Neden cirkin sansi? Neden guzeller bahtsiz olurmus?

• Konu Sahibi gelecekkorkusu
  • Başlangıç Tarihi
G

gelecekkorkusu

Ziyaretçi
Allah cirkinm sansi versin diye bir soz vardir, neden boyle denir? Etrafima baktigimda gercekten de cok guzel kizlarin gonul islerinden yana hep sanssiz oldugunu goruyorum. Bunun aciklamasi nedir arkadaslar sizce? Aslinda oldukca detayli bir konu

bende hep merak ermişimdir ama sunu biliyorum hersey nasip kısmet işi alnımıza ne yazıldıysa onu yasıyoruz Allahım hepimiz için hayırlar yazsın inşallah

Bence yares maynagınında dediği gibi şans kısmet meselesi...
Bende aşk konusunda sevgi konusunda hep şanssızımdır...Bir erkegin istedi tüm özellikelre sahibim...( ha kendimi övmek istemiyorum ama olan gercekler işte) ama zaman geliyor bunlar bile az kalıyor erkegin karşısında cünkü erkek hep ne kadar önem verirsen ver hep bir fazlasını ister...
Birde biz bayanalra diyolar...Paraya şana düşkün diye...Ben onlara düşkün değilim olmadıgıma ragen sadece istediğim yalansız karşılıksız sevgi ve aşk ama oda bu zamanda bazı erkeklere fazla geliyo anlaşılan..İnşallah bir gün devran bana dönerde bende gülerim aşkta sevgide...
Hayatta varlıgın şanın herşeyin olmuş sevgin aşkın olmamış o hayatın ne önemi varki...Zaten allahım beş parmagınıda bir etmiyor...
Allah hepimizinde gönlüne göre versin...(umidimde sönmüş yada yok olmuş değilkafamçokkarıştı)

Bence yares maynagınında dediği gibi şans kısmet meselesi...
Bende aşk konusunda sevgi konusunda hep şanssızımdır...Bir erkegin istedi tüm özellikelre sahibim...( ha kendimi övmek istemiyorum ama olan gercekler işte) ama zaman geliyor bunlar bile az kalıyor erkegin karşısında cünkü erkek hep ne kadar önem verirsen ver hep bir fazlasını ister...
Birde biz bayanalra diyolar...Paraya şana düşkün diye...Ben onlara düşkün değilim olmadıgıma ragen sadece istediğim yalansız karşılıksız sevgi ve aşk ama oda bu zamanda bazı erkeklere fazla geliyo anlaşılan..İnşallah bir gün devran bana dönerde bende gülerim aşkta sevgide...
Hayatta varlıgın şanın herşeyin olmuş sevgin aşkın olmamış o hayatın ne önemi varki...Zaten allahım beş parmagınıda bir etmiyor...
Allah hepimizinde gönlüne göre versin...(umidimde sönmüş yada yok olmuş değilkafamçokkarıştı)

kac yasındasın
ben de aynı durumdayım hicbi eksigim yok ama sans iste :KK43:

kac yasındasın
ben de aynı durumdayım hicbi eksigim yok ama sans iste :KK43:

20 yaşındayım canım...
Bazen sorunun ne olduğunu biliyorum..Ama onuda ne onların yüzüne nede kendi benliğime söylemek istemiyorum...
(o bildiğim şey ise seks..Çünkü şu zamanki devirde%75'i seks istiyor.Öyle birşey yaşamaya ne benliğim var nede ailemden aldıgım ahlak terbiyem var...Ha ben o durumu yaşıyanlara ahlaksız vs. demek istemiyorum...Herkesin hayata karşı farklı acılardan bakış acısı var...Benim bakış acımda öyle şeyler yaşıcagım kişi kocam olmalı bütün ilklerimin heyecanını onla doya doya yaşamak istiyorum..İlerisini düşünmeden yaşamak istiyorum...Eminimki bu isteğimde bir şekilde olucak gec olsada olucak...)

