Adet azalması

CHOSEN

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2007
269
8
merhaba arkadaslar.iki üç aydan beri adet kanamalarım azaldı.eskiden 5 gün olurken üç aydır 3 gün oluyorum ve öyle çok kanama olmuyo.adet düzensizliği için hap kullanıyordum acaba onun yan etkisi olabilirmi.neden azaldı anlamıyorum sonradan hep kesilme yapabilirmi acaba.bi fikri olan varmı?

merhaba arkadaslar.iki üç aydan beri adet kanamalarım azaldı.eskiden 5 gün olurken üç aydır 3 gün oluyorum ve öyle çok kanama olmuyo.adet düzensizliği için hap kullanıyordum acaba onun yan etkisi olabilirmi.neden azaldı anlamıyorum sonradan hep kesilme yapabilirmi acaba.bi fikri olan varmı?

merhaba arkadaşım öncelikle geçmiş olsun burada senin gibi yaşayan çok arkadaşımız var mesela ben benimde iki aydanberi aded düzensizliğim oldu dr.gittim bende kist çıktı bir yumuta çatlamamış bunu ilk dfa yaşıyorum,önümüzdeki ay adedliyken dr.tekrar gidecem kontorole,canım senin kullandığın ilacın adını yazarmısın ne kulanıyorsun eğer doğum.kot hapıysa normal aded omaman ama dr.gitmen gerekiyor ama ne ilacı kullandığını yazarmısına.s.

merhaba arkadaşım öncelikle geçmiş olsun burada senin gibi yaşayan çok arkadaşımız var mesela ben benimde iki aydanberi aded düzensizliğim oldu dr.gittim bende kist çıktı bir yumuta çatlamamış bunu ilk dfa yaşıyorum,önümüzdeki ay adedliyken dr.tekrar gidecem kontorole,canım senin kullandığın ilacın adını yazarmısın ne kulanıyorsun eğer doğum.kot hapıysa normal aded omaman ama dr.gitmen gerekiyor ama ne ilacı kullandığını yazarmısına.s.

ben dogum kontrol hapı kullanıyodum(diane 35) bekarken doktor adet düzensizliği için vermişti.evlenince dogum kontrol hapı diye bırakmadım.yaklasık 3 yıldır kullanıyordum.gecen haziran ayında bıraktım kullanmayı baska türlü korunuyorum haziran ayında bıraktıktan sonra 2 ay adet olamadım.gebelikte yoktu.doktora gittim.bana önce adet olmam için primolut verdi sonra adetin 5. gününde basla diye cylo prognova isimli bi hap verdi.iki aydır bu haplarla adet oluyorum ama azalmameydana geldi bu sefer.önceden 5 gün dolu dolu adet olurken şimdi üç gün ve çok az.daha çocuk sahibi değilim henüzde düşünmüyorum ama korkuyorum ya hep biterse diye.acaba hapların etkisimi?
yada böyle olupta tamamen kesilen varmı acaba?
bu konuda bişeyler biliyorsan cevaplarsan sevinirim

selam chosen bende senin gibiydim bende diane 35 le korunuyodum ama zamanla adetlerimde azalmalar başladı kendi doktoruma değlde bakşa doktora gittim doktorun dediği tek şey biz dianeyi polistik over hastalarında kullanırız bu yüzden seni menopaza sokmaya başlamış dei ve hapı kestim ben 6 ay oldu daha yeni düzelmey başladı inşallah senin öle olmaz

selam chosen bende senin gibiydim bende diane 35 le korunuyodum ama zamanla adetlerimde azalmalar başladı kendi doktoruma değlde bakşa doktora gittim doktorun dediği tek şey biz dianeyi polistik over hastalarında kullanırız bu yüzden seni menopaza sokmaya başlamış dei ve hapı kestim ben 6 ay oldu daha yeni düzelmey başladı inşallah senin öle olmaz

merhaba arkadasım.peki gittiğin öbür doktor bunun için baska tedavimi uyguladı.yani düzelmesi için hap felan kullandınmı.yoksa kendiliğinden vücut hapın etkisini atıncamı düzeldi.bunu cevaplarsan çok sevinirim.ona göre bende bi doktora gideyim...

