kayınvalide problemi olanlar

bebixsxim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2007
16
0
kayınvalidenizlemi problem yaşıyorsunuz yoksa eşinizin davranışlarımı kayınvalidenizle problem yaşamanıza zemin hazırlıyo

kayınvalidemle hep problemliyiz ama eşimin davranışlarınında etkisi yok diyemem çünkü ailesine istemediği birşeyi söyleyemen bir insan hayır demiyor baştan oyalıyor sonra şöyle olduda ondan ben böyle yaptım diyor bu sefer ailesi onu yalnış tanımış olduğu için beni suçluyorlar gelin istemiyordur yada işte gelin istiyordur benim oğlum öyle şey yapmaz falan filan tabi bende çok açık sözlü olduğum için batıyor onlara alışık değiller

tek benmiyim diye düşünüyodum sanırım eşlerde tetikliyor bu sorunları ne olur sanki eşi eş gibi anneyide anne gibi ayırt etseler ama nerde onların yapısı bu heralde herşeyi birbirine karıştırmak nerde adam gibi adam demi ama...

gerçekten ya eşime bazen çok bunalıyorum ailen üstüme çok geliyor diyorum oda zamanı gelince konuşurum diyor yok anacım o zaman susuyor sonra onlar bişey demeden uyarıyormuş ailesi beni kötü gelin ilan ediyor ozaman.vallah ne zamandır tek gitmiyorum onlara ama evime gelip yine yapıyor yapacağını canı kaynana ve görümce allah bizim hakkımızda ne düşünürse başına 2 katını versin...AMİN...

haklısın canım nedense eve gelin gelince oğulları daha bi kıymetli oluyor anacım yok onu yemez ona ayrı yapalım aman üşümesin benim annemde bitane ama bren annemi bırakıp eşimle yaşama kararı alıyorum ama o annesinden bir türlü vazdeçemiyor ne hikmetse bazen öyle canım sıkılıyoki al annenle bir ömür yaşa diyesim geliyor allah allah ya sabır

neşe sana katılıyorum doğru konuştuğun kıskançlıktan hep beceriklileri kıskanırlar ama anneler hiç bir zaman atılmaz benimde burcum yay size mutluluklar dilerim baye canım

bende de aynı dertler var hep ben kabahatli oluyorum kayınvalideme göre,eşimde olaylara hep sessiz kalıyor bence herşey eşimde bitiyor ama kırılırlar düşüncesiyle hiçbirşey yapmıyor olan hep bana oluyor fatura hep bana kesiliyor...olayların tek iyi yanı eşimin bazı şeyleri kabul etmiş ve bana itiraf etmiş olması tek tesellim.bana annem bizi kıskanıyor ne yapabilirim dedi hiç olmazsa bunu kabul etti...

bu benim kaderim neşe arkadaşım aynı temennileri ben de yapıyorum ilk gelinleriyim ve en büyük çocukları ile evliyim,bende eşim olmadan gitmem evlerine istemem de zaten allahtan çok uzaktalar ama telefonlada yapacaklarını yapıyolar..neyse...benimde tek duam arkamda bekar bir kaynım ve görümcem var allah bana ne yaşattılarsa iyi yada kötü aynısını kızları da yaşasın,arkamdan gelecek gelinde inşallah beni aratsın...diyor Allah'a sığınıyorum...eşlerimiz anlayışlı olsun gerisi vız tırıs.......

baytar canım bende ilk gelin ve evin büyüğü ile evliyim benimde 2 kaynım ve görümcen bekar vallahhi bende hep aynısı düşünürüm allahım bize ne yaşattılarsa onlara aynısı yaşatsın,dediğin gibi gelecek gelinde aratsın beni inşallahhhhhhhhhhhh bakalım nasılmış vallahi allah bize sabır versin şahsen bunların yanında sabır taşı bile dayanmaz ama neyse:))kendine iyi bak...

neşe sana katılıyorum doğru konuştuğun kıskançlıktan hep beceriklileri kıskanırlar ama anneler hiç bir zaman atılmaz benimde burcum yay size mutluluklar dilerim baye canım

ablacım zaten onlara hiç bir zaman saygıda kusur etmiyorum ama beni sessiz gördüler ezdiler.burda böyle yazıyorum ama gördüğümde yine terbiyemi bozmam ben sadece allah a havale ettim onları. a.s.

