Kız Çeyizinde neler kesinlikle olmalı... Kız tarafı neler alır, Erkek tarafı ne alır?

bende nişanlıyım kızlar aralıkta düğünüm var 2 seneden beri çeyizi tam olarak bitiremedim ne yazık ki hala daha ufak tefek alıncaklar var.. ssenağlamasenağlamasenağlamaizlerin düğünü yakın mı kızlar

bende nişanlıyım kızlar aralıkta düğünüm var 2 seneden beri çeyizi tam olarak bitiremedim ne yazık ki hala daha ufak tefek alıncaklar var.. ssenağlamasenağlamasenağlamaizlerin düğünü yakın mı kızlar

c<nım yok benım yazın olcak dugun daha cok varrrrrr

Benimde yazın olucak düğün ama 6 aydır diziyoruz al al bitmiyor aynen daha bir dolu eksik var damatlığı kız tarafı gelinliği erkek tarafı alır canım:icecream:

set olarak kızlar bız sole aldım cok uygun almıyanlara tafsıyem

yemek takımı
catal bıcak takımı
kahvaltı takımı
gondol takımı(su takımı dıyer adı)
duduklu tencere(KLIPSLI)

BUNLARIN HEPSINI 900 MILYONA ALDIK 994 AMA INDIRIM ISTEDIK ADAMLAR TANIDIK DIYE YARDIM ETTILER BIRDE HEDIYE VERDILER BANYO AKSESUARI VERDILER
MARKASIDA KARACA SEDA SEAYAN REKLAMINI YAPIOOOO

Canım çok güzel almışsın bunları bizde aldık yemek takımı çatal bıçak takımı aldık hediye olarak günlük kullanım için tam takım çatal bıçak kahvaltı takımı verdiler.Birde tefal cliypso aldım düdüklüyü iki adet tefal tencere hediyesi vardı hep hediyelri aldıklarım benimde kampanyaları takip etmek lazım :dance:

allah kolaylık versin kızlar.benimde ortada fl yok yumurta yok zırt pırt bişeyler alıyorum.malum kız çeyizi bitmiyooooo

Kız çeyizi bitermi hiç al al beynim döndü ya bu ne daha çok eksik var ya nasıl olucak yasakkelime

kızlar aranızda mutfak masası alan var mı.ben alıcam ama karasızım cam masamı daha iyi olur yoksa köşem masamı daha iyi olur çok karasızımda

kızlar aranızda mutfak masası alan var mı.ben alıcam ama karasızım cam masamı daha iyi olur yoksa köşem masamı daha iyi olur çok karasızımda

canım bende alcam ya ama var ya fıyatlarını duyunca delırdım 4 sandalye su kalplı renkı sandalyeler bırde kosem masa 350 mılyon yuhhhhhh dedım bır tane sandalye 90 mılyonnnn yaaaa ne olcak bızım halımızzzz

kiz alisverisine gelince de yatak odasi takimini,perdesini halisini,icinde kullanicaklar zaten sandik ceyizi oluyor kiz tarafindan yapiliyor;ayrica mutfak masasi perdesi halisi yine icinde kullanilacak kap kacak da kiz tarafindan aliniyor bir de beyaz esyalardan bir tanesini bulasik makinesi ya da firinli ocak kiz tarafindan aliniyor...
veee tabiki epeyce masrafli oluyor bu yuzden sandik ceyizi ve mutfak esyasi yavas yavas kampanyalar takip edilerek alinmali cünkü büyük esyalari alirken onlari da araya sokusturmak zor siz de bilirsiniz ki o kücük parcalar coooook para tutuyor ... herkese kolay gelsin Allah yardim etsin yeni ev olmak zor :)