bendede bu sorun var yalnız aded düzenleyıcı haplar çok kullandım ama hıç bır yanıt alamadım haberınız olsun bu haplar bana kılo aldırdı ama düzenlı aded göremedım 3 gün gördüğüm aded 2 güne düştü
bende ne yapacagımı bılmıyorum
ama ben 2 ay spor yaptım ve aynı ay ıçın de 2 defa ayhalı oldum
bence haplar bahane spor daha ıyı bır çözüm

ya o bendede var.ben 5 ay adet olamamıstım.bigün arkadaslarla yaklaık 4 km yürüdükten sonra ertesi günü adet oldum.bu hareketin sporun iyi geldiğini biliyorum ama benim sorunum adetimin azalması.önceden 5 gün oluyodum ama şimdi çok azaldı.üç gübde bitiyo.benim derdim hep kesilmesi.ya bigün hepten biterse diye korkuyorum.çünkü daha çocugum yok benim.

benımde gecıktı adetım kıslar yatatlicadiarzu 28 gunde bı normal oluodum ama sımdı 30 gğun oldu hala olmadım pekte olacakmısgıbı gorunmuo :eek:

ya kızlar benimde adetimde azalmalar var migeren ilaçları etkilermi acaba bilginiz var mı? başka bir ilaç kullanmıyorum çocuk içinde korunmuyorum 1 yıldır çocukta olmuyor

Benimde yaklaşık 1.5 senedir belki 2 senedir spirali çıkarttıktan sonra 5 gün olurken 3 güne düştü dr a sordum muayene etti daha menapoz falan olmaz sende dedi.Daha sonra 6 ay kadar önce spiral taktırmak için gittim ama kadın takamadı belki ben beceremedim belki de yapışıklık var dedi.Ultrasonda ve alttan muayene etti rahim yumurtalıklar normal ben ne diyeyim size ortada bişey yok dedi şaşırdım 1 ya da 2 ay sonra taktırmak için tekrar gideceğim tekrar muayene olacağım adetin spiralden sonra azalamsı tesadüf mü başka bir sorun da gözükmüyor hakikaten yapışıklık mı anlamak için....

arkadaslar bende aynı dertten muzdarıbım.4-5 ay oncesıne kadar 5 gun suren adedım 2 gune dusmustu.2 ay once bıde yasmın kullanmaya basladım tamam gunu gunune hastalandım ama adet oldummu olmadımmı anlamadım bıle.bu ay dr gıtcem ıns.menepoza gırcemı zannetmıyorum daha 21 yasındayım ben daha erken heralde:) cııddı bısey olmasından korkuyorum ıns sapa saglamımdır ne dıyım hepımıze gecmıs olsun

off arkadaslar ya.hiç bişey düzelmedi yine.2 günde bitti adetim hemde az az.cylol prognova die hap kullanıyorum.adet düzensiliği için gitmiştim doktora bana 3 aylık tedavi verdi.acaba bu hapın yan etkisi felan olabilirmi bilmiyorum.çocuk istiyorum ama bunun için daha erken oldugunu düşünüyorum.şimdi bide bu çıkınca basıma acaba diyorum çocuk istediğim zaman çocugum olmasına engel olabilecek bi durummu bu...bu konuda bilgisi olan varmı acaba arkadaslar?

adet süresi kısalığını bende yaklaşık 2 yıl yaşadım.2 günde bitiyordu.erken menapoz korkusu sebebiyle dr.gittim bütün testleri yaptırdım hiç bişey çıkmadı.
dr. bazı kadınlarda süre azlığı yaşanabiliyor dedi.belli bir süreden sonra kendiliğinden düzene girer dedi.gerçekten de öle oldu.

