Birlikte yaşamak out!

NILBERA

SeVGi KeLeBeĞi
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
6.086
95
37
Birlikte yaşamak out!

Günümüz yaşamı ise, uzmanların neredeyse birlikte yaşamak olarak adlandırdıkları yepyeni bir ilişki tarzına sahne oluyor. Birbirinde kalmak... Artık çiftler, şehir içinde birbirinin evine seyahat ediyor.

Modern kadın ve annesi arasında, genellikle bilindik aynı diyalog tekrarlanıyor bugünlerde. "Onu seviyorum anne, bana birlikte yaşamayı teklif etti!" Alınan yanıt da şu ya da bu şekilde hep aynı doğrultuda gelişiyor. "Yapamazsın. Evlenmeden kesinlikle olmaz. Bize çok ters."

Modern kadın, kendi bilinci içinde son derece mantıklı olan bu kararı, çoğu zaman çok sevdiği ve saygı duyduğu ailesi için ikinci plana atıyor. ıkiye bölünerek, bölük pörçük bir yaşama katlanmak zorunda olsa bile, yükü çekmeye hazır görünüyor.

Karar vermekte zorlanmak

Her an birlikte olmak, ortak arkadaşlarla görüşmek, tüm işleri birlikte yapmak, birlikte gezmek ve uyumak... Kısacası paylaşmak ve soluk kesici bir cinsel yaşamı takip etmek. Ama ne yazık ki, bu düşün hiç de hayal edildiği gibi olmadığını görmek riski de var. ışte aile baskısı bu noktada bir bahane aslında. Yapılan son bir araştırmaya göre, evlenmeden aynı evde yaşayan çiftlerin ayrılma oranı, evlendikten sonra aynı evi paylaşanlarınkine oranla dört kat daha fazla. Bu herkes için aynı şekilde olmasa da, genç çiftlerin birlikte yaşamaya başlamaları, genelde gençlerin, ayrı ayrı, kendilerini partnerleriyle olan ilişkilerinde sıkışmış, hatta tuzağa düşürülmüş hissetmesine sebep oluyor. Birlikte yaşamak, aslında insanların düşündüğünden daha farklı bir konu. Evlilik kadar bağlayıcı değil belki ama tam anlamıyla bağımsızlık da değil... Belki gelecek sözleri verilmiyor ya da o imzanın getirdiği romantizm yaşanmıyor ama yükümlülükler daha fazla omuzlara biniyor.

Bir evi paylaşmak

Başlangıçta, ilişkideki hemen hemen her şey heyecan ve eğlence üzerine kuruludur. Ekonomik yükümlülüklerin ve evle ilgili zorunlulukların omuzlara bindirileceği yük düşünüldüğünde, bu heyecanlı hayat bir süre sonra ister istemez kişiyi hayatın gerçekleriyle karşı karşıya getirecektir. Ve bu noktada, birlikte yaşamanın evlilikten hiçbir farkı olmayacaktır. Birlikte yaşamayı, en güzel şekilde başarmak için gerçekten de çok iyi düşünülmesi ve belki de biraz daha beklenmesi gerekebilir. Kısacası, sevgilinizin giysilerini, kendi dolabınızda görmeye başlamadan önce kendinize biraz daha zaman tanımalısınız. Erkek arkadaşınızla mutlu bir şekilde yaşamanız, sizin beklentilerinize ve bunları dile getirip getirmemenize bağlı. Tüm bunlar duygusal açıdan olgunlaşmanız ve kendinizi bulmanızla doğru orantılı olarak gelişir.

Modern kadın, artık birlikte yaşamak yerine, hem kendi ailesini rencide etmemek, hem de kesin kararını vermeden önce biraz daha beklemek için birbirinde kalmayı uygun görüyor. Uzmanların "neredeyse birlikte yaşamak" olarak nitelendirdiği bu durum, günümüzdeki ikili ilişkilerde sık sık rastladığımız ve olağan karşıladığımız bir durum artık. Böylelikle, hem ciddi bir adım atmadan önce kendinize süre tanımış oluyorsunuz, hem de birbirinizden kopmamış oluyorsunuz. Kadın ve erkek, birbirini ev ortamında tanırken, arzu ettiği takdirde de alıp başını kendi dünyasına dönebiliyor.

alıntıdır

Son düzenleme:
ilişki gerçekten kaliteliyse yaşanmaya değerse neden olmasın yapanları kınamam ama bana uzak geliyo nilbera ayrıca benim düşüncem sana artık gitmek yakışır partnerini de zor durumda bırakma size yakışanda bu kalitenizi bozmayın derim zaten moralinde iyimiş artık onunda eskisine göre oldukça iyi hayatını erteleme güzelim tadını çıkar sana dost tavsiyesi

