bebeğimin, beyninde kist,(koroid pleksusta kist)

BenLiza

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2007
88
3
öncelikle merhabalar.bütün neti araştırdım ve sizlerede sormak istedim böle bir durumla karşılan varsa beni aydınlatırsa sewinirim.
bebeğime 20 haftalıkken 4 boyutlu ultrason uygulandı ve bebeğimin beyninda yani koroid pleksusta milimetrik kistte rastlandı.doktorum bu kistin 26 haftalıkta kaybolacağını söledi ama benim araştırdığım kadarıyla başka doktor sitelerinde kist kaybolsa bile izleri kalabilir deniliyor.kime ve neye inanacağımı şaşırmış durumdayım.:1no2:
başına böle bir durum gelmiş olan varmı hamileliği sırasında.varsa paylaşımda bulunursa sewinirim
teşekkürler

ya cnm hiç bilgim yok umarım sorun olmaz.sağlıklı bir bebeğin olur

canım bılgım yok ama cok gecmıs olsun saglıklı olur ınsallah bebegın

canım bilgim yok valla,,,,çok geçmiş olsun iyice araştır bence bol bol dua et

çok geçmiş olsun inşallah hiç bi iz olmadan çok sağlıklı bi bebeğin olur dua et iyice araştır ALLAH YARDIM ETSİN

canım 4 boyutlu ultrasona neden gırmiştin?dr.un mu yonlendırdı bırseyın sonucuna gore yoksa sen mı ıstedın?umarım bebegın çok saglıklı olur.

canım 4 boyutlu ultrasona neden gırmiştin?dr.un mu yonlendırdı bırseyın sonucuna gore yoksa sen mı ıstedın?umarım bebegın çok saglıklı olur.

doktorum istedi canancım 4 boyutlu ultrasona girmemi.her açıdan incelemek için bebeğin gelişimini.kasım 10 da tekrar girecem kistin kaybolup kaybolmadığını görmek için.ama bekleemek o kadar kötüki.hayatım altüst oldu.
sanırım böle bir durumla karşılaşanda yok.ama beklemeye devam edecem.
tüm arkadaşlarada ii dilekleri için teşekkür:çok üzgünüm:

çok geçmiş olsun canım
inanki bu konu hakkında hiç bi bilgiye sahip değilim
inşallah herşey yoluna girer va sağlıklı bi evladın olur

bence nette okuduklarına bakarak kendini üzme. doktorun ne diyorsa o dur. güvenmiyorsan başka doktora git ama nette herkes her şeyi yazabiliyor. her konuda bir sürü görüş, inanış var. her doktor başka bir ekolden. üzme yani kendini bunları okuyup. doktoruna inan gerisini boşver. belki de hiiç sorun teşkil etmeyecek bişey için bebeğini de strese sokuyorsun şu anda.
iyi haberlerini bekliyorum:)

çok geçmiş olsun canım inşallah bebişini sağlıklı bi şekilde kucağına alırsın

Canım inşallah bebeğin çok sağlıklıdır, lütfen üzülme annesi biliyosun minik yavrunda üzülüyodur orda. Bende down sendromlu olacak diye yanlış teşhisten yiyip bitirmiştim kendimi girmediğim, okumadığım site kalmamıştı, ağlaya ağlaya kahretmiştim kendimi, Rabbime şükür nur topu gibi bi prensesim oldu.

Canım inşallah bebeğin çok sağlıklıdır, lütfen üzülme annesi biliyosun minik yavrunda üzülüyodur orda. Bende down sendromlu olacak diye yanlış teşhisten yiyip bitirmiştim kendimi girmediğim, okumadığım site kalmamıştı, ağlaya ağlaya kahretmiştim kendimi, Rabbime şükür nur topu gibi bi prensesim oldu.

saol canım ve amin inşallah bebeğim sağlıklı bir şekilde dünyaya gelir ama insan paniklemeden duramıyo.çok zor bi durum.beklemekten başkada yapacağımız bir şey yok tabi.yaşayan kimsede yokki başından neler geçti biliyim. neyse hayırlısı artık.

öncelikle merhabalar.bütün neti araştırdım ve sizlerede sormak istedim böle bir durumla karşılan varsa beni aydınlatırsa sewinirim.
bebeğime 20 haftalıkken 4 boyutlu ultrason uygulandı ve bebeğimin beyninda yani koroid pleksusta milimetrik kistte rastlandı.doktorum bu kistin 26 haftalıkta kaybolacağını söledi ama benim araştırdığım kadarıyla başka doktor sitelerinde kist kaybolsa bile izleri kalabilir deniliyor.kime ve neye inanacağımı şaşırmış durumdayım.:1no2:
başına böle bir durum gelmiş olan varmı hamileliği sırasında.varsa paylaşımda bulunursa sewinirim
teşekkürler

canım öncelikle geçmiş olsun.inşallah sonunda sağlıklı güzel bir bebeğin olur.arkadaşım anlatmıştı.küçük oğluna hamileyken büyük bir ihtimalle down sendromlu doğar bebeği alalım demiş dr.ama arkadaşım buna razı olmamış ve şimdi ilkokula giden çok zeki ve sevimli bir oğlu var.inşallah sen de bebeğini kucağına aldığında boşuna kendini üzdüğünü anlarsın.

teşekkürler

BENİM BİR ARKADAŞIMADA AYNI ŞEY SÖYLENMİŞTİ SONRADAN KAYBOLDU O KİST BEBEĞİ DOĞDU ŞİMDİ 9 AYLIK GAYET İYİ
SEN İÇİNİ FERAH TUT İNŞALLAH BİRŞEY OLMAZ

Geçmiş olsun canım, umarım iyi gider herşey. Durumunu anlıyorum çok zor ama iyi düşün iyi olsun. Bu internet hem çok güzel hemde bir dr.umun dediği gibi zamanın kabusu. Eğer imkanın varsa çevrende bu konuda uzman bir dr. varsa ona danış, internette okudukların tam senin durumunu yansıtmıyor olabilir içini karartmaktansa dediğim gibi bir başka dr. a danış. Bunun da ne kadar iyi bir fikir olduğu tartışılır gerçi, o da yeni bir fikirle ortaya çıkarsa iyice alt-üst olursun. Umarım iyi haberlerle gelirsiniz, tekrar geçmiş olsun.

Allah yardımcın olsun.Sadece sana dua edebiliyorum canım.Biliyorum ateş düştüğü yeri yakar,ancak benim hep çok korktuğum ve üzüldüğüm şeyler iyi sonuçlanır.seninde öyle olacak inşallah

çok Geçmiş Olsun Canim Inşallah Herşey Yoluna Girer Ii Haberlerini Bekliyoruz

Canım hiç merak etme herşey yolunda gidicektir bebişini sağlıkla kucağına alırsın inşallah

canım çok geçmiş olsun hamilelikte her an her şey değişken olduğu için kendini yıpratarak bebişine daha fazla zarar verme derim dua et ve herşeyin yoluna gireceğine inan içinde bir canlı büyüyor annesi ve senin her halin onu da etkiliyor hadi bakalım güzel haberlerini bekliyoruz

sevgilerimle

X