Sıla - Atv

Kazen

Babalar ve Oğulları
Administrator
14 Kasım 2001
21.397
92.320
Mezopotamya'nın bereketli toprakları. Hiçbir penceresi birbirine bakmayan, yüksek avlulu evleri, daracık sokakları olan topraklarda kanun tanımaz töreler, töreye karşı gelen aşk!

Kalbinde hep hasret büyütmek zorunda kalan bir kızla, töreleri ve kalbi arasında kalan Boran'ın tutkulu aşk hikayesi!

Yazgısı, onu üç yaşındayken özünden, ailesinden koparıp, İstanbul'a sürükler. Kökleri Doğuda, Batı dünyasına ait Sıla, bir yalanla büyür. Sıla başka bir dünyaya kök salmaya çalışırken o farkında değildir ki, o topraklarda kızların kaderini başkaları yazar. Sıla'nın hiç duymadığı Berdel kelimesi, hayatının tüm seyrini değiştirir. Hiç tanımadığı ağabeysinin canını kurtarmak için, hiç görmediği aşiret reisi Boran'la zorla evlendirilir.

Artık Sıla kocaman bir evde, yıkılmaz kuralları olan bir töreye hapistir. Sıla her gün kaçış planları yapar ama farkında değildir ki, asıl kaçmaya çalıştığı şey, içinde yavaş yavaş büyüyen Boran'a duyduğu umarsız aşktır.

ben sılayı cok severek seyredıyorum
bız her ne kadar medenı ve kulturlu yasşasakta ıst doguda torenın devam ettıgını bılıyoruz tore yuzunden azmı kadınlar oldu

egııtıım şart

Hiç izlemedim. Ama bazen fragmanlarına denk geliyorum. Cansu Dere hiç olmamış bana göre.

Doguda yaşananları tasnip etmiyorum tabiki egitim şart ,bende diziyi hiç izlemedim ama; çevremde duyuyorum vay be diyorlar cansu dereye bak nası oynamış, başkaldırıyor bunlar maalesef sadece dizilerde normal hayata böel güçlü bi kadın olmak gerek

SILA DİZİSİ TAMAM BELKİ GÜZEL AMA GÖZDEN KAÇAN BİRŞEY VAR HİÇKİMSE O YÖNE BAKMIYOR.BİRİNCİSİ BERDER KÖTÜ BİRŞEY FAKAT BERDERDE AŞK DOĞUYOR.İŞTE GÖZDEN KAÇAN BU:1shok: YANİ BUNDAN ÇIKAN MESAJ ŞU BERDELE BOYUN EĞİN NASILSA AŞK KENDİ GELİR.:kızgın: BENİM BU DİZİDE KARŞI OLDUĞUM NOKTA BU:uhm: ŞİMDİ SİZDE BUNU DÜŞÜNÜN VE YANLIŞSA BANA AÇIKLAYIN:uhm:

filimde tek güzel olan şey aşk ama oda yanlış anlatılıyor ayrıca cansu dere çok kötü bi oyuncu film nekadar güzel olsada cansu dereee igrençç

bence de cansu dere yerine daha farklı biri olsa film çok çok daha güzel olurdu iyibir oyuncu değil neden seçmişler onu

SILA DİZİSİ TAMAM BELKİ GÜZEL AMA GÖZDEN KAÇAN BİRŞEY VAR HİÇKİMSE O YÖNE BAKMIYOR.BİRİNCİSİ BERDER KÖTÜ BİRŞEY FAKAT BERDERDE AŞK DOĞUYOR.İŞTE GÖZDEN KAÇAN BU:1shok: YANİ BUNDAN ÇIKAN MESAJ ŞU BERDELE BOYUN EĞİN NASILSA AŞK KENDİ GELİR.:kızgın: BENİM BU DİZİDE KARŞI OLDUĞUM NOKTA BU:uhm: ŞİMDİ SİZDE BUNU DÜŞÜNÜN VE YANLIŞSA BANA AÇIKLAYIN:uhm:

farklı bi yorum diziyi seyrediyorum.doğrusu hiç böyle düşünmemiştim gerçekten o törelerle yaşayan biri bu diziyi seyrediyorsa kızlarına örnek verebilirler. ayrıca ordaki ağa kadar zengin ve okumuş değil bütün doğuda yaşayanlar bu kadar rahat bi yaşam verebilirmi,töre için kimsenin canına kıyılmamalı.
sizlere katılıyorum cansu dere olmamış...

Cansu Dere hiçççççç olmamış, gudubet şey.

bencede berdel imrenilecek bir yönden işlenmiş, aslında hiç bu yönden düşünmemiştim ama şimdi arkadaşım söyleyince, evet bende o kanıya vardım.