Birlikte yasama ve hatta evlenme bence hicte "out" degil..onemli olan once saygi, sonra sevgiyle guzellikleri yasamak, zorluklara gogus gerebilmek..zaten bu dusunce yayginlastikca sonunda herkes yalnizliklar icinde kaybolup gidecek sanki...:1no2:

ilişki gerçekten kaliteliyse yaşanmaya değerse neden olmasın yapanları kınamam ama bana uzak geliyo nilbera ayrıca benim düşüncem sana artık gitmek yakışır partnerini de zor durumda bırakma size yakışanda bu kalitenizi bozmayın derim zaten moralinde iyimiş artık onunda eskisine göre oldukça iyi hayatını erteleme güzelim tadını çıkar sana dost tavsiyesi

hayırlı günler arkadaşım dikkat ederseniz konunun benimle yakından ve uzaktan hiçbir alakası yoktur lütfen konuyu tam anlayarak okuyalım ki ona göre yorum yazalım ve ben buraya hiç bir zaman özel hayatımla ilgili bir yazı yazmadım yazmamda özel hayatımı buraya yazarak yaşamadım hiç lütfen yanlış anlaşılmaya mahal vermeyelim​

Arkadaşım konuyu başlığına göre değerlendirmeyin lütfen,
öyle bir yorum yazmışsınız ki,sanki konu sahibi arkadaşım yaşıyormuş gibi,
lütfen konuyu iyice okuyup,anlayıp,
ona göre yorum yazın...

yazının en altında alıntıdır diye de belirtilmiş zaten....

yaşayanlarıı hiç yadırgamıorum artık çok dogal bi durum olarak gelıor geleneklerımıze göreneklerımıze bakarsak hep ters ama hangısını uygun yapıoz kıı imkanı olsa ve karşısına adam gıbı bırı çıksa herkes ister gıbıme gelıor bence::)

aslında gelenek ve göreneklerimiz örf ve adetlerimiz aile düzeni ve insan ilişkileri için düzenlenmiş. bozuk aile düzeni olan insanlar birlikte yaşamayı tercih eder.( bozuk derken= aile ortamı; anne- baba ayrı sorunlu aileler yada yanlış anlaşılmaya olmasın aile kurmaktan korkanlar için) düzgün bir ailesi olan insanlar tercih etmez bana göre. anne babası birbirini .çok seven saygılı ve sevgiyle büyümüş aileler tercih etmez ... karşıdırlar ....bozuk amerikan kültürü gençliği esir aldı. malesef bir anlık mutluk için gayri meşru ilişkileri tercih ediyorlar.

Son düzenleme:
aslında gelenek ve göreneklerimiz örf ve adetlerimiz aile düzeni ve insan ilişkileri için düzenlenmiş. bozuk aile düzeni olan insanlar birlikte yaşamayı tercih eder.( bozuk derken= aile ortamı; anne- baba ayrı sorunlu aileler ) düzgün bir ailesi olan insanlar tercih etmez bana göre. anne babası birbirini .çok seven saygılı ve sevgiyle büyümüş aileler tercih etmez ... karşıdırlar ....bozuk amerikan kültürü gençliği esir aldı. malesef bir anlık mutluk için gayri meşru ilişkileri tercih ediyorlar.
Dün 21:31

BU nasıl bir bakış açısıdır benmi yanlış okuyorum yoksaa doğrumu anlıyorummm
ağzım açık kaldı siz neden bahsediyosunuz arkadaşım anne baba sorunlu insan saçmalamayın her şey insanın içindedir
siz çok düzgün ailelerin çocuklarının ne durumda oludğunu biliyormusunuz benimde sorunlu bi ailem vardı ama kimseyle birlikte yaşamadımm sevdiğim adamla evlendimm
ama biliyorum ki çok saygılı sevgili ailelerde bile gençler gereğini yapıyor yeterki içinde olsun
özellikle içinde bulunduğum meslekte bizler neler le karşılaşıyoruzz ay okurken çıldıracam şimdi bozuk ailelerde amerikan kültürü almış başını gidiyormuş
hayır tv kanalları çoğalıp televizyonlarda bu ilişkiler meşrulaştığından beri onun kardeşiyle diğrinin yatması birlikte olmalar doğal gösterilmeye başladığından beri herşey değişti bunu ailelere bırakarak onları suçlayamazsınız böyle düz bir mantık yok ya
sorunlu ailelerde namus anlayışı yokmudur hanım efendi belki biraz sert yazdım kesinlikle düşüncelerinize katılmıyorumm daha çok şey yazacaktım ama yuttum hepsini çok sinirlendim çünkü

citoll ortalığı bulandırma kıss

nilberacığım çok güzel bir yazı emeğine sağlık hayatımkaydirigubbakcemile5opuyorumnanaktan

çitol evet fii tarıhındekı konuya bugunden ortalık sallayan yorum..
nılberam canım ..
boşver güzelim herkeş çitol kadar dikkatlı değil..

rica etsem banada bı dost tavsıyenız varmı
kk benı delirtti..

günün yorumu yaaaa

çok güldürüdün allah razı olsun sendenkaydirigubbakcemile3

nilberayı tanısan bi
o hele bi öle yaşam seçsin babasıda direk onu seçer ve o da nilberananın yaşamama hakkını kullanırÇok üzgünüm çoook

ayrıca bnm arkadşım çok düzgün bi insankaydirigubbakcemile5

nikah olmadan aslaakaydirigubbakcemile3

her durumda kadınların işi zor. erkeklerin psikolojisine bi şey olmuyorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.... :kızgın:

Arkadaşlar, bu konu geyiğe çevrilecek bir konu değil,
lütfen konu hakkında, konuyu iyice okuyarak yorum yazın,
konuyu dağıtmayın...
sevgiler...

X