Primolut -n Kullananlar

Bu ay bende kullandım bu ilacı,mide bulantısı ve arada karın krampları yaptı eczacımda söylemişti zaten yapar diye ama etkisini gördüm regl günümden 3 gün önce kullanmaya başladım.Perşembe günü bıraktım kullanmayı 2 veya 3 gün sonra regl olunuyor deniliyor da bende hiç belirti yok daha uzun sürebiliyor mu ki?

Benim de ilk kullanışım bir tedirginlik var düzenimi bozar mı diye...

aynı sorun bendede var temmuzun 6 sı çarşamba günü içmeye başladım pazar günüde kestim ilacı..bugün temmuzun 16sı ve ben hala hastalanmadım..bıraktıktan 3 gün sonra deniyor ama ben bırakalı 6 gün oldu tık yok...merakla bekliorum ne zman hastalancam die..ama bu tip ilaçlar bnce bünyeyi bozuo sonuçta olması gereken bişiyi engellioruz bu ilaçları içerek..bundan sonra çok zor durumda kalmadıkça içmem bu ilacı... :KK43:

Ben 5 gün sonra oldum...
Negatıf bır etkısını gormedm sımdılık bakalım bırdahaki ay ne olucak ama kurtarıcım oldu yani:KK9:

kızlar birşey sormak istiyorum hafta sonu denize gidicez.. ben şu aralar hastalanmam lazım ama ille geçer .. muhtemelen haftasonuna doğru gelicek .. bu hapı şimdidenmi içmeye başlamam lazım ..p.tesi keserim yeterki gelmesin ya denize girmek istiyorum

kızlar birşey sormak istiyorum hafta sonu denize gidicez.. ben şu aralar hastalanmam lazım ama ille geçer .. muhtemelen haftasonuna doğru gelicek .. bu hapı şimdidenmi içmeye başlamam lazım ..p.tesi keserim yeterki gelmesin ya denize girmek istiyorum

İlacı alırken eczacıya danışırsan seni yönlendirir, günün gelmeden 3-4 gün önce başlıyorsun sabah-öğle-akşam tok kullanıyorsun olmak istediğin zamana kadar, sonra bırakıyorsun zaten...:KK12:

İlacı alırken eczacıya danışırsan seni yönlendirir, günün gelmeden 3-4 gün önce başlıyorsun sabah-öğle-akşam tok kullanıyorsun olmak istediğin zamana kadar, sonra bırakıyorsun zaten...:KK12:

eczaneden aldım kullanmaya başladım bu hap bana uyku yapıyor sürekli ya

2 bucuk ay önce doktor söktürücü diye kullanmam için primolut verdi 2 aydır düzenli olarak kullanıyorum we sökemedim zor durumdayım karnım şişti nefes bile zor alıyorum 2 bucuk aydır renkli olamıyorum :// bu yorumlara görede söktürücü değil geçiktirici olarak veriyormuş doktrlar ama bana söktürücü olarak werdi ne yapmalıyım ilaca dvm etmesem mi
?

2 bucuk ay önce doktor söktürücü diye kullanmam için primolut verdi 2 aydır düzenli olarak kullanıyorum we sökemedim zor durumdayım karnım şişti nefes bile zor alıyorum 2 bucuk aydır renkli olamıyorum :// bu yorumlara görede söktürücü değil geçiktirici olarak veriyormuş doktrlar ama bana söktürücü olarak werdi ne yapmalıyım ilaca dvm etmesem mi
?

Başka bir Dr. görün veya ilacı veren Dr. gidip durumunu anlatın bence, iki aydır olamamak hem stres olarak hem de düzenin olarak zor olmalı...Başka bir yolu mutlaka vardır.
Geçmiş olsun.

