Acı Hayat - Show Tv

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.859
29.778
60
Türk melodramlarının mihenk taşı Acı Hayat, sadece basit bir aşk hikayesi değil, aşklarını, sosyal çatışmaların arasında yaşamak zorunda kalan, hatta aşklarını buna kurban veren insanların, yürek burkucu hikayesidir.

Acı Hayat, 1962 yılında nasıl yıldız yaratan ve yıldızları daha da parlatan bir proje olduysa, bugünkü Acı Hayat da aynı yolda ilerlemeyi hedefliyor.

İstanbul'un varoş mahallelerinden birinde yaşamakta olan, kaynakçı Mehmet ve manikürcü Nermin birbirlerini ölesiye seven iki gençtir. Evlenip yuva kurmak istedikleri halde parasızlık yüzünden sürekli zorluk yaşarlar.

Yoksulluk üzerlerine bir kabus gibi gelir. Kader, adeta bu iki sevgiliyi birbirlerinden koparmak için ağlarını örmektedir. Nermin gün geçtikçe yoksulluğun onu ittiği umutsuzluğa kapılmakta, Mehmet ise bütün uğraşlarına rağmen Nermin'i mutlu edecek bir gelecek için ikna edememektedir.

Nermin mutlu olacağına dair tüm inancını yitirmeye başladığı bir dönemde, cemiyet hayatının ünlü isimlerinden birisi olan Belkıs Özmermercioğlu, manikür yaptırmak için Nermin'i ihtişamlı malikanesine çağırır. Belkıs, bu ihtişamlı malikanede; kocası Sefa, kızı Filiz ve ünlü bir playboy olan oğlu Ender'le yaşamaktadır.

Ender, kız kardeşi Filiz'le aşk üzerine girdiği küçük bir münakaşanın ardından, bir iddia kazanmak uğruna Nermin'i gözüne kestirir. Bu olay umutsuz bir aşkı taşımaya çalışan Nermin'in kaderini değiştirir. Ender, başta zararsız görünen, ancak sonrasında Nermin'in hayatını cehenneme çevirecek taktiklerle, genç kızın hayatına bir daha çıkmamak üzere girmeyi başarır.

Nermin zengin ve ışıltılı bir dünyaya doğru gün geçtikçe yakınlaşmaya ve bunun bedeli olarak hayatının aşkı Mehmet'ten uzaklaşmaya başlar.

Mehmet için ise, artık hayatta tek bir önemli şey vardır; intikam. Yoksulluk yüzünden kaybettiği aşkının intikamını alacaktır. Bunun da tek bir yolu vardır; zengin olmak! Hem de ülkenin önemli zenginlerinden birisi olan Ender ve ailesini önünde diz çöktürebilecek kadar güçlü bir zengin olmak...

Mehmet, giriştiği amansız mücadelede ailesinden birilerinin zarar görmesi endişesiyle geri adım atar ve ihaleden çekilir. Ama Terzi’nin tehdidine karşılık vermekte gecikmez. Terzi’ye Kervancıoğlu’yla işinin bitmediğini söyler ve ona aradan çekilmesi mesajını verir. Kosovalı’nın davasından vazgeçmeyeceğini anlayan Terzi, sinsi planını devreye sokar.

Filiz oldukça üzgün mahkeme salonunu terk eder. Ailesine karşı savaşan, gözünü intikam bürümüş bir adamı nasıl sevebildiğine kendisi de şaşırmaktadır. Yaşadığı ikilem sonucu şirketten ayrılmaya ve Mehmet’ten uzak durmaya karar verir. Mehmet ise onun gönlünü almaya kararlıdır. Yüreğine söz geçiremeyen Filiz, Mehmet’in sıcak ve dürüst tavrına fazla karşı koyamaz. Yaşanan gelişmeler sonucu ikili arasında sıcak yakınlaşmalar başlar.

:asigim: :asigim: :asigim: :asigim: :asigim: :asigim: kenan imirzalioğlunu ve oynadığı her diziyi seviyorum aşığım ben yaaaaa:içelim:

Acı Hayat çok güsel bi disi gerçekten biras silahlanmaya başladı sanki :S
Geçtigimis sezon Nermin in Mehmet e " sen bana 2 gos oda alamıyoken " repligi hala kulaklarımda
Gunumuse uyarlanmış ibretlik bi disi
( kavuşamayan aşıklara )

bende seyredıyorum elifim.sagol paylaşımın için

Mehmet ve Nermin evlenebilmek için ev aramaktadır. Ama hayalini kurdukları evi bir türlü bulamazlar.

