Kız Çeyizinde neler kesinlikle olmalı... Kız tarafı neler alır, Erkek tarafı ne alır?

mizdamiz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2006
6.750
19
38
slm kızlarrrr benım bu aralar gundemımımde sey var kız tarafı evlılıkde sunu alır yok erkek tarafı bunu alırrrrr cok merak edıyorummmm bennnn herkes bısey soluoooo kafam karıstıııııı bız annemle bu aralar ceyızlık ıcın bakınıozzzzz ama kafam karısık kız tarafıııııııııı evlenınce neler alır neler almak zorundaaaaa bır kızın ceyııııııızınde neler kesın olmalııııı herkes anneme kızıoooo ayyyyy bır ole yatak odasıymıs yokkk beyaz esyaymıs almayın sadece ceyız pohcasını verırın dıooooooo ama yazık yaww herseyde erkek tarafı olmaz dıoooo annem evlenen arkadaslardan veya evlılık hazırlıgı yapan arakadaslar yardım edın ceyızıne ne koydunuz ne koymayı dusunuonuz yada nele rmecburrrr solersenız sevınırm

Son düzenleyen: Moderatör:
anacım ne alırsan al maşayı unutma kadı kızının bıle maşası yokmuş malum sende eksık olmasın
hehe

saol bacularrr haklısın ama ne bılıyım herkes sey dıooo ya butun mutfak seylerı kıza aıtttt cogu kısı yatak odasııııı almıoooooo annem dıokıı ben sunları alalım sadece dıo:
yemek takımı
kahvaltı takımı
tencere takımı
catal bıcak takımı
bornoz takımı
bulasık makınası
kucuk ev esyaları( ketıl,blandır,utu,sac kurutma makınası,
duduklu ıvır zıvır esya
halı mutfak ıcın oda ıcın
bırde annem perde aldııı butun eve yeter
ocak(set ustu)
masa sandalye
ortuler fılan
baska neler olur kı

bişi daha dıyım sana canımcım bastan kocaya bolluk gosterme ne demışler evlendıgınde kocanın ıkı kasıgı varsa bırını kırcaksın acıma
calışıp evıne bakmayı ogrensın hersey olunca adama rahatlık gelır mıskınlesır
bak 14 senelık tecrube konusuyo bıde yatak odasını kız tarafı alıyo ya hıc hoş degıl ben cok pısmanım zaten keske almayaydım bırak yapabıldıgını yapsın yapamadıklarınızı yavas yavas yaparsınız hem daha tatlı hem daha kıymetlı olurlar sımdı esyalarada deger verılmıyo sık sık degıstırılıyo
ama zor alınıp zor odenen bı esya kıymetlı olur ıyı kullanılır
benden tavsıye opuyorum hayırlı olsun fazla sandık ceyızıde yapma kullanacaklarını al optum

valla güzelim ne alırsan al ama ilk önce şans olacak şans:))zaten annen evin ihtiyaçlarını almış bunlar hem maddi güce hemde geleneklere bağlı mesala bizde kız tarafı yatakodası almaz geri kalan herşeyi alır(mutfak eşyası buzdolabı hariç,sandık eşyası vb )

ya yatak odası ısınd bıraz kararsız annemmmm yok almayalım dıoooooo benmkııııı bızım orda kız tarafı alır dıooooooo annem yok almam dıooooo bakalımm

ben begendım ank mıgrostooooo yatak odasıııı takımııı 2500 mılyarrr cok hostuuuuu

ayyyyyy cok para harcıooooz yaaa kız tarafııı bence erkek tarafından daha cok para harcıoooooo

annem bıseylerını eksık olsun kendınız yapın herseyı bız yaparsak sızın ıcın hıc kıymetı olmaz dıoooooo

Bizde şunu erkek tarafı alır bunu kız tarafı tarzından söylemler olmadı.Herkes birşeylerin ucundan tuttu,biz de çok taksit ödedik aileler de...ama gelenekler açısından sorarsan yatak odasını ve mutfağı kız tarafı yapar diye biliyorum.Aslında annenin çıkardığı liste güzel bir liste olmuş.Yatak odası bakıyorsan Arstil'e bir bakmanı tavsiye ederim.Benim eşimin kardeşi evleneceği için biraz eşya bakmıştık.Herkesin zevki farklıdır elbette ama Arstil'de güzel ürünler var...

