şartlı tahliye misali)
Yediğin çikolatanın içerdiği kalori için dakika hesaplayıp ilave bisiklete bineceksin. E bu zor geldi tabii.. Bir de bakmışım artık çikolatadan uzaklaşmışım..
Ama çikolata yine de hayatımda.. Masum bir şekilde tabii yerimseniben
Şöyle ki; hemen hemen her gün corn flakesle kahvalatı yapıyorum. Bunda da Nesfit çikolatalı tam tahıllı olanı kullanıyorum. O tat sakinleştiriyor beni.. Bir de aktardan pasta, kurabiye süslemelerinde kullanılan kapsül çukulatalardan aldım. Çok kriz gelince, ara öğünde yoğurt tüketirken içine atıyorum 1-2 fiske.. Yiyorum sakinliyorum.....yiyorum sakinliyorum.... yerimseniben

bu resimde 96 kiloyum yani en sisman halim

öncelikle karar vermek lazim eger kararli olursak kilo verme isi gerceklesiyor ben 3 sene 96 kilo ile devam ettim bilmiyorum ozamanlar nedense hic önemsemiyordum taaki bir güne kadar evde tarti yoktu bir gün tartiya ciktim 96 gösteriyor okadar üzüldümki ve sonrasi depresyon oldu okadar kötü idimki hic kiyafet felan giymiyordum sadece siyah bir etek günlerce giyiyordum bir gün tv doktor kilo genetik degil isteyen kilo verebilir ben hep diyordum ailem sisman bende veremem ama öyle olmadigini duyduktan sonra diyete basladim 82 kiloya ulastiktan sonra kkulübune rastladim bilgisayarda zayiflama sayfalari ararken yani en büyük yardimcim burasi oldu ve arti az ve sIk yiyerek 6 ögüne dikkat ediyorum spor ve bol su iciyorum yani anlayacagin insan önce isteyecek istemeden olmuyor birde caba gösterecek ben hep ilaclar aldim kilo verdim ama hepsini fazlasiyla aldim simdi hic ilac almiyorum karsiyim ben cok zararini gördüm kimsede kullanmasin kisacasi böyle insallah anlatabilmistirim hedefim 57 ama inaniyorum birgün mutlaka verecegime imkansiz bile olsa

cok istedim zayiflamayi ve dahada istiyorum sonra 3+3 yedim mutlaka 2 saat arayla birseyler yedim hamur isi ve tatli yok denecek kadar az yedim meyva agirlikli yiyorum ve yesil cay bu arada spor ve yürüyüste yapabildigim kadar yapiyorum

bu cikolatasiz yasayamayacagimi saniyordum ama yasaniyormus ben diyete baslamadan önce her sabah mutlaka bir tane yerdim ve arkadaslara da söylerdim sabah yemessem hasta oluyorum basim dönüyor diye herkes bana sekerin düsüyor yemen lazim diye kfama kazidilar psikolojik oldu bu zamanla yemedinmi basim agriyor ve midem bulaniyordu yaklasik 10 aydan beri yemedim denilecek kadar azalttim bazen kücücükte olsun yiyorum ama her hafta degil reglim yaklastiginda ve yediklerimede dikkat edip 10 ayda 20 kilo verdim imkansiz bir sey yok sadece beyninle alakali hedef belirlemek gerekiyor bence sende okadar cikolataya okadar yenilme cünkü biz nefsimizden güclüyüz ama hemen kendimizi birakiyoruz bu cok yanlis aslinda bir kacamak yaptinmi üzülmek yerine bir sonraki ögünle kendimizi cezalandirarak yani meyve yiyerek telafi edebiliriz inanki insan istemesin istedikten sonra yapmayacagi sey yoktur

MART 2007

NİSAN 2007

28/TEMMUZ 2007

VE 14,10,2007

arkadaşlar bende resim koydum fakat 95 kiloluk resmim yok

bende 35 kilo verdim yukardaki resim 78 diğeri ise 70 kiloluk halim 60 kiloya düştüm fakat 60 kiloda çok zayıf görünüyorum kimse 60 olduğumu inanmıyor 50 kilosun diyorlar spor yaptığımdan olacak herhalde 95 kilodayken koymak isterdim ama yok

hiç bir ilaç kullanmadım zayıflama ilaçlarına karşıyım mutlaka spor yapın yoksa 95 kilodayken 60 kiloya 3 ayda biraz zor inerdim mutlaka yürüyüş yapın ben her gün sabah ve akşam yürüyordum

hayatım boyunca bu kilodaydım ben[geçen yıla kadar].. zayıftım yani kilo almaya çalışırdım hep:eek:

hormon ilaçlarından sonra böyle oldum yaklaşık 1 yıl önce ilk defa...ilaçlarda kilo aldığıma değseydi bari:çok üzgünüm:

