Sinameki ile Kabızlığa Son

Gulpare

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2007
791
9
KUVVETLİ müshil olarak kullanılan sinameki, bağırsakları uyararak 10 saat içine boşalmalarını sağlar. Bağırsak parazitlerinin düşürülmesinde yardımcıdır. Bunlar için sinameki ılık suda 6-12 saat bekletilip sudan çıkartılır ya da toz halindeki yapraklarından 2-3 tatlı kaşığı, 1 bardak kaynar suda 10-15 dakika demlenir. Günde 2-3 kez 1'er bardak içilebilir. UYARI : 8 veya tıbbi denetim altında en fazla 10 gün kullanılabilir. Uzun kulanımlarda bağımlılık yapabilir. Hamile kadınlar, 6 yaşın altındaki çocuklar, bağırsak tıkanması olanlar, henüz tanısı konmamış mide ağrısı olanlar, apandisit belirtileri olanlar, ishali olanlar, kalın bağırsak iltihabı olanlar, bağırsak ülserleri olanlar kullanmamalıdır.

ya migdeye çok zararlıymış dieduymuştum ben..... zayıflamdada çok etkili ama sancısı berbat ya kıvrandırıyo insanı

Devamlı içilmezse bagırsaklarda düzensizlik yaratıyor...
En güzel Maydonuzu kaynatıp suyunu içme ve suyunada limon sıkmak..Anında cözümmmmlaelaelaelaelae

aslında hiç sağlıklı değil arkadaslar
en son care başvurulmalı bence
bir tanıdığımız vardı kabızlık sorunu cekiyodu
doktor hergün yarım çay bardağı iç demiş
şimdi bağırsakları çalışmayı unutmuş
kötü durumda yani

aslında hiç sağlıklı değil arkadaslar
en son care başvurulmalı bence
bir tanıdığımız vardı kabızlık sorunu cekiyodu
doktor hergün yarım çay bardağı iç demiş
şimdi bağırsakları çalışmayı unutmuş
kötü durumda yani

Bu çok doğru...Sakın ha:1no2: Doktorlar tüm hayat boyunca üç kez içilen sinamekinin bağırsağın mukozal yapısını bozduğunu söylüyorlar...

bende tavsiye etmiyorum arkadaşlar.su kaybı çok yapıo sancısı zaten tam felaket.doktor bigün bekunis die bi ilaç vermişti.sinamike içerikli bi ilaç.o kadar sancısı olmuo ve faydasınıda görmüştüm..

bana hiç çare olmadı bu sinemaki.
içenleri görüyorum, bazen şöyle işe yarıyo,çok iyi geliyo falan diyince kazanla kaynatıp içesim geliyo o an

Yatmadan önce KETEN TOHUMU nu biriki kaşık yoğurtla yiyin... görüceksiniz işe yarıcak doğal müsil olarak bilinir. faydasını gören çok kişi var...

ya arkadaşlar ben tuvalete cıkamıyodum dıye aldım sinemekıiçtım offfff sormayın halımı ne olmadıkı banaiçtım hepten kötü oldum aşiri kabızlık oldu 1 haftaya yakın tuvalete cıkamadım ınanın onu içince sadece cıkabılıyodum demekkı vucudumda oyle değişiklık yaptıkı ben cok zor durumda kaldım ve doktara gıttım,işte derdımı anlattım aşiri kaintıdan duramadıgımı tvalate cıkamadıgımı dedım oda bende yırtılma oldugunu söyledı ılac verdı bı melhem,şurup verdı valla cok işe yaradı allaha ükürler kurtuldum nıhayet bıdaha mı kullanmak tövbeeeeeeee...
yanı size yarıyosa kullanın derım ama bende ilk cok yarıyodu sonradan işte cok kullanmaktan bagırsaklarım gıtmışti.

