kamu yönetimi okuyanlar

sezen yxixldxixz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2007
45
3
arkadaşlar ben kamu yönetimi 1. snıfta okuyorum ama az önce umudum kırılır gibi oldu çünkü ben bunu kalmadan bitirirsem 32 yaşıkda olucam ama mesleki giriş sınavlarında 30 yaş haddini öne sürüyorlar.ne olursa olsun okumayı bırakmıcam ama heyecanım birazcık söndü fikirlerinizi alabilirmiyim:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

merhaba arkadaşlar kamu yönetimi mezunu olanlar var mı aranızda ben yeni bitirdim ve şu anda iş arıyorum;
mezun olan arkadaşlar bana yardımcı olabilirler mi şansımı hangi alanlarda değerlendireyim sizce.
kamu yönetimi mezunu olmanın avantaj ve dezavantajları nelerdir.
herkese teşekkürler...kafamçokkarıştı

selam arkadaşlar bende kamu yönetimi mezunuyum.23 yaşındayım ama iş bulamadım hala.bankalarda çok iş var fakat koşulları bana ağır geliyor o nedenle başvurmak istemiyorum.rahat bir meslekde çalışmayı istiyorum ama hala bulamadım

benim üniversitede kamu okuyan arkdaşlarım kimi tanısam bölümlerini değiştirmek istiyordu bankalar çoğunluk işletme iktisat mezunu muhasebe bitirenleri daha ağırlıklı alıyor hocalarım ve çevrem bunu hep üstüne basa basa söylerdi kamu bitiren arkadaşlarımda 2.üniversite olarak daha iyi iş bulabilmek için açık öğretim okuyordu yani ben çevremdeki yakın arkadaşlarımdan biliyorum kamu bölümü bitirenler bölümlerinden nedense memnun değilim derdi...halbuki kamu yönetimi güzel bir bölüm ama çevrem dolayısıyla bende seçmedim.

kamu yönetimi okuduğuma hiç pişman olmadım.kamu yönetimi bölümünü bitirdiğinde diğer alanlardan da yani işletme,iktisat gibi bölümler hakkındada kapsamlı bilgiye sahip oluyorsun.çünkü o bölümlerin dersini de görüyorsun.çok güzel bir bölüm ben pişman değilim fakat iş bulamıyorum.kendi isteğime uygun iş bulamıyorum anlayacağınız.bankalar alıyorlar heleki gişe memurluğuna havada kapıyorlar fakat şertlerı ağır geliyor bana.akşama kadar başını kaldırmadan bilgisyarın başında oturmak zor geliyor.6 ay kadar vekil öğretmenlik yaptım.valla öğretmenlik çok güzel ve rahat.düşününce diyorum ki eğitim fakültesi okusaydım diyorum ama o zaman puanım burayı kazandırdı.kısmet böyleymiş ne yapsak boş.ama inanın öğretmenlik kadar hem güzel hemde rahat başka meslek olabileceğini sanmıyorum.bir de insan çalışmaya alışınca evde oturmak çok zor geliyor.

kamu yönetimin derslerini oda arkadaşımdan biliyorum fazla muhasebe kapsamlı sayısal ağırlıklı değildi daha sözel bir alan siyasal anayasa ağırlıklı ne yazık ki kpss puanı yüksek olanlar bölümüne bakılmaksızın bankacı veya memur olabiliyor ekmek aslanın ağzında kimse okuduğu bölümde iş sahibi olamıyor Allah yardımcımız olsun.

kamu yönetimi okunması zevkli bir bölümdür..
ufkunuzu açar..
iş hayatında da en fazla diğer bütün meslekler kadari şsizlik durumu var..
her fakültede 3-4 sınıf işletme iktisat bölümü vardır ama kamu yönetimi bir bilemedin ikinci öğretimle iki sınıftır..
mezun sayısı buna eşdeğer şekildedir..

bugün genel kültür-genel yeteneğe girdim..
yarın da branşımın sorularını yapacağım..
umarım asıl sahipleri olan kamu yönetimi mezunları yerleşebilir kpss ile..
çünkü bizim hakkımız bu eğitimi aldık..​

kamu yönetimi okunması zevkli bir bölümdür..
ufkunuzu açar..
iş hayatında da en fazla diğer bütün meslekler kadari şsizlik durumu var..
her fakültede 3-4 sınıf işletme iktisat bölümü vardır ama kamu yönetimi bir bilemedin ikinci öğretimle iki sınıftır..
mezun sayısı buna eşdeğer şekildedir..

bugün genel kültür-genel yeteneğe girdim..
yarın da branşımın sorularını yapacağım..
umarım asıl sahipleri olan kamu yönetimi mezunları yerleşebilir kpss ile..
çünkü bizim hakkımız bu eğitimi aldık..​

niçin asıl sahipleri çok saçma buldum düşüncenizi kusura bakmayınız :1closedeyes:
demek ki fazla sınıf açılamıyorsa ilgi alamayan bir bölüm yoksa açılırdı...
maliye bölümü mezunları o zaman hiç kpss girmesin maliye defterdarlığında maliye eğitimi almış biri niçin çalışsın az bölümü açılan kamu yönetimi mezunları girsin onlar tam eğitim aldı değil mi diğer bölümler emek verip gurbet ellerde çile çekmedi...

arkadaşlar ben kamu yönetimi 1. snıfta okuyorum ama az önce umudum kırılır gibi oldu çünkü ben bunu kalmadan bitirirsem 32 yaşıkda olucam ama mesleki giriş sınavlarında 30 yaş haddini öne sürüyorlar.ne olursa olsun okumayı bırakmıcam ama heyecanım birazcık söndü fikirlerinizi alabilirmiyim:çok üzgünüm::çok üzgünüm:
Sen birinci sinifi bitireli baya olmus bilginde vardir artik diye dusunuyorum sende bana bilgi verebilirmsin :)

X