şuanda böyleyim:eek: en az 6-7 kilo verdim... boyum uzun olduğu için kilolarım pek belli olmuyor ama göbek kısmında ve üst bacaklarda var..pantalonlarım olmuyor yani:çok üzgünüm:

çok kere yolladım takım arkadaşlarıma resim mesajla ama burdanda yollıyım adetten:)
hem umarım motive olur aynı yolda gidenlere :)

önceki halim 2006 kasım 60 kilo oldum neredeyse yüzüm gıdım çıktı belim falan baya kalınlaştı

şimdi ki halim 2007 ekim bir sene neredeyse

düzenli beslenmeye martta spora nisanda başladım. haziranda kilo vermeye başladım bu resimde haziranda çekilen bir resim şimdiki halimden çok fark yok çünkü aynı kilomu koruyorum hatta bu resimde 54 falanım şimdi 53lerdeyim.

eklemezssem çatlarım şekerler ekliyoruuuum fotoları :Roflol::Roflol:
bu foto mayıs 2007 tarihli kilom 65 :eek:

bu foto temmuz sonu fotodaki tarih yanlış makinanın azizliğiyerimseniben

son foto 31 ağustos 2007 tarihli kilom 57 -58 arası bişii yani son halimmm:eek:

CANLAR BURDA GÜZELİM KİLOMU BEĞENMEYİP HAFİF KARNIM YAĞLI DİYE ZAYIFLAMAYA SEVDALANDIM, ARAYA STRES DE GİRİNCE BİR İKİ AYIN İÇİNDE 14 KİLO VERDİM. burda 54, 55 kiloydum
(suratımı sitemize giren yabancı maddeler yüzünden kesmek zorunda kaldım :kızgın: ztn meraklanmayın güsel biri deiğilimdir :1ninca: şakkıdı

burda zayıflık yüzünden yataklara düştüm 39-40 kilodaydım.yeğenimin düğününe gittiğimde inanın ayakta zor duruyordum ztn oturmuş bir köşede kalmıştım halsizlikten.. gerçi resim boydan çekilmemiş ama çöp gibi kollarımdan ayaklarımdan belli oluyor sanırım :uhm:

efet burda da üstünden bir sene geçmesine rağmen zar zor toparlandım 44-45 KG'yim HATTA DAHA KİLO ALMAK İSTİYORUM...
şunu da kendi adıma söleyim bi daha zayıflamak istemiyorum ... yiyin anacım yiyin can boğazdan gelir... jeyyar şaka şaka şişmanlık iyi bişey deil ama lütfen dozunu abartmadan DOKTOR KONTROLÜNDE KİLO VERİN MORAL BOZDUYSAM ŞİMDİDEN COK ÖZR DİLERİM İNŞALLAH VERMEK İSTEDİĞİM MESAJI ANLADINIZ :1hug:

Ya Edacim Tebrik Ederim Darisi Benim Başima Peki Neler Uyguladin Neler Yaptin Ne Yedin Içtin Spor Tavsiye Edebileceğin Deneyimlerini De Paylaşirmisin Bizimle

Canım ben kızımı dogum yaptıgımdan berı hergun dıyete baslarım bozarım dıyet doktorlarına gıderım bırturlu ırademe sahıp cıkıp veremedım kılolarımı
Bırgun canıma tak dedı vermem lazım buyuk kzımda cok guzel vermıstım
Ekmek arası yemegı ve yemek yaparken atıstırmayı severdım bunları hayatımdan cıkardım.Onceden yarım ekmegın ıcıne sogan domates peynır ne varsa koyar yerdım doymaz bır yarım daha yapardım.Esım evde olmadıgında benım yemegım buydu .Pasta borek cola bunları saymıyayım saten.
Turkıyedeyken akrabalarım bana esın sana hıc ıyı bakmamıs sen ne zayıfsın derlerdı sakalasırdık ama benım ıcın tabıkı acırdı enıstem sen benı gectın derdı
Ben saten hep vermek ısterdım buralara gelınce bende hırs oldu vermem gerekıyor ızne zayıf gıtmem lazım gun yaklastıkca ben heyacan yapıyordum ya zayıflamadan gıdersem

