Kız Çeyizinde neler kesinlikle olmalı... Kız tarafı neler alır, Erkek tarafı ne alır?

set olarak kızlar bız sole aldım cok uygun almıyanlara tafsıyem

yemek takımı
catal bıcak takımı
kahvaltı takımı
gondol takımı(su takımı dıyer adı)
duduklu tencere(KLIPSLI)

BUNLARIN HEPSINI 900 MILYONA ALDIK 994 AMA INDIRIM ISTEDIK ADAMLAR TANIDIK DIYE YARDIM ETTILER BIRDE HEDIYE VERDILER BANYO AKSESUARI VERDILER
MARKASIDA KARACA SEDA SEAYAN REKLAMINI YAPIOOOO

voşşş bende aldım bak sayım

yemek takımı
çatal bıçak seti
çay seti
düdüklü
baharatlık takımı
bir çaydanlık
2 tane gümüş mumluk
kristal şekerdenlik

bunlar işte

bunların hepsine 620 milyon verdim aldım hepside kaliteli porselen kütahyanın:1no2:

bizim usulde kız evine gelen altın kızın olur oglan evine gelense oglan evinin viri sormuş takım elbiseyi kız evimi alır die evet kız evine düşer conem

Abartiya Kaçilmadan Eksik Neyse Onlari Kiz Tarafi Alir

örtüler Mutfak Eşyalari Perdeler Büyük Eşyalari Erkek Tarafi Alir Bulaşik Makinasini Buzdolabini çamaşiri

kacmakda cozum deılkııııı gene bır ev kurma telası kurma ıcınde olcazzzz:Roflol::Roflol:

ama kımse bakmayacak aaa su eksıkmıs aa bu eksıkmıs kızlar sızdede adetmı duvak mevlutu yapılınca erkek tarafındakıler gelının butun esyalarına bakıyorlar her odayı dıdıklıyorlar ayrıca yenı gelının evınden bırsey calmak ugur getırırmıs oyle deyıp ne emekle yaptıgın bırseyı calıyorlar cok sınır bozucu deılmı:kızgın:

ama kımse bakmayacak aaa su eksıkmıs aa bu eksıkmıs kızlar sızdede adetmı duvak mevlutu yapılınca erkek tarafındakıler gelının butun esyalarına bakıyorlar her odayı dıdıklıyorlar ayrıca yenı gelının evınden bırsey calmak ugur getırırmıs oyle deyıp ne emekle yaptıgın bırseyı calıyorlar cok sınır bozucu deılmı:kızgın:

ayyyyyyyy cok gıcık bır delıler gıbı o esyaları almaya ugrasalım kac ayyy gelsınler calsınlar haaaaaaaa oldurum vallaaaaaa:eek:klava::eek:klava:

808-42-02.JPG

kahvaltı takımım bunu aynısı
183.jpg
gunluk kullanım ıcın catal kasık setı kahvaltı takımıyla aynı desen
JWS67-1.jpg
kahvaltı takımı ve cunluk catal kasık takımıyla aynı model[/IMG]
912-85-01.JPG

yemek takımı bunu aldık
610-90-01.JPG

catal kasık takımı bu model
2269.jpg

buda duduklum benım koca kafaya bunla mam yapcam aynı renk mor yanı
nepal%20(Medium).jpg

su takımım yanı gondol takımı 43 parca
324.jpg
banyo takımı

bende bu konuyu merak ediyordum sonunda buldum ama gözüm korktu... gerçi seneye evlenecem ama bu alınacaklar ciddi anlamda korkuttu.. işin kötüsü ben bir şeyi seçtiğimde eğer o olmazsa içime kesinlikle sinmez.. gözümü korkutan da bu oldu.. ya beğendiğim eşyayı alamazsam? işte o zaman suratım düşer herkese zehir ederim.. bu iğrenç bir huy ama değiştiremedim.. demek istediğim alınacak bu kadar şey varken ya ben çok pahalı şeyler seçersem ve olurda alamazsak? ben şimdiden salonun nasıl olacağını karar verdim bizimkilerde vazgeçirmeye çalışıyor ama nafile.. ya bu diğer konulardada aynı olursa?! off...