Ender, sevgilisi Eda'nın doğumgününü havai fişeklerle kutlarken Mehmet, Nermin'in istediği gibi bir ev tutamamanın çaresizliği içindedir.

Mehmet'le Nermin tam gönüllerine göre bir ev bulup bunun sevincini yaşarken, Nermin'in küçük yeğeni Erkan bebek hastaneye kaldırılır. Mehmet'in ev için biriktirdiği para gider. Nermin, giden ev parasını denkleştirmek için Mehmet istemese de manikür için Belkıs Hanım'ın evine gider.

Filiz ve Ender'in "Aşk mı para mı?" inatlaşması , Nermin'i farkında olmadan bir oyunun içine çeker. Ender, gerçek kimliğini gizleyip Nermin'i iş yerine bırakmak için şoför koltuğuna geçerken Mehmet, tutamadıkları evden dolayı morali bozuk olan Nermin'i görmeye gelir. Ama kendisini acı bir süpriz beklemektedir...

Terzi’nin sözünde durmadığını öğrenen Mehmet, yapılan kalleşliğin hesabını sormak üzere gece kulübüne gider. Fakat kulübün önünde Mehmet’i bir sürpriz beklemektedir.

Yaşananlardan bunalan ve hırpalanan Filiz bir süreliğine yurt dışına gidip, her şeyden uzaklaşmaya ve Mehmet’e olan aşkını kalbine gömmeye karar verir. Filiz’in yolculuğu ve kırgınlığını haber alan Mehmet, onunla konuşmak ve gerçekleri anlatmak için harekete geçer.

Mehmet’i öldürecek cesareti kendinde bulamayan Ender, Kosovalı’yı zor durumda bırakmak amacıyla ailesinin oturduğu evin boşaltılması emrini verir

Kosovalı, sözünde durmayan Terzi’nin yaptığı hainliğe karşı gece kulübünü onun elinden almaya karar verir. Terzi’yle yolları ayrılan ve kendini Kosovalı’ya karşı mahcup hisseden Numan’la beraber harekete geçerler.

Küçük Mehmet’ten olanları öğrenen Nermin mahalleye gelir ve olayın Ender’le ilgisi olup olmadığını araştırır. Olayla ilgisi olduğu yolundaki söylentilerin inkar eden Ender bir yandan da tekrar Nermin’in kalbini kazanmaya çalışmaktadır.

Filiz günlerdir bilinçsizce uyuyan babasının, adını sayıkladığını öğrenince yurtdışından döner. Hala yaşadıklarının etkisinden kurtulamamıştır.

Bu arada yaptıklarından dolayı vicdan azabı çeken Müge, Hasan’a Nermin-Ender ilişkisinin başlangıcına dair tüm gerçeği anlatır

ALINTIDIR

Bu diziyi seviyorum aşka karşı direnmeyi anlatıyor bana

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA BEN GORMEDİMMMMMMMMMM.CİDDİMİSİN

bende cooook seviyorummmm aci hayati...selin demiratarla kenan imirzalioglunu cok yakistiyorum oyle dimi arkadaslar... Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!

Eklentiler

• $normal_42-036.jpg
    $normal_42-036.jpg
    64,5 KB · Görüntüleme: 123
...arkadaslar linklere tiklayarak gonderdigim resimleri gorebilirsiniz...

Eklentiler

• $normal_32-014.jpg
    $normal_32-014.jpg
    60,3 KB · Görüntüleme: 139
  • $normal_40-067.jpg
    $normal_40-067.jpg
    66,4 KB · Görüntüleme: 115
  • $thumb_40-097.jpeg
    $thumb_40-097.jpeg
    3 KB · Görüntüleme: 124
  • $thumb_40-095.jpeg
    $thumb_40-095.jpeg
    3,2 KB · Görüntüleme: 97
çok güzeldi canım bir kosovalı olarak çok beğendim......:1yes2:

Nermin’in, Ender’le birlikte olduğu o lanetli gece hap aldığını, bilincinin yerinde olmadığını öğrenen Mehmet hala duyduklarının şokundadır. Yüreğindeki derin acı aşkını gölgeleyememekte; her şeyin tek sorumlusu olarak gördüğü Ender’e olan öfkesi artık sınır tanımamaktadır.

Ender, kutlama için gittikleri gece kulübünün yeni patronunun Mehmet olduğunu olaylı bir şekilde öğrenir. Çıkan tartışmada Ender’in Nermin’den gizlediği gerçekler de su yüzüne çıkar. CD olayının ve Mehmet’in ailesinin evden atılmasının tek sorumlusunun Ender olduğunu öğrenen Nermin’in gözünde Ender artık bitmiştir.

alıntıdır

X