Sımdı yaptıklarıma gelınce herhafta selahıttın donmezın programanını seyrederdım orda kesınlıkle ac kalınmayacagını yıyerek zayıflayacagımızı soyluyordu bunu kafama yazdım.3artı3 beslendım
Sabah bırdılım ekmek domates peynır bıber
ara meyve
oglen 4 kasık sebze yemegı yogurt 1 dılım ekmek salata
ara meyve
aksam et tavuk ne varsa kasık hesabı yapıyorum ben
Hergun mutlaka yuruyus yapıyorum yagmur yagdıgında yada mısafırım varsa cıkamadım
En onemlısı abur cuburu kaldırmak
Halende zayıflamamısım gıbı hıssederım bazen resımde gorunce bırde kıyafetler olmayınca hm zayıflamısım deyıp mutlu olurum.
Ben ayakakabımın ıpını baglıyamadıgımı bılırırım
Bıraz fazla yazdım kusra bakmayın

sağol canım bu arada sen nasıl verdin okadar kiloyu maşallah...dahada veriyorsun anlaşılan:nazar:

sağol tatlım:1hug: evet hala vermeye devam ediyorum bende..çocukluğunu şişko geçirmiş biri olarak oldukça hırslıyım..sopor ve dşyet sayesinde verdim ben...asla ilaçmış yok ot motmuş kullanamdım..şuan sadece yeşil çay içiyorum sabah-akşam bu haftayla 1 ay olacak.bide benim kendi sırrım akşam geç saatte ağır şeyler yememk..başka yerlerdede yazmıştım..akşam 8 den sonra bişey yemeyerek yada çok acıkırsam süt+domates+salatalık yiyerek 20 günde 5 kilo verdim ytabi o zaman kilon afzlaydı ama bidahada geri almadım verdiğimi..şuanda akşam geç saatte bişi yemiyim veriyorum hemencik kilomu..tabi gece boğazını tutabilmekte iş..

arkadaşlar.. eklediğim resimler emel42 adlı arkadaşımızın resimleri.. resim eklemesi bazı nedenlerden dolayı sorunlu olduğu için onun yerine ben ekliyorum.. tebrik ve telefonları :Roflol: guruptan değil buradan kabul edecektir sevgili arkadaşımız..işte başarı... işte azim diyorum..yeniden ekliyorum takıma lütfen tebrik mesajı veya yorum yapmayın özel istektir....

arkadaar bende 90 kiloan 60 kiloya düştüm.boyum 1.70 ama hala 5 kilo dahaa verip kendimi 50 li kilolarda görmek istiyorum.

ben çok istikrarsızdım şimdiye kadar ama son 1.5 senedir artık sabitlendi. ama işte 5 kil daha vermek istiyorum. 55 olmak istiyorum. bende yukarda soran arkadaş gibi 70 de bir takıldım tık yok geçen 2006 yazına kadar. kızlar sonra bir aşık olduk kör kütük. kalan 10 kilo resmen aşktan eridim hemde 1 ayda. yemeden içmeen kesildim. ama o önceki 20 kiloyu nasıl verdin derseniz ben düzenli yemek yedim ve hayatımda ıvır zıvırı çıkardım başkada bişiy diet anlamında özel bişiy yapmadım. ama size asıl bomba taktiği veriyorum. kesinlikle bu işin sırrı spordan geçior. düzenli. ben her gün 1 saat yürüdüm yarım saatte egzersiz yaptım. böylelikle vücudumda çok deforme olmadı. sadece kollarımı faza çalıştırmadığım için genelde hep çanağı(kalçayı) küçültmek için çalıştığımdan kollarımda sarkma var çok yumuşak. eh okadarıda normal herhalde... sporu kesinlikle hayatınıza eklemelisiniz.birde su tüketimizini arttırın.onun dışında piyasadaki çaylarmış,haplarmış hepsini istisnasız denedim. hiç bir faydası yok.çoğu idrar söktürücüden ibaret.vücuttaki ödemi,suyu attığınız için zayıfladınız sanıyorsunuz başta ama aslında hikaye hepsi. herşey akılda bitiyor. istemek,azmetmek be başarmak.... bizim elimizde..azmin elinden hiç bir şey kurtulamaz hanımlar.. a.s.

