Eşimin Eşi Yok - Sema Maraşlı

luleli

Nirvana
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2007
76
4
arkadaşlar elinizden bırakamayacağınız bir kitap.kendinizden çok şey bulacağınız bir kitap.işin güzel yanı yaşanmış olaylar anlatılıyor.ben kah gülerek kah gözlerim dolarak okudum.bence evli kadınların ansiklopedisi olacak nitelikte bir kitap.okuyunca yorumlarınızı bekliyorum.kitabın adı "eşimin eşi yok"sema maraşlıdan harika bir kitap.kitabın ismi bile ne manalar içeriyor.hadi alın okuyun mutlaka.

sema maraşlının eşimin eşi yok adlı kitabını 2.kez okuyorum.tüm evli veya evliliği düşünen hanımlar hala okumadınızmı?okuyun yorumlarınızı bekliyorum.a.s.

fikirler insanların kendilerine özgüdür.ben bu kitap hakkındaki fikrimi açarak anlatayım.beni etkileyen yönü ;evlilik hayatımda orada anlatılan hikayelerdekine benzeyen şeyleri yaşamış olmamdı.kimi eşine kilosunu beğendiremez kimi yemeğini..kimi evlenmeden önce kurduğu hayalleri veye benzerini yaşar kimi tamamen tersini.bu kitabın içindeki yaşanmış hikayelerde hepsine değinilmiş.yazarını televizyonda tanıma fırsatını bulmuştum.çok samimi tatlı bir hanımdı.tarzı etkiledi beni.kasıntı yoktu yazar hanımda.kitabı trabzonda arayıp taradım.1sene sonra bulabildim okuduktan sonra karar verin.neresinden alıntı yapacağımı bilemedim.
Ayca`cim seni etkileyen bir bolumu kisaca yazabilir misin lutfen ?
Kitap hakkinda bir fikir vermesi icin rica ediyorum .
Mota`nin yazdigi gibi kurgusal , roman turu seyleri sevmem ben de .
Isim olarak ilginc:)) isim bu kitabin gercek deneyimlerden daha genis sonuclara ulasildigini dusundurdu bana .Dusundugum gibi samimi bir kitapsa okumak isterim

lüleli ye katılıyorum. bende okumuştum o kitabı. herkesin görüşü farklıdır tabi. benimde hoşuma gittim. eğer çalışmıyor olsaydım 1 günde bitirebilirdim o kitabı.
bana keyf verdi. güzel paylaşımlar kendi evliliğinizdende bulabileceğiniz örnekler vardı.
mesela sürekli temizlik yaparak kocasını ihmal eden bayan örneğinden; evlendikten sonra hayal ettiği yaşamı yaşayamayan insanlara kadar yer alıyor kitapta...

teşekkürler.yorumun ve örneğin kitap hakkında olumlu düşüncelere destek veriyor.keşke tüm hanımların okuma imkanı olsa.a.s.
lüleli ye katılıyorum. bende okumuştum o kitabı. herkesin görüşü farklıdır tabi. benimde hoşuma gittim. eğer çalışmıyor olsaydım 1 günde bitirebilirdim o kitabı.
bana keyf verdi. güzel paylaşımlar kendi evliliğinizdende bulabileceğiniz örnekler vardı.
mesela sürekli temizlik yaparak kocasını ihmal eden bayan örneğinden; evlendikten sonra hayal ettiği yaşamı yaşayamayan insanlara kadar yer alıyor kitapta...

arkadaşlar elinizden bırakamayacağınız bir kitap.kendinizden çok şey bulacağınız bir kitap.işin güzel yanı yaşanmış olaylar anlatılıyor.ben kah gülerek kah gözlerim dolarak okudum.bence evli kadınların ansiklopedisi olacak nitelikte bir kitap.okuyunca yorumlarınızı bekliyorum.kitabın adı "eşimin eşi yok"sema maraşlıdan harika bir kitap.kitabın ismi bile ne manalar içeriyor.hadi alın okuyun mutlaka.

