Bartin /// Amasra /// Inkum

E

EU1

Ziyaretçi
AMASRA__
bartinin kucuk ama cok hos bir tatil beldesi
Amasra'nin antik bir yerlesim merkezi olmasi ve tarihi eser açisindan zengin olmasi nedeniyle burada bir müze kurulmasi zorunlu hale gelmistir.
Sair-yazar Tahir Karaoguz'un öncülügünde Amasra'ya bir müze kurulmasi için uzun yillar ugrasilmistir. Nihayet 1955 yilinda ilk müze kurularak, Belediye binasinda bir küçük salonda faaliyete geçmistir. Müze 1969'da eski ilkokul binasına tasinmistir. Ancak Amasra'ya yeni bir müze yapilmasi ihtiyaci dogmustur. Insasina 1884'te Bolu mutasarrifi Ismail Kemal Bey tarafindan baslanan, ancak yarim kalan Bahriye mektebi 1975 yilinda Bakanligimizca satin alinarak 1976'da tamamlanmistir. 30.01.1982 tarihinde onarimi tamamlanarak ziyarete açilmistir. Müze tek katli olup burada 2'si arkeolojik, 2'si etnografik olmak üzere, 4 teshir salonu bulunmaktadir. Teşhir salonlarindaki eserlerin büyük bölümü Amasra ve yakin çevresinden derlenmistir.

INKUM__
bartinin uzunca kumsalli denizine girdiginizde su belinizin uzerine ciksada tertemiz kumu gorebiliyorsunuz
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
1.png
2.png
3.jpg

gercekten gezip görmeyedeger yerler

Son düzenleyen: Moderatör:
inkum
1.png
2l.jpg

amasra
imagesEDBB2B0N.jpg

begendikleriniz icin rep ve tesekkur butonlarini kullaniniz aksi takdirde mesajlariniz silinecektir resim ve bilgi paylasimi disinda sohbet etmeyiniz

teşekkürler gülsemin biran nekadar özlediğimi farkettim bartını ah şimdi orda olmak vardı ne güzel olurdu.ama çakrazı unutmuşun orasıda çok güzeldir.harika resimler...

evet ya uzun zamandır benimde aklımda, ama bayaa pahalı diyolar birde yabancılar sarmış orayı çok kızıyorum gelip memleketimize yer alıp çoğalıyorlar biz turist kalıyoz memleketimizde..

geçen hafta sonu gittim ve bayıldım gerçekten çok güzel bi yer
inkum da bir gece kaldıktan sonra amasra ya geçtik
şu mevsimde eğer inkuma gidecekseniz mutlaka arayın ve rezervasyonunuzu yaptırın ayrıca
biz ani bir kararla yola çıktık ve çok zor yer bulduk
harbi arkadaşında dediği gibi suyu cidden pek soğuk
ayağımı değdirdim dondum diyebilirim ama herzaman soğuk olmuyormuş

ben safranbolu da oturuyorum sık sık gidiyoruz amasraya ah o balığı ve salatası hmmm

çok hoş güzel biryer günü birlik gittik döndük ankaradan..denizi muhteşem kumu incecik

konuyu hortlatıyorum ama
Amasra inkumu candır ama gerçekten de çok pahalı turist çok fazla olduğu için
Onların dışında mugada , bozköy , tarlaağzı ( amasraya 15 dk uzaklıkta) kurucaşile bunlarda var
amasra-manzara.jpg

Barış akarsu parkı
Amasra-baris-akarsu-parki-aniti.jpg

direkli ( denize girmek için ideal)
dsc_0527.jpg

bende bu pazar gidiyorum amasra çakraz'a.. ilk defa gideceğiz çoluk çocuk bakalım nasıl çok heyecanlıyım.. denizi tehlikeli dediler yüzme bilmiyoruz kıyıda çocukları oynatacağız işte:)

bende bu pazar gidiyorum amasra çakraz'a.. ilk defa gideceğiz çoluk çocuk bakalım nasıl çok heyecanlıyım.. denizi tehlikeli dediler yüzme bilmiyoruz kıyıda çocukları oynatacağız işte:)
çakrazda bir plaj vardı cok güzeldi.
çok sevmıstım aynı sekılde ınkumuda.
ama amasrada plajı pek sevemedim..
ustelık diğer yerlere göre kalabalık ve gereksız pahalı hersey

X