Hamilelikte gaz şikayeti neden artar?

bende 18 haftalık hamileyim hamile kaldığımdan beri inanılmaz gaz sorunum var karnımın içinde bombalar patlıyo sanırsınız bazen sesde çıkıyo yanımda birileri olunca utanıyorum diyorum yanlış anlamayın karnımdan geliyo diye bazen sıkışıyo gaz karnım çatlıcak gibi oluyo kabızlık pek yok allahdan ama yarım saatte bi tuvaletteyim yoksa patlarım heralde

anlaşılan herkeste var.yani korkulacak bir durumum yok.çok rahatladım.gaz sancılarından bıktım artık.acaba ne iyi gelir kızlar.yo mu önerisi olan?

burada anlatıyoz anlatıyoz sonuç yok..gaz oluşmasına sebep yiyecek sayısı çok fazla..e biz de herşeyden az az yemek zorundayız bebeklerimiz için..bu durumda çekicez artık..yapıcak bi şey yok..her güzel şeyin bir bedeli var...

hanımlar dun doktora gittim gaz ve kabızlık problemım var. aşırı derecede ozellıkle bıkac gundur kıvranıyordum resmen. doktorum her hamılelıkte gaz problemı oldugunu ve gunde 4taneye kadar taclid veya gaviscon adlı şurubu alabılecegımı söyledı. ve dun gaviscon vardı evde gebelıkte ıcıp içemeyecegımı bılmedıgım ıcın ıcmıyordum.içtim ve gercekten cok rahatladım. hemde cok cok şükürler olsunkı agrısız bir gece gecirdim..

hamileligimin ilk zamani bi de simdi su son haftada inanilmaz gaz sorunu yasiyorum:KK43:( cok kotu bisey bu yaa... insallah bebek de gazli olmaz :))

benimde hamilelikten önce böyle bir şikayetim yoktu
şimdi ise 2-3 günde bir gaz sancısı çekiyorum.

hamileliğimden öncede vardı zaten bu sorunum şuan hamileyim ve daha da sıklıkla devam ediyor ve hemen hemen yenilmesi gereken herşey gaz yapıyo meyveler sebzeler süt v.s
peki bunun önüne nasıl önleyebilirizki:sm_confused:

iyi akşamlar herkese bende 10 haftalık hamileyim ve gaz sorunum var hatta bi gece epey sancılandım doktora gittik serum bağladılar.şuan biraz iyiyim(yani gaz çıkarabildiğim ölçüde) ama önemli sorun karnımda acı hissi var bu geçmedi.sizde böle sorunlar yaşıyor musnuz?????

merhaba arkadaşlar ben de 7 haftalık hamileyim ve gaz sorunu yaşıyorum. daha önceden de çok fazla gazım olurdu hamilelikte iyice arttı.doktorum süt içme yoğurt ve peynir ye sadece dedi.metsil verdi.ben ne olur ne olmaz diye hiç almadım metsil.süt içmiyorum ama hala gazım var.kabızım.ve sanırım su içmiyorum yeterli derecede.sizce su içmemem gaz sorunumda etkili midir?ne yapmam lazım

27 haftalık hamileym ve gaz sorunu gebeliğin başından beri var.hel dün gece kalp krizi geçiriyorum sanıdım.o kadar bir sıkıştırma yani.ve yiyeceklerime de o kadar dikkat ediyorum ama hergün olmuyor bu sıkıntı bazı zamanlar.böyle durumlarda soda içmek dışında başka önerileri olan varmı arkadaşlar :KK43:

off yemeği fazla kaçırdım. misafirlikte çok sorun yaşadım. kızımda böyle olmamıştım ben. nedir bu gaz sorunu mahvetti beni. eve canımı zor attım. ayy inşallah böyle devam etmezzz :/

bende gaz sıkıntısı çekenlerdenim. gırtlağımda düğümlenen bir acı şeklinde. o gaz çıkmadan su bile yutamıyorum. tek çarem meyveli soda!!. fazlası zararlı biliyorum ama uyumak için çıldırılınca 1 taneden birşey olmaz deniyor malesef. henüz olumsuz bir yönünü görmedim.
kabızlık sıkıntısı çeken arkadaşlara tavsiyem elevit ,decavit gibi vitamin hapları, santafer fort ,ferrum fort demir hapları vb.kullanmaları.( ki bunları doktor reçeteye kesin ekliyor zaten) bu ilaçlar genelde yan etki olarak isal yapıyor.süper dimi:)

slm arkadaslar benim gecen ay 17 sinde regl grdüm bu ay gelmedi ve 4 gündür gazım var kendimi ii hidssetmiyorum yaklasık 1 haftadırda bel agrılarıyla uyanıyorum sanki regl olcakmısım gbi kasık ve bel agrısı cekiyorum ama hiç bi belirti yok gaz sançılarınında hamilelikte oldugunu duydum bu konuda bana yardım ederseniz cok sevinrim lütfen şimdiden tş edrim saygılar

slm arkadaslar benim gecen ay 17 sinde regl grdüm bu ay gelmedi ve 4 gündür gazım var kendimi ii hidssetmiyorum yaklasık 1 haftadırda bel agrılarıyla uyanıyorum sanki regl olcakmısım gbi kasık ve bel agrısı cekiyorum ama hiç bi belirti yok gaz sançılarınında hamilelikte oldugunu duydum bu konuda bana yardım ederseniz cok sevinrim lütfen şimdiden tş edrim saygılar

merhaba arkadaşlar,

ben aranıza yeni katıldım.ben de yaklaşık 3 aydır denememiz rağmen hala hamile kalamadım.bu ay kaldığımı düşünüyorum adetim 3 gün gecikti ama test yaptım negatif çıktı.bu arada aşırı derecede göğüslerim şiş, gaz ve kabızlık şikayetim var.4. haftada bu tür belirtiler ortaya çıkar mı? hamile arkadaşlardan bilgi bekliyorumm...

son zamanlar da coştu gaz problemim aynı adette yaşadığım sıkıntılar gibi çıkmıyor. midem hıçkırık yanma sanki patlayacak hissi gibi hopluyor sanki gece uyutmamaya başladı.

X