hamilelikte aşı olmaya ne zaman başlıyoruz

nilser

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2007
58
1
43
ben 6, ayıma girdim
kaçıncı ayda aşı olmaya başlıyoruz bilen varsa yazabilirmi lütfen hafta hafta gebelikte olan gelişmeler ve yapılması gereken testlerin aşıların falan listelendiği bi bölüm varmı kk da ben bulamadım ama bilen varsa yardımcı olurmusunuza.s.

valla hiç hatırlamıyorum yaa
sen sağlık ocağına gitmiyormusun orda söylerler sana

şehirden şehire değişebiliyor canım, 20-24 hafta arası tetanoz aşısı olunuyor, ama bazı şehirlerde 24-28 haftalarda yapılıyor, bunu dr. danış ve en yakın sağlık ocağından öğrenebilirsin

canım ben 20. haftamda tetanozun bırıncı dozunu olmuştum,ondan 1 ay sonrada ıkıncı dozunu oldum.3. dozu 6 ay sonra kızımla olucam inşaallah.

ben 22, haftamdayımda dr a gitmeme 2 hafta var geç kalmış olmayım diye tedirgin oldum dr unuttumu acaba diye

ben ilk doz aşımı sağlık ocağında 24.haftada 2.dozuda 28.haftada yaptırmıştım.6 ay sonra ve 1er yıl arayla 2 doz vurulunca 10 yıl koruyuculuğu oluyor dedi sağlık ocağı. 20.haftadan sonra tüm sağlık ocakları ücretsiz yapıyor.doktorunu arayıp sorabilirsin.yakınında sağlık ocağı varsa ordada bilgilendiriyorlar.

5, ayda tetanos aşısı yapılır saglık ocakları yapıyor git mutlaka yardımcı olurlar

ben de geçen gün oldum tetenoz aşısının birinci dozunu.. 20+4 haftamda idim... ikinci dozunu da bir ay sonra vurulacağım... aşı olmaya gittiğim sağlık ocağı 7.ayda vuruyoruz biz bu aşıyı filan dedi de.... ben 20 ve 24.haftalar arasında olunduğunu bildiğim için ısrarla istedim...

Evet kıslar aşı 4,5 aydan önce yapılmıyormuş genelde ilk dozu 20. hafta vuruluyormuş sağlık ocaklarıda daha erken vurmuyormuş zaten bebeğe zararlı olabilir erkeni diye..

aile sağlığı bana da 10 ağustos için aşı randevusu verdi kızlar. 23. haftam bitiyor olacak inş. Aşıdan sonra kolunu kullanmakta zorluk çeken oldu mu arkadaşlar?

aile sağlığı bana da 10 ağustos için aşı randevusu verdi kızlar. 23. haftam bitiyor olacak inş. Aşıdan sonra kolunu kullanmakta zorluk çeken oldu mu arkadaşlar?

Canım ben ilk tetanoz dozumu 18. haftamda, 2 dozuda 4 hafta sonra olmuştum. Kolumu kullanmakta zorluk çekmedim fakat üzerine yattığımda çok acıyordu. Birde sol koluma yapıldı ve gebelikten dolayı sola yattığımız için zorluk çektim ama 2. dozda hiçbir acı hissetmedim canım.

Canım ben ilk tetanoz dozumu 18. haftamda, 2 dozuda 4 hafta sonra olmuştum. Kolumu kullanmakta zorluk çekmedim fakat üzerine yattığımda çok acıyordu. Birde sol koluma yapıldı ve gebelikten dolayı sola yattığımız için zorluk çektim ama 2. dozda hiçbir acı hissetmedim canım.

canım bana bu tarihi aile sağlığı merkezinden verdiler geç mi kaldım ki yoksa sen erken yaptırmışsın bana göre kafam karıştı:KK43:

canım bana bu tarihi aile sağlığı merkezinden verdiler geç mi kaldım ki yoksa sen erken yaptırmışsın bana göre kafam karıştı:KK43:

Beni de aile sağlığı merkezindeki ebemiz çağırmıştı.
Çok tarihe takılma bence. Bence asıl önemli olan 2 doz arasının 1 ay olması. Yoksa zaten bu aşı olumsuz koşullarda doğum yapmak zorunda kalırsak mikrop kapmamamız için yapılıyor. İçin rahat olsun, sıkma canını.

Sağlık ocakları çok önem veriyor hamilelere, beni devamlı telefonla arayıp bilgilendiriyorlar

X