hamilelikte sigara içen varmı

Ben günde 1 1.5 paket içiyordum kahve de çok tüketiyordum Yen'i hamile olduğumu öğrendim kanda kesinleşince bıraktım 3 gün oldu zorlanıyorum evet ama bebişim zarar görsün istemiyorum :KK43:

Herkese selam arkadaşlar, hamileyken sigara içmek başlıklarına bakarken kötü örnek olarak bikaçbişey yazmalıyım diye üye oldum... Biraz uzun yazıcam hakkınızı helal edin;
30 yaşındayım annem 10 yaşıma kadar sigara içti bana ablama kardeşime hamileyken dahil ve bir tanede düşük yapmış sigaradan!.. Babamla birlikte kışın hele küçücük sobalı odada içerlerdi odadaki dumandan birbirimizin yüzünü zor görürdük.. Ben ileri derecede alerjik astımım kardeşim astım ve doğuştan ayaklarında fazla parmak var ve bize göre sigara içmek yemek yemek kadar doğal bişey görünürdü çünkü öyle büyüdük... Ablamızda 6 yaş büyük oda içerdi halen daha içer. Bizde ilk sigaramizı kardeşimle birlikte 6 yaşlarındayken içtik sonrada ara ara paket kullanmaya başladık... 18 yaşındayken evlendim hemen hamile kaldım eşimde sigara içiyordu sonra tiksindim ve mecburen bıraktım sokakta biri sigara içse yolumu değiştiriyordum eşimle aynı yatağı dahi paylaşmadım aylarca taki 8 aylık hamile olunca tekrar içmeye başladım... Alerjik astımım; buğday, yumurta beyazı, fıstık, ev tozu penisilin ve hergeçen gün yenileri ekleniyor bunların çoğu son yıllarda ortaya çıktı. Geçen yıl ufak çaplı kalp krizi geçirdim, tansiyon ilacı kullanıyorum kalp kapakçığımda gevşeme var ve tekliyor artık vadem doldu herhalde... 12 yaşına yeni girdi oğlum var ve onada 3 sene önce astım denildi tedavi oluyoruz şuan durağan dönemde ama en ufak gribimiz bile çok ağır geçiyor... Şuan 36 haftalık hamileyim yine öğrendiğimde tiksindim sigarayı evime sokmadım hatta içenleri bile almadım eşim şehirdışında çalışıyor 4 defa izne geldi günde 5 defa apartmandan dışarda içtiysede herdefasında duş aldı ama yinede başka odada yattı. Yani okadar tiksiniyorum ama gel gelelim yeniden başladım hemde birden bire elime aldım hiç bırakmamışım gibi bir haftadır günde 1 paketle devam ediyorum tabi hafif sigarada olunca... Hamilelik şekerim var günde 4 tane tansiyon ilacım var ve kalbim bebek büyüdüğü için çok zorlanıyor varda var... Maalesef babacığım son evrede farkettiğimiz akciğer kanseri ile 3 sene önce vefat etti. En son yarı baygın yoğun bakıma girmeden evvel son sigarasını 2 defa yarı nefes aldı alamadı elleri yoğun bakımda bile sigara içiyormuş gibi ağzına gidip geldi nefes aldı üfledi ve o şekilde vefat etti... Oğlum tekrar sigaraya başladığımı görünce ağladı neden kardeşimi zehirledin şimdi o küçük dayanamaz dumana diye bende utandım ağladım... Bugün yeniden sigarayı değiştirdim yine tiksindim biraz ağır olunca istifra ettiriyor bakalım bırakamazsam zaten o insanı illaki bırakıyor babamdan biliyorum....

Gunde 1 paket sigara icerdim gebelik testi pozitif oldugu an agzima bir daha surmedim kesinlikle icilmemesi gerekiyor icinizdeki canliyi zehirlemeyin

kızlar hepinizi cok iyi anlıyorum 30 haftalık gebeyim ıkı kızım var bu 3. bebek bir oglum olacak iki kızımdada sigara içtim iki kızımda astım hastası ..bundada içiyorum..ama öyle bir vicdan azabı oluyorki sormayın .her defasında bu son diyorum yine içiyorum...olmuyor bırakamıyorum...geçenlerde nefes darlıgı çektim 1 ay boyunca sonra gögüs toktoruna gittim ve astım olmussun dedi..bu gün hep bir savaş halindeydim.şigara ile savaştım....bırakıcam diyorum olmuyor dahada çogaldı şimdi günde 1 paket içiyorum oturup ağlıyacagım nerdeyse .ben ne biçim anneyim die NE YAPICAM BEN YA nefesde alamıyorum çoğu zaman.son sigara paketi az önce bitti sabah almam diyorum ama kesin alacağım......