ben geçen yaz tatile gideceğim zaman kullanmıştım saat falan kurmayı düşünenler varmış ben günde 2 tane alıyodum eczacı 3 demişti ama ben 2 tane kullandım hatta geçen hafta da günde 1 tane kullandım geciktirmesi için kestikten 3 gün sonrada oldum beni pek rahatsız etmedi açıkçası

kızlar bende tatile gittim kullandım geldim olanları anlatayım bel ağrısı karın ağrısı hafif baş dönmesi oldu sanki her an adet olucakmışsınız gibi bunu zaten kullananlar yazmıştı sürpriz olmadı günlük hayatınızı etkilicek kadar değil tabi bu yazdıklarım açıkcası çok memnun kaldım bıraktıktan 3gün sonra oldum hemen ne bir ağrı ne bir sızı olmadı çok korkuyordum çünkü bırakınca sancı ağrı olcak dedi eczacı bana tek problem acayip şiştim ve 11 günde 3 kilo aldım ki ben 5senedir 49 kiloyum dünyaları yerim kilo almam bir baktım 52 kilo bende böylee bir problem oldu sonuç itibariyle ben memnun kaldım ama herkeste aynı etkiyi göstermiyor :)

Bayanlar Primolut-N nin kaç yıl kullanım süresi var.Evde var kardesım kullanmak ıstıyor fakat tarıh yazmıyor ve gecen sene almıstım.Tarihi geçmiş midir

her ilacın hem ilaç kutusunda hemde tabletlerinin üzerinde kenar kısmında son kullanma tarihi olur.oraya bi bakın isterseniz damgalı gibi kenarrında yazar..ilacın üretim tarihine göre skt değişebilir..

her ilacın hem ilaç kutusunda hemde tabletlerinin üzerinde kenar kısmında son kullanma tarihi olur.oraya bi bakın isterseniz damgalı gibi kenarrında yazar..ilacın üretim tarihine göre skt değişebilir..

Ben işteydim kardesıme dedım kenarında yazar dıye yok abla kesmıssın dedi ama sonra buldu.2014 yılıymıs skt.Cevabınız için teşekkür ederim...

geçen sene adetim tam YGS ye denk geldiği için günde 3 kez kullanmıştım bu ilacı, adet olmadan bikaç gün önce başladım. bu sene de tatile gideceğiz, denize girebilmek için kullanacağım. prospektüste günde 2 veya 3 kez kullanılabilir diyor, 2 kez kullanmak istiyorum bu sefer, acaba işe yarar mı

arkadaşlar bu hapı adet geciktirme dışında tedavi amaçlı kullanan varmı? varsa niçin bana yazabilir mi

primolut-n progesteron salgısını arttırmak ve düzene sokmak için kullanılır. çoğu kadın bunu (artık kimden duydularsa) tatil için, denize girmek için falan kullanıyor, regl olmamak için. fakat bu pek sağlıklı bir şey değil.

kadınlarda her adet döneminde endometriyum tabakası, yani rahmin içi kalınlaşır. bebek için hazırlıktır bu. daha sonra döllenme olmayınca bu tabaka komple sökülür ve dışarı atılır. zaten buna adet kanaması diyoruz. bu, normal kadınların başına gelen şey. fakat kimi pcos hastalarında endometriyum tam olarak dışarı atılamaz. her adet döneminde tabaka yeniden kalınlaşır ve yine tam olarak dışarı atılamaz. bu da üst üste gelen doku ve düzenli olarak atılamadığından dokunun kalınlaşıp bozulması demek olduğundan rahim kanseri riskini doğrurur.

bendeki durum buydu. 5 yıl boyunca yasmin kullandım adet düzenleyici olarak. yoksa adet olamıyordum zaten. ileri derecede pcos hastasıyım çünkü. sonra gittiğim bir doktor bana yasminin bana hiç faydası olmadığını ve rahim iç tabakasının kansere doğru gidecek derecede kalınlaştığını söyledi. durum o kadar kötüydü ki biyopsi yapmak zorunda kaldı. allahtan ki alınan parçalardan bir şey çıkmadı.

sonra bana her zamanki gibi glukofen ve bu sefer değişik olarak primolut-n yazdı.

bu ilaç, her adet döneminde salgılanan, progesteron diye bir hormon içeriyor. bu hormon endometriyumu besliyor. pcos hastalarında bu hormon yeterince salgılanmadığı için endometriyum sert ve kalın oluyor, dökülmüyor. bu ilaç, endometriyumun beslenmesini, normal kadınlarınki gibi bir hale gelmesini ve dökülmesini sağlıyor.

