Cilt Bakımı Ürünleri yağlı cilt için hangi peeling ürünü?

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri

angel-24

Nirvana
Kayıtlı Üye
23 Eylül 2007
1.103
68
40
kızlar yağlı bir cildim var.. bana peeling için önerebileceğiniz bir marka varmı..?
çünkü biliyorumki peeling cilt için çok önemli.. bu arada cildim gözeneklide acaba krem şeklinde olan peelinglermi daha iyi yoksa yoksa tanecikli olanlarmı?:uhm:
bir yerden gözeneklerin genişlememesi için krem şeklinde peelin kullanmak daha dogru olur die duymuştum..
bu arada doğal yöntemleride yazabilirsiniz.. fikirlerinizi bekliyorum..a.s.

Canım topiği araştırırsan arkadaşlar güzel şeyler yazmışlar.Benim bildiğim peeling arındırıyo cildi.Hatta biraz da aşındırarak ölü cildi temizliyo.o yüzden tanecikli oluyo.Ama yüzün sivilceliyse peeling ürünü kullanma.Sivilceleri çoğaltır.Bende neutrogenanınki var memnunum ben.Allerji falan da yapmadı.Deep clean serisinden.Fiyatı da uygun.

Canım topiği araştırırsan arkadaşlar güzel şeyler yazmışlar.Benim bildiğim peeling arındırıyo cildi.Hatta biraz da aşındırarak ölü cildi temizliyo.o yüzden tanecikli oluyo.Ama yüzün sivilceliyse peeling ürünü kullanma.Sivilceleri çoğaltır.Bende neutrogenanınki var memnunum ben.Allerji falan da yapmadı.Deep clean serisinden.Fiyatı da uygun.

teşekkür ederim cnm.

ben kil maskesini kullanıyorum.bekletip de kuruyunca yıkarken ovuşturuyorum biraz.böylece de peeling yapmış oluyorum.eskiden ben de peeling kremleri alırdım .ama baktım ki boş yere para veriyormuşum.nasılsa bu peelingi biz ömür boyu yapacağız....aktardan alıyom kil maskesini yani toz olarak 1-2 ytl..aylarca yetiyor

ben kil maskesini kullanıyorum.bekletip de kuruyunca yıkarken ovuşturuyorum biraz.böylece de peeling yapmış oluyorum.eskiden ben de peeling kremleri alırdım .ama baktım ki boş yere para veriyormuşum.nasılsa bu peelingi biz ömür boyu yapacağız....aktardan alıyom kil maskesini yani toz olarak 1-2 ytl..aylarca yetiyor

evet bende kil maskesi denemeyi düşünüyorum.. işe yaradıgını duyuyorum çok, ciltteki fazla yagıda alıyormuş.. peki cnm nasıl hazırlıtycam ben bu kil maskesini..:uhm:

evet bende kil maskesi denemeyi düşünüyorum.. işe yaradıgını duyuyorum çok, ciltteki fazla yagıda alıyormuş.. peki cnm nasıl hazırlıtycam ben bu kil maskesini..:uhm:
yeşil kili aktardan toz halinde alıyorsun.ben evde içine varsa oksijenli su katıyorum.kullanacak kadar hazırlıyorum.bulamaç yapıp cildime sürüyorum.kurumaya başlayınca ovuşturarak yıkıyorum.haftada 2 defa yapmanı öneririm.peelingi haftada 2 defadan fazla yapma derim .

zaten çok az sıvı kullanıyorsun bir seferlik maske için.şöyle 1 -2 çorba kaşığı kadar.normal su da olur,gülsuyu da sirkeli su da .ben kendime göre değişiklik olsun diye değişik sıvılarla yapıyorum ..yada başka maskelerle de karıştırdığım da luyor..aktarda çeşitler var...aklıma estiğigibi davranıyorum yani...

Özellikle sigara, alkol ve yağlı yiyeceklerden kaçınmalısınız Türkiye de hava kirliliği, sigara, alkol ve yanlış beslenmeden kaynaklanan yağlı ciltlere sık sık rastlanıyor. Yağlı cilt, yağ salgısı fazla olduğundan devamlı parlayan cilttir. Sivilce, akne, siyah nokta ve yağ butonları sık görülür. Cilt kaba ve kalındır. Gözenekler geniş, içleri doludur. Daha çok ergenlik döneminde rastlanır. Yaş ilerledikçe bu problem azalır. Kan dolaşımı kötüdür. Nem oranı normaldir. çabuk kırışmaz, ama erken sarkar. Yağlı cilt üçe ayrılır:

- Problemsiz yağlı,

- Sivilceli akneli yağlı,

- Yağlı ve hassas cilt...

Cildi yağlı olanların temizliğe ve yediklerine dikkat etmesi gereklidir. Fast-food, kola, baharat, yağlı gıdalar, sigara, kafein, kuruyemiş, çikolata ve hayvani yağlardan uzak durulmalı; bunların yerine bol bol taze sebze ve meyve tüketilmelidir.

Aşırı ışık, sıcak ve stresten mümkün olduğunca kaçınılmalıdır. Akne prepartları kullanılmalı, gece yatmadan önce cilt temizlenmelidir. Bütün gün boyunca cilt, dış etkilerden yeterince kirlenmiş olduğundan yağlı cildi jelle temizlemek şarttır. Temizleyiciden sonra, alkol oranı yüksek tonik uygulanmalı, haftada bir defa peeling yaparak ve arkasından onarıcı yağ dengeliyici maskeler kullanılmalıdır. Nem bazlı hidrolu nem veren nemlendiriciler ile cilt yağı dengede tutulur.

Cildin sağlığı için sivilce ve aknelerle oynanmamalı ve asla tırnakla sıkılmamalıdır. Yanlış işlemden dolayı, akneler kistleşebilir. Bu da ağır sonuçları beraberinde getirir. Sabun cildin kendi ürettiği yağı ve nemi kurutacağından ayrıca cildin kendine ait pH değerini bozacağından her cilt için uygun değildir. Cildinizin sağlığı ve güzelliği için bu tür problemleriniz varsa, mutlaka uzman bir estetisyenden yardım isteyiniz. Ayrıca leke ve izler kalacağından, açık gözenekler oluşacağından, cildinize yanlış müdahalelerde bulunmaktan kaçının.

(alinti)

Arkadaslar benimde cok yagli cildim var ozellikle alin ve burun kenarlari..
peeling cilde cok iyi geliyor fakat haftada 1 yada 2 kez yapmak sarti ile cunki fazlasi daha cok yaglanmasina neden olabiliyor..
Ustteki yaziyi gectim umarim isinize yarar..
sevgiler..

X