Saç Uzatma Yöntemleri Salarnz abuk uzatmak iin Pirin Suyu

ESPRIT

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2007
88
1
44
Arkadaşlar diğer konunun devamına yazdım ama çoğu kişi görmeyecek sanırım...

Pirinci yıkarken akan beyaz su ile saçlar masaj yapılarak yıkanırsa saçlar uzuyormuş!!!!! Bunu daha az önce arkadaşım söyledi.Bir komşusunun saçları belinde ve çok sağlıklıymış arkadaşım sormuş saçlarını nasıl uzattın diye o da annem eskiden saçlarımı her banyo sonrası pirinç suyuyla yıkardı o çok besledi uzattı demiş..Valla ben onun yalancısıyım ama denemekten ne çıkar ki hemde masrafsız !!!!
:dance::dance::dance::dance::dance:

nasıl yanii?? saçı o suyla yıkıoruz ölee kalıo mu yoksa durluomuyuz??

banyo yaptıktan sonra çıkarken o suyu saçımıza döküp biraz masaj yapıp bekliyormuşuz sonra çok fazla durulamıyormuşuz ve çıkıyormuşuz...Bana söylenen bu..yarın akşam anneme söliim pilav yapsın suyunuda atmasın :dance:

cilt için çok değerli bir su bu demek saçlara da faydası varmış sağol canm paylaşımın içinyerimseniben

cilt için faydalı mı? bunu da ilk duydum bugün bi yaşıma değil pirinç suyu sayesinde 2 yaşıma birden girdim :) peki ne etkisi varmış cilde bu suyun ??

yaa gerçekten işe yarıo mu acaba?? kötü kokuyodur o su :KK43:( pirinç iyi yıkanmadığı zman pilaw bile kokuyo saçımızda kötü kötü kokmasınn:uhm:

sudishcim abartma istersen pirincin ne kokusu olacakki...???? kokusu filan olmaz pirinçte kokmaz okee..deneyelim arkadaşlar bunu ve sonuçları yazalım..nil su nun yazdığı başka bir başlıkta da pirinç suyunu hintli kadınlar cildine sürüyormuş ve cildi parlatıyormuş demekki faydali bişi

Bir çok insanın sadece doymak için yediği besinlerin cilt ve vücut güzelliği için inanılmaz etkileri var. Cildinize elastikiyet sağlayan kivi, soğan, havuç, greyfurt ve kivi gibi besinleri sık sık tüketmelisiniz.

Koyu yeşil yapraklı sebzeler de cilt güzelliği için çok faydalı (kara lahana, tere ve marul).

Ceviz, fındık, soya fasulyesi ve keten tohumu gibi besinler de cildin ihtiyacı olan bir çok maddeyi barındırıyor.

Zeytinyağını da bunların arasında kesinlikle unutmamanız gerekiyor. Sebzeleri onunla pişirin.. İçten güzelleşme için bunları yapalım.

Bir de dıştan güzelleşme var. Buna dair de paylaşmak istiyorum bazı gerçekleri. Yedi bin yıl öncesine kadar uzanan bitkilerle cilt bakımı bugün de hala geçerli. Suyunu sıkıp yüzünüze sürebileceğiniz üzüm, elma ve salatalık bunlardan sadece üçü.

Yoğurt ve bal da, yenmesinin dışında, cilde sürüldüğünde sonuçlar mükemmel olabiliyor.Yüz için tavsiye edeceğimiz bir başka şey ise pirinç suyu. Sakın pirinci yıkadıktan sonra suyunu atmayın! İçinde magnezyum ve B vitamini var çünkü. Bu su ile yüzünüzü yıkayın ve kurumasını bekleyin. İşlemden sonra parlak ve canlı bir hal alacaktır yüz teniniz

kızlar bi göz atın faydalı şeyler yazıyoryerimseniben

sağolun kızlar bende deniyeceğim:teytey: saçım sağlıklı ama uzamasında sorun yaşıoruma.s.

eee kızlar başka yorum yokmuuuuuu???? masrafsız diyorum,basit diyorum deneyelim hep beraber sonuçları yazalım...bu konu arka sayfalara geçerse üzülürüm..çünkü çoğumuz saçlarımızın uzamasını istiyoruz dimi ama ??

Arkadaşlar geçen yıl haberlerde izlemiştim. Bilim adamlarınıyaptığı araştırmaya göre pirinçi fazla yiyen kirpiklerde kaşlarında ve saçlarında uzama oluyormuş ve çok sağlıklı büyüyormuş tüyler. Ama dikkat edin saçları uzatcaz derken diğer taraftaki tüyler uzayabilir benden söylemesi :)

e.gif
harikaymış bir o kadarda enteresan bende kesinlikle deniycem:teytey:

Arkadaşlar geçen yıl haberlerde izlemiştim. Bilim adamlarınıyaptığı araştırmaya göre pirinçi fazla yiyen kirpiklerde kaşlarında ve saçlarında uzama oluyormuş ve çok sağlıklı büyüyormuş tüyler. Ama dikkat edin saçları uzatcaz derken diğer taraftaki tüyler uzayabilir benden söylemesi :)

alemsin jeyyar olsun uzasın onları jiletle veya ağdayla hallederiz yeterki saçımız başımız uzasın sırnaşık şey

haftada bir defa uygulayacağımız bir kür mü bu, ne kadar zaman uygulayacağız, misal yarım lt suya ne kadar pirinç atmalıyız? (hepsi ahretten ithal sırnaşık şey)

pirinci haşlayıp sonrada onu püre haline getiriyosun daha sonra bu püreyi cildine uygularsan ciltteki krışıklıkları alıyomuş deneyenler var deneyenlerden biriside benim ablam benden genç duruyo şuan .

sağol paylaşım için....bunuda deneyecem bugün eve gidince :sm_cool:

X