olayı bu yani.

bu ilacı 6 ay boyunca düzenli olarak kullandım ve hala kullanmaya devam ediyorum. 2 hafta önce gittim en son doktoruma ve 7 mm incelme olduğunu söyledi. artık endometriyumum benim yaşımda, normal bir kadınınkiyle aynı incelikteymiş.

böylece 5 yıldır yasminin yapamadığını primolut 6 ayda yaptı.

tedavi açısından kullanıldığında inanılmaz derecede şahane bir ilaç. fakat hormon takviyesi olduğu unutulmamalı ve "yaa 10 günlük tatilimin tam 3 gününde denize giremeyeceğim!" gibi anlık zevkler için mümkün olduğunca kullanılmamalı.

primolut-n progesteron salgısını arttırmak ve düzene sokmak için kullanılır. çoğu kadın bunu (artık kimden duydularsa) tatil için, denize girmek için falan kullanıyor, regl olmamak için. fakat bu pek sağlıklı bir şey değil.

kadınlarda her adet döneminde endometriyum tabakası, yani rahmin içi kalınlaşır. bebek için hazırlıktır bu. daha sonra döllenme olmayınca bu tabaka komple sökülür ve dışarı atılır. zaten buna adet kanaması diyoruz. bu, normal kadınların başına gelen şey. fakat kimi pcos hastalarında endometriyum tam olarak dışarı atılamaz. her adet döneminde tabaka yeniden kalınlaşır ve yine tam olarak dışarı atılamaz. bu da üst üste gelen doku ve düzenli olarak atılamadığından dokunun kalınlaşıp bozulması demek olduğundan rahim kanseri riskini doğrurur.

bendeki durum buydu. 5 yıl boyunca yasmin kullandım adet düzenleyici olarak. yoksa adet olamıyordum zaten. ileri derecede pcos hastasıyım çünkü. sonra gittiğim bir doktor bana yasminin bana hiç faydası olmadığını ve rahim iç tabakasının kansere doğru gidecek derecede kalınlaştığını söyledi. durum o kadar kötüydü ki biyopsi yapmak zorunda kaldı. allahtan ki alınan parçalardan bir şey çıkmadı.

sonra bana her zamanki gibi glukofen ve bu sefer değişik olarak primolut-n yazdı.

bu ilaç, her adet döneminde salgılanan, progesteron diye bir hormon içeriyor. bu hormon endometriyumu besliyor. pcos hastalarında bu hormon yeterince salgılanmadığı için endometriyum sert ve kalın oluyor, dökülmüyor. bu ilaç, endometriyumun beslenmesini, normal kadınlarınki gibi bir hale gelmesini ve dökülmesini sağlıyor.

olayı bu yani.

bu ilacı 6 ay boyunca düzenli olarak kullandım ve hala kullanmaya devam ediyorum. 2 hafta önce gittim en son doktoruma ve 7 mm incelme olduğunu söyledi. artık endometriyumum benim yaşımda, normal bir kadınınkiyle aynı incelikteymiş.

böylece 5 yıldır yasminin yapamadığını primolut 6 ayda yaptı.

tedavi açısından kullanıldığında inanılmaz derecede şahane bir ilaç. fakat hormon takviyesi olduğu unutulmamalı ve "yaa 10 günlük tatilimin tam 3 gününde denize giremeyeceğim!" gibi anlık zevkler için mümkün olduğunca kullanılmamalı.
söylediklerinize katılıyorum ama tüm sene boyunca hep çalışmış ve 4 gün tatil yapabilecek ve 4 gün de denize giremeyecek biri mecburen kullanmak zorunda kalıyor

bende geçen ay kullandım fakat az geciktirmek içindi 7 tane kullandım ve 3 gun sonra adet gordum fakat bu ay bıraz gecıktı bunun nedeni ne olabilir

kızlar kimisi sabah aksa yeterli dıyor kimisi 3 kez dıyor napmalı sizce ben bugun öğlen 12 gece 12 içicektim ne yapmalı:KK25::KK25:

X