canim bende bu tavsiyenden sonra bugun kitapcilara bakip alacagim...ha bu arada ben evli degilim...ikinci bir evlilik yaparsam diye de bir yatirim olsun mu sence bu kitap :)))) canim saka bir yana cidden merak ettim...okuduktan sonra sana yorumlarimi anlatirim..

sevgimle....

umarım mutlu huzurlu sımsıcak bi yuva kurarsın.yatırım olmasa bile eğleneceğini umuyorum.sevgi saygı bizden.:1hug:
canim bende bu tavsiyenden sonra bugun kitapcilara bakip alacagim...ha bu arada ben evli degilim...ikinci bir evlilik yaparsam diye de bir yatirim olsun mu sence bu kitap :)))) canim saka bir yana cidden merak ettim...okuduktan sonra sana yorumlarimi anlatirim..

sevgimle....

ben okudum bu kitabi cok guzel hem espirili hemde cok komik cok eglenceli
bazi kisimlari annemede okudum
hele bir bolum vardi simdi hatirlamiyorum okuyali bir sene oldu
iki farkli aile insanini birlestiren bir evlilik vardi...
tavsan daga küsmüs dagin haberi olmamis... olan bölüm
vayy bea diyorum bende öle kayinbaba isterdim; :S
hep yapici olan cinsten...

yorumun için teşekkürler.ne güzel eğlenmişsin kitabı okurken.a.s.
ben okudum bu kitabi cok guzel hem espirili hemde cok komik cok eglenceli
bazi kisimlari annemede okudum
hele bir bolum vardi simdi hatirlamiyorum okuyali bir sene oldu
iki farkli aile insanini birlestiren bir evlilik vardi...
tavsan daga küsmüs dagin haberi olmamis... olan bölüm
vayy bea diyorum bende öle kayinbaba isterdim; :S
hep yapici olan cinsten...

okumayı çok istediğim bir kitap.en kısa zamanda okuyacağım.ablamın vardı ve telefonda bana bazı bölümlerini okumuştu hoşuma gitmişti.tavsiyen için teşekkürler.

Ben "eşim aşkım olsun" u okudum, şimdide eşimin eşi yok'u okuyorum.. ikiside çok güzel. kesinlikle tavsiye ediyorum. ben sultan ahmet fuarından bizzat sema maraşlının ellerinden aldım,imzaladı kitabını verdi. önce amaaan dedim ama hakkını yemişim. gerçekten çook güzledi..

şanslısın yazarı görme şansın olmuş.bende bahsettiğin diğer kitabı alıp okumak isterim.bol kitaplı günler.a.s.
Ben "eşim aşkım olsun" u okudum, şimdide eşimin eşi yok'u okuyorum.. ikiside çok güzel. kesinlikle tavsiye ediyorum. ben sultan ahmet fuarından bizzat sema maraşlının ellerinden aldım,imzaladı kitabını verdi. önce amaaan dedim ama hakkını yemişim. gerçekten çook güzledi..

:1hug:canım benim söylede ablan versin sana oku kitabı.çok eğlenir hatta belki faydalanabilirsin.
okumayı çok istediğim bir kitap.en kısa zamanda okuyacağım.ablamın vardı ve telefonda bana bazı bölümlerini okumuştu hoşuma gitmişti.tavsiyen için teşekkürler.

:1hug:canım benim söylede ablan versin sana oku kitabı.çok eğlenir hatta belki faydalanabilirsin.

:roflol:şu an katıla katıla gülüyorum inan tam da aynı şeyi düşünürken yani ablam cimri çıktı sadece telefonda koklattı biraz.şaka şaka en kısa zamanda isterim ablamdan.sağol canım:))

iyi koklatmışki şimdiye kadar idare etmişsin.ben olsam meraktan çatlar ablama hemen kitabı ulaştırmasını söylerdim.kendisi okumuş sanada koklatmış iyi vallaha.:1hug:
:roflol:şu an katıla katıla gülüyorum inan tam da aynı şeyi düşünürken yani ablam cimri çıktı sadece telefonda koklattı biraz.şaka şaka en kısa zamanda isterim ablamdan.sağol canım:))

Luleli tavsiyen icin tesekkurler canim bu kitabi kutuphaneme eklemek isterim sevgilerimle

X