arkadaslar sinameki cok fazla kullanımda bagırsak kikitlemnesıne neden olur yanı tembellesır ve calısmaz olr bagırsaklar bu yüzden ben tavsiye etmiyorum acıkcası sunu bımek gerekirki ne kullanırsanız kullanın eger kabızlık sorununuz varsa günde en az 2litre ılık su icmesseniz kabızlıgınız gecmez bagırsaklarınızı yumusatmanız ve calısmasını saglamanız gerekir ve bununla bırlıkte keten tohumu kullanabılırsınız faydasını görürsünüz sevgiyle kalın....

snameki bunu nerden alacağım canım hazır çay gibi olanları sizce iyidirmi yoksa baharatcımı

Ben genelde aktarlardan aliyorum,fakat dogadan form cayi da iyi geliyormus,icinde onun da cok etkili bitkiler varmis,fakat düzenli icmen gerekiyormus.
Bunun disinda sinamekiyi cok zor durumlarda kullan,bagimlilik yapmasin bagirsaklarina.Ben iki ayda bir bardak ancak tüketirim..

Fazlasi zararmis...

Arkadaşlar bir doktordan duyduğuma göre uzun süre sinameki kullananlarda bağırsaklar artık tembelleştiği için hep bu ota bağımlı kalınabiliyormuş dikkatt...

arkadaşlar sinemaki çok zararlı bir bitki.

bağırsak duvarını incelterek bağırsak kanserine yol açıyor.
vitamin ve minerallerin vucut tarafından emilimini engelliyor.
kullanmayı bıraktıktan sonra bağırsak tembelliği yapıyor. ve daha bir sürü zararı var arkadaşlar

Evet arkadaslar dedidigim gibi sakin düzenli olarak kullanmayin bunu,yani alistirmayin bagirsaklarinizi,cok cok zor durumlarda kullanin..

Arkadasimizin da dedigi gibi dogadan form caylari cok iyi geliyor,icerisinde bir sürü bitki karisimi oluyor,hem de zararsiz.

Evet arkadaslar dedidigim gibi sakin düzenli olarak kullanmayin bunu,yani alistirmayin bagirsaklarinizi,cok cok zor durumlarda kullanin..

Arkadasimizin da dedigi gibi dogadan form caylari cok iyi geliyor,icerisinde bir sürü bitki karisimi oluyor,hem de zararsiz.

Dogadan Form cayindada sinameki yokmu??
Arkadaslar kabizlik bagirsaklardaki bakteri ve kültür dengesizliginden ileri geliyor.
Bendede vardi,viyanadayim ben burdaki aktardan (reformhaus deniyor) kapsul aldim 100%dogal yanlisim yoksa atsütündenmi neydi unuttum valla.
Ama cok fayda etti birakin sinamekiyi falan onlar bir iki kere fayda ediyor bida etmiyor eskisinden kötü oluyor.
Ben denemedim ama Aktivia falan denedinizmi?
:nazar:

ama sen bunu niye daha önceden yazmadın kız :KK43:
ben bu dertten nasıl muzdaribim anlatamam
müzminleşmiş artık benim bağırsak sorunum
doğadan form çaylarını içiyorum son dönemde ama 5-6 poşet içmeden banamısın demiyor. sinameki otu da mahvetti beni
sürekli içmenin yanlış olduğunu çok sonra öğrenebildim ancak :a015:
aman dikkat kızlar

ama sen bunu niye daha önceden yazmadın kız :KK43:
ben bu dertten nasıl muzdaribim anlatamam
müzminleşmiş artık benim bağırsak sorunum
doğadan form çaylarını içiyorum son dönemde ama 5-6 poşet içmeden banamısın demiyor. sinameki otu da mahvetti beni
sürekli içmenin yanlış olduğunu çok sonra öğrenebildim ancak :a015:
aman dikkat kızlar

Su terapisi diye bisey var duymusmuydunuz?
Cok faydali kabiza bakin alternatif tip bölümüne yazicam
yerimseniben

aman aman. sınamekıyı devamlı kullanmak barsakları acaıp tembellestırıyor.
kesınlıkle tavsıye etmem.
ben coook seyler denedım cooook :)
kk"dan bırı yesıl cayı onerdı. 1 aydır falan ıcıyorum ve acaıp memnunum ya ben bıle ınanamıyorum.
hemde sallama yanı.bı deneyın derım

X