Kız Çeyizinde neler kesinlikle olmalı... Kız tarafı neler alır, Erkek tarafı ne alır?

Mutfal ıvır zıvırını kendime sakladım tenceresi tabağı vs gibi.. Geriye kalanları birlikte almayı düşünüyoruz.. Kız tarafı erkek tarafı polemiği yaşansız istemiyorum açıkcası...

Benim çeyizimde sadece 10 çift patik 10 tane de tülbent var :)) 6 ay sonra nişanım var :kızgın: Annem hiçbirşey almam ben diplomalı kız veriyorum daha ne yapayım. Evlenince alırsınız artık diyoo yaa:kızgın:

Benim çeyizimde sadece 10 çift patik 10 tane de tülbent var :)) 6 ay sonra nişanım var :kızgın: Annem hiçbirşey almam ben diplomalı kız veriyorum daha ne yapayım. Evlenince alırsınız artık diyoo yaa:kızgın:
Takılıyordur belki annen.
kaydirigubbakcemile3canım kendin bir şeyler almaya başla çalışıyorsan.her şeyi evlendikten sonraya bırakma bence.

Son düzenleme:
Takılıyordur belki annen.
kaydirigubbakcemile3canım kendin bir şeyler almaya başla çalışıyorsan.her şeyi evlendikten sonraya bırakma bence.

İnşaallah takılıyordur H anne zira benim alacak gücüm yok çünkü hala eğitimim devam ediyor eyvahedigeldismile

Evkur var ama orası için pek kaliteli ürünler olmadığını söylüyorlar. Çünkü kampanyalı ürünler oluyor orada genelde. ve firmalar kampanyalı ürünlerini ucuza mal ediyorlarmış. Yani 2. kalite :KK43:

o kadarını anlamam ki cnm..beni de dantel di oyaydı işim olmz..anlamam ama taksitle gördüm...kaliteyi bilemem

o kadarını anlamam ki cnm..beni de dantel di oyaydı işim olmz..anlamam ama taksitle gördüm...kaliteyi bilemem

Aynen canım. Hiç öyle dantel mantel almıcam. Çalışan bayan için birde onların temizliği çok ağır gelir. Gerek te yok zaten. Bi gümüşlük yeter. Vitrin bile almak istemiyorum :lepi:

katılıyorum..gümüşlik bile fazla d a işte...o kadar bardağı nere koyacam.mecbur alacaz:KK43: yoksa bi her hafta sonu onları sil yıka...

Biz nişanlıyken ben doğuda çalışıyordum annemle her konuştuğumda kızım işte nevresim takımı aldım,şunu aldım bunu aldım falan diyordu.Çok fazla şey aldıkaz tüyü yoraganı yastığından tutun yatak örtüleri bir sürü şey.Ben sadece jumbodan çatal bıçak takımı ve batmayan battaniyeler var ya days in coloursın onlardan falan aldım.Annem bütün mutfak gereçlerini bulaşık makinamı,süpürgemi ,ütümü, fırınımı, buz dolabımı ve yatak odası takımını aldı.Eşimin tarafı ise salontakımı ve çamaşır makinasını aldılar. Halı ve perdeler ise ortak alındı.Gerçekten eşyalar alınırken gerginlik falan çıktı zaten eşimin ailesi sadece salon takımını alıp sıyrılcak gibiydi annem işte çamaşır makinası ve televizyonuda siz alın diyince kayınvalidem ık mıklamaya başladı..Biz de eşimle gerildik.Eşime göre ben çok şekilciyim zaten evlendikten sonra tartışmalarımızda böyle söylüyordu. Aldığımız eşyalar da öyle lüks değil yani.. Gerçekten şimdi olsa aileleri bu kadar belki işin içine sokmazdım diye düşünüyorum .Ne bilim belki çok sıkışcaktık ama ogerilemelr olmicaktı..

Kızlar benim çeyizim yok yav:KK70: gülsem mi ağlasam mı?
Aslında durum şu,
Seneye yaza kısmetse herşey yolunda giderse evlenmek istiyoruz ama dha şimdiden ortada bişey yok
ramazandan sonra açılacağım bizimkilere.
Ama şimdi yazılanalrı okuduktan sonra bi imrenmedim değil
hiç bilmiyorum bu çeyz işleri nasıl yürür...

Kızlar benim çeyizim yok yav:KK70: gülsem mi ağlasam mı?
Aslında durum şu,
Seneye yaza kısmetse herşey yolunda giderse evlenmek istiyoruz ama dha şimdiden ortada bişey yok
ramazandan sonra açılacağım bizimkilere.
Ama şimdi yazılanalrı okuduktan sonra bi imrenmedim değil
hiç bilmiyorum bu çeyz işleri nasıl yürür...

aaaa aynı durumdayız canımm :KK3: napıcaz bu çeyiz işini akannehir

bizdede beyaz eşyayı kız alırsa yatak odasını kız alır beyaz eşyası varsa almaz<
adetlere bakmayın kızlar karşındakinizin durmu iyyse alsın yatak odasınıda
benim büyük ablam yatak odası aldı küçük ablam almadı abimde evlenirken biz aldık
dert etmeyin bizim aldığımız ıvır zıvırlar daha çok tutuyor
bende buzdolabı hariç bütün eşyalrımı aldım sevgilime de söledim 1 ay sora kısmetse nişanlım olcak hatta ennesinde söledim
ben yatak odasını alamam diye

Son düzenleme:
en hassas nokta esya alim paylasimi, basinizda anlayisli anneler ve anlayisli kayinvalideler oldukca fazla sorun cikmaz..
ama gel görünki siz hem kendi ailenizde evlenen ilk kiz evlat, karsi taraftada ilk gelin olunca
biraz acemilikler yasaniyor.. ceyiz dönemi güzel oldugu kadar zor da..
:Saruboceq:

en hassas nokta esya alim paylasimi, basinizda anlayisli anneler ve anlayisli kayinvalideler oldukca fazla sorun cikmaz..
ama gel görünki siz hem kendi ailenizde evlenen ilk kiz evlat, karsi taraftada ilk gelin olunca
biraz acemilikler yasaniyor.. ceyiz dönemi güzel oldugu kadar zor da..
:Saruboceq:

eyvahedigeldismileeyvahedigeldismileeyvahedigeldismile

kız tarafında çooook şey var gerçekten...incik cincik bir sürü şey..

her iki tarafta anlayışlı ve düzgün insanlarsa sorun çıkmaz aslında ama işte malesef olabiliyor bazı insanlarda olumsuz tavırlar...

evet asil sorun kendi annenden cikiyorsa durum dahada vahim maalesef..

bence en iyisi calisip kendi maasimizla biseyler almak, o zaman kimseye hesap verme
zorunluluguda olmuyor..boshayallersmile

annem kız tarfının inciği boncuğu ufacık şeyleri çoktur çeyizi bitmez der
daha okulum var bnm 3 yıl sonra bi sorun olmassa inşallah evlenicez
ama bn çeyiz istemiyorum evlenmeden 3-4 ay önce nişanlılık döneminde paraları birleştirip yavaş yavaş beraber döşemk istiyorum evi
bu fikir nası sizce ?

dösemek ayri, ufak tefek ceyizlikler ayri..
bence yavas yavas basla ceyize, yoksa ilerde hepsi cok gözükür ve ikinizede fazla masraf olur..

X