evet arkadaşlar bencede eşlerin de çok etkisi var onlar tetikliyorlar yani aslında işlerini bilseler kimseye laf söyletmezler hem anneyi saydırırlar hem beni sevdirirler yani işte tek sorun onlar bencede

neşe belki özel bi soru ama merak ettim severek mi evlendiniz görücü mü oldu evliliğiniz...?bizimki severek ben o kadar çok olay yaşadım ki istenmeyen gelinim eşim beni istedi diye kayınvalidem uzun bi süre eşime çektirdi ama çok şükür birlikteyiz aşk galip geldi ve bende evlerine gelin geldim bu seferde benimle uğraşmaya başladı kayınvalidem suratıma çalışmayan bi gelin isterdim hatta aklımda 3 kişi vardı diyerek birisi akraba 3 kız ismi verdi bana biriside karşı komşu kızı ve bunları bayram seyran görebilme ihtimalim var görüyorum da çok sinirleniyorum...pes etmiyor bizim aramızın bozuk olması kayınvalidemi çok mutlu ediyor buna artık eminim.kayınvalidem öyle bir kadın ki nişan günü beni arayıpta ilk göz ağrımı elimden aldın sen benim diyen bir insan eşime de bunu söylediğimde ŞAKA YAPMIŞTIR lafını duydum yok böyle bi olay ya.diğer kızlar konusundada annesinin şaka yapmış olabileceğini söyledi eşim...peki ben geçipte kayınvalidemin suratına desem ki benimde aklımdaki anne profili böyle böyleydi ama senin gibi bi insan çıktı karşıma desem ve gülsem sonrada desem ki şaka yaptım neler olur acaba?

kayınvalidem köylü kafalı inatçı sinir bozocu laf sokucu bir kadın eşim problemlere zemin hazırlamıyor benim kayınvalide zaten sorun bir kişi allah hepimize sabır versin ama bukadına nasıl katlanıcam 1 ömür bilmiyorm

merhaba canım baytar ben görücü usulü evlendim ama eşimi çok seviyorum.

( peki ben geçipte kayınvalidemin suratına desem ki benimde aklımdaki anne profili böyle böyleydi ama senin gibi bi insan çıktı karşıma desem ve gülsem sonrada desem ki şaka yaptım neler olur acaba? )

öyle bişey olsa bizi kapının önüne koyarlar ya,şaka desen ne şakası sen kendini ne zannediyorsun derler be güzelim onlar haklı biz her zaman haksısız ama en güzeli görüşmemek.bu deyim biraz ağır olacak ama havlayan köpek ısırmazmış,bırak havlasınlar:)))

kayınvalidem köylü kafalı inatçı sinir bozocu laf sokucu bir kadın eşim problemlere zemin hazırlamıyor benim kayınvalide zaten sorun bir kişi allah hepimize sabır versin ama bukadına nasıl katlanıcam 1 ömür bilmiyorm

allah sanada sabır versin canım.birliktemi yaşıyon kaynananla...

haklısın neşe ama bazen tahammül edemiyorum olanlara,neden diyorum ben bunları hakedecek bi insan mıyım kimin ahını aldım.bazı kişileri görüyorum da o kadar iyiler ki kayınvalideleriyle yada gelinleriyle insan ister istemez soruyor kendine işte,belki de o kişiler çok güzel oynuyorlar ben iyiler sanıyorum bilmiyorum.

bu soruyu bende sordum baytar acaba bende bir sorun varmı diye bende bunu anlamak için günlük tuttum sonuç beni yiyip bitirmişler bende bunlara göz yummuşum halende öyle ama seninde dediğin gibi kaynım evlensin bakalım ne olacak,kızıda evlenince böyle bir durum başlarına gelirse sadece uzaktan bakıp olaya gülecem.allah ımız büyük inşallah bugünleri gösterir bize...

selam kaynanazede arkadaşlarım bende sizler gibiyim beraber oturuyoz kaynanamla zor günler geçiyorum tam açıklamasakda birbirimize ikimizde anlaşamıyoruz aslında ben ayrılmak istedim ama kaynım evlenince beni ayıracakmış öle dedi(yalannn:)eşimle severek evlendik oda annesinin bazı haraketlerinden rahatsız oluyo askerliğim olmasa şimdiye ayrılmıştım diyo ben kaynanadan çeksemde Allaha şükürki eşim destek oluyo.ama bu aralar kendimi biraz toparladım melek gibi davranıyom ona dikkat ettim oda bana iyi oldu bana kazaklar etekler almaya başladı şaşırdım valla sonra dedimki belkide hata birazda bende artık iyi davranıcam ona her sözüne cevap vermiyecem belkim düzeliriz bence gelinler olarak kendi hatalarımızı görmeliyiz(tabi hatamız varsa)zamanla onlarda düzelir ama anlayışlı insanlarsa....

X