adet süresi kısalığını bende yaklaşık 2 yıl yaşadım.2 günde bitiyordu.erken menapoz korkusu sebebiyle dr.gittim bütün testleri yaptırdım hiç bişey çıkmadı.
dr. bazı kadınlarda süre azlığı yaşanabiliyor dedi.belli bir süreden sonra kendiliğinden düzene girer dedi.gerçekten de öle oldu.

içimi rahatlattın tsk ederim.çünkü bu olay olmadan önce bende doktora gitmiştim test yaptı hersey normal dedi.bu hapı kullandıktan sonra adetlerimde azalma oldu.son kutu hapıma bugun basladım oda bitsin olmadı bi doktora giderim yine.ama beni çok rahtlattın tsk ederim arkadasım

canım adetinde azalma varsa bence tekrar hormon testlerini yaptır.Bende
yumurtlama problemi var ve benimde adetim oldukca azaldı bir tane çocuğum var Allaha çok şükür ama 2,5 senedir uğraşmama rağmen tekrar anne olamıyorum.Korkutmak gibi olmasın ama insan bişeyleri zamanında bilirse belki önleminide ona göre alır.

canım adetinde azalma varsa bence tekrar hormon testlerini yaptır.Bende
yumurtlama problemi var ve benimde adetim oldukca azaldı bir tane çocuğum var Allaha çok şükür ama 2,5 senedir uğraşmama rağmen tekrar anne olamıyorum.Korkutmak gibi olmasın ama insan bişeyleri zamanında bilirse belki önleminide ona göre alır.

tesekkür ederim en yakın zamanda mutlaka gidicem bi doktora.ama yinide su son kutu hapım bitince giderim ben.hem kontrol amaclı hemde bi hormon testi yaptırırım yine..suan çocuk istemiyorum ama istediğimdede olmazsa o zman çok üzülürüm.yada su hayatta hiç bişey kendi canının parcasından daha önemli değil deyip bi tane yapsammı.bilmiyorum off karar veremedim bi türlü

merhaba arkadaslar benimde az adet gorme sorunum var ufak onemsiz bir kistim oldugunu nsoyledi doktorum yumurtaligimda bu yuzden azaldigini ve duzensiz oldugunu soyledi ama son gittigimde kistim kaybolmustu ama bu ay yine adet gormedim canim cok sikiliyo bu duruma spiral takili bende onu cikartsam allah bilir hic kanamam olmiycak :KK43:((

CHOSEN canım bendede son aylarda vardı o azalma.3.güne pek bişey kalmıyordu.Normalde 4-5 gün sürerdi.
Ama ben ilk adet gördüğüm yıllardada hep 3.gün biterdi.

bende azalınca senin gibi korktum açıkçası.Ben adaçayı içiyordum ona yormuştum,sen bitkisel birşey alıyormusun bilmiyorum ama kullanılan ilaçlardandır canım o azalma.

İnşallah bir sorun olmaz canım.

bendimde iki aydan beri adetim10 gün gecikiyo 8 ay oldu evleneli evlenmeden önce 7 gün adet görüyodum ama sımdı 3 4 gün suruyo bu ayın 13 unde adet oldum ama 3 gün boyunca sadece camasırım lekelendı akıntı seklınde geldı ayın 16 tısında söküldum ama toplasan 2 gün sürdü henuz daha cocugumda yok bu sekılde olunca yumurtlama dönemimide bilemiyorum inşallah düzelır

arkadaslar düzenli olarak adetini gören bi bayanım.gecen ay bebek tedavisine başladık.dekort-parlodel-gonaphene kullandım.o ay içinde yumurtlamamda problem oldugunu söyledi doktorum.reglimi olunca da gördüm ki kanamam da çok çok azalmış.başına bunun gibi bişey gelen varmı acaba.kullandığım ilaçlardan mı yoksa tamamen stres kaynaklı bişeymi acaba?

arkadaşlar benim adetim 1gün sürüyor arkasından 3gün kadar lekelenmem oluyor bende bu durumu çok kafama takmaya başladım menopoz olamaz daha 32 yaşındayım

X