75 kiloyum burda

burdada 60 kiloyum

Boyum 1.68 2 ayda 10 kg verdim bu 10 kg verirken sabahları yürüyüşe çıkıyordum çıkmadığım 2 günse spora gidiordum alet çalışıordum yani bu ismeğin (istanbul belediyesinin açtığı ücretsiz spor salonu) salonlarına gidiyordum. Daha sonra 1 ay kadar 65 kiloda oldum yine aynı diyetle bu kez eve aldırdığım bisiklet ve koşu bandıyla spor yaparak 4 haftada 5 kilo verdim. Her yere yürüyerek gidiyorum okulum 12 katlıydı üşenmeden 12. kattaki dersim için yürüyerek çıkıyordum. Ve kendime hiç telorans tanımadım katı bir disiplin uyguladım ve ben disiplinden nefret ederim isteyince oluyor işte... Bide bence bu site motive edici arkadaşlar açısından mükemmel bence isterseniz olur

Öncelikle 2 ayda 10kg verdim 1 ay bu 10 kiloyu verdiğim halimle dolaştım 65 kiloda kaldım yani daha sonra tekrar düzenli sporla ve yeme düzeniyle 5 kilo daha verdim. Göğüslerim normalde benim çok büyük çok fazla belli olmasada gerçekten büyük halende öyle zayıflayınca onlarda küçüldü evet ama sarkmasına izin vermedim. Gittiğim spor salonunda damble kullandım ve soğuk suyla yıkadım onları ve bi sorun yok şuanda çok şükür. Diyet yaparken annemler bana yalvarıyordu ne olur ye diye bide en çok söylenilen amannn boşver bi dahamı dünyaya geleceksin ye işte herşeyden azıcık azıcık denildi hep. Ben hiç kimseyi dnlemedim. Hep istikrarlıydım bu kiloları atmak için bu şart. Baş koyduğunuz bu yolda inatçı olmalısınız... Yediğim şeyler ise sabahları beyaz peynir domates salatalık şekersiz çay 3 tane zeytin bu hiç değişmedi en fazla bi tabak karpuz yanında azıcık peynir yedim bu şekilde kahvaltı ettim. her öğün muhakkak 1 tane ince kepek ekmeği yedim muhakkak. Öğlenleri evde olan herhangi bir sebze yemeği,taze fasulye,bezlye ne bilim ıspanak ve herhangi bir çorba bi kase ve yine 1 dilim kepek ekmeği. Akşamlarıda salata yada meyve yiyordum. Şimdi akşamları çorba yiyorum öğlen sebze yemeği yada tavu vs işte.Spor! bu olmadan olmuyor. Haftada 2 kez spora gittim sebze yedim öğlen çorbayla akşamda salata yada meyve tabağı 2 ayda verdim

Ben SPORU şu şekilde yapıorum susam yağı,melisa yağı,biberiye yağı,portakal ve melisa yağlarını karıştırıyorum. Direk zayıflamasını istediğim bölgeye uyguluyorum sonra keseyle hafif kızartıcak biçimde masaj yapıorum cildin tahriş olmamasına dikkat etmeli. Daha sonra bildiğimiz çöp poşettini içine girebileceğim şekilde kestim kendimi iyice sarıyorum daha doğrusu yağı sürdüğüm bölgeye. Çöp poşetinin orda kalabilmesi,düşmemesi için bel korseleri var onlarla tutturuyorum. Sıkıca eşofmanlarımı giyiniyorum çünkü terlemek ve bu yağlar üzerimizdeyken ter atmak önemli.Daha sonra en az yarım saat ama 35-45 dk arası olsa ii olur spor yapıorum. 3 gündür dietteyim belimden 2 cm gitti 3 gündür bu sporu yapıorum yani. Önceden belim afedersiniz bir odun gibiydi ilk oyuntuları arkadaşlarım gördüğünde sevinçle çığlık atıp boynuma sarılmışlardı. Gerçekten müthiş bi duygu

yeterki sizde başarabilirsiniz. En sonunda geleceğiniz güzelliği hayal ederseniz o hayal adına yaptığınız diyetler sporlar daha keyifli gelir ... Asla üşenmeyin ve tüm tabuları yıkın..!

Yüzümden bile belli oluyor

• Beğen
Reactions: s u
bu resimde 76 kiloyum ve kk ile diyete başlama kilom da 76 idi

bu resimde 72 kiloyum ramazan bayramında çektim kk ya yeni başlamıştım.

bu resimde de 65,3 kiloyum ve şu anda 63,1 kiloyu gördüm ama son halimi henüz çekmedim çekersen eklicem...

Ben de ekleyeyim bari kaydirigubbakcemile2
Önceki halim :

Şimdiki halim:

arkadaslar her birinizi ayrı ayrı tebrik ederim ve gercekten cok teşekkür ederim. son 2 yılda inanılmaz kilo almıştım ve artık hayatımın sonuna kadar bu şekilde devam edicem diye düşünüp duruyodum :1shok:
bana tekrar umut verdiniz hihoyyyt şimdiden çok mutluyum ve umutluyum. vazgeçmicem ve başarıcam, bende resimlerimi eklicem sizler gibi...
azminiz için tekrar tebrikler... sevgiler...kaydirigubbakcemile3

• Beğen
Reactions: s u
X