Unutmadan son bir tavsiye mutfağa küçük parça eşyayı düğünden önce fazla almamaya çalışın (tabak,kahve takımı küçük ev aleti vs...).Çünkü düğünden sonra ev hediyesi getirenler oluyor veya düğüne gelemeyip ailelerin evine hediye bırakanlar oluyor.Sonra benim gibi 3 tane süt takımın oluverir bir anda :)

Unutmadan son bir tavsiye mutfağa küçük parça eşyayı düğünden önce fazla almamaya çalışın (tabak,kahve takımı küçük ev aleti vs...).Çünkü düğünden sonra ev hediyesi getirenler oluyor veya düğüne gelemeyip ailelerin evine hediye bırakanlar oluyor.Sonra benim gibi 3 tane süt takımın oluverir bir anda :)

cok saol bılgın ıcın :1hug::1hug:

mız mız conem bende nişanlıyım ve çeyiz alıyom bize düşenleri sayım

oturma odası takımı
2 hallı oturma odasına
mutfak halısı
fırın
bulaşık makinası
sandık
cemakan
bornoz takımı
yemek takımı
çatal kaşık seti
düdüklü
kazan seti
tava seti
baharatlık
çay takımı
yemek odası içi süsü kristal takımı
masa üstü seti kristalin bi benzeri
dantel mantel işte
elektirikli süpürge
robot
ütü
daha birden çok ıvır zıvır mutfak eşyası

işte böle 10 milyarı gözden çıkardık biz :))

Benim bildiğim mutfak eşyaları ve yatak odası örtü perde halı falandır birde sandık çeyizi

Son düzenleme:
mız mız conem bende nişanlıyım ve çeyiz alıyom bize düşenleri sayım

oturma odası takımı
2 hallı oturma odasına
mutfak halısı
fırın
bulaşık makinası
sandık
cemakan
bornoz takımı
yemek takımı
çatal kaşık seti
düdüklü
kazan seti
tava seti
baharatlık
çay takımı
yemek odası içi süsü kristal takımı
masa üstü seti kristalin bi benzeri
dantel mantel işte
elektirikli süpürge
robot
ütü
daha birden çok ıvır zıvır mutfak eşyası

işte böle 10 milyarı gözden çıkardık biz :))

ayyyyyy oturma odasını sız nıye alıosunuz kııııııı

bu hafta sonu kuzenım ewlenıo mutfak ıcın masa sandalye masa takımı,2 yemek takımı,bı kahwaltı takımı,catal bıcak setı,2tencere takımı,oklawa falan herseı aldılar yatak odasını aldı zaten dantel falan hepsını kız tarafı yaptırıo tul we perde sadece mutfak we yatak odası ıcın.onun harıcınde ıplıgınden ıgnesıne kadr butun ınce esyalar kıza aıt ohh erkek tarafı rahat ıkı mobılya oluo tamam ıslerı:eek:klava:bızımkıler kac yıldan berı aldılar hala bıtmedı hıı bıde bıse daha damatlıgı kız tarafımı alır erkek tarafımı mı:1no2:

arkadaşlar allah yardımcınız olsun inanın al al bitmiyor düğün günü ve sonrası geldiğinde ise omuzlarınızdaki o yorgunluk geçmiyor düğün bitiyor herkes köşesine çekiliyor sizin üstünüzdeki o büyük yorgunluklar her yere yetişme telaşı aman birşey eksik olmasının verdiği üzüntüler çabalar herşey bir kenarda kalıyor siz evde iki insan bunca hengame bunca telaş bunun içinmiydi diyorsunuz o yüzden böyle şeylere fazla takılmayın anların tadını çıkarın 3 ay önce evlenmiş biri olarak söylüyorum ne kadar alırsanız alın birşeyler düzene oturana kadar evin ihtiyacı bitmiyor ben yatak odası ve mutfağı a dan z ye aldım. damatlıkta evet kız tarafına ait adı damatlık ya mutlaka kalite marka alıcaksın ve bir gece giyilecek sonra kuru temizleme ve ardından dolap bekçisi olarak dolabını dolduracak ben efordan almıştım hem kaliteli hemde fiyatı diğerlerine göre uygundu istersen bir bak. ama herşeyden önce kendinize ve sağlığınıza ve en önemlisi aşkınıza dikkat edin birbirinize kalıcak olan sizsiniz hepsi olur zamanla kendinizi yıpratmayın

kı anam bizim burda oturma odasını kız evi alır yemek odası misafir odası yatak odası ve buzdolabı çamaşır makinası oglan evine düşer

X