Boran herkesten gizli Sıla’nın burnunun dibine kadar sokulur. Sıla’yı gölge gibi izletir ve onu yalnız yakalayacağı anı kollar. Bedar’ın bütün çabalarına karşın Celil, silahını kuşanıp Sıla ve Azad’ın peşine düşer. Evlatlarını korumak uğruna Bedar da boş durmaz ve bütün çaresizliklere rağmen Emir’i de yanına alarak İstanbul’a gider. Sıla yaşadığı bütün zorlukların arasında, bir de Emre’nin yakınlaşma çabalarını engellemekle uğraşmaktadır. Narin ise abisine yaşattığı acının yükünü taşıyamaz hale gelir. Yaşadığı üzüntünün sebebi olarak Azad’ı suçlamaya ve ondan uzaklaşmaya başlar. Azad’ın Narin’e ulaşma çabaları sonuçsuz kalır. Celil Sıla’yı görmek için iş yerine gider ama Emre’nin kendisi için hazırladığı tatsız sürprizle karşılaşır. Sıla ise annesinin İstanbul’a geldiğini öğrenince, onun varlığıyla huzur bulmaya çalışır. Bedar’dan Emre için de hüküm verildiğini öğrenen Sıla şok olur. Celil Bedar’ın İstanbul’da olduğunu öğrenince onunla konuşmak ister ama Bedar kesin bir tavırla Celil’e karşı çıkar. Koca şehirde yapayalnız kalan Celil boşlukta gibidir. Boran’la Sıla birbirlerini hala özlemektedirler, ama gururları birbirlerine ulaşmalarına engel olur.

arkadaşlar farkına varmanıza çok sevindim ve ltf dizilerde daha seçici olalım ki bize yanlışıda izletmesinler sonuçta arz talep meselesi bizler seçici olalımki daha güzel ve iyi şeyler olsun ekranda:1yes2:

Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!

Celil intihar etti..Sıla hamile..Boran ve Sıla’nın ilişkisi yeni bir dönemeçte!

15. Bölüm Özeti:

Sıla hayatındaki en önemli anlardan biri olduğunun bilinciyle elindeki teste bakar kalır. Yaşadığı şoku atlatamadan Azad’ın verdiği haberle ikinci darbeyi alır; Celil intihar etmiştir!... Bu sırada Boran gizli yardımcısı sayesinde Sıla’nın evinin önünde, içeriye girmek için haber beklemektedir. Celil’den gelen haberle sarsılan Sıla, Azad, Narin ve Bedar Emir’i de yanlarına alarak evden çıkarken, kapıda onları bekleyen sürprizden habersizdirler. Sıla ve ailesi koruma ordusu eşliğinde hastaneye giderler. Celil hayati tehlikeyi atlatamamıştır. Bedar kocasının başındayken beklenmedik bir ziyaretçi gelir. Bu arada da Sıla Emre’nin babasına yaptıklarını öğrenmiştir. Bu durum Emre ve Sıla ilişkisinde yeni bir dönemece girilmesine sebep olacaktır… Narin Celil’in intihar girişiminden çok etkilenir. Omuzlarına çöken yükü taşıyamaz, kararını verir ve gözleri yaşlı Azad’ı terk edip Boran’a teslim olur. Acaba Sıla Narin’i kurtarmak için Boran’la karşı karşıya gelecek midir?

Izliyordum Ki Ayni Tas Ayni Hamam Vazgeçtim Seyirlik Değil,..
Sila Hariç Oyuncular Kaliteliydi.tiyatro Kökenli Ama Olmuyor Işte Olmuyor...canim Senaryo Iyi Gitmedi Bir şeyler Eksik.

Sıla hayatındaki en önemli anlardan biri olduğunun bilinciyle elindeki teste bakar kalır. Yaşadığı şoku atlatamadan Azad’ın verdiği haberle ikinci darbeyi alır; Celil intihar etmiştir!... Bu sırada Boran gizli yardımcısı sayesinde Sıla’nın evinin önünde, içeriye girmek için haber beklemektedir. Celil’den gelen haberle sarsılan Sıla, Azad, Narin ve Bedar Emir’i de yanlarına alarak evden çıkarken, kapıda onları bekleyen sürprizden habersizdirler. Sıla ve ailesi koruma ordusu eşliğinde hastaneye giderler. Celil hayati tehlikeyi atlatamamıştır. Bedar kocasının başındayken beklenmedik bir ziyaretçi gelir. Bu arada da Sıla Emre’nin babasına yaptıklarını öğrenmiştir. Bu durum Emre ve Sıla ilişkisinde yeni bir dönemece girilmesine sebep olacaktır… Narin Celil’in intihar girişiminden çok etkilenir. Omuzlarına çöken yükü taşıyamaz, kararını verir ve gözleri yaşlı Azad’ı terk edip Boran’a teslim olur. Acaba Sıla Narin’i kurtarmak için Boran’la karşı karşıya gelecek midir?

