Fasulye diyetiyle 38 kilo verdi

anne-10

eşim ve oğullarıma aşığım
Kayıtlı Üye
19 Haziran 2007
1.049
4
38
İngiltere'de 28 yaşında bir marangoz, 6 aydır uyguladığı kuru fasulye diyetiyle 38 kilodan fazla verdi.

Yerel medyanın haberine göre, Haverhill kentinden James Skeates adlı kişi, günde en az iki büyük konserve kuru fasulye yiyerek 133 kilodan 95 kiloya inmeyi başardı.

Mart'ta yerel bir zayıflama kuruluşuna yazılan ve aç kalmadan ayda 6 kilo vererek hedef kilosuna ulaşan Skeates, şimdi artık 3 yaşındaki kızı ve 10 aylık oğluna gerekli ilgiyi göstermesini sağlayacak enerjisi bulunduğunu söyledi.

Günde iki büyük kutu kuru fasulye açtığını, bunları işte ve evde fırınlanmış kabuklu patates, kepekli ekmek ve makarna ile yediğini belirten genç marangoz, 'Hiç aç kalmadım, ama kilo vermeye devam ettim. Sürekli kuru fasulye yemek bende bir soruna neden olmadı, ancak kısa süre önce biraz gaz sıkıntısı çektim' diye konuştu.

Isabel Hooley adlı bir diyetisyen ise kuru fasulyenin sağlıklı ve dengeli bir gıda olduğunu, ancak günde bir porsiyondan fazla önermediklerini belirterek, 'Kuru fasulye düşük kalorilidir, mesela peynirli tost yerine yerseniz, kilo verirsiniz' diye konuştu.

çok ilginç dimi hergünde fasulye yenir mi?

bana inandırıcı gelmedi belki insan birkaç hafta aynı şeyi zorlasa yiyebilir ama aynı şey 6 ay boyunca yenir mi bilmiyorum ayrıca kişi sağlığından olur bünye iflas hem aynı besinle

çok ilginç geldi bana fasulye yiyerek belki tek besin olması nedeniyle zayıflanırda yanında patates( nişasta bombası ) we makarnaylaa nasıl bukadar kilo werdi anlamadım ben wallaaaafisfisfis

ayrıca gaz sıkıntısı çektiğinide sölemişş ama boyutları nelerkii bence acayip zarar werir wücuda beaaaaaaa okadar fasulyeeeee

tecrubeyle sabit kuru fasulye kesinlikle kilo verdiriyor protein deposu ben gunde 2 ogun yiyorum ve kilo verdiriyor arkadaslar.bu haber yalan degil bence.

evet arkadaşlar,baklagiller çok masum yiyecekler istediğiniz kadar yiyebilirsiniz:))

tecrubeyle sabit kuru fasulye kesinlikle kilo verdiriyor protein deposu ben gunde 2 ogun yiyorum ve kilo verdiriyor arkadaslar.bu haber yalan degil bence.

nasıl yani ?
hergün ciddi ciddi kuru fasulye mi yiyorsunuz...nasıl pişiriyorsunuz, gün içerisinde herhangi bir takviye yapıyor musunuz?
tşk

ilginç ölümler miydi en salak ölümler miydi neydi öyle bişi vardı
bi adamın biri sadece kuru fasulye yiyerek diyet yaparken odasında kendi gazından boğularak yaşamını yitirmiş ohaoldumsmile

Kuru fasulye gaz yapar derler ama ben de arasıra yerim gaz falan olmaz.Bu gazlılar kim çok merak ediyorum?sempatiksalakcinni

Merhaba arkadaşlar:)

Başarılı bir yeme düzeniyle 20 kg verdim ve bunu iki yıldır koruyorum.Sizinle de paylaşmak istedim. Sitede anlatılan bir takım diyetler gördüm 15 günde 10 kilo vermek gibi şeylerden bahsediyor. Bunlar sadece metabolizmayı bozmaya yarıyor. Çalıştığım için hep ayak üstü şeyler yiyerek 2008 yılının Şubat ayına tam 84 kilo olarak girdim.Martta başıma gelen kötü bir olay neticesinde zayıflamaya karar verdim. Kendimi zorlamadım sadece fazla gördüğüm şeyleri yemeyi kestim. Mesela sabahları iki poğaçadan oluşan kahvaltımı iki dilim uno light ekmekle sandviç yapılmış bir kahvaltıya dönüştürdüm.Bundan bir saat sonra bir kutu meyveli yoğurt ve ardından öğlen yemeği. Canım ne isterse yedim öğlenleri sadece kızartmadan kaçtım.Ve beyaz ekmek yemeyi bıraktım. Akşam üstü saat 4 gibi bir tane yeşil elma. 6 da işten çıkarken yine iki dilim ekmekle bir sandviç. Akşam yemeğinde de çorba ve sebze. Bu arada kahvaltılarda bir gün yumurta,domates,salatalık,zeytin gibi küçük ilaveler yaptım. Sabah aç karnına evden çıkmadan 4 tane badem ya da 2 tane kuru incir ve avuç içini dolduracak kadar fındık yedim.Çünkü vücut direncimin düşmesini istemedim.Öğlen yemeklerinde de genellikle haşlanmış et türlerini seçtim.Aralıklarla günde 2,5 litre su içtim ve tüm hazır içecekleri hayatımdan çıkardım.Çay tiryakiliğim devam ediyor ama canderelle içiyorum.(Bu arada tatlandırıcılar için yaptığım araştırmada bana en güvenli gelen aspartam olduğundan ve dahiliyecimde sakıncası yok dediğinden canderel tercih ettim)8 ayda 20 kg verdim. Hala da bu kiloyu koruyorum.Hafta sonu hamur işi ve fastfood kaçamakları yapıyorum.Canım ne isterse yiyorum ama abartmadan.Ve o gün eğer kaçamak yapmışsam işin ucunu bırakmayıp ertesi gün bu yeme sistemime devam ediyorum.Sabit herkese uygulanan diyetler bana zor geliyor.Aç kalmayı da hiç beceremiyorum.Çalışınca diyet listelerindeki yiyecekleri temin etmek zaten bir kabus.Böyle bir yöntem denedim.Başarılı da oldu.Belki sizede bir fikir verir diye paylaşmak istedim.Önce sağlıklı olmak önemli. 15 günde 10 kilo verip metabolizmanızı bütün hastalıklara açık hale getirmektense uzun zamanda verin sağlam ve sağlıklı olsun diye düşünüyorum.