aslındaa şansın güzelliklee çirkinlikle alakası yok çok güzrl sayılmam ama bendede sans yok :))) demekki yeterince çirkin degilimm....

ya arkadaşlarrr aslında gerçekten nasip kısmet işi..
ama bana zamanında annem çok derdi bana allah çirkin talihi versin kızım senin gibi güzellerin kısmeti iyi olmaz derdi...

nedenine gelince etrafımda fazla güzel olmayan bayanlara bakıyorumda hepsi inanılmaz işveli cilveliler yaff..tipte pek bişey yok ama dilde çok şey var yani...
o şekilde en iyi erkeği tavlayabiliyolar...

güzel kızlarda belki güzelliklerine güvendiklerinden daha farklı davranıyorlardır..

bilemiyorum şuan sadece bi tahmin yürüttüm ben...

ama çevremdeee çok söylenirrr güzellik yüzünde değil dilinde olsun diye....

Allah cirkinm sansi versin diye bir soz vardir, neden boyle denir? Etrafima baktigimda gercekten de cok guzel kizlarin gonul islerinden yana hep sanssiz oldugunu goruyorum. Bunun aciklamasi nedir arkadaslar sizce? Aslinda oldukca detayli bir konu

nedemek ıstıyon kız sen sımdı bana ben esım yonunden cok sanslıyım benı seven sahıp cıkan bı esım var ben cırkınmıyım:eek:klava::enbuyukkk:a.s.

nedemek ıstıyon kız sen sımdı bana ben esım yonunden cok sanslıyım benı seven sahıp cıkan bı esım var ben cırkınmıyım:eek:klava::enbuyukkk:a.s.

:Roflol:ayy gece gece çok güldürdün beni.

ya arkadaşlarrr aslında gerçekten nasip kısmet işi..
ama bana zamanında annem çok derdi bana allah çirkin talihi versin kızım senin gibi güzellerin kısmeti iyi olmaz derdi...

nedenine gelince etrafımda fazla güzel olmayan bayanlara bakıyorumda hepsi inanılmaz işveli cilveliler yaff..tipte pek bişey yok ama dilde çok şey var yani...
o şekilde en iyi erkeği tavlayabiliyolar...

güzel kızlarda belki güzelliklerine güvendiklerinden daha farklı davranıyorlardır..

bilemiyorum şuan sadece bi tahmin yürüttüm ben...

ama çevremdeee çok söylenirrr güzellik yüzünde değil dilinde olsun diye....

sana katılıyorum bacım mantığın bana da doğru geldi amaa şimdi açıkçası Allah'ın yarattığına çirkin demek istemiyorum bu kelimeyi kullanmak istemiyorum...olayın güzellikle çirkinlikle alakası yok bencee güzellik bir yere kadar işe yarar onun için pek güvenmemek lazım ve ayrıca kızın çok güzel olması ve dikkat çekmesi erkekte komplekse neden olur ki bu da ilişkini başlıca düşmanıdırrr...ama bunun bir çaresi yoktur bence...ve tabiii bu işler kısmet işidir ne desek boş...

güzel olunca,biraz da akıllı olcaksınız kızlara.s

güzelim der süzüm süzüm süzülürsen. bütün gözler sende ya :1rolleyes:sanırsın ki ömür boyu bu böyle sürecek:1no2:yooo sürmez kızlar...siz düşünürken atı alan üsküdarı geçmiştir bile,sana da seçilmişler kalacak,onu da sen beğenmiyeceksin :a015:

çirkine gelince ;aklıını kullanmayı çok küçükten öğrenmeye başlar.evde kalma korkusu herzaman aklındadır.. dikkati çekmek için herşeyi dener. gurur,kibir,kendini beğenmişliğe tenezzül bile etmez, ve her türlü çabayı gösterir ve kazanır.

sanırım çirkinin şanslı olmasının sebebi budur.

