Primolut -n Kullananlar

ben ara kanamalar sonucunda tedavı olarak kullandım ama bır fayda gormedım.tabıkı bu durum bunyeden bunyeye gore değısır.

merhba bütün yazılanları okudum kafam karıştı. nasıl bı hapmıs bu anlamadım kanamann gelmesı içinde kullanılmıs kesılmesı içinde :S
benım adet düzensizliğim var (23 yasındayım) yıne 3 hafta gecıktı bnde doktora gttım. primolut N verdı gelmesı için. gnde 2tablet 5 gun kullan bırak dedı kanamanın geldıgı ilk gunde Trisequens dıe bır ilac yazdı 3 ay kulancakmısım.
bn cuma ıctım 1 tane sonra 3 gün kullanamadım. salı basladım tekrr ama salı aksam kanamm geldı bn yınede devm ettım hapa carsamba sabh kanam kesıldı. bende cumartesıye kadar 5 gun süreyle içtim simdi beklıyorum gelsın dıe ama nezamn gelcek bu bılen kullann varmı
sınır edıo benı asabılestım ııce yaa

arkadaşlar ben primolut n ve ertesi gün hapını aynı anda kullandım ilacı bırakınca bi kere adet oldum ama 1 ay oldu hala adet olmadım sizce düzenimi bozmuş olabilir mi

selam

bu ılac normalde yenı başlayan reglyi kesıyor
regl şiddetlenmişse kesmeyebilir.

ben kullandıgımda ılk gun oldugunden kesmıstı.

sonrasındada hıc sacılı olmadım sadece şişkinlik yaptı.

arkadaşlar bende çok zor durumdayım normalde bu gün başlıcaktım 2 gün snra hastalanıcktm ama erken geldi dün oldum dha bi kaç damlaydı ky ilaca başladım şimdi normalden çok çok az geliyo ama hala geliyo tam anlamıyla kesicekmi yoksa böyle devam edicekmi sizde bi anda mı kesildi yoksa yavaş yavaş mı bnm için çok önemli cvp verirseniz çok sevirim şimdiden çk tşk ederm

Ben bu ilacı geçen yaz adet geciktirme amacıyla kullandım. Ama ilacı bıraktıktan sonra olduğum adette sancıdan ölüyordum. Bir daha kullanmaya tövbe ettim, ne kadar ağrı kesici içersem içeyim zerre faydası olmadı, o kadar sancıya 3 çocuk doğurulurdu heralde. Ama bu sene de tatilime denk geliyor adetim kahretsin ki. Adetim düzenli ama bu primolutu kullanmak istemiyorum. Hayatımda hiç doğum kontrol hapı kullanmadım ama primolut kullanmaktansa d.kontrol hapı kullanacağım bu sefer galiba. :S

ne yapacağımı bilemediim ..yardımcı olun lütfennn :KK43:

adet düzensizliğim var.ayın 5 inde hastalığım bitti. tekrar nezamn olacağımı kestiremiyorum. 5 yıldır tatile gittiğim gün oluyordum.moral olarak 0 dönüyordum. bu kez öyle olsun istemiyorum.

29 haziran da tatile çıkıcaz 7 günlüğüne.bugün ayın 22 si.yarın kullanmaya başlasam toplam tatille birlikte 14 gün oluyor ve döndükten 5 gün sonra da tüple dalış yapmaya gideceğim. 20 gün üstüste kullanmak çok mu zararlı olur sizce.ne yapmalıyım.tatile gideceğim gün mü kullanmaya başlym.

bide günde 3 defa içiniz diyor.ben günde 2 tane içsem regl yi önleyip zararı azaltırmı ?

cevaplarınızı bekliyoruumm lüftenn
:Saruboceq:

2,5 ay önce 12 gün primolut kullandım. 2 aydır adet düzensizliği yaşıyorum, psikolojim bozuldu. ilk aydan sonra düzelir diye bekledim ama düzelmedi. Bir hafta regl oluyorum bir hafta temiz...iki aydır bu şekildeyim. Yarın doktor'a gideceğim, siz siz olun çok zorda kalmadıkça bu ilacı içmeyin!

Benim gibi sorun yaşayan var mı? yaşadıysa kaç ayda geçti?

2,5 ay önce 12 gün primolut kullandım. 2 aydır adet düzensizliği yaşıyorum, psikolojim bozuldu. ilk aydan sonra düzelir diye bekledim ama düzelmedi. Bir hafta regl oluyorum bir hafta temiz...iki aydır bu şekildeyim. Yarın doktor'a gideceğim, siz siz olun çok zorda kalmadıkça bu ilacı içmeyin!

