Beyaz Dişler için özel karışımlar...Paylaşalım

Yagmurun_kizi

Çocuklarım benim herşeyim...
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2015
6.602
8.283
Bu Görsel Silinmiş veya Bulunamadı!

Beyaz dişler için sirke Kayseri'de liseli 4 genç kızın buluşu sağlıklı ve beyaz dişler için umut olduKayseri'de özel bir lisenin öğrencileri elma ve üzüm sirkesinin ağız ve diş sağlığını koruduğunu kanıtladı.

Lise öğrencileri Pınar Muhtaroğlu, Sümeyye İltekin, Kübra Karabulut ve Şengül Akdoğan, TÜBİTAK'ın düzenlediği liselerarası proje yarışması için yaptıkları çalışmada, diş macunu ve diş suyundaki kimyasal maddelerin zararlarına karşı alternatif çözüm yollarını araştırdılar. Araştırma grubu öğrencilerinden 10. sınıf öğrencisi Pınar Muhtaroğlu, elma ve üzüm sirkesinin ağız ve diş temizliğinde faydalı olduğunun bilindiğini, ancak kötü kokusu nedeniyle kullanılamadığını hatırlattı.

Sirkenin ağız ve diş sağlığının korunmasında kullanılmasını sağlamak için çalıştıklarını ifade eden Muhtaroğlu, şu bilgileri verdi:

''Elma ve üzüm sirkesi, ağız ve diş sağlığı için son derece önemli doğal çözümlerdir. Ağız ve dış sağlığını korumak için kullandığımız diş macunu, temizleme suları veya parlatıcılar birçok kimyasal madde içeriyor. Bu kimyasal maddelere maruz kalmadan doğal yollarla ağız ve diş sağlığını korumanın yollarını araştırdık. Bu nedenle elma ve üzüm sirkesi üzerinde yoğunlaştık. Belirli dozajlarda yaptığımız deneyler sonucunda öncelikle sirkeyi sulandırdık. Daha sonra kötü kokusunu önlemek için çilek, vişne, portakal gibi doğal meyve aromaları kattık. Böylece hoş kokulu bir madde ortaya çıkmış oldu.''

Elde ettikleri karışımı okuldaki arkadaşlarının katılımıyla test ettiklerini bildiren Muhtaroğlu, elma ve üzüm sirkesini belirli süre kullanan tüm öğrencilerin olumlu görüş bildirdiğini kaydetti. Okul Müdürü Mehmet Maya da öğrencilerinin bu çalışmasının TÜBİTAK liseler arası proje yarışmasında geçen yıl bölge birincisi olduğunu hatırlattı. Çalışmaya patent alabilmek için Türk Patent Enstitüsü'ne resmi başvurularını yaptıklarını belirten Maya, bu konudaki çalışmaların ve bekleme süresinin devam ettiğini sözlerine ekledi.

Arkadaslar ben uzun zamandır sıgara ıcen bırıyım ondıslerımın altındakı nıkotın lekelerını temızletınce gıdıyo ama sıgara ısdıgım ıcın gene oluyo

pekı bu sırkeyı nasıl kullanıcz ben anlamadım.gargara gıbı mı olucak yoksa sırke ıle ovucaz mı dıslerı:sm_confused:

anlayan varsa yazarmı nasıl kullanıcagımıza daır:eek:

tesekkurler sımdıden a.s

Arkadaslar bende Sevgice gibi anlamadim, icicez mi bu karisimi yoksa gargara mi yapicaz biri cevap versin yahu...:sm_confused:

kızlaır helal walla tebrikler ülkemizin böyle gençlere ihtiyacı var bu arada elma sirkesinin faydalarını bir yerlerde okumuştum sabah aç karnına içildiğinde takriben yarım çay bardağı falan iç organları temizliyor metabolizmayı hızlandırıyor cilde parlaklık veriyor ve yağ4 yakımına yardımcı oluyor

disler-beyaz.jpg

Beyaz dişler için sirke Kayseri'de liseli 4 genç kızın buluşu sağlıklı ve beyaz dişler için umut olduKayseri'de özel bir lisenin öğrencileri elma ve üzüm sirkesinin ağız ve diş sağlığını koruduğunu kanıtladı.