eğerki 15 inde beni başgöz etmeselerdi,evde kalanlardan biri de bendim emin olun:Roflol::Roflol:

suzum suzum suzulmesem de kimsenin pesinde de kostugum yok acikcasi...zaten erkekler ustune gidildikce simarip havalara giriyor
cevremde etkileyici birisi olsa gayret gosterirdim ama yok iste...hatta kimse yok

suzum suzum suzulmesem de kimsenin pesinde de kostugum yok acikcasi...zaten erkekler ustune gidildikce simarip havalara giriyor
cevremde etkileyici birisi olsa gayret gosterirdim ama yok iste...hatta kimse yok

benim kız da mühendis...malesef:1no2::1no2:süzülmüyor ama,hep böyle kalacağını zannediyor...o kadar kendinden emin ki...keşke okul biter bitmez halletseydiniz şu işi...elbette adam kalmadı.çünkü kapışıldı mükemmel olanlar.kalanları da nasıl bilmemki. size göre olacak adam mükemmel olmalı:))diilmi.amaaan kızlar mükemmel erkek mi olurmuş...anca kadınlar onları mükemmelleştirira.s.yanii iş yine size düşecek:sm_confused:

benim kız da mühendis...malesef:1no2::1no2:süzülmüyor ama,hep böyle kalacağını zannediyor...o kadar kendinden emin ki...keşke okul biter bitmez halletseydiniz şu işi...elbette adam kalmadı.çünkü kapışıldı mükemmel olanlar.kalanları da nasıl bilmemki. size göre olacak adam mükemmel olmalı:))diilmi.amaaan kızlar mükemmel erkek mi olurmuş...anca kadınlar onları mükemmelleştirira.s.yanii iş yine size düşecek:sm_confused:

sagol yani iyi moral vermissin :1no2:

Gerçekten de Allah çirkin şansı versin tezine gönülden inaniyorum ve de bu tezin doğruluğuna katılıyorum.Güzelsen zaten doğuştan şansızsın.Girdiğin ortamda insanlar seni tanımadan ,anlamadan hedef tahtası haline getirir.Uğraşanın çok olur okulda,işte...Hep daha az güzel olanlar daha kıymetli olur nedense anlamış da değilim :1no2::1no2:

Peygamber tarafından adalet dağıtmakla görevli Hz.Ömer işinden öğle yemeğine evine giderken yolundaki çeşmede su dolduran genç kızdan içmek için su ister.

Çirkin, aksi, huysuz, suratsız kız tasa doldurduğu suyu, söylenerek Hz Ömer’e verir.Suyu için Hz. Ömer kalbinden;

-ALLAH sana çok iyi, çok düzgün, dürüst namuslu bir koca versin” diye dua eder.

Evden yemekten dönüşte aynı çeşmede su dolduran çok güzel, kibar, iyi huylu, bir kıza rastlar ve içmek için su ister.

Güzel kız büyük bir özveri ile tası doldurur gülümseyerek verir. Hz.Ömer suyu içtikten sonra da afiyet olsun der, giderken de güle güle der ama Hz. Ömer kalbinden;

-ALLAH sana çirkin, huysuz, aksi bir koca versin” diye dua eder.

içinden ettiği bu duayı ermiş bir ahbabına anlatır. Ahbabı da şaşırarak der ki;

-Ya Ömer, iyi, güzele çirkin koca dedin, kötü ve çirkine de iyi koca dedin. Neden ola ki bu adaletsizlik. Sen ki adalet dağıtırsın.

Hz. Ömer cevap verir.

-Kötü olana Allah iyi koca versin ki onu idare etsin, iyi olanda kötü kocayı idare eder. Nasıl olsa bir iyi bir kötüyü sürükler denge temin eder.

Evlilikte 40 yılda bir dengi dengini bulur insan.