Sevgiler

tebrikler, doğru olan bu... ama kısa sürede sonuç almak istiyoruz ve aslında sağlığımızla oynuyoruz.

Merhaba arkadaşlar:)

Başarılı bir yeme düzeniyle 20 kg verdim ve bunu iki yıldır koruyorum.Sizinle de paylaşmak istedim. Sitede anlatılan bir takım diyetler gördüm 15 günde 10 kilo vermek gibi şeylerden bahsediyor. Bunlar sadece metabolizmayı bozmaya yarıyor. Çalıştığım için hep ayak üstü şeyler yiyerek 2008 yılının Şubat ayına tam 84 kilo olarak girdim.Martta başıma gelen kötü bir olay neticesinde zayıflamaya karar verdim. Kendimi zorlamadım sadece fazla gördüğüm şeyleri yemeyi kestim. Mesela sabahları iki poğaçadan oluşan kahvaltımı iki dilim uno light ekmekle sandviç yapılmış bir kahvaltıya dönüştürdüm.Bundan bir saat sonra bir kutu meyveli yoğurt ve ardından öğlen yemeği. Canım ne isterse yedim öğlenleri sadece kızartmadan kaçtım.Ve beyaz ekmek yemeyi bıraktım. Akşam üstü saat 4 gibi bir tane yeşil elma. 6 da işten çıkarken yine iki dilim ekmekle bir sandviç. Akşam yemeğinde de çorba ve sebze. Bu arada kahvaltılarda bir gün yumurta,domates,salatalık,zeytin gibi küçük ilaveler yaptım. Sabah aç karnına evden çıkmadan 4 tane badem ya da 2 tane kuru incir ve avuç içini dolduracak kadar fındık yedim.Çünkü vücut direncimin düşmesini istemedim.Öğlen yemeklerinde de genellikle haşlanmış et türlerini seçtim.Aralıklarla günde 2,5 litre su içtim ve tüm hazır içecekleri hayatımdan çıkardım.Çay tiryakiliğim devam ediyor ama canderelle içiyorum.(Bu arada tatlandırıcılar için yaptığım araştırmada bana en güvenli gelen aspartam olduğundan ve dahiliyecimde sakıncası yok dediğinden canderel tercih ettim)8 ayda 20 kg verdim. Hala da bu kiloyu koruyorum.Hafta sonu hamur işi ve fastfood kaçamakları yapıyorum.Canım ne isterse yiyorum ama abartmadan.Ve o gün eğer kaçamak yapmışsam işin ucunu bırakmayıp ertesi gün bu yeme sistemime devam ediyorum.Sabit herkese uygulanan diyetler bana zor geliyor.Aç kalmayı da hiç beceremiyorum.Çalışınca diyet listelerindeki yiyecekleri temin etmek zaten bir kabus.Böyle bir yöntem denedim.Başarılı da oldu.Belki sizede bir fikir verir diye paylaşmak istedim.Önce sağlıklı olmak önemli. 15 günde 10 kilo verip metabolizmanızı bütün hastalıklara açık hale getirmektense uzun zamanda verin sağlam ve sağlıklı olsun diye düşünüyorum.

Sevgiler

canım seni öncelikle tebrik ederim en doğrusu en mantıklısı bu kaydirigubbakcemile5

benim de (denediğim bir sürü saçma sapan zararlı yöntemlerden sonra) hayat felsefem bu

olacak -SAĞLIKLI BESLENMEK- kendimi çok kasmadan ister 6 ay ister 8 ay ayda 1-2 kg

vererek 10 kg vermek istiyorum diğer türlü sağlığım ve en önemlisi psikolojim bozuluyor

ben şu dersi çıkardım hayatımdan kilo vermek aceleye getirilmemeli vücudumuzun dışını

inceltirken iç organlarımızın işlevini de zayıflatmamalıyız inşallah uzun vadede sağlıklı bir

şekilde başarırım :1rolleyes:

şuan bu topiği okuyanlar atv haberden geldi galiba merakla :):KK1::KK1::KK1:

X