Lise öğrencileri Pınar Muhtaroğlu, Sümeyye İltekin, Kübra Karabulut ve Şengül Akdoğan, TÜBİTAK'ın düzenlediği liselerarası proje yarışması için yaptıkları çalışmada, diş macunu ve diş suyundaki kimyasal maddelerin zararlarına karşı alternatif çözüm yollarını araştırdılar. Araştırma grubu öğrencilerinden 10. sınıf öğrencisi Pınar Muhtaroğlu, elma ve üzüm sirkesinin ağız ve diş temizliğinde faydalı olduğunun bilindiğini, ancak kötü kokusu nedeniyle kullanılamadığını hatırlattı.

Sirkenin ağız ve diş sağlığının korunmasında kullanılmasını sağlamak için çalıştıklarını ifade eden Muhtaroğlu, şu bilgileri verdi:

''Elma ve üzüm sirkesi, ağız ve diş sağlığı için son derece önemli doğal çözümlerdir. Ağız ve dış sağlığını korumak için kullandığımız diş macunu, temizleme suları veya parlatıcılar birçok kimyasal madde içeriyor. Bu kimyasal maddelere maruz kalmadan doğal yollarla ağız ve diş sağlığını korumanın yollarını araştırdık. Bu nedenle elma ve üzüm sirkesi üzerinde yoğunlaştık. Belirli dozajlarda yaptığımız deneyler sonucunda öncelikle sirkeyi sulandırdık. Daha sonra kötü kokusunu önlemek için çilek, vişne, portakal gibi doğal meyve aromaları kattık. Böylece hoş kokulu bir madde ortaya çıkmış oldu.''

Elde ettikleri karışımı okuldaki arkadaşlarının katılımıyla test ettiklerini bildiren Muhtaroğlu, elma ve üzüm sirkesini belirli süre kullanan tüm öğrencilerin olumlu görüş bildirdiğini kaydetti. Okul Müdürü Mehmet Maya da öğrencilerinin bu çalışmasının TÜBİTAK liseler arası proje yarışmasında geçen yıl bölge birincisi olduğunu hatırlattı. Çalışmaya patent alabilmek için Türk Patent Enstitüsü'ne resmi başvurularını yaptıklarını belirten Maya, bu konudaki çalışmaların ve bekleme süresinin devam ettiğini sözlerine ekledi.

Bu formulu nasıl kullancaz anlayan bırı yok mu sayın deryalı arkadas sen bana bı anlatıversen.a.s. bu sırkeyı nasıl kullancaz neyle karıstırcaz gargaramı yapcaz ıcıcezmı detaylı anlatım lazımm.Iyı guzel tebrık ederım bende ama nasıl kullanıcamızı bılsekde bızde faydalansakk
:çok üzgünüm:

arkadaşlar bakın ne buldum okudum kendim yaptım ve faydasını gördüm sizlerle paylaşmak istedim

1 çay kaşığı kabartma tozu
tatlı kaşığı tarçın tozu
5_6 dmla limon suyu
zeytin yağı
bunlatı karıştırdım ve dişlerimi fırçaladıktan sonra bu karışımla bir kez daha fırçaladım inşallah sizin de işinize yarar
yerimseniben

Son düzenleme:
Hep bunla mi fircalayacagiz,ayriyeten dis macunuyla karistirmiyoruz degil mi??Birde tarcin tozu nasil oluyor?Bildigimiz tarcin degil mi bu?

kolay malzemelerle yapılabilecek birşey ama Gulpare'nin dediği gibi normal tarçın mı orda yazan:uhm:

ben sadece karbonat ve limonla yapıyorum
işe yarıyor
yanlız devamlı bunla fırcalamayın
diş etleriniz zarar görebilir
arada bir

Bembeyaz Dişlere Sahip Olmak Istiyorsaniz Adaçayi Yapraklarini Ufalayin, Küçük Tozlar Haline Getirin.firçayi Suya,daha Sonra Da Bu Adaçayi Yapraklarina Batirip Dişlerinizi Ovun.bu Uygulamayi Gece Yatmadan önce Düzenli Olarak Yaparsaniz Beyaz Dişlere Kavuşabilirsiniz.

X