Benim gibi sorun yaşayan var mı? yaşadıysa kaç ayda geçti?

benim her ay 9 - 10 gbi gelirdi .ağutos ayında kullndım 3 gün günde 2 tane ilk defa kullndım
sonra bıraktım ayın 14 geldi
diğer ay yani bu ay yine 10-14 arası gelmesi gerkiyodu ama 1 hafta gecikti çok korktum düzenimi bozduğu için bakalım inşallah öbür ay böyle bi sorun olmaz
senn 3.aydada aynı şey olursa doktora git bence

bende adet olmak için çiyorum arkadaşlar.adet olunca 16.gün progesterona başlıycma anne :sinifsinif: olabilmek için.

adet düzenlemesi için kullandım günde 3 ad. Tam 3 ay toplam 9 kutu.yalnız hamişlik istiyorken ilaç içerken korun tehlikeli

bende adet düzensizliği için dün doktor verdi son adetim cuma günüydü ve son ilişkimde biraz kaçaklar oldu herhalde şimdi ben ne yapmalıyım sizce döllenme olmaz sanırım ilaçı kullanmaya devam etmelimiyim yardım edin bana..

arkadaşlar merhaba ben de bişey sormak istiyorum.adetim tam yılbaşına denk geliyo ve bu ilaçtan aldım.kullanmak istiyorum fakat bi konuda korkuyorum.malum yılbaşı gecesi alkol kullanımı falan olacak.acaba bişey yapar mı?eczaneye sordum kullandıktan 1-2 saat sonra alkol alırsam bi sorun olmayacağını söyledi.bi de kaç saatte bi içmem uygun olur :s :KK30:

arkadaşlar kullanan arkadaşlardan acil yardım bekliyorum..bugün 2.günüm, günde 3 defa aynı saatlerde kullanıyorum.10 gün kadar da kullanıcam mecburen..ilk sorum alkol alabilirmiyim..mesela gece 12 de ilacın 3.dozunu almam gerekiyo,akşam 9-10 da 2 bira içsem bişey olurmu..birde bu yan etkilerini herkes yaşıyomu bunun?baya tırstım yorumları okuyunca..naapmak lasım, kessemmi acaba?normal adet tarihime daha 4 gün var, hemen adet olurmuyum kesersem?

arkadaşlar kullanan arkadaşlardan acil yardım bekliyorum..bugün 2.günüm, günde 3 defa aynı saatlerde kullanıyorum.10 gün kadar da kullanıcam mecburen..ilk sorum alkol alabilirmiyim..mesela gece 12 de ilacın 3.dozunu almam gerekiyo,akşam 9-10 da 2 bira içsem bişey olurmu..birde bu yan etkilerini herkes yaşıyomu bunun?baya tırstım yorumları okuyunca..naapmak lasım, kessemmi acaba?normal adet tarihime daha 4 gün var, hemen adet olurmuyum kesersem?

kestikten 1-2 gün sonra oluyorsun canım..
alkol almanda bir sakınca yok,yani bana doktorum öyle demişti..ben bir kaç kez kullandım adetimi eertelemek için..

kızlar benim adetim tam tatil günüme denk geliyor şöyle ki 12temmuzda tatile çıkıcam ama adetim 14 temmuzda başlar diye düşünüyorum ve daha evel hiç ilaç kullanmadım ama bu yaz primolut kullanıcam sanırım .. doktora gittim önce o bana farlutal verdi ama internetten araştırdım bu ilacı kullanıp tatil ortasında adet olanlar olmuş daha kesin çözüm primolut gibi geldi bana :) şimdi şöyle bişi takıldı aklıma tatilin ortasında adet falan olan oldu mu hiç çok korkuyorum ilaç etki etmez diye böyle bir durum olabilirmi ...... cevap bekliyorummm :KK34:

canım ben kullandım adet tarhiniminden bir hafta önce günde iki kez içmeye başladım ve bıraktığıktan iki gün sonra oldum gaet memnun kaldım.olurda tatailde hasta olursan ilaca rağmen doktara sor tabi ama ilacaı hemen bırak adaetin bitsin çünkü ilaç içersen adaet süren daha uzar.

canım ben kullandım adet tarhiniminden bir hafta önce günde iki kez içmeye başladım ve bıraktığıktan iki gün sonra oldum gaet memnun kaldım.olurda tatailde hasta olursan ilaca rağmen doktara sor tabi ama ilacaı hemen bırak adaetin bitsin çünkü ilaç içersen adaet süren daha uzar.

öncelikle teşekkür ederim cevapladığın için kristaltane :) toplamda kaç gün kullandın yan etki yaptımı mesela ? mide bulantısı baş dönmesi fln birde ağrın sancın olmudu mu ilacı kullandığın sırada.... ilacı içerken adet olma gibi bir ihtimal varmı ya en çok buna takılıyorum off stres yaptım vallahi :18::18:

öncelikle teşekkür ederim cevapladığın için kristaltane :) toplamda kaç gün kullandın yan etki yaptımı mesela ? mide bulantısı baş dönmesi fln birde ağrın sancın olmudu mu ilacı kullandığın sırada.... ilacı içerken adet olma gibi bir ihtimal varmı ya en çok buna takılıyorum off stres yaptım vallahi :18::18:

toplamda 15 gün kullandım hayır yan etkisi olmadı bıraktıktan iki gün sonra hemen adet oldum .hiç yan etkisi olmadı ağrı filan olmadı yani, evet kesin çözüm yok yani olabilme ihtimali de varilaç içme saatini vaktini hiç aksatmayacaksın aksatırsan olursun

toplamda 15 gün kullandım hayır yan etkisi olmadı bıraktıktan iki gün sonra hemen adet oldum .hiç yan etkisi olmadı ağrı filan olmadı yani, evet kesin çözüm yok yani olabilme ihtimali de varilaç içme saatini vaktini hiç aksatmayacaksın aksatırsan olursun

oh içim rahatladı biraz :KK1: saatlerini aksatmadan içicem hoş benim gibi unutkan biri :KK1::KK1: telefonumun alarmını kurmayı düşünüyorum çok teşekkür ederim tekrar kuzucum :KK69::KK69::KK69::KK69:

X