bizde kadın yatak odasını adan zye diziyor.
mutfak eşyalarını alıyor perdeleri mutfağın.ve
aralarının halıları glaiba ama alamazsan zor yok.
ama dekorasyonu bence şimdiden almayın perde halı vs evin boyasına göre değişiyor çünki...
evet canım katılıyorum bizde de yatak odası ve mutfak alınır ek olarak birde ben çamaşır makinası alcam öyle anlaştık nişanlımla ve diğer küçük ev aletleri gibi alıyorum perdeler ve halılar tabiki şimdi alınmamalı ölçüye görede değişir bu zaten

canım biz ikimiz de çalıştığımızdan sözlümle anlaştık beraber alıyoruz..daha iyi oluyor her şey kendi isteklerinize göre oluyor..ben burdan bulamadığımı ona söylüyom o bakıp alıyor onun bulamadığını ben bulup alıyorum..

valla ben ceyız alma ıslemını durdurmus bulunmaktayımmmm cunku evlılık ısın eccık yatmıs durumda neyse herkes cok sey almıssın abartma fılan dıooooo annemde almıo o yuzden valla benım gozume hala azcık bısey varrrr sayıyım sıze sızce daha alıyımmı almıyımmı sız soleyın

* yemek takımı 85 parca
catal bıcak takımı 85 parca
tencere takımı
klıpslı duduklu tencere
kahvaltı takımı
porselen caydanlık
gunluk yemek takımı
gunluk catal kasık takımı
su takımı( gondol takımı)
battanıyeler
yatak ortulerı
nevresım ortulerı
susler pusler
baharatlık
saklama kapları,kavonozlar
halı
banyo aksesuarları
salon takımı
ketıl
havlular,tulbetler,batıkler,ortuler fılan

valla ben ceyız alma ıslemını durdurmus bulunmaktayımmmm cunku evlılık ısın eccık yatmıs durumda neyse herkes cok sey almıssın abartma fılan dıooooo annemde almıo o yuzden valla benım gozume hala azcık bısey varrrr sayıyım sıze sızce daha alıyımmı almıyımmı sız soleyın

* yemek takımı 85 parca
catal bıcak takımı 85 parca
tencere takımı
klıpslı duduklu tencere
kahvaltı takımı
porselen caydanlık
gunluk yemek takımı
gunluk catal kasık takımı
su takımı( gondol takımı)
battanıyeler
yatak ortulerı
nevresım ortulerı
susler pusler
baharatlık
saklama kapları,kavonozlar
halı
banyo aksesuarları
salon takımı
ketıl
havlular,tulbetler,batıkler,ortuler fılan
epey bişey almışsın daha ne alcan

evet ya kızlar daha çok para harcıyor şunuydu bunuydu derken daha çok para gidiyo giden para olsun yeterki huzur bozulmasın...

daha ortada fol yok yumurta yok tamam bır sevgılı adayım var evlılık ıstıyoruz yaza ama ben esyalarımı sımdıden aldım sadece
bulasık makınası
banyo takımı
blandır
utu
fırın
elektırklı supurge
bornoz takımı
kaldı sadece eksıgımmmmmmmmm

saol bacularrr haklısın ama ne bılıyım herkes sey dıooo ya butun mutfak seylerı kıza aıtttt cogu kısı yatak odasııııı almıoooooo annem dıokıı ben sunları alalım sadece dıo:
yemek takımı
kahvaltı takımı
tencere takımı
catal bıcak takımı
bornoz takımı
bulasık makınası
kucuk ev esyaları( ketıl,blandır,utu,sac kurutma makınası,
duduklu ıvır zıvır esya
halı mutfak ıcın oda ıcın
bırde annem perde aldııı butun eve yeter
ocak(set ustu)
masa sandalye
ortuler fılan
baska neler olur kı
üzülme canım bende evleneceğim... evleneceğim kişi bi tek sen gel yeter diyor... bende senin dediklerini aldım. bulaşık mak. filan almadım. yatak odası falan da kıza ait ama onu artık o asın sıkma canını ne alabiliyorsan al ama kenddini fazla masrafada sokma bazıları evlenirkenb çok abartıyor. mesal kuzenim evlendi adan z ye herşey var ama o baya bi abarttı evi doldu taştı. şimdi ise neyi nereye koyacağını şaşırıyopr eşyadan geçilmiyor sade olsun temiz olsun içinde mutlu ol yeter ... sevgiyle kal

aaa küçük ev eşyalarını beyaz eşya alınırken hediye verildiğini bilmiyordum o zaman boşa masraf yapıp şimdiden almıyım

valla bizim burda kız tarafı çamaşır bulaşık makinası ve buzdalabı hariç tüm mutfak malzemelerini elektriklisinden tut çay süzgecine kadar herşeyi alır ve ayrıca yatak odasını kız tarafı alır.

X