gün içinde işteyken 10 tane falan sigara içerdim, hafta sonu bazen 1 paket bitirirdim özellikle yemeklerden sonra çok içme ihtiyacı olurdu, bırakmayı denedim ama hep çok hoşuma gitti içmek bırakmak istemiyordum, hamile olduğumu öğrendiğim gün bıraktım, ve çok kolay oldu sanki hiç içmemiş gibiyim hiç canım istemiyor aramıyorum sigara içenlerden uzak duruyorum, sigarayı bebek sayesinde bırakacağımı bilseydim daha önceden bebek sahibi olmak isterdim :))))

30 haftalık oldum ve malesef hala içiyorum :KK43:

nasılsınız? Sıkıntı yaşadınız mı?

kızlar hepinizi cok iyi anlıyorum 30 haftalık gebeyim ıkı kızım var bu 3. bebek bir oglum olacak iki kızımdada sigara içtim iki kızımda astım hastası ..bundada içiyorum..ama öyle bir vicdan azabı oluyorki sormayın .her defasında bu son diyorum yine içiyorum...olmuyor bırakamıyorum...geçenlerde nefes darlıgı çektim 1 ay boyunca sonra gögüs toktoruna gittim ve astım olmussun dedi..bu gün hep bir savaş halindeydim.şigara ile savaştım....bırakıcam diyorum olmuyor dahada çogaldı şimdi günde 1 paket içiyorum oturup ağlıyacagım nerdeyse .ben ne biçim anneyim die NE YAPICAM BEN YA nefesde alamıyorum çoğu zaman.son sigara paketi az önce bitti sabah almam diyorum ama kesin alacağım......

ilk zamanlar inanılmaz sinir yaptı bende sigarasızlık. Vallahi agzımdan köpükler çıkıyordu resmen saga sola bagrırken . Her seye sinir . Evde huzur kalmadı. Eşim hep alttan aldı . Yoksa kesin birbirimize girerdik. Böyle zamanlarda hafif sigara yakıp yarısına gelmeden attım. günde enfazla 3 kere yaptım bunu. Sonrasında 4 fırt alıp attım. sonra aman dedim 2-3 fırt icin degmez öyle bıraktım.Canım istiyor mu? Bana sigara ver onu yiyeyim . Öyle canım istiyor. Ama vicdanım bırakmıyor içeyim :KK43: istersen dene...

Evlendikten 8 ay sonra hamile kaldim
Oncesinde her ay hamilelik umuduyla yasiyordum.
Sonra sigara yuzundenmi.hamile kalamiorum dedim ve biraktim sigarayi.
13 gun sonra hamile oldugumu ogrendim.
Hamileligimim her gunu ayri IZDIRAP
Cok.cileli.geciyor yani.
Ancak cok sukur hamileyim,muhtesem bir duygu
Tum yasadigim bu olumsuzluklarda sigara icmemem beni kendime.hayran birakti.
Normalde ben bu skntilarin ceyregini yasasam
O sigarayi icmezdim yerdim
Off evet yerdim
Ama bebis icin katlanilir
Sizlerde.birakin :KK43:.

ben normalde 10 tane son zaman 3~4 e düşürmüştüm hamile olunca halsizlik bulanti öğürme komada gibi geçirdim 1,5 ay fln dolayisiyla sigara dusunecek durumda değildim.
şimdi nispeten iyiyim ama hala rahatsizim.iyi olsaydim 1 tane içerdim. şu saatten sonra gerek yok agzimin tadi yokki sigaranin tadini bile alamam. cocukcagiz nefes alamiyormus iceride biz sigara içince en onemlisi bu bence

Ben günde bir tane içiyorum. :KK43:(( Gerçekten sadece bir. Ama çok ihtiyacım var. Eşimle içiyoıruz. Birer tane sadece. Çok mu kötü etkiler? Bunun cehaletle ilgisi yok. İrade ile ilgili. Üzgünüm

8. Haftaya kdr icmistm sonra tiksindim en son 6. Ayda geri icmistm ama.1 tane falan cocugum da astim dogustan etkilemis midir bilmiyoum ama.sanmiyorum

Tüp bebek transferim yapılmadan hemen once biraktim içmeyi gebeliğin boyuncada icmedim. İcenleride gercekten anlayamiyorum belki ben cok zor sureclerden gectigim icin hemen biraktim ama onun icinde oldugunu bile bile nasil icerki insan nasil evladını zehirler. Oyleki keske cok daha once biraksaydim diye kendimi yedim

X