Her şeyde bir denge olması lazım olmazsa yürümezmiş. Allah insana çirkin şansı versin lafı da bundan ileri geliyor herhalde. Allah bile bir alime bir zalim, bir zalime bir alim yazarmış.

alıntı

Evet, güzel kadınların bahtları pek açık olmaz. Bir kere böyle bir deyiş bile var, "Allah çirkin şansı versin" diye. Gerçi çirkin insan yoktur ama onlar kocasını, arkadaşlarını elde tutmak, hayata tutunmak için daha çok çaba harcıyor. Ama öteki hazıra konmuş gibi görüyor kendini ve takdir etmeyi bilmiyor bazen. Bu sefer de mutsuz oluyor. Bir de çok güzel kadınların bir yalnızlığı oluyor. Hele bekar veya boşanmış bir kadınsa, tehlikeli bulunuyor. Kısacası güzellik biraz başa beladır. Eğer şanslı değilseniz, bir faydası olmuyor insana.

alıntı

hiç de yabana atılmaz bu sözler:kahve:

Dünyanın en çirkin kadını

Güzel yüz, güzel vücut, güzel huy, güzel insan, aşk, sevgi… Sizce güzellikle aşk ve sevgi arasında var olan bağlantının püf noktası ne olabilir? ‘Güzelliğin on para etmez bu bendeki aşk olmasa’ demiş ozan. Öyleyse insan güzele mi aşık olur, yoksa aşık olduğunu mu güzel sanır?

c2e285cb33cecdbeb83d218xc7.gif

Sevda ile sevgi

Derler ki geçici bir delilik halidir aşk. O yüzden aşık olduğumuz kişiye farklı anlamlar yükleriz; onu nasıl görmek istiyorsak öyle, belki hiç olmadığı gibi görürüz. ve bu nedenledir ki bir arada yaşamaya, aşkımızı tanımaya başladığımızda aşklar çıkmaza girer.
"Oysa sevmek, neyi sevdiğini fark etmek demektir ve seven biraz da neyi sevdiğini bilendir," der Nazan Bekiroğlu, dünyanın en güzel aşk hikayelerinden biri olan Yusuf ile Züleyha aşkı için.
Buraya fotosunu iliştirdiğim kadının vücuduna bir bakın. Bu vücut gayet kıvrak dans edebiliyordu. Oysa yüzü, tıpkı kimi güzel seslerin perde arkasından dinlendiği rivayetinde olduğu gibi bir yüzdür. O kadın ‘dünyanın en çirkin kadını’ ünvanına rağmen evlendi, sevdi sevildi ve çocuğunu doğurduktan sonra öldü.

Kök toplayarak beslenen Meksika yerlilerindendi. Yüzü, kolları ve göğsü parlak siyah tüylerle kaplıydı; kepçe kulakları, yassı bir burnu, maymunu andıran bir çenesi vardı. Büyük ve deforme dudaklarını yoğun bir bıyık örtüyordu.

Oysa öte yandan o, derin bakan siyah gözlere ve olağanüstü güzel bir vücuda sahipti. İlhamını Rus folk kıyafetlerinden alan güzel tuvaletler içinde yıllar yılı Avrupa ülkelerinde sergilendi durdu. Bu çirkin yüzlü kadının ne kadar güzel dansettiğini görünce seyircilerin nefesi kesilirdi. Yumuşak ve ince bir ses tonuyla nostaljik Meksika şarkıları söylerdi. Sahneden indiğinde okumaya meraklı, bilgili, üç dil konuşan ve kazandığı parayı cömertçe paylaşan bir kadın olurdu. İşte böyle bir kadındı "dünyanın en çirkin kadını" dedikleri.
Para hırsı mıdır çılgınlık mı bilinmez, destekçisi ve kocası Lent ölümünün ardından onu mumyalatıp 30 yıl daha dolaştırdı durdu. 1971’de de yönetmen Sousa tarafından yaşam öyküsü filme çekildi.

Hani Kemal Sayar diyor ya “Her aşk bulunduğu kalbin şeklini alır”. Lent'in aşkı da kendi kalbinin şeklini almıştı işte.

alıntı

evde kalmıs bazı arkadaslar (örnek larisa gibi) :Roflol: lütfen sansla cirkinliği birbirine karıstırmasın onun koca bulma sansı cok ama elinde tutmayı beceremiyo o koca dilinden :eek:klava:
kim dayanır bu cadı yaw tatlicadiarzu

X