doğumda ayağa kalmak kaç gün sürer?

V

veronica

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi veronica
Doğum yapan arkadaşlar ayağa kalkmak uzunmu sürüyor doğumdan sonra illaki birilerinin bana yardımcı olması gerekirmi bakıma ihtiyacım olurmu ben kendi kendime yetebilmek istiyorum sanki kendim hallaederim gibi geliyor deneyimli olanlar söylesin kimseye muhtaç olmak istemiyorum eğer birileri yardımcı olacaksa max kaç gün sürer bu?

• Konu Sahibi veronica
eğer normal doğum yaparsan masadan kalkınca normal bi şekilde yürümeye başlıyosun...ama dikişli olacağın için 10 gün gibi bir süre tuvalete otururken bi yerlere otururken veya yataktan kalkarken biraz zorlanıyorsun..ben gerçi kızımın acısıyla dikişimin farkında bile deildim doktorlar onu kucağında yoğun bakıma koştururken inan ban sanki 1 gün öncesi doğum yapan benmiydim arkalarından koşarken bilemiyorum..eğer çok dikişin olmazsa kimsenin yardımına gerek kalmıyor..ama yinede lohusa olacağın için belli süre yatman seni faydana olur...

• Konu Sahibi veronica
teşşekkür ederim cevabınız için

• Konu Sahibi veronica
canım normalde yapsan sezeryanda illa yanında birilerinin olması lazım sana yardım içn en fazla 1 hafta

• Konu Sahibi veronica
ben normal dogum yaptım ilk gun biraz sorun oldu onun dışında her işimi kendim yaptım misafir bile agırladım oturmada birazcık cok az sorun oldu o kadar canım

• Konu Sahibi veronica
Ben de normal doğum yaptım, ilk gün ayaktaydım ama dikişeler hareketini kısıtlıyor insanın. 1-2 hafta biri lazım çünkü sen ayaklanmış olsan da bebekle yeni düzene alışmak bu arada kendi beslenmene de dikkat etmek zorundasın, ilk zamanlar yemek falan da yapamıyosun zaten. Lohusayken biri kalsa yanında iyi olur.

• Konu Sahibi veronica
ben sezeryan oldum.ameliyattan 3-4 saat sonra tuvalete kalktım ve yürüdüm ertsi gün çıktım hast.evde hiç yatmadım annem ve kayınvalidem 1 ay yanımda kaldılar mnevi olarak destek iyi oluyor tabiii gelen giden.ama hiç yatmadım bebişimle ilğilendim

• Konu Sahibi veronica
bende sezaryen oldum ve ilk gun ayagiya kalktim yurudum sanci bile vardi ama yurudum doktorlar hemsilere cok sasirmisti ne kadar cesursun diye bende ama 3 hafta bi ay annemlerde kaldim bana cok yardimi oldu sagolsun allahim onu basimdan eksik etmesin

• Konu Sahibi veronica
allah annelerimiz başımızdan eksik etmesin, mutlak yanında birisi olsun canım, doğum ne kadar kolay geçerse geçsin insan yanında birilerini, galiaba bu senin ilk bebeğin o zman daha çok ihtiyaç duyarsın

bende sezeryan oldum ve aynı gün yürüyordum hem gaz sancıları için yürümek en iyisi tabi bu kişiye göre değişiyo herkesin bünyesi farklı yanında senin nazını sonsuz sabırla çekebilecek birisi de şart (anne+eş müthiş ikili)

bende normal doğum yaptım ama yanında birinin olması şart canım dinlenmen gerek.tek başına olmaz.

normal doğum yaparsan benim gibi hemen kalkarsın malum gelin olmak zor doğumdan sonra kalktım :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

normal doğum yaptım
hemen ayaklandım ama muhakkka bir yardımcın olmalı
en azından sen bebekle ilgilenirken ewde işler aksamamalı

X