7.haftalık hamileyim gebelik kesesi görünmüyor

y_basak

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
50
0
merhaba kızlar

başıma gelenler pişmiş tavuğun başına gelmemiştir herhalde. en son 26/08/2006 adet oldum. Adet düzensizliği ve aşırı kıllanmam sebebiyle doktora gittim gitmeden 2 gün önce de test yaptım gebelik yokru. yapılan tahlil ve ultrason sonucunda polikistik over sendromu teşhisi kondu gebe kalamazsın kalırsan eğer doğumda bi ihtimal bu kistler temizlenir dedi. Bizde korunmayı bıraktık bir hafta sonra hala adet olmayınca test yaptım çift çizgi hemen kan tahlili yaptırdım pozitif çıktı. Başka bir doktordan randevu aldım ultrasonla baktı 7 haftalık gebesin ama şu anda gebelik kesesini göremiyorum. Haftaya tekrar bakalım bu sefer göreceğimize inanıorum. Alttan baksam görürüm ama bir hafta daha bekleyelim dedi. Çok tedirginim geceleri uykuların kaçıyor bana bu şekilde gebe kalanlar yardımcı olabilirler mi acaba?

bende kanamalıydım ilk dönemlerimde keseyi ilk gördüklerinde tam 7 haftalık hamileydim..ama ultrasonda deil vajinal muanede gördü doktor..bazen geç oluşabiliyo korkulacak bi durum yok demişti..sende panik yapma ultrasonda görünmemesi normaldir..

ÇOK ÜZÜLDÜM CANIM İNŞŞ DURUMU BİR AN ÖNCE ÇÖZERSİN BEN HENÜZ HAMİLE OLMADIĞIM İÇİN BİR FİKİR ÜRETEMİORUM TEK DİYEBİLECEĞİM HERŞEYİN HAYIRLISI OLSUN.DURUMUN HAKKINDA BİLGİ VERİRSEN SEVİNİRİM..

bazılarında geç görünebiliyor canım bende de 8 haftamda keseyi gördü ama bebekten emin olamaıştı doktor 1-2 hafta sonra kalp atışlarını duyunca rahatladık umarım bir sorun yoktur hakkında hayırlısı canım moralini yüksek tut.

benimde görülmemişti.daha sonra görüldü sana tavsiyem alttan baktırma.benim bir kere o yüzden düşüm olmuştu.herkez sorun yok diyo ama ben ondan olduğuna eminim.eğer test pozitif çıktı ise korkmana gerke yok elbet görünür.

canım bende dr a gittiğimde 6 haftalık hamileydim ve benimde görünmüyordu 2 hafta sonra tekrar gittiğimde her şey normaldi korkulacak bişi yok bazen görünmeyebiliyomuş erken haftalarda canını sıkma lütfen ve hamileliğinin keyfini çıkar

Canım bende aynı senin yaşadıklarını geçirdim ben ilacı bıraktıktan sonra tesadüfen hamile kaldım ama gebelik kesesi görünmedi vajinal bakmak istemedi doktorum. 2 hafta sonra (8 haftalıkken) nihayet ultasonda görüldü..PCO dan dolayı sanırım geç yumurtlama oldu ki sonradan bebişimin hep son adet tarihime göre 10 gün geriden gelişim göstermesi bunu ispatladı..Moralini sağlam tut ve belki sonradan bulantıların falan olabilir güzel ziyafetler çekip kendini şımart :))

geç döllenme olmuş olabilir canım vajinal muayene yaptır o zaman görünür bitanem

kızz stres yapmaaaa bebeişimizi görecez inşallah.dur bakalım sen daha çok bekleyeceksin 9 ay nasıl sabredeceksin.gerçi pek tatlı beklemeside.dur cicim durrr bakalımmm.doktorun bilir iyisini benimki 5 haftalıkken göründü olur daha görünür nazlı olacak belkide bebeiş göstermiyo kendini

döllenme durumuna göre değişir.merak etme görülür kesecik

bende geçen hafta doktora gittim görülmedi velet :))) sonra doppler ile yani detaylı ultrasyonla alttan baktı hemde 3 hafta 6 günlüktü alttan bakınca çok detaylı ultrasyonla göründü...çok şükür bide bugün gidicem bakıcak gene umarım görürüz aşkımı :)))) sende görürsün merak etme çok erken daha üstelik 7 haftalık değildir o bebek...oslaydı kesin karnından görünürdü...

benimde ilk zaman gözükmedi vajinal ultrosonla baktı öyle gözüktü seninkide gözükür merak etme canım

merhaba kızlar

başıma gelenler pişmiş tavuğun başına gelmemiştir herhalde. en son 26/08/2006 adet oldum. Adet düzensizliği ve aşırı kıllanmam sebebiyle doktora gittim gitmeden 2 gün önce de test yaptım gebelik yokru. yapılan tahlil ve ultrason sonucunda polikistik over sendromu teşhisi kondu gebe kalamazsın kalırsan eğer doğumda bi ihtimal bu kistler temizlenir dedi. Bizde korunmayı bıraktık bir hafta sonra hala adet olmayınca test yaptım çift çizgi hemen kan tahlili yaptırdım pozitif çıktı. Başka bir doktordan randevu aldım ultrasonla baktı 7 haftalık gebesin ama şu anda gebelik kesesini göremiyorum. Haftaya tekrar bakalım bu sefer göreceğimize inanıorum. Alttan baksam görürüm ama bir hafta daha bekleyelim dedi. Çok tedirginim geceleri uykuların kaçıyor bana bu şekilde gebe kalanlar yardımcı olabilirler mi acaba?

canım bende pkoluyum banada bebeğin olmaz deidler ama şükür Allahıma hamileyim...bende ilk gittiğimde kesem gözükmedi geç döllenme olmuştu 1 hafta sonra vajinal muayenede gözüktü....merak etme üzülme.....

vajinal ultrosonun asla bir zararı yoktur gönül rahatlığıyla baktırabilirsiniz kızlar madem böyle durumalr olutyor şimidye kimsede bebek kalmazdı daha ilk dönemlerde güle güle derdi bebekler

canım seni üzmek istemem ama bende son adet tarihim 26.08.2007 seninle aynı yani,bende kesede gözüktü bebekte hatta bu gün kalp atışlarınıda gördük.ama belki geç döllenme olmuştur sende ,benimkisi errken döllenmeydi o yüzden ççabuk çıktı.bide şu var doktorlar hep haftasını farklı söylüyolar benim hesabıma göre 7 hafta doktor 6 hafta dedi,ve de dediki bu ultrason ölçümlerine göre ,makine yanlış da ölçebilir.yani her kafadan farklı ses çıkıyo.bence sen sıkma canını bekle bakalım bi hafta daha

28 inde adet oldun dimi.en az 5 gün sürse eylül 3 eder. hemen ilişkiye girsen hamile kalman zor.senin ovulasyon günün 12 -13 eylül ortalama ve bu tarihlerdfe hamile kalmışsındır.SATne göre 7 haftalık olabilirsin ama gerçekte 5 haftalık falan.benim de sat 30 ağustos ve pazartesi vajinal ultrasonla ancak görebildik bebeği.

X