Saç Şekillendiriciler Saçlarınıza Ütü Yapıyor musunuz?

AskKirintisi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2007
4.815
29
Kızlar ben bekarken ablam bana çok yapardı. Dün eşime yaptırayım dedim masayı açtık önüne ütüyü verdim eline bir tutam saç koydum olmadı yapamıyor, altta saçlar kalıyor ya diyorum tutuam tutam al alltta bırakma kontrol et dedim kızdı bana ne bilim ben ilk defa yapıyorum bu işi dedi, s,nir oldum ver dedim aldım elinden topladım masayı gittim lissimayla düzelttim saçlarımı :KK43:
Siz ütüyü kendinizmi yapıyorsunuz.Nasıl yapıyorsanız aşamalrıyla anlatırmısnız?:çok üzgünüm:

walla bn bi kere ark yaptırdm oda az az aldı altınada hawlu serdi daha rahat oluo die fisfisfis

ay ütü falan yapma canımm yaaa bende yapardım eskiden ama çok kötü oldu saçlarımm çok pişman oldum ben

Kızlar saçlar her şekilde yıpranıyor ama, fönde aynı yani, kuaförler resmen yakıyorlar tavuk ütülmüş gibi kokusu oluyor bazen . Çok yakın tutuyorlar makineyi saça. Yani her uygulama zararlı siz ütüyü saça direkmi basıyorsunuz yoksa arasına bişey koyuyormusunuz yani kendinizmi yapıyorsunuz?

Kızlar saçlar her şekilde yıpranıyor ama, fönde aynı yani, kuaförler resmen yakıyorlar tavuk ütülmüş gibi kokusu oluyor bazen . Çok yakın tutuyorlar makineyi saça. Yani her uygulama zararlı siz ütüyü saça direkmi basıyorsunuz yoksa arasına bişey koyuyormusunuz yani kendinizmi yapıyorsunuz?[/QUO

ya ben saçlarım dümdüz olmazsa hayatta rahat edemem bende düzleştirici kullanıyorum ama hepsini bitirdikten sonra ütü basıyorum bitanede dümdüz oluyo ozaman ama benim saçımı herkes çok seviyor siyah ve pasparlak pek yıpramıyor maşallah diyimde.
bide ben elidor 7/24 kullanıyorum parlamasında büyük etkisi var ütüden önce sürüyorum.ben ütü yapıncada öle yanıksı bir koku oluyor. ama saçıma vucuduma sıktıgım parfümden daha fazla sıktıgım için kamufle ediyorum...

bende bekarken çok ütülerdim saçları dün gece kız kardeşimin saçları ütüledim ama artık kendi saçlarıma o kadar zaman ayıramıyorum

hiç yapmadım ama bana çok ters geliyor saça fön çektiiridken bile saça değdirirsen yanıyor.bir de ütü ile düşünemiyorum.dikkat et de yakma saçını yoksa çok üzülürsünn

peki saçı ütüyle yanan arkadaşlar bu yanıkları nasıl tedavi ettiler?

yanan kısmı kestirirsen ancak gider yanıklar benim kankamın saçları yandı ütüyle yarısı saçının gitti kestirdi hem çok kötü kokuyodu hemde çok kötü görünüyodu gerekmedikçe ütü yapmayın saçınıza mahwediyo çünkü

peki saçı ütüyle yanan arkadaşlar bu yanıkları nasıl tedavi ettiler?

ben iki sene öncesine kadar uzun süre ütü yaptım saçlarıma ve o kadar kötü oldu ki anlatamam saçlarım düz olmasına ramen böyle bi aptallık neden yaptım bilmiyorum çok yıprandılar uzun oldukları için de kestirmeye kıyamıyodum ve o kırık kısımlar yeni kayboldu tabi kestirerk çünki ne uyguladıysam fayda etmedi kimseye tavsiye etmem çok kötü :1no2:benneyaptımkisenağlama

benim kuzen yapar.daha doğrusu ben yaparım,arada çaktırmadan yaktığımda oluyor hatta odayı yanmış kıl kokusu dolduruo ama çaktırmıorum...o da paraya kıyıp fön çektirsin di mi?

çok küçükkene annem yapmıştı bana bi kere ama galiba beceremedik, aslan yelesi gibi kabarmıştı :Roflol: bi daha da hiç denemedim açıkcası zor iş zaten hiiiiiç sevmem saçlarımla uğraşmayı onlar kendi halinde ben kendi halimde mutluyuz böyle biz

Bizim lisede bi kiz vardi..Ütüsüz gelmezdi,her gün ütülerdi..:)Ama kizin saclari gün gectikce azaliyor ve ip ip oluyodu..Kiz birakti ütü isini artik..Ben de bi kere anneme yaptirdim,annem hem söylendi hem de yapti..Saclara ütü mü olurmus diye..:)Ben düzlestirici kullaniyorum artik,ütü cok zararli cok..:KK43:

düzleştiricinin de ütüden çok farkı yok sanırım her gün kullanan arkadaşlarım war çok şikayetçiler ama hala da yapmaya dewam ediyorlar anlamıyorum bunları :uhm: :sm_confused:

evet ütü ile düzleştirici arasında bi fark yok ikiside kırıyor ama düzleştirici ütü kadar sıcak olmadığı için kırılması biraz daha fazla zaman alıyor

ben kuaförüm ve ütü yapmamanı tavsiye ederim kızgın metalin saç tellerine nekadar çok zarar vereceğini emin tahmin edebilirsin onun yerine fön çektir bence ,fönde sıcak havayı kullanıyoruz ve saça ütü kadar zarar vermez dikkatli çekilirse.müşterilerimden biliyorum saçı ütülüyolar yakıyorlar sonra da kurtar saçımı deyip kestiriyolar.....

Bir kez yaptırdım arkadaşıma sonra döbe dedim:1shok: Pis kokuyorlar yanıksı yanıksı:dilcikar: canlıda durmuyorlarşakkıdı sonracıma benim çok sevdiğim saçlarıma zararda veriyor ütüsenağlama yapmadım yapanlarda biran önce bıraksınlar derim

X