Konuşma Problemleri Çocuklar ne zaman konuşmaya başlar

Geç konuşma, kekeleme, her türlü konuşma probleminin paylaşıldığı konular.

dilek32

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2007
122
1
41
arkadaşlar benim oğlum 15 aylık fakat henüz konuşmuyor ne baba ne anne diyor yalnızca isteklerini işaret ediyor sizce çocuklar kaç yaşında konuşmaya başlar bu normalmi sizce ben daha vardır diyordum ama etraftaki insanlar çok kafamı karıştırdı her gelen bu çocuk niye konuşmuyor diyor bende çok üzülüyorum fikirlerinizi paylaşırmısınız

canım üzülme konuşucaktır dra bir götür bakalım ne dicek öptüm cnm geçmiş olsun...

ocean sağol canım bi götüreyim doktora milletin lafı bıktırdı ben daha erken diyorum ama bilmiyorum

canım doktora götürmene gerek yok diycektim ama anne baba bile demiyormuş götür bence. benim oğlum da 2 yaşına kadar hiç konuşmadı ama anne baba mama diyordu.

dilek allah bagislasin once sonrada cocuk anneye sunu ogretiyo onun bunun dedigi onemli diil anne ben zamani gelince herseyi yaparim:))))
husel hakli o linki oku kimseninde dedigini takma kafana.

Bencede canım kim ne diyo pek kulak asma. Zamana bırak derim bende. Ama çok rahatsız oluyorsan doktoruyla bi konuş. Uzman biriyle konuşmak iyi gelecektir sana canım.

canlarım çok sağolun takmayım diyorum ama bir taraftanda acaba mı diyorum

canım öncelikle kulakları işitiyormu seslenince bakıyormu eğer kulaklarında sorun yoksa korkma benim oğlumda geç konuştu ama 3,5 yaşında plakaları okuyordu ve sınavlarda sürekli türkiye dereceleri yapıyor yani geç konuşmasının zekayla alakası yok telaşlanma sevgiler

evet bi doktora gotur o baksin bilirler insallah bi sey yoktur konusur benim kardesimde gec konusmaya baslamisti hatta uc yasina girdiginde konusmustum yanilmiyorsam optum

CANIM DAHA ZAMANI VAR BENİM OĞLUMDA ÇOK GEÇ KOKUŞYU BANA DİL ALTINA BAKTIR DEDİLER DR GÖTÜRDÜM TEHLİKELİ YAŞ 4DEDİ VE ALLAHA ŞÜKÜR İYİDEDİ BİRAZ GEÇ OLDU
ŞİMDİDE SUSTURAMIYORUZ CANIM DİLEK
ALLAH BAĞIŞLASIN

canım dedğimizi anlıyor yani şunu ver dedğimiz zaman veriyor yada diğer odadan ramazan gel diye bağırdımmı geliyor silahını gördümü tak diyor düştümü pat diyor fakat bu kadar anne baba bişey yok

TABİKİ CANIM OĞLUM DA KOMŞU YA HAVA DİYE SESLENİRDİ BEN DE EŞİM DE BEKLERDİK ANNE VEYA BABA DESİN DİYE AMA SABIRLI OL SAĞLIKLI OLSUN DA BİRAZ GEÇ KOKUŞSUN

mirayım çok sağol canım ya ben bebeğimi hiçbir zaman bir bebekle kıyaslamadım ama bu sefer kafaya çok taktım ondan küçük çocuklar konuşuyor kendimi yatıştırıyorum her çocuk farklıdır diye ama birde acaba diyorum ama yorumun için teşekkürler

X