Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Behçet hastalığı hakkında bilgi ve paylaşım

Merhabalar,
Bende 1 haftadır kızımda bu hastalıktan şüpheleniyorum.
Sürekli tekrarlayan ağız yaraları ve vajinasında yılda 2-3 kez çıkan egzema benzeri yaraları var.Daha önce vajina yaraları için 2 kez dermatoloğa götürdüm ,sadece egzema deyip ilaç verdi.Ama ailemizde behçet hastası var ve şans eseri onunla konuşurken hemen bir romatoloğa götürmemi söyledi.
İstanbul a çok uzağım,bulunduğumuz ildeki üniversite hastanesine götürmeyi düşünüyorum,fakat tekrar yara çıkmasını bekliyorum.
Sizce ağzında veya vajinasında yara çıkmasını beklemelimiyim testleri yaptırmak için?

Test için görselliği beklemenize gerek yok. Zaten bir çeşit allerji testi ve kan testi yapıyorlar. Akut durumdayken yani yaralar gözle görülürken ayrıca götürmeniz de de fayda var. Hoca görmek isteyecektir. Ancak dediğim gibi testler için beklemeye gerek yok. Geç kalmadan götürün doktora. Ancak orada şüpheli bir teşhis konursa mutlaka fırsatını bulup ÇAPA'ya gelmeye çalışın. Allah şifalar versin.

Merhaba,
Birçok hastalıkla ilgili bilgi edinebildiğim bu siteye bu güne kadar üye olmadım. Sadece bu başlığı görüp uyarabildiğim kadar insanı uyarmak için üye oldum ve yazıyorum.

Behçet kadınlarda hafif, erkeklerde ise çok ağır seyreden "ırsi" bir hastalık! Her ne kadar ırsi değil dense de ailemde bu hastalığa sahip insanlar var. Kesin teşhis de bir takım genetik testlerle konuyor zaten.

Bu hastalığa sahip erkek bireyler çok çok ciddi tehlikelerle karşı karşıyalar! Lütfen hafife almayın! Bu hastalık öyle sivilce/çıban gibi, romatizma gibi, mide ülseri gibi, bağırsak iltihabı gibi ciddi ama basit rahatsızlıklarla tanımlanabilecek bir hastalık değil. Ailemde bir kişi bu illet yüzünden bir gözünü kaybetmek üzereydi zor durdurduk ve sürekli takip altında. Diğer bir kişi beyin içinde yaptığı ataktan ötürü 50 yaşında adam 3 yaşında çocuk gibi akıl sağlığını kaybetti. Bir diğer kişininse damar iltihabı yüzünden bir bacağı kesilmek üzere halen uğraşıyorlar.

Bu hastalık sinir ve stressle doğru orantılı. Kendinizi her türlü üzüntüden uzak tutup dünyaya boş vereceksiniz! Başka tedavisi yok bu illetin. Sadece ve sadece ÇAPA'ya gideceksiniz. Gerçek teşhisi sadece ve sadece onların yapabildiği bir tür DNA testi ile koyabiliyorlar. Herkese her doktora inanmayın.

Biraz kötü bir tablo oldu ama, gerçekten birebir yaşayan biri olarak uyarmak istedim. Bu çok ciddi bir hastalık, "ne yapacağımı bilemiyorum, o doktor mu bu doktor mu" deyip zaman kaybetmeyin, oyalanmayın! Kendinize dikkat edin. Hastalığın teşhisi kesin olarak konmadan panik yapmayın!

Saygılar

maşşallah felaket tellalı gibisiniz. insan yazmaya utanır bunları bu kadar hasta arkadaş var. ayıp.insanları vesveseye vermeyin. mümkünse hiç bi konuda yorum yapmayın. bu hastalığı oolan herkes ölmüyo yada kör olmuyo.!!!!!!!

X