Primolut -n Kullananlar

benımde adetım duzensız oluyor yıne ilacı bırakınca olmadım bu ılacı yazdı 10 gun kullan sonra adet olacaksın dedı banada adet kanaması olması için verdı

yok hayır rahim duvarı yani endometriyum her ay kalınlaşır ve bu duvar adet zamanı dökülür, bu ilaçı kullanırken rahim duvarı dökülmüyo kalınlaşmaya devam ediyo, vajina haznesiyle alakalı bi durumu yok o yüzden ilişkinin sakıncası olmaz bence ama aşırı şişkinlik yaptığı ve kasıklarda basınç hissi yarattığı için ilaç, belki bu hislerden rahatsız olup ilişkiye girmek istemeyebilirsiniz
gerçi belki senin bünyede şişkinlik ve basınç hissi yaratmaz

suan kullaniyorum sislik fazla yok ama basinc yapiyor evet oda arada bi cok hafif bi agriya sebep oluyo..tesekküer ederim bilgilerin icin..

arkadaşlar ben yeni evliyim tedavi için doktorum bana primolut verdi adetimin 2. günü kullanmaya başladım ve adetim kesildi benim sorum şu korunmasz ilişkiye girdik acaba hamile kalma olasılıı varmı şimdilik bebek istemiyoruzz lütfen cvp yazarsanız sevinirim sabırsızlıkla bekliorum şimdiden teşekürler:uhm:

bildiğim kadarıyla doğum kontrolu sağlamıyor, keşke korunsaydınız, ne tedavisi için verdi bu ilacı

bildiğim kadarıyla bu ilaç başlamış adeti kesmez, kesilmemesi lazımdı bence bi doktoruna danış

ben 1 yıllık evliyim ve bu sene tatile gitmeden önce kullandım,hapı bıraktıktan 2 gün sonra adet oldum,sancılı da geçmedi.yani hapın hiçbir zararını görmedim ama bu hapı kullanırken hamile kalmak nasıl olur onu bilemiyorum..hapın günde 3 içilmesi gerekiyor ama ben sabah akşam 2 kere içtim çok rahattım bilmiyorum bana bi zararı olmadı kızlar...

arkadaşlar ben bu hapı kullanırken hamile kalmış olabilirim acaba hamileysem bu hapın bebegime bi zararı olurmu lütfen bilgisi olan varsa cvp yazsınCADIARZU

bildiğim kadarıyla bu ilaç başlamış adeti kesmez, kesilmemesi lazımdı bence bi doktoruna danış

doktorum içmemi söyledi ama bir kaçgün sonra gerçektende kesildi adetim azar azar gelmeye başladı ama kesildi sonra:uhm: doktoruma danışamıorum :sm_confused:tatildeymiş

herkese merhaba bana bu hapı sol yumurtalığımda kist oluştuğu için verdi doktor hemde iki kutu kullanmam gerekiyo ilaç bitince adet olacağım temizlenince tekrar gel dedi bakalım kist yok olmuş mu diye bakarız dedi bakalım hayırlısı
:çok üzgünüm:

çok şişiyoruyo,kilo aldırıyo,felaket bişey,ama bende 3 defa kullanmak zorunda kaldım,,birde dikkat edin 5-6 sonra acısı çıkıyo,adet düzensizliği oluyo,

yardımcı olursanız çok sewinirim. ben 10 eylülde adet oldum ama adet dönemimi değiştirmek istiyorum. şimdi adetim ayın 17sinde bitse ve ben 25 inde primolut kullansam 3-4 gün kadar içsem ve bıraksam acaba 2-3 güne kadar tekrar adet görürmüyüm. yani benim amacım adet dönemimi 10undan öncesine çekmek.bu yöntemle kısa aralıklarla tekrar adet olabilirmiyim??cevaplayabilen olursa çok sewinirim..:Saruboceq:

selam

bu ılac normalde yenı başlayan reglyi kesıyor
regl şiddetlenmişse kesmeyebilir.

ben kullandıgımda ılk gun oldugunden kesmıstı.

sonrasındada hıc sacılı olmadım sadece şişkinlik yaptı.

merhabalar,
ben kasım 2008'de doğum yaptım.halen bebeğime süt veriyorum.loğusalık kanamam bittikten sonra hala adet olmadım.geçen hafta gittiğim kontrolde doktorum süt verdiğim için hala adet olmadığımı,ama artık içimin temizlenmesi için primolut-n kullanmam gerektiğini söyledi.10 gün boyunca günde 3 kez kullanacakmışım ve bittikten 1 hafta sonra adet olacakmışım.süte engel bir durumu da yokmuş.ancak kullansam mı? yoksa doğal akışa bırakıp vücudum ne zaman adete hazır olursa o zaman mı olmayı beklesem? karar veremedim.adet olamadığım için arada bir sıkıntı,stres vb.şikayetlerim olmaya başladı.ama ilacı kullanınca daha farklı şikayetler de eklenecekse kullanmasam mı diyorum.bir de bazı arkadaşlar kilo,şişkinlik yaptığını söylemişler.zaten hamilelikten geriye ekstra 3-4 kg.ve karın kaldı,bir de ilaçla kilo alır mıyım diye de korktum şimdi.doğum sonrası süt verdiği için benim gibi adet olamayıp da bu ilacı kullanan var mı acaba?adeti hemen başladı mı?sonra düzenli miydi?hamilelik öncesi benim adetlerim çok düzenliydi çünkü.bu ilaçla başlatırsam sonrasında da düzenli olur mu acaba?tecrübelerinizi bekliyorum.şimdiden teşekkürler...

Son düzenleme:
doğum sonrası 10 aydır regl olmadığım için doktorum bu ilacı içmemi söylemişti ama benim içime sinmedi.bir türlü içip içmemeye karar veremedim.sonunda doktoruma danışıp "reglimin kendiliğinden gelmesini beklesem,ilacı içmesem sağlığımı tehlikeye atmış olur muyum?"diye sordum.doktorum da "senin kararın.fiziksel bir sıkıntı olmaz,psikolojik olabilir "dedi.ben de bunun üzerine içmemeye karar verdim.iyi ki de içmemişim.çünkü doktorumla konuştuğumun ertesi günü kendiliğinden regl oldum hihoyyyt

merhaba 33 nevin bana da doktorum sağ yumurtalığımda kist olduğu iin primolut u verdi seninkinde bir iyileşme oldumu ben çocuk sahibi olmak istiyorum kist yüzünden olmaz diye korkuyorum.hepimize geçmiş olsun

anladığım kadarıyla bu ilaç çok amaçlı kullanılıyor.
doktorum banada bu ilacı werdi üstelik enfeksiyon için. bana çok saçma gelmişti ama şimdi bu topiği okuyunca anladımki çok amaçlı bir ilaç.
çok kararsızım aslında içip içmemek konusunda.
reglimçok düzenlidir düzenimi bozmasından korkuyorum.

merhaba kızlar 2gün sonra şehirdışına çıkıcam ve adetim 2gün önce olması gerekiyordu olmadı bende battı balık yan gider diyerek bu akşam primolut-n kullanmaya başladım bi etkisi olur mu?

ben kıst amelıyatı sonrası olusan ara kanamalar sonucu doktor tavsiyesi ile kullandım ve hiç fayda görmedim.anormal şişlik yaptı ve adet düzenim halen oturmuş diil

X