Teşekkürler vermiş olduğun bilgilere küçük ev eşyalarını zaten alıyoruz ve al al bitmiyorlar ne çok eşya alınıyormuş bir eve:çok üzgünüm:

ya kızlar bırsey sorcammmmm sımdı kınayı kız tarafı yapar yaaa kınada takılan altın para hep kız tarafının olurrr kız tarafı yanı annede kıza ladıgı esyların parasını ole odemeye calısır normalı bu demıııııı ama benımkı yokkk o para annenın olmaz hepsı bızım olcak dıooooo ayyyyy delırcem annem yok bızım olur ıyooo sızce nasıl olmalı

annem dıokı kınada takılanlar bızım olur okey olsun annemde o takılan altın parayala bana alınlan eesyaların borclarını taksıtlerını oderım kızım dıo haklı olarak bır suru masrafff erkek tarafıııııııı yok olmaz dıooooooo delırdım yawwwwwwwwww

valla cok ılgınctır abım nısanlı bende yenı nısanlandım buzdolabı alınacak abımın nısanlısının tarafı erkek evı alır dıyor benım nısanlımın tarafı kız evı alır dıyor kımse bızım mutlulugumuzu dusunmuyor herkes ısı zararsız kapatma derdınde bıze kalsa buzdolabına ne gerek var:)))))))

valla cok ılgınctır abım nısanlı bende yenı nısanlandım buzdolabı alınacak abımın nısanlısının tarafı erkek evı alır dıyor benım nısanlımın tarafı kız evı alır dıyor kımse bızım mutlulugumuzu dusunmuyor herkes ısı zararsız kapatma derdınde bıze kalsa buzdolabına ne gerek var:)))))))

cok haklıısn ayyyyyy valla cok zor bır yandan annem ben yatak odası takımı almam onalr alınır yok almam alınır sımdıde altınlar yok bızım yok sızınnnnnnnnnnn

Kınada takılan takılar ve kaynananın senin avucuna koyduğu altında kızın yani senin olur senden başkasının olmaz kız tarafının olur deniliyorsada kızın olur sadece.Ayrıca eğer aileler bişey yapıyorlarsa karşılık beklememeliler ben bu kadar masraf yaptıım onlar benim borçları ödüycem çok yanlış olur kız tarafıda erkek tarafıda ellerinden geldiği kadar yardımcı olabilirler.Bende nişanlıyım ama nişanlımla ikimiz alıyoruz herşeyi kimseyi karıştırmıyoruz ailleleri yani ikimizde çalışıyoruz çok şükür herşeyimizide alıyoruz ailelerin alması taraftarı olmadık hiç kargaşa yaşanmasın diye valla Allah size kolaylık versin aileler bişeyler alınca zor oluyor:çok üzgünüm:

bornoz takımıymış,perdeymiş,halıymış benım bıldıgım bunları erkek tarafı alır.benımde düğünüm olacak 3 ay sonra.bunları bızde erkek tarafı alıor.tabıı herkeste adet farklıdır. o konuda bısey dıyemem

bornoz takımıymış,perdeymiş,halıymış benım bıldıgım bunları erkek tarafı alır.benımde düğünüm olacak 3 ay sonra.bunları bızde erkek tarafı alıor.tabıı herkeste adet farklıdır. o konuda bısey dıyemem

VALLA UCUNUDE BIZ ALCAZ SUAN BORNOZU VE HALIYI ALMADIM AMA PERDE ALDIM 27 MTRE

VALLA UCUNUDE BIZ ALCAZ SUAN BORNOZU VE HALIYI ALMADIM AMA PERDE ALDIM 27 MTRE

NIYE SIMDI PERDEYI ALDINIZ DIYE SORCAK OLURSANIZ COK UCUZDU DUSUNUN 27 METRE 350 MILYONDUU TABIKI EVEIME GORE DIKIMI OLCAK DAHA DIKILI DEIL SADECE PERDE KUMASI COK HOS YENI TARZ BISEY

bol miktarda iç çamaşırı çorap ev için de bol miktarda bardak al tabak çanağın olsun en azından bir misafirlik bir günlük birer takım olsun çünkü yeni evlenince çok gelen giden oluyor iki adet çaydanlık ya da iki demliğin olsun çünkü yetişmiyo kalabalık misafire bir demlik çay.eğer çalışan bir bayansan kapaklı kaplar çeşitli boylarda çünkü yemekleri yapıp yapıp kaplara koyup dolaba kaldırmak çok pratik oluyor:)

X