Bebek Beslenmesi sütümün yetmedigini nasıl anlarız

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

tatarxixm

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2006
1.282
3
47
bebegim 2, gundur aglıyor emzirmeye kalktıgımda
mememi tutmuyor gece aglıyor sütümü cekiyor bırakıp tekrar alıp tekrar bırakıyor acaba yetmiyormu artık
normalde anne sütünden başka birşey vermedim ( bugune kadar)
6,cc mama verdik hepsini yedi bitince agladı sonrada 90cc yaptık yarısını yedi eee şimdi mamamı verecem
daha 4, aylık doktor kilosu iyi dedi
ama devamlıda aglamaya başladı
gulen bebekkti şimdi aglayan bebek oldu :çok üzgünüm:

Bebeğin doyup doymadığı kilo alımına bağlıdır.
Mama yerine ek gıda verebilirsin.Elma,şeftali,kayısı suyu,muhallebi,yoğurt gibi...
Neden hemen mama verdin ki?
Hele biberonla verme bence,biberondan bol bol gelir seni bırakabilir.

Bebeğin doyup doymadığı kilo alımına bağlıdır.
Mama yerine ek gıda verebilirsin.Elma,şeftali,kayısı suyu,muhallebi,yoğurt gibi...
Neden hemen mama verdin ki?
Hele biberonla verme bence,biberondan bol bol gelir seni bırakabilir.

zaten komşudan aldım denemek için kızım la aynılar
beliscim bi görsen nasıl yedii kıtlıktan cıkmış gibi

kurufasulye bulgur pilavı ve yeşil soğan diyorum başka da bişey demiyorum. 4 ay civarında benim oğlum da aynı şeyi yapmıştı. nerdeyse emmeyi bırakıyordu.şimdi 8,5 aylık bu sefer de ben bıraktırıcam galiba dişleri çıktı ısırıyor çünkü kesiyor.

kurufasulye bulgur pilavı ve yeşil soğan diyorum başka da bişey demiyorum. 4 ay civarında benim oğlum da aynı şeyi yapmıştı. nerdeyse emmeyi bırakıyordu.şimdi 8,5 aylık bu sefer de ben bıraktırıcam galiba dişleri çıktı ısırıyor çünkü kesiyor.
Sütünü artırmasını iyi hatırlattın Cnvr.
ben suyu az içitiğim zaman hemen azalıyor.Bol bol meyve suyu su tüket.Zaten neler yemen gerektiğini biliyorsundur.

Mrb canim kilo alimina baglidir arkadaslarinda dedigi gibi ...
Bende 4 aylikken basladim ek besinlere meyve suyu ,sebze puresi ,yogurt...azar azar baslamalisin bence ...
Nasil simdi ?sakin biberon verme olur mu ?Ne kadar cok anne sutu alirsa o kadar iyi ...
Benim oglan 17 aylik olana dek a.sutu aldi ...
Ilerleyen aylarda (6 aylik oldugunda )kasik mamalarini tavsiye ederim ek olarak anne sutune ...

güzelim sakın mamaya alıştırma, vericeksende çay kaşığı ile ver çünkü biberonun ucunu rahat tutuyorlar ve annenin meme ucu biberonunki gibi olmadığından bu sefer memeyi reddediyorlar. Acılı ekşili şeyler yeme bildiğim kadarıyla bu tatlar süte geçebiliyormuş, sen sütünü arttırıcı şeyler yap ve mümkün olduğunca mamadan uzak dur.

inanırmısın dişleri yok ama damaklarıyla ısırıyor cadım:)

Vay oburcukkk:)
Süt bazen azalır bazen çoğalır.Sabret,artırmaya bak canım

biliyonki bende 6 ay vermek isteyenlerdenim su bile vermedim kısmet işte aynı konuma ben gelicegim aklıma gelmedi nasıl sa bol var diye birıktırmedimde pişmanım şimdi ah kafam ahhhhhhhhh:eek:klava::mymeka:

Ümitsizliğe kapılma ben de üzülüyordum azalıyor diye ama bebek emdikçe çoğalıyor yeniden.Sen su içmeye bak bol bol.
Ben fazlalığı depoladım buzluğa yetmediğinde çıkarıyorum mamadan iyidir

Benim Kizim Bir Aylik.benimde Sütüm Yetmiyor.ne Kadar Sivida Içsem Olmuyo.gece Mutlaka Mama Veriyorum.bibironla Veriyorum.benide Emmeyide Birakmadi.anne Göğsü Gibi Olan Biberonlar Var.çektikçe Geliyo.yani öyle Bol Gelmiyo.o Yüzden Benide Birakmadiğina Inaniyorum.size Tavsiyem O Biberonlardan Almaniz.

resimdeki oysa,doymuyordur o tombiş..maşallah yerim onu ben..
mecbur cnm,mama ver ağlatma çocuğu..yetmiyo belli,neden ağlasın..
benim kızım hiç emmedi,sağıp verdim,15-20 günde kesildim tabi..

başladım kaşık mamasına ama daha cok emzirmeye calışıyorum ne kadar emse kardır ama bayabi cabalanıyoruz evet maşşalahı var :nazar: bogazlı bebek doyuramıyorum

Benim Kizim Bir Aylik.benimde Sütüm Yetmiyor.ne Kadar Sivida Içsem Olmuyo.gece Mutlaka Mama Veriyorum.bibironla Veriyorum.benide Emmeyide Birakmadi.anne Göğsü Gibi Olan Biberonlar Var.çektikçe Geliyo.yani öyle Bol Gelmiyo.o Yüzden Benide Birakmadiğina Inaniyorum.size Tavsiyem O Biberonlardan Almaniz.

biberonla vermiyorum kaşık maması veriyorum gunde 1 kere ada bana yetiyor sütüm bırıkiyor gece hep emziriyorm ama doymadıgı içinde gece cok kalkmaya başladı

başka bir sağlık sorunu yoksa muhtemelen açlıktan ağlamıştır...mamaya alıştırmamak lazım ama yetmeyince yapacak bişey yok,benimde yetersizdi ama
hem mama hem anne sütü ikisini bir arada verdim biraz da bebeğe bağlı...
benimki 6 aya kadar her ikisinide aldı...bebek belirliyor malesef...

X