yeni bölm özeti

Silahlar patlar ama ateş edenin kim olduğu akıllarda büyük soru işaretleri yaratır. Patlayan silah aslında Sıla ve Boran arasında, galibi belli olmayan bir savaş başlatır. Sıla, aşktan mı yoksa intikam duygusundan mı olduğunu anlayamadığı bir hırsla karşı atağa başlar. Boran'ı ve töreleri yok etmek için yeni planlar yapacaktır.Diğer yandan Cihan'ın davranışları şüphe çekmeye başlamış ve Boran'ın aklı karışmıştır. Cihan ile Esma arasında amacı belli olmayan bir yakınlaşma vardır. Cihan neyin peşindedir? Azad şirkette işe başlar, bu onun kendini ispat etmesi için bir fırsattır. Öte yandan Boran da yeni yatırımlarıyla ilgilenmesi için işin başına yeni bir yönetici alır. Ama bu gelişme Boran'ın hesaba katmadığı sorunlara sebep olacaktır. Boran da Sıla da birbirlerini gizli gizli izlettirmekte, atacakları adımları önceden bilmeye çalışmaktadır. Boran'a olan duyguları arasında sıkışıp kalmış, aşkı ve nefreti daha da büyümeye başlamıştır. Sıla, Boran ile ilgili neler öğrenecek? Öğrendikleri ile birlikte aşkı mı yükselecek nefreti ağır mı basacaktır?

alıntıdır

KISKANÇLIKTAN DELİYE DÖNEN SILA
BEBEĞİNİ ALDIRACAK MI?

Sıla Boran’ın kendisini sevip sevmediğinden bile emin olamazken, öğrendiği yeni bilgiler sonucunda bir de onu kıskanmaya başlar. Bu kıskançlık Sıla’nın öfkesini körükler. Mardin için yapacağı girişimlerde artık sadece yöreyi kalkındırmayı düşünmez. Şimdi planlarında Genco aşiretini yok etmek de vardır. Diğer yandan Abay Gizem’e karşı bir heyecan duymaya başlar. Bu Boran’ın gözünden kaçmaz. Acaba Abay mı yoksa Boran mı Gizem’in aklını başından alacaktır. Narin şirkette çalışanları görünce o da Azad’ı kıskanmaya başlar. Bedar ve Sıla’dan aldığı cesaretle değişmeye karar verir. Cihan şifreli isimlerle Esma’nın evine kadar girer. Bu cesaret Esma’yı hem kızdırır hem de heyecanlandırır. Sıla’nın Emre’yle dertleşirken kafası karışacaktır. Emre’ye hamile olduğunu söylerse Emre’nin tepkisi ne olacaktır? Esma Cihan’dan aldığı akılla Sıla ile konuşmaya gider. Esma amacına ulaşacak,Sıla’nın yufka yüreği aralarındaki buzları eritecek midir, yoksa Sıla Esma’nın bu davranışına rest mi çekecektir? Zinar Boran’ı yalnız bırakmamak bahanesiyle İstanbul’a gelmiştir. Cihan’ın Mardin’den beklediği adamlar da gelmişlerdir. Cihan planlarını hızla sürdürürken Sıla, Boran’ın Mardin’e gideceğini öğrenir ve şok olur. Sıla bebeği aldırmak için doktora gider. Çıkışta Sıla ve Boran’ı büyük bir sürpriz beklemektedir..

Sıla, Boran ve Gizem’le karşı karşıya kalır. İkisi de tutku ve öfkeli bakışlarla birbirlerini süzerler. Bu sürpriz karşılaşma ikisini de derinden etkiler. Bebeğin hayatta olup olmadığını bilemeyen Sıla’nın ailesi endişe içinde onun eve dönüşünü beklemektedir. Azad Narin’in kendisinde yaptığı değişikliklerden memnun kalmamış ve hatta çok kıskanmıştır. Narin buna çok bozulur. Celil eve gelen Sıla’ya bebeğin tek kurtuluşları olduğunu anlatarak bebeğin akıbetini öğrenmeye çalışır ama Sıla’nın yüreğinde kıskançlık fırtınaları estiği için babasının anlattıklarıyla ilgilenmez.Boran’ın yaşadığı buhran nedeniyle Gizem ile Abay arasında bir çekim oluşmuştur. Sıla’nın kıskançlığının tek nedeni olan Gizem, Boran’la mı yoksa Abay’la mı yakınlaşacaktır. Abay Boran’dan gizli Sıla’yla buluşmayı istemektedir. Onunla birçok şeyi konuşup açığa kavuşturacak tek kişi Abay’dır. Ancak Abay, bu isteği gerçekleştirecek fırsatı bulabilecek midir? Sıla yaşadıklarının ağırlığını paylaşmak için Emre’ye mi koşacaktır? Boran, tam Mardin’e dönmek üzereyken, Sıla’yı vurmak için Mardin’den gelenler olduğunu öğrenir. Boran arada kalmıştır. Ya sevdiği kadının yaşamasına izin verecektir ya da törenin yerine getirilmesine… Bu karar Boran’ın hayatını tümden değiştirecektir…

Sıla duyduklarına inanamaz ve Boran’la konuşmak için peşine düşer. Boran ise Sıla’dan kaçmak için son sürat araba kullanır. Bu kaçıp kovalamaca ikisinin de hayatının dönüm noktası olacak olayların başlangıcıdır. Azad’ın katılacağı şirket toplantısı, onun için bir var oluş sınavıdır. Eğer toplantının sonucu beklediği gibi olursa kendini yaptığı işlerle kabul ettirmiş olacaktır. Cihan Boran’a karşı giriştiği savaşta taktiklerini değiştirmiş, belirlediği yeni hedefler üzerine yoğunlaşmıştır. Babasının uyarılarını kulak ardı eden Cihan Sıla ve bebeği için çirkin işler peşindedir. Firuz da Cihan’ın oyununun kurbanı olur ve duyduklarının hesabını sormak için yollara düşer. Esma Burhan’ın sadece dava ile ilgilenmesinden bunalmış bir çıkış aramaktadır. Çözüm diye sığındığı limanın güvenliğini sorgulamadan, kendini Cihan’ın kollarına bırakır. Abay Gizem’e açılmak ister ama bunu hisseden Gizem geri adım atar ve Abay’dan kaçmaya başlar. Emre Sıla’nın bir açıklama yapmadan ortadan kaybolmasına çok bozulur. Kıskançlık, zehirli bir sarmaşık gibi yüreğini hızla sarmaya başlar. Sıla ve Boran kaçmaktan vazgeçmiş, gerçeklerle yüzleşmeye karar vermiştir. Evde bir tek Bedar bu gerçeği bilmekte, merak içinde sonucu beklemektedir.

sıla kaçarSıla’nın, kaçtığını fark edip, toplanan aşiret berdeli bozar. Alınan karar gereği, Narin ve Azad öldürülmek üzere evlerinden alınır. Sıla da yakalanıp öldürülecektir. Töre üçünün de canını alacaktır. Boran aşiretten önce Sıla’ya ulaşmak zorundadır. Ama Sıla’yı arayan sadece Boran değildir, müthiş bir kovalamaca başlar. Boran’ın ezeli rakibi amca oğlu Cihan, Sıla’yı Boran’dan önce bulur. Sıla’nın hayatı Cihan’ın ellerindedir artık. Bunu öğrenen Boran iyice köşeye sıkışır. Sıla, Narin ve Azad’ın hayatını kurtarabilmek için bir yol bulmak zorundadır. Bakalım Boran Ağa törelere karşı gelebilecek mi? Boran onları kurtarabilecek mi?

Sıla’nın Boran’la iş yerine gelmesi korumaları tedirgin eder. Sıla ve Boran çok mutlulardır. Emre bu manzara karşısında çok sinirlenir. Sıla’dan nerede ve kiminle olduğunu öğrenmeye çalışır ama Sıla yalan söyler. Boran yaşadığı mutlulukla şirkete gider. Kendisini bekleyen sürprizle bütün neşesi kaçar. Firuz ve Boran arasında gelişen çatışma, Boran’ı zor durumda bırakır. Abay Gizem’in kendisinden neden kaçtığını çözmenin derdindedir. Boran ve Sıla güzel bir akşamın ardından birlikte eve giderler. Ev halkı Boran’ı karşılarında görünce nasıl davranacaklarını şaşırırlar. Boran’a gelen telefon, Sıla’yı harekete geçirir. Töre kurbanı bir kız kaçmıştır. Boran ve Cihan, farklı sebeplerden dolayı kızın peşindedir. Sıla böyle bir durumda Boran’ı yalnız bırakmaz. Cihan ve Boran birbirlerinin arkasından gizlice iş çevirmeye çalışırlar. Bu yaşananların dışında tutulan Emre olanları duyunca çok öfkelenir. Boran’dan hesap sormak için karşısına dikilir. Boran ile Emre ilk kez karşı karşıya kalır. Bu “meydan okuma” Emre’nin başına ne işler açacak, Bu cesaret Boran